Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Krimi

Klauni (2013)

Moc krásný snímek s moc krásně rozvinutými postavami a velmi působivým dějem. Herecké výkony byly skvělé a hudby byla pěkná. S prezentací mám ale pár problémů. Celkově je film velmi dobře natočený, je v něm spousta krásných záběrů a zajímavých kompozic. Je tam ale taky spousta záběrů, které se mi vůbec nelíbily, přijde mi, že pan ražisér neví, co je to holandský úhel a proto ho používá, jak se mu zachce. Musím ale uznat, že zvukař zde odvedl skvělou práci. Některé postavy byly předabované v postprodukci, dabing je ale tak dobře zakomponovaný do prostředí, že to skoro nejde poznat. 8/10

Dešťová víla (2010)

Není to zrovna originální pohádka, ale úplně k zahození taky není. Děj i posatvy byly celkem zajímavé, herecké výkony byly dobré i prezentace byla slušná. Hudba byla fajn, ale nazpívané písně se mi tam moc nehodily. Počítačové efekty byly většinou slušné, pár z nich ale vypadalo mizerně. 6/10

plakát

Můj vysvlečenej deník (2012)

Tenhle film neví, jestli chce být komedie, nebo vážné drama. Neustále přeskakuje mezi oběma žánry a v tomto případě spolu vůbec nesouladí. Děj sám o sobě mi přišel trochu melodramatický. Aspoň že postavy byly celkem zajímavé. Herecké výkony a prezentace byly fajn, hudba byla ale strašně otravná. 4/10

plakát

Návrat ztraceného ráje (1999)

Hrozná nuda. Skoro nic se ve filmu nestane a když už se něco stane, tak je to úplně zbytečné. Navíc se film hrozně vleče, mohl by být o polovinu kratší a stejně by byl moc dlouhý. Hlavní děj je neustále přerušován vedlejšími věcmi, které s hlavním dějem nemají nic společného. Postavy (kromě dvou) nejsou zajímavé, herecké výkony jsou slabé a prezentace je nevýrazná a místy ošklivá. 2/10

Pánský klub (2022)

Na režijní debut to není vůbec špatné. Má to několik much, například prezentace není moc výrazná a spousta střihů mezi záběry nejsou nijak motivovány. Děj a většina postav mi ale přišly celkem zajímavé, herecké výkony byly dobré a film má dobrý smysl pro humor. 7/10

Normal (2009)

Velmi povedený snímek. Děj i postavy byly velmi působivé, hlavně díky skvělým dialogům a hereckým výkonům. Film má ale několik much. Například spousta záběrů byla z nějakého důvodu zpomalena. Nechápu, čeho tím chtěli docílit a vůbec se mi to nelíbilo. Kromě toho tam bylo pár dalších rozhodnutí, která mi přišla zvláštní, ale jinak je to moc dobrý film. 7/10

Choking Hazard (2004)

Komediální zombie hororovka je pro čechy unikát a i když tenhle film není zrovna skvělý, tak jsem si ho náramně užil. Každý jeho aspekt je chaotický. Děj vůbec nedává smysl, ale pobavil, takže se vůbec nezlobím. Prezentace je taky chaotická, ale hodí se. Herecké výkony byly dobré, Dušek jako vždy zazářil. Je jasné, že aby jste si tento film užili, tak ho nesmíte brát vůbec vážně, film je šílený a ví to o sobě a přesně to se mi na něm líbí nejvíc. 6/10

plakát

Léto s gentlemanem (2019)

Hrozná nuda, neoriginální příběh a nezajímavé postavy mě málem uspaly. V podstatě je to film o starých lidech, kteří jsou buď hloupí, nadržení, nebo oboje. Navíc mi přišlo, že děj nemá žádnou linii, je to spíš jakási slátanina volně na sebe navazujícíh událostí. Film mi taky vůbec nepřišel vtipný, ani když se snažil. Aspoň že vzhledově nevypadá špatně. Některé herecké výkony taky nebyly k zahození. 2/10

David (2015)

Celkem působivý snímek s docela drastickou tématikou. Děj byl zajímavý, ačkoli mi některé jeho části nedávají moc smysl. Film je ale skvěle natočený, s výjimkou několika ručních záběrů vypadá film fantasticky. Hudba a herecké výkony taky byly moc dobré. 7/10

Všiváci (2014)

Začátek vypadal opravdu slibně, čím delší ale film byl, tím byl i šílenější. Ke konci se film úplně zblázní a začne si dělat co chce. Celá zápletka je chaotická, možná už kvůli nelineárnímu vyprávění, nebo je to tím, že se v ní stane spousta věcí, které v podstatě nemají žádný účel. I prezentace je zvláštní. Celkově je film natočený celkem slušně, ale některé scény jsou otřesně sestříhané. Hudba mi místy přila trochu melodramatická, ale hodila se. Nejvíc se mi líbily herecké výkony, všichni herci zde byli moc dobří. 4/10