Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Krimi

Cool Girl! (2023) odpad!

Absolutní filmové selhání. Všechno, na co tento film šáhne, pokazí, a to nemá zrovna tak velký dosah. Jeho děj je plný klišé, je neskutečně předvídatelný a tím pádem hrozně nudný. Protagonistky nebyly ničím zajímavé, jejich vztahy mezi sebou i s jinými postvami byly buď stereotypní, nebo prázdné. Film taky není vůbec vtipný, podle mně by nerozesmál ani mimino. Několika momentům jsem se smál, ale ne těm, u kterých to tvůrci zamýšleli. Herecké výkony byly slabé, a vlastně se není čemu divit, když je film plný neherců a D-listových seriálových herců. Prezentace byla hrozně nevýrazná, tvůrci se několikrát pokusili o trochu zajímavější  kompozice v záběrech, ale moc se jim v tom nedařilo. Hudba byla děsně otravná a málokdy tónově vhodná. 0/10

plakát

Dvě slova jako klíč (2023)

Nádherný film. Jeho tématika je trochu nekonvenční ale je nesmírně působivá. Každá postava je krásně rozvinutá, jejich dialogy jsou mistrovsky napsané a všechno je to dovršeno úžasnými hereckými výkony. Prezentace byla skvělá, film vypadá nádherně a hudba by svým melancholickým tónem člověka snadno dohnala k slzám. Ve filmu je bohužel pár maličkostí, kvůli kterým ho nemohu nazvat perfektním, ale je to bez pochyby skvělý film který si zaslouží aspoň jedno shlédnutí. 9/10

Hranice stínu (1996)

Film absolutně o ničem, místo děje je to spíš kompilace náhodných velmi nudných momentů ze života venkovského učitele. Postavy nebyly ničím zajímavé a dialogy, ačkoli jich bylo málo, byly až nechutně pseudointelektuální, že podle mně není divné si myslet, že je scénárista napsal s hlavou ve vlastním zadku. Prezentace byla fajn, film je dobře natočený, černobílá se hodí a hudby taky nebyla hrozná, ale jinak je to film, který absolutně nic nenabízí. Zkrátka je vidět, že ho vytvořili studenti filmové teorie z Univerzty Palackého v Olomouci. 2/10

(1995)

Je to zvláštní film. Děj mi ze začátku přišel docela zajímavý, i když byl místy trochu nesmyslný, ale konec jsem vůbec nepochopil. Stejně tak jsem nepochopil, o co většině potavám vlastně jde, jejich motivace nebyly pořádně stanovené. Prezentace byla taky zvláštní, na jednu stranu se mi líbilo, že scény byly většinou jeden dlouhý záběr bez střihů, ale na druhou stranu dělá kamera v některých těch scénách strašně divné pohyby, které nejsou absolutně ničím motivovány. Herecké výkony byly fajn, víc se toho o nich ale říct nedá. Hudba ve filmu buď nebyla, nebo byla natolik nevýrazná, že jsem jí ani nezaregistroval. A taky musím zmínit, že falešná pleš, kterou měl na hlavě Petr Čtvrtníček, byla nejhorší falešná pleš, jako jsem kdy viděl. 5/10

Ženy a život (2022)

Musím uznat, že ze všech tří filmu Zity Marinovové je tento nejlepší. Na druhou stranu je to ale pořád (stejně jako její předchozí filmy) velmi nudný a neoriginální film s velkým množstvím klišé. Děj není špatně zpracovaný, ale zároveň je plný věcí, které jsem viděl v jiných filmech snad už tisíckrát. Postavy mi ze začátku přišla docela zajímavé, ale žádná se postupem filmu nijak nevyvinula. Herecké výkony byly fajn a prezentace taky nebyla hrozná. Hudba ale byla nesmírně kýčovitá a místy dokonce otravná. 4/10

Když prší slzy (2022)

Psát o tomto filmu bude těžké, protože se zabývá tak choulostivým tématem. Děj filmu není špatný, má zajímavý průbeh, a líbil se mi jeho konec. Ale na druhou stranu to je velmi špatně zpracovaný příběh, hlavně proto, že v něm není ani špetka subtextu, od záčátku do konce vám na rovinu říká, co se děje a proč, a divák tím pádem nad filmem nemusí vůbec přemýšlet, kvůli čemuž je film velmi nudný. Přijde mi, že musím podotknout, že souhlasím s myšlenkou filmu, jenom si myslím, že mi jí film nemusel doslova vtírat do obličeje. Postavy jsou jednostranné, žádná se nijak nevyvine, což je chyba, protože domácí násilníci nikdy nejsou jednostranní lidé a jejich oběti také ne. Protagonistky mezi sebou nemají téměř žádnou chemii, takže mi jejich vztah přišel hrozně dutý. Herecké výkony nebyly zrovna skvělé, ale špatnými bych je taky nenazval. Prezentace byla hrozně nevýrazná a hudba byla místy velmi kýčovitá. 3/10

Indián (2022)

Je to příšerně neoriginální film s velmi předvídatelným dějem, tím pádem je taky velmi nudný, protože zkrátka nenabízí nic nového. Nutno podotknout, že film sám sobě zruší jakýkoli pocit záhady hned v prvních dvou minutách, kde divákům prozradí jaho velký dějový zvrat. Uznávám, že se mi líbí, že má protagonista archu, během které se změní, ale způsob, jakým ke změně dojde, je strašně klišé, nehledě na to, že protagonista je jediná rozvinutá postava, všichni kolem něj nemají téměř žádné osobnostní vlastnosti a záporáci jsou nehorázně stupidní. Herecké výkony se mi nelíbily, v tomto filmu je několik herců, které mám velmi rád, ale takhle slabé výkony bych od nich opravdu nečekal. Prezentace byla fajn, film je dobře natočený a hudba taky ušla, ale jinak byl tento film veliké zklamání. 2/10

Idiot (2022)

Je to zvláštní film, ale musím uznat, že mně velmi pozitivně oslovil. Knihu F. M. Dostojevského jsem nikdy nečetl, takže jí s filmem nemohu porovnat, i tak ale mohu uznat, že je tento film velmi zajímavě zpracovaný. Děj jsem úplně nepochopil, je rozdělen do pěti částí, první dvě byly skvělé, ale po třetí jsem v ději začal trochu ztrácet. Herecké výkony byly všechny skvělé, dokonce bych řekl, že tohle je nejlepší výkon Patrika Děrgela. Prezentace byla dobrá, film je velmi dobře natočený, ale střih má nekolik prblémů, ve filmu je totiž spousta ošklivých jumpcutů, které narušují plynulost scén. Hudba byla místy dobrá, a jinde zvláštní, možná až nevhodná, v tomto ohledu je to možná až moc moderní pojetí původního příběhu. 7/10

Cirkus Maximum (2022)

Je to neskutečně nudný film plný konfliktů, které buď nikam nevedou, nebo jsou vyřešené ihned bez jakéhokoli vlivu na hlavní děj. Z celého filmu se mi líbila jenom jedna jediná scéna, což o zbytku děje podle mně říká dost. Postavy nejsou zajímavé a přesto jsem si našel důvod každou z nich nesnášet. Prezentace byla otřesná, film vypadá jako sitcom, je v něm spousta ošklivých záběrů, spousta scén byla otřesně nasvícená a střih místy vůbec nedával smysl. Herecké výkony byly při nejlepším snesitelné, jinak to hercům vůbec nešlo, dokonce ani Oldřich Kaiser film nedokázal pozdvihnout svým jedinečným charismem, a to je opravdu co říct. A jako zkažená třešnička na plesnivém dortu trůní hudba, která byla neskutečně kýčovitá, místy vyloženě trapná. 1/10

Zrcadla ve tmě (2021)

Docela dobrý film, jako studie protagonistky funguje velmi dobře, hlavně díky tomu, že je protagonistka je velmi dobře rozvinutá postava. Děj byl většinou zajímavý, ale určitě jsem ho úplně nepochopil, místy mi taky přišel trochu nudný, děj je v podstatě jedna dlouhá konverzace proložená scénami ze života protagonistky a i když je tato soustava filmu v pořádku, tak si přece jenom přeji, aby byl film trochu kratší. Prezentace byla moc dobrá, ve filmu je málo střihů, scény jsou většinou jeden dlouhý záběr a v každém případě byly natočeny skvěle. Černobílou jsem taky ocenil, barevný bych si tento film nedokázal představit. Herecké výkony byly kvalitně velmi nekonsistentní, v některých scénách byly dobré, v jiných zase moc dřevěné, to samá by se dalo říct i o dialozích, některé zněly velmi autenticky, jiné zase moc roboticky. 7/10