suicide

homepage
Twitter: ladislavpalan

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 24.11.2018  11:26

Přestože jsou druhá zvířata do určité míry dospělejším filmem, temnějším filmem, tak jsou nakonec horším než první díl. Ten byl nějak vnitřně uzavřený, podobně jako každý jednotlivý film chronologicky pozdější série o Harrym Potterovi. Druhá zvířata ale tak nějak trpí na fakt, že tvůrci potřebují sérii natáhnout na co největší délku - takže dvojka slouží jen jako nutná propojka mezi milou úvodní jedničkou a snad už konečně akční trojkou. Bohužel většina hlavních hrdinů dvojky je mi tak nějak ukradnutá. Poutavé je to jen, když je na scéně Grindelwald. Bohužel jen předhazování kouzelných zvířátek a známých postav na skvělý film nestačí. Ale přesto jsem zvědavý, co si na nás Rowlingová vymyslí dál, aby nám představila slavnou i naslavně proslulou minulost Brumbála a Grindelwalda.

• 24.11.2018  10:58

Film o Queenech a film o Frediem. Film o geniální kapele a geniálním zpěvákovi. Už to samo o sobě by bylo zárukou úspěšného filmu. Navíc Fredie byl tak trochu komplikovaná osobnost, a tudíž pro film vděčnější charakter. Možná je film prvoplánový v každém detailu, ale podle mne by mol být mnohem více. I cesta k prvnímu koncertu, desce, velkému úspěchu je zobrazena tak jako mimochodem, na pozadí života kapely. Myslím, že se tvůrcům podařilo vyvážit cílení na výsledek s rozumným vykreslením života kapely. Citově nevydírá, technicky dokonale zobrazuje co má a dokonale naplňuje hlavní cíl: Oslava Fredieho talentu, génia a hudby Queenů. A právě skvělá hudba to celé rámuje, podtrhuje a film posouvá o tu jednu hvězdičku výše.

• 24.11.2018  10:27

Po dlouhých letech jsem se konečně na tento hit koukl. Film si nějak nenásilně pluje roky kupředu - od optimistického začátku, realistických bolestí prvních let až přes bolestivého vztahu napříč roky v prudérní Americe. Dojímavost a uvěřitelnost pro mně byla hlavně v tom průběžném vztahu, v interakci těch dvou a okolního světa, spíše než v konci filmu. I když Ennis by asi nedostal cenu táta roku (nemluvě o manželovi roku), jeho dcery jsou pro něj asi jedinou kotvou se životem, aby někam patřil. Postupně napříč roky už i sám ztrácí zbytky toho přeludu pocitu při stále vzácnějších setkání s Jackem. A z povinnosti ke všem a nechuti někomu ublížit, ubližuje všem kolem sebe, včetně sebe. Přesto mu alespoň rodina zůstává. Film silný hlavně příběhem. I když oceňuji výkony herců i režie, stejně asi úplně nechápu to oscarovou sklizeň.

• 24.11.2018  10:10

Naštěstí po příšerné dvojce se trojka vzchopila. Možná částečně tím, že se do ní zase vrátil vtip a sarkasmus - trochu kolem Iron Mana se Spider Manem, trochu kolem Strážců Galaxie (i když ti jsou tradičně stejně otravní jako vtipní). Na Thanosovi je toho od pohledu mnohem více než jen pouhé záporáctví. A musím mu přiznat, že je to tak trochu sympaťák. Ale výsledný dojem je dobrý možná jen v porovnání s tou dvojkou. Chtělo by to trochu vyčistit a méně překombinovávat.

• 24.11.2018  10:05

Dvě hvězdičky a i to je možná moc. Ten film byl taková nuda, že i kdyby měl jenom 90 minut, tak by to bylo příšerné. Tvůrcům šlo jen o to natočit nějakou vatu, které zaplácne čas a dodá hu příběhu před připravenějším pokračováním.

• 24.11.2018  10:02

Čistokrevný sci-fi příběh odvyprávěný ve velkém stylu bez zádrhelů. Tom Cruise zase válčí v nějaké Válce světů, ale tentokrát na mnohem vyšší úrovni, protože mu to režisér i scénář umožnili. Dokonale zvládl roli vystrašeného panáčka, co akorát tak rád sedí v zázemí, ale i přerod do hrdiny, který všechno rozsekne. Přitom film umně pracuje s tím, jak ukázat, že ten přerod nebyl ani rychlý, ani jednoduchý. Cruis dotlačený okolnostmi dělá co může a divákovi je jen lehce naservírovaná představa toho, že reálně si musel odžít pořádný cyklus snažení a zklamání, než to konečně vyšlo.

• 24.11.2018  09:52

Terminátor 5 se vlastně tak trochu snaží o to samé, co Abrams udělal se Star Trekem - restart příběhu pomocí časového paradoxu a alternativní časovou linií. Na rozdíl od Star Treku to tady ani moc nedává smysl a tvůrci se to ani nesnaží nijak extra vysvětlit. A ještě k tomu ignorují to, co se stalo v předchozích filmech. Možná kdyby neignorovali pravidla svého světa a sprostě nevykrádali první dva filmy a nekopírovali to kvalitativně ve stylu 'made in china', byl by to zajímavý restart série, fajn oddechovka a nostalgický návrat k Arnieho 'I'll be back'.

• 24.11.2018  09:45

Na podobné vlně jako jednička, ale už nudnější, hloupější. Pořád ale dostatečné množství sarkastických hlášek to činí sledovatelným.

• 24.11.2018  09:43

Film údajně založený na umné kombinaci vtipu, akce a sci-fi prostředí. Proč ne, když se to udělá dobře. Ale tady byly všechny vtipy v traileru. Hlavní hrdina je tak trochu blbec a příběh není až tak skvělý. Výsledná kombinace ale tak nějak funguje.

• 24.11.2018  09:39
    Single Man (2009)

Film založený na hereckém umu Colina Firtha. Nepatetické, nenásilné, inteligentní a věrohodné. Jen trochu smutné. Ale takový život asi občas prostě je.

• 8.6.2018  21:32
    Já, Simon (2018)

Je to hrozně pozitivní film, cynik v nitru úplně křičí - a samozřejmě, má pravdu. Jednomu by se snad i zastesklo po střední škole, nebo alespoň po americké střední, kterou nezažil. Ale kouká se na to moc hezky. Vyumělkované pro mladé, ale na druhou stranu, ten film má nadhled, je plný vtipu a paradoxně, místy je i uvěřitelný,

• 27.5.2018  21:37

To bylo tak divné, až to bylo krásné. Tim Burton tentokrát sáhl trošku po jiných spolupracovnicích i hercích (kde je Johnny Depp?). Každopádně Samuel L. Jackson zde zapadl skvěle, dostává navác čím dál zajímavější role - staříci jdou čím dál více na odbyt. Ale jinak j to typický Burton. Musím ale říct, že dost divnou knihu překlopil do filmu, který funguje, dává smysl aděj je učesaný.

• 27.5.2018  21:32

Jako samostatně stojící film by to fungovalo lépe. Takhle víme, že jde jen o krásný úvod (návrat) do světa pohádek, do světa Harryho Pottera. Víme, že se máme těšit dál, až se objeví postavy, o kterých jsme nejenom slyšeli. Tak se těšme.

• 27.5.2018  20:00

Herci ve filmu Ztratili jsme Stalina mluví čistou angličtinou bez ruského přízvuku. Atmosféra masového vraždění tak dostává masku elegantního anglického gentlemana. O to je pak film mrazivější.

• 7.3.2018  09:13

Sice už Bruce není mladíček,ale pořád se ještě umí chopit glocka a pořádně si zastřílet. Ochránce práva a pořádku,který s vtipem a lehkou ironií v obličeji neváhá. Tyhle postavy se mu hrají jedna báseň. Protože je to možná trochu on? Těžko říct,ale bez něho by ten film asi nebyl ono. Původní film jsem neviděl, takže nemohu srovnávat,ale to je asi dobře. Tenhle film je nedotažený ve vyznění a věrohodnost také pokulhává v závěsu? Hádám ale, že do současné debaty v USA o zbraních zapadne přímo dokonale. V dílčích věcech jde ale o vypiplaný film - co do vtipu tak i do schválně provedených klišé. Včetně párků dvou policajtů poflakujících se po okolí jako kdyby vypadli z devadesátek, kteří vždycky přijdou poslední ,ale svoji stopu sledují. K dokonalosti chybí jen ta kobliha v ruce jednoho z nich. Jen nebýt té diety. Ale bez Bruce bych to vidět asi nechtěl.

• 25.2.2018  22:27

Na to,že se vlastně během těch dvou hodin filmu až tak zase moc nestalo,aby o tom musel být natočený film, jde o skvělé odvyprávěný příběh. Spielberg stále více, jak budovat napětí. A pochybnost o kvalitách Streepové a Hankse, to snad ani nejde. Přiznávám,že jsem si fakt užil sledovat toho opravdového šéfredaktora, který se žene za pravdou a dobrým příběhem bez ohledu na cokoli,tolik typického pro ty "dřevní" doby novin, kdy i zpráva o čelním politikovi byla prostě zpráva, a ne kampaň nebo antikampaň.

• 15.2.2018  13:41
    Tvář vody (2017)

100% to tedy není, ale je to film, který z hollywoodské produkce poslední doby více než vyčnívá. Film založený na emocích a prožitku spíše než na efektech a nudné akci. Možná je trošku naivní v příběhu, ale to pohádky myslím bývají. Možná jde o novodobou Krásku a Zvíře, kde není ani kráska a ani zvíře. Možná je to pohádka trochu ujetá. Možná platí, že mezi slepými jednooký králem, ale o to více vyčnívá. I díky lehkému vtipu i díky té melancholii vykreslené na pozadí 60. let.

• 15.2.2018  13:32

Takový poklidný domácí novomanželský sex přerušovaný jen nesouvisejícím špatným krimi příběhem, který byl vymyšlený asi jen pro to, aby sága byla třídílná. Reakce postav kdykoli během filmu byly naprosto otřesné a nelogické. Nemůžu ani říct, že by herci přehrávali, spíše jejich postavy kompletně přeháněly.

• 14.2.2018  22:34

Pár hodně dobrých vtipů, pár dobrých vtipů,pár vtipů,pár špatných vtipů a pár hodně špatných vtipů. Ale také některé hodně chytré. Asi Tondovi mnohem více sluší kratší formát.

• 20.9.2017  13:28

Kdyby to byl samostatně stojící film, byla by to skvělá a akční jízda. Jako pokračování trpí stigmatem tho, že jde o pokračování - oba díly budou neustále - vědomě či nevědomě- vždy srovnávány. Proti prvnímu dílu v Kingsanu chybí ten správný britský vtip a lehkost a styl. I té akce bylo málo, nebo v ní chybělo ten britský vtip. I když do dvojky přidali něco nového, z detailů jedničky se těží až příliš a obecného duchu zase příliš málo. Ale pozitivem je, že herecky a režijně nic neskřípe, Julianne Moore jako lehce jetá záporačka byla excelentní volba a přestože topáž vypadá šíleně dlouhá, nenudil jsem se. Možná zhutnit děj do kratší stopáže by film posunulo blíže jedničce?

• 15.9.2016  11:40

To si takhle člověk řekne, proč na to nezajít a až před začátkem představení se dozví, že je vlastně na předpremiéře. To trochu kazí zážitek, protože ty obří hloučky bloncek s vodkou rozhodně nevypadaly, že ocení trochu toho sarkastického britského humoru. Ten je totiž to, co odlišuje britské romantické komedie od jiných. Ano, sice vždycky jde víceméně o to jedno - najít toho pravého/pravou, ale Britové to dělají s jistým nadhledem, s hodně dobrými herci (mimochodem, nemohl jsem se ubránit srovnání Colina Firtha zde s jeho postavou v Kingsmanovi) a s fantastickou schopností sarkasticky se otřít o kde co.Uznávám ovšem, že pseudointelektuální hipsteři s ironizujícími vousy si o to přímo říkají a není to až tak těžké se do nich strefit. Někdo se může ovšem zaleknout, že jde o třetí pokračování - ale asi není proč, zde určitě neplatí, že třetí pokračování je jen snahou vyškrábat ze značky ještě trošku zlaťáků. Film by dokonce mohl bez problémů fungovat jako úplný solitér.

• 24.1.2016  16:01

Film se mi líbil, to bez diskuse, ale stejně váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Čtyři moc, tři málo. Určitě to není Tarantinův nejlepší film, ne pro mne, ale jako režisér se bezesporu posunul hodně dopředu. Natočit konverzační drama odehrávající se v jedné místnosti a trvající skoro tři hodiny tak, aby se divák nenudil, to neumí jen tak někdo. Film ale trpí na několik věcí, které z pohledu jiných diváků mohou být výhodou. Já chápu, že umírání může být drsné, vůbec není hezké a když se někomu má rozprsknout hlava, tak to zasáhne všechny kolem nejenom morálně. Ovšem Tarantinovo skoro až zvrácené lpění na množství, frekvenci, detailech a bizarnosti je přeci jenom už trochu bizarní. Ale budiž, on chce jít touto cestou, nemyslím si, že kvůli tomu je génius, spíše má jiné kvality, ale počítám s tím, když na ty filmy chci koukat. Přestože je Tarantino pověstný svou recyklací herců, nevadí mi to, očividně je to pokaždé šťastná volba, která jeho filmu vždy pomůže. Ale jeho fascinace dělením filmu do kapitol, když to stejně nedává smysl? Případně náhlé zavlečení vypravěče do filmu zhruba v polovině, aby mohl udělat dějový zvrat, protože toho jinak schopen nebyl? Jo a chudák James Parks, který půl hodiny popohání koně a pak jen tak mimochodem zemře...Film to byl dobrý, ale po úpravách scénáře mohl být ještě lepší.

• 3.1.2016  11:10
    Tři bratři (2014)

U pár věcí jsem se i zasmál, což o to, bohužel většina nízko nákladových televizních pohádek z produkce české televize je lepší než toto dílo. Výběr tří bratrů nic moc, zpěvy většinou dost špatné. Jediný jakž tak úsek byl s dvanácti měsíčky. Každé pohádce se musí odpustit leckteré zjednodušení, ale tady šlo o více věcí. Například nevím, proč se za cenu vymýšlení křečovitých vtipů o smlouvě budoucí musí z myslivce udělat skoro až pedofil?

• 3.1.2016  11:03
    Pride (2014)

Čekal jsem spíše komedii, ale dostalo se mi poctivého dramatu. Ne těžkého, ale rozhodně silného. Svět se v něm smrskl na úzkou perspektivu několika skupin lidí sledujících nějaký zájem proti skoro až anonymnímu nepříteli, vládě. Ten byl ale mnohem větší a mocnější než oni, takže to bylo dobře. V prvé řadě to byl film o lidech, o idealistech a bláznech, prostě o lidech (a ztvárněných skvělými herci).

• 24.2.2014  19:31

Chvíli jsem váhal zda 4* nebo 5*, ale nakonec jsem se rozhodl trochu přilepšit, možná kvůli celkové dojmu a dobrému pocitu. Novodobým českým filmům se většinou vyhýbám seč můžu - kvůli věčné hořkokyselosti komedií, socialismu či prosté debilitě, ale Strachovy Vrásky byly jiné a to oceňuji. Spousta lidí se dneska nechce dívat na život dvou starých lidí na sklonku života a nebo když už, tak ve stylu velké jízdy jako v "Než si pro nás přijde" - ale je dobře, že tento film vznikl. A po dlouhé době jsem byl nadšený z Bohdalové, že je vlastně i hodně dobrá herečka, akorát se to většinou neví...

• 2.2.2014  14:18

Tohle asi natočil někdo, kdo má sklony k melodramatu a kdo neslyšel nikdy o tom, jak se má točit dokument. Výsledkem je nulová snaha o objektivitu, zveličování maličkostí a hledání souvislostí, kde nejsou. Samozřejmě od počátku bylo jasné, kam nás chce zavést tento závádějící a manipulativní komentář sestavený ze zápisku chůvy s rozhledem a schopnosti pochopení asi tak 13 letého dítěte. Když od samotného počátku se mluví o prokletí rodu a to v okamžiku, kdy jediné dvě "nepřirozené" smrti byly zaviněny válkou. To trochu zavání tím, že za jakékoli další pochybení nějakého pubertálního Kennedye můžou právě ony vychovatelky, když je vychovávaly v pýše a u každých otevřených dveří paranoicky volaly vražda a prokletí. A pokud Kennedyové umírali? Psychopati a riziko povolání je snadným vysvětlením - obzvláště když dvě generace v této rodině čítají desítky členů - někdo prostě předčasně umřít musí. A to je voda na mlejn těm vychovatelským husám.

• 2.2.2014  14:07

Jako celek hodně slabé, děravé až to bolí. Ale spousta vtipů, která potěšila a rozesmála. I když mám Angličany velice rád, proč by nemohli být zdrojem vtipů? Jejich zdrženlivost nebo horká voda o páté. Zvýrazněním vlastností i stereotypů jednotlivých národů jinak nudnému filmu dost scénáristé pomohli. Stejně tak jako pár dalšími vtípky na téma budoucího vývoje oněch národů – jako stoletá válka. Ale celkem vzato – asi pro další případné filmové pokusy bych radši divákům doporušil komiks, i kdyby ze sebe nejslavnější ruský Francouz Depardieu vydal to nejlepší, čeho jeho široké ruské srdce bude schopno.

• 2.2.2014  13:53

Životopisný film? Tak trochu. Dokument? To určitě ne. Asi jsem původně čekal, že film bude pojatý jako trošku více průřezový jejím dlouhým životem, kdy skutečně Anglie zažívala onen rozkvět a nebudeme se tolik pitvat v počátcích vlády, které byly, když byly poněkud rozpačité. Potenciál filmu vypadal ale i tak skvěle - vizuálně, hudebně i herecky skvělé, režisérsky a scénáristky mnoho nedostatků. Přesto bylo fascinující sledovat proměnu energické vášnivé a chybující ženy v nedosažitelnou a emocí prostou královskou modlu.

• 14.8.2013  20:55
    Red 2 (2013)

První film o špiónech mě vyloženě nadchnul, proto jsem byl všemi deseti pro natočení pokračování, Pokračování skutečně natočeno bylo - s tikrát více megalomanštější akcí (podle triků soudím) a o hodný kus vážnější. Myslím, že jsem měl trochu větší očekávání po kvalitě prvního dílu, ale o přílišném zklamání se rozhodně mluvit nedá. Jen bych uvítal větší dávku vtipů od Bruce Willise (ale asi by to chtělo menší přítomnost Catheriny Zeta Jones a větší přítomnost nonšalantní Helen Miren). Skoro to vypadá, jako by se tvůrci rozhodli nechat všechen vtip pouze na Johnu Malkowichi -ale ten byl skutečný dokonalý.

• 14.8.2013  20:53

Johnny Depp někde uprostřed mezi Deppem Sparowovským a Deppem Burtonovským - a je to i logické, když je Depp tak poznamenaný léty spolupráce s Timem Burtonem a stejně tak léty práce na Pirátech. Co se týče Osamělého jezdce tak místy jde spíše o oneman show právě Deppa a občas si k sobě tedy pustí i svého hereckého kolegu. V místech, kde není on tou jedničkou se pak rozvíjí příkrý akční příběh, který právě Depp narušuje svým humorem a trochu ten spád brzdí, což je jedině dobře. Škoda, že podobně tomu nebylo i na konci, kde se divákovi skoro nedostalo v proudu akce alespoň mírného vydechnutí. Jediné co mě skutečně hodně štvalo bylo pojetí příběhu jako vyprávění starce, starého stoletého Tonta - neustále skoky do "současnosti" byly neskutečně rušící a zbytečné. Ale jinak je ve filmu množství dobrých vtipů, gagů a scén, minimálně pro které stojí film vidět. A protože nemám rád westerny a tohle naštěstí western nebyl snad ani náznakem, tak je poupravím zařazení filmu na: dobrodružná a akční komedie, která se odehrává na divokém západě.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16