Arrow (2012) (seriál)

Jsou to zatím lepší tři hvězdy, ale doufám, že se to ještě rozjede... a že časem všechny ty rozhovory dostanou alespoň trochu nějaké hloubky, přijdou mi zatím takové dost plytké. Akce je místy pěkně natočená/zrežírovaná

Hrdinové (2006) (seriál)

Pouze za prvni dvě série.. Třetí je tak na dvě hvězdy, čtvrtá na tři.

Jupiter vychází (2015) odpad!

Kdyby z těch peněz raději postavili tvůrci pár miliónů draků, mohlo se alespoň několik lidí celkem slušně pobavit. Papírové lodičky také většinou nezklamou. Tahle slátanina by se dala nazvat Hollywood ad absurdum. Vynásobte všechna možná kliše, naskládejte je bez citu, ladu a skladu za sebe..vykašlete se na uvěřitelnost, návaznost, přehlednost v akci, režii...nic z toho není nutné. Herci se nemusí snažit o hraní, o hloubku..hlavně nějak odříkat scénář, který napsal nějaký new age nadšenec a násilně na sebe našrouboval všechny teorie o reptiliánech, mimozemšťanech, únosech, skryté technologii, čili i konspiraci...vše do jednoho megafilmu. Vše bez hloubky. Vše na efekt, který se rozplývá v nezvládnuté režii...těch pár scén a prostředí, které za to výtvarně alespoň opravdu stály, většinou probliklo tak rychle, že jsem si je nestihl pořádně ani prohlédnout, natož si je nějak hlouběji užít. A cena toho filmu - to už mi nadneseně zavání zločinem proti lidskosti...ne, nechci tenhle extrémně předražený konzum ve filmovém průmyslu. Odpad jen to fikne !

Kletba z temnot (2012)

Takový ten povedenější průměrný horor. Takže vše jede podle předem jasné šablony, kdy v první polovině filmu funguje napětí a buduje se atmosféra i příběh a v druhé je pak vše klasicky přehnané a závěr musí být co nejvíc akční a "strašidelný", což už jako vždy nefunguje. Ze třech filmů o vymítání, co jsem zatím viděl, mě tenhle bavil nejmíň, i když ta atmosféra v první polovině opravdu funfuje dobře ... ( ty další dva jsou Vymítač ďábla ***** a V moci ďábla ****)

Merlin (2008) (seriál)

Krásná pohádka, místy temná, místy dokonale vtipná, kde ani nevadí kulisy (Okolí kolem Kamelotu se mění jako ponožky:)), vševědoucí zvony nebo triky na úrovni Nekonečného příběhu. I když i ty se postupujícími sériemi zlepšují. Těším se na blížící se finále. Výborná záležitost. Doporučuji

Mistr (2012)

No, musel jsem se dlouho rozhodovat, kolik hvězdiček tomuhle filmu dám. Mám pocit, že kdybych mu tam šoupnul dvě, dávalo by to i docela smysl. Když bych se ale rozhodl být štědřejší a nasázet mu jich tam všech pět, dokázal bych si to také krásně obhájit. Takže záverečně jsem si to musel shrnout velmi krátce takto : natočeno chvalitebně, herecké výkony naprosto výborné, scénář a celkový dojem z příběhu - velmi smíšený- a jak moc pozitivně či negativně sám v sobě prostě neodhadnu. Je to film originální...jistě né průměrný (zhlediska toho, co je dnes průměrný film)..a bohužel(dík) divně divný...takže čtyři hvězdy mu prostě musí stačit

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Ježiš, co jste to udělali s mým srdcovým hororem? Na jedničce se mi líbilo skoro všechno, na dvojce se mi nelíbilo prakticky vůbec nic. Ten pavoučí zrůďák možná trochu a pár působivých záběrů (tak pět), což je na hodinu a půl sakra málo. To daleko víc záběrů mě tam rozčílilo, takže bilance nic moc. Atmosféry jedničky druhý díl zdaleka nedosahuje, (siréna houkala snad jen v titulkách:( ) příběh nedává absolutně vůbec smysl, chování postav nedává smysl ještě větší, některé záběry pro 3D vypadají bez 3D celkem dost směšně, no a ten naprosto úděsnej souboj dvou zrůďaků na konci, no co toto mělo být??? Trval asi dvacet vteřin, během nichž režisér vystřídal desítky rychlých nesouvisejícíh záběrů dvou píchajících do sebe oblud, či čeho to, ...no nemluvě o tom, že způsob, kterým k tomu souboji scénáristi došli také nedává absolutně žádný smysl a my všichni víme, že celé to tam dali jen proto, aby měli na konci "efektivní" 3D bitku. Jenže tady jim ten blbej nápad selhal totálně, čímž myslím i režijně a tak místo bitky máme blitku. Herecké výkony na Oskara taktéž nebyli a Jon Sníh to nezachránil...takže proč tu hvězdičku? No, za toho pavouka a pět dalších záběrů. A hudbu, kterou ponechali Silent Hilláckou, bez ní by tomu ani pavouk nepomohl. Fuj, a příště przněte něco jinýho než moje srdcovky :)

Nic nás nerozdělí (2012)

Naomi Watts opět s Ewanem McGregorem? No, nemůžu jinak než pět. A hraní na city na mě nijak zvlášť neplatí..i zde jsem si při sledování udržel částečný emocionální odstup, ale tenhle film je perfektní i po všech jiných stránkách. Dokonale natočeno!!! Zahráno..silný, poutavý příběh... A to se mi původně do sledování kvůli tématu nechtělo:)

Pod kupolí (2013) (seriál)

1. série navnadila ****, 2. série se ukotvila v podobě popkornové zábavy pro náctileté *** a 3. série vše předešlé s grácií vesnického hrobníka pohřbila *

Popetown (2005) (seriál)

Zatím mám za sebou jen první díl- a ok, je to hodně nekorektní seriál, ale nepůsobí na mě účelově. Je to prostě kritika - a to nejen církve, ale i lidského myšlení obecně. Kritika drsně podaná, přesto za mě funkční a trefná. Seriál byl zakázán, takže kdo ho chce zkouknout, musí nasosat z internetu. Update : Tak už jsem to zkoukl, hodnocení nechávám na čtyřech. Ptákovina to je, ale určitě bych bral víc dílů :)