Nonna

okres Svitavy

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 27.1.2019  07:37
    Méďa a lumíci (TV seriál) (2016)

Destrukční slátanina s hezkými obrázky. Tak nějak mi přijde, že si to pokouší hrát na styl Tom a Jerry nebo Vlk a Zajíc, ale marně.

• 27.1.2019  07:36
    Franklin a Přátelé (TV seriál) (2010)

Jestli tomuto dětskému pořadu něco fakticky hodně škodí, pak je to český dabing. Tedy přesněji ani ne tak dabing samotný, jako překlad, který pak se snaží herci číst. Debilní fráze: Dokázali jsme to. Paráda. Jsi dobrej. Úžasné.....to je tak něco absolutně mimo českou mluvu, že to člověku přijde až směšně smutné. Neznám dítě, které by rozbalilo balíček z pošty s hračkou a zvolalo: To je vzrušující!!!!

• 18.1.2019  00:02

Zprvu kapku rozpačité, ale když jsem se naladila na vlnu, začala jsem se dobře bavit. Předností filmu je rozhodně vynikající herecké obsazení, které si s rolemi skvěle poradilo a určitě se výborně bavilo - prostě elita - Plesl, Lábus, Hanzlík, Bareš, Huba, Trnavský, Chmela a asi nejvíce mě bavil Pavel Zedníček, který mě jinak pěkně štve, protože bere kdejakou slabomyslnou zakázku a reklamu a přitom umí skvěle zahrát nejen komické role.

• 11.1.2019  00:15

Jak si ve špionážních filmech nijak nebahním, tenhle mě dostal. Kvůli hlavní excelentní trojce Smith, Hackman, Voight, kvůli zajímavému a hrozivě reálnému příběhu a kvůli celkové strhující náladě, která z něj vyzařuje.

• 31.12.2018  09:14
    Čertí brko (2018)

Klaním se před panem režisérem i všemi, kdo se na filmu podíleli. Vznikla velmi zajímavá, vtipná a laskavá pohádka s neotřelým dějem a spravedlivým závěrem. Šli jsme na ni tři a všichni si našli svoje - pětiletý syn kouzelnou pohádku s krásně popletenými, ale spravedlivými čerty, patnáctiletá dcera hezkého hlavního hrdinu, já, dospělá, velmi odvážnou politickou satiru. A vše, co má pohádka mít - vtip, dobrý výběr herců a následně jejich skvělé výkony, potrestané zlo, pěkné kostýmy, fajn hudba. Že by nám tu vznikl nový úspěšný pohádkový režisér? No, bylo by ho potřeba. Každopádně, pohádku si musím nakoukat znovu, abych vychytala všechno, co je v ní ukryto, nakonec i děti mě přemlouvaly, ať jdeme znovu na další promítání o hodinu později. Co se té politické satiry týče, po revoluci nám na VŠ říkali, že už teď nebude potřeba.....je potřeba a tady se povedla.

• 23.12.2018  09:51
    Niko 2 (2012)

Proč???? Proč si musím kazit předvánoční náladu debilními příběhy typu Santa na 100 způsobů???? Nestihla jsem při vaření vypnout tuto hrůzu po Studiu Kamarád a můj pětiletý chlapeček, bohužel, podlehl lákavé animaci a nedá si vyrvat ovladač z ruky.......a tak sledujeme blábol o sobovi, kterému matka sobice přivedla domů náhradního tatínka místo toho, co ho má malý sob rád a malý sob ho nemá rád, protože chce tatínka, kterého má rád, ale kterého nemá ráda maminka, protože má ráda nového partnera a jak je tam řečeno, má přeci právo být šťastná..........Kriste pane, proč tohle mají řešit malé děti v době Vánoc, to opravdu nechápu. Fujtajxl.

• 9.11.2018  00:10

Tenhle Harry mě bavil ze všech nejvíce. Není to jen suchý sled honiček v autech i po svých, není to jen zarytý hon policajta s padouchy. Ve filmu je hodně humoru, byť černého, což je dost neobvyklé, protože dosud se objevovaly spíš jen rádoby vtipné drsné hlášky. Třeba honička dodávkového skútru s autobusem plným důchodců, kteří si pochvalují nejlepší výlet v životě, nebo už jen fyzická přítomnost příšerného psa, to mě bavilo moc. K tomu výborná hudba, zejména v závěrečné kolotočářské scéně spolu s krvavými scénami na kolotoči - tam je to až jak z filmů Tima Burtona. No a nakonec sama pointa je nečernobílá a reálná a závěr mě překvapil i potěšil......ááá teď teprve koukám, kdo to natočil a on Harry sám. No tak to už se nedivím, že mě to baví daleko víc, než předchozí díly. Je tam něco navíc. Něco, co cítím ze všech jeho režijních počinů.

• 21.10.2018  23:22
    Ronja, dcera loupežníka (TV seriál) (2014)

Můj bóže, to je zdlouhavý a nekonečný, že se to v tom nedělním studiu kamarád nedá vydržet. Ty dlouhé pohledy do očí a při rozčilení, to zbytečné pobíhání po lese.....zlaté původní filmové zpracování. A po dlouhodobé nudě najednou přijdou hrůzní skřítci Šedivíci a dítě se mi z nich rozeřve strachy a uteče do ložnice pod peřinu. A teď jsem nedobrovolně odkoukala další díly. Jedno se Japoncům nedá upřít. Geniálně zazdili i ten poslední zbytek severské atmosféry, která z knihy i z filmového zpracování vyzařovala a navíc, jsou skuteční mistři v natahování nic na neúnosnou míru. To, čemu je ve filmu věnováno 20 vteřin, např. smích nebo rozčilení Matyse, dokážou autoři natáhnout na jeden celý díl.

• 20.10.2018  23:52
    Násilník (1976)

Tady mě drsný Harry opravdu bavil. Možná pro určitou míru lidskosti, jeli ji schopen dát najevo. Jeho vztah s mladou policistkou se sice vyvíjí předpokládatelně a učebnicově, ale i přesto jim to spolu ladí. Politický podtext věci je i přes dávnou dobu vzniku stále aktuální, takže na film se stále kouká líp, než na kdejakou soudobou policejní matlaninu.

• 18.10.2018  23:44
    Sněhulák (2017)

Představuji si, že jsem nikdy nečetla ani jednu knihu s Harrym Holem. Pak je film výborně studenou severskou detektivkou, napínavou, s dobrým výběrem herců, dobrou hudbou a kamerou. Mrazí z ní. Problém je, že mám v knihovně všechny díly Harryho. Takže v mých představách to byl vždy takový týpek alá Clint Eastwood, Rachel byla nadpozemsky nádherná a s Katerine to dopadlo sakra líp. Jako nečtenář dávám spravedlivě 4 hvězdy, jako Harryho fanoušek bych dala dvě - asi úplně nejvíc mi totiž vadilo vytržení z kontextu série, to je, jako by někdo natočil jen trojku Harryho Pottera.

• 4.10.2018  10:24
    Otec (TV film) (1985)

Scénář výborný, herecké výkony silně nevyvážené - postavit proti Panu herci Františku Řehákovi rozpačitou Světlanu Nálepkovou nebyl moc dobrý nápad a Alexej Pyško tomu taky nepřidá. Navíc mi vadila divná kamera a celkově podivné střihy, v nichž jsem se občas špatně orientovala. Škoda tak dobrého námětu a hlavního herce.

• 17.9.2018  09:05
    Aréna Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Uspala jsem synka a sešla dolů k televizi. Čtrnáctiletá dcera má puštěný nějaký program a a slzí u toho smíchy. Ptám se, na co kouká a ona odvětí, cituji:" Ále, na Barrandově dávají něco jakos mi tuhle pouštěla Pražskou pětku, jak tam Štaindler mezi příběhy žvanil, až se opil. Nevíš, tohle jsou taky Sklepáci?"...............nebyli to Sklepáci. Šetrně jsem dcerušce vysvětlila, že tento pán se, na rozdíl od Sklepáků, bere vážně. Že je to sice, patrně, názorný psychiatrický případ, ale to že není v naší kompetenci hodnotit a že nejlépe udělá, když přepne jinam. Nechtěla tomu věřit a udiveně se ptala: "Mami, to mi neříkej, že se na TOHLE někdo kouká a bere to vážně......."..........dál bez komentáře.

• 17.9.2018  08:58

Tak po přečtení knihy jsem přednostně ráda, že filmaři ostrouhali Langdonovy artistické a silové výstupy na minimum. Přeci jen, Superman už byl v několika verzích slušně natočen a není ho třeba kopírovat a taky pan Hanks už není žádný mladík. Takže to je pro mě bod k dobru. Výběr hlavních postav byl také velmi dobrý a Řím jako kulisa, je prostě geniální. Film má příjemný běh, pro neznalého zápletky je jistě i dostatečně napínavý, velmi se mi líbila kamera. Co mě trochu zklamalo byla pointa sama, která z knihy jasně vyplývá, tedy důvod PROČ (mám pocit, že nebyl srozumitelně vysvětlen) a pak vztah mezi papežem a jeho chráněncem. To je škoda. Celkově si však myslím, že toto zpracování příběhu vůbec není špatné.

• 30.4.2018  13:27
    Štiky (TV pořad) (2018)

Zamyslel se někdo nad tím, že kdyby se vzaly peníze, které se nacpou do onanistického představení nejubožejších z ubohých ve světě tzv. "celebrit", mohlo by se z těch peněz nakrmit spousta opravdu potřebných? Nebo by nějakému dítěti mohl být zakoupen vozík? Nebo sehnány prostředky na léčbu nemoci? Televize Prima by si tím určitě udělala lepší reklamu, než tímto kanálem - kanále, prosím, promiň, ty jsi, na rozdíl od Štikových, pro tuto společnost aspoň užitečný. A rozhodně smrdíš míň.

• 22.3.2018  21:36
    Drsný Harry (1971)

Zajímavý je dokumentární styl natočení filmu - jako by divák jen přihlížel běžnému týdnu policisty při výkonu služby. Ta všednodennost působí hrozivěji, než bondovské mega akce. No a v tomto díle se pohybuje navíc pod kůži zalézající úchylně hýkající pachatel, na jehož vizáž, pohyby a zvuky se jen tak nezapomíná. Skvěle natočená detektivka.

• 18.3.2018  13:23
    Král a zloděj (TV film) (1991)

Celkem neškodné zpracování příjemné pohádky a určitě bych dala více hvězdiček, ale já se prostě na tu "krásnou" Danu Morávkovou nejsem schopna dívat. Ona musí mít asi nějaké osobní kouzlo, díky kterému ji režiséři do rolí krasavic a milovnic obsazovali a obsazují, ale já ho na filmovém plátně prostě nejsem schopna postřehnout.

• 18.3.2018  13:19
    Až já budu velká (TV film) (1981)

Téma velmi závažné a bez ohledu na dobu zpracování stále aktuální určitě stálo za natočení. Obsazeni jsou skvělí herci, kteří odvedli výborné výkony (Menšík, Řanda, mladý Pavel Kříž, Moučka, Němec) a z důvodů, které uvádějí na svoji obhajobu, je člověku až špatně. Nakonec tedy jediný, kdo mi nesedl a po jehož výkonu cítím takovou mdlou pachuť nevyužitého potenciálu role, je představitelka hlavní role, Dana Batulková. Dosud jsem ji viděla pouze v rolích vedlejších a, bohužel, mám pocit, že na víc nemá.

• 26.1.2018  22:12
    Gloria (1999)

Průměrný akční film ozvláštněný tím, že na místě Bruce, Silvestra nebo Arnolda se v autech prohání a bourá trochu kýčovitá kráska, která hraje vpodstatě černou komediální roli - a celkem dobře. Co je na filmu strašně smutné a možná to v celku i zaniká, je fakt, že vlastně vše končí špatně. Viníci zůstanou nepotrestáni, korupce až do nejvyšších míst zůstane neobjevena, klukovi rodinu nikdo nevrátí a nakonec i budoucnost vítězné dvojice je silně nejistá. Takže vlastně dost reálné vyústění - což je mi tisíckrát sympatičtější než limonádové konce akčních filmů s výše zmíněnými hrdiny.

• 22.1.2018  08:44
    Klenot.TV (TV pořad) (2016)

Tu kreaturu, co to uvádí, by měl někdo obsadit jako komediální herečku.......je k popukání. Hodila by se do kteréhokoliv porevolučního filmu Zdeňka Trošky - stejně nepříjemná a stejně hysterická, jako jeho čertíci. A je smutné, že tohle vůbec dostane vysílací čas a najde si to svého diváka (respektive spotřebitele) a je veselé zdejší hodnocení:-)

• 17.12.2017  09:15

Moje opakovačka - tedy film, k němuž se čas od času oddechově vracím a vždy mě baví - ta až neamerická směs dobrého humoru, akčnosti a tragédie. A nejvíc mě baví potloukající se santusák s výrazem idiota v podání Donalda Sutherlanda, ten je k zulíbání, obzvlášť při generálské přehlídce. No a Magot - magor Telly Savalas, z toho jde doslová hrůza. Film je skvěle obsazen, má dobře navazující hudbu a i pointa je krásnou pohádkou pro dospělé (ačkoliv historicky připouštím jisté reálné základy).

• 6.12.2017  23:16
    Správnej dres (TV film) (2015)

Tak pokud čtu v programu, že se jedná o "romantický příběh", nečekám žádné art veledílo a to se mi i přesně splnilo. Na druhé straně mě pak udivují zdejší drsné kritiky, protože pokud tedy přistupuji k filmu jako k romantické oddychovce při žehlení prádla, svůj účel to splnilo. Adrian Jastraban je výborný herec a je škoda, že nedostává role i v hlavních rolích charakternějších, Mádl totéž. Taťána Kuchařová mě mile překvapila - nejen hezkou tvářičkou, ale i schopností hrát a řekla bych, že svým přirozeným výkonem strčí do kapsy kdejakou naši pseudoherečku za herečku se vydávající (stačí zajít do Ulice nebo navštívit Ordinaci). Zápletka byla jednoduchá, ale neurážela a na mě působila vcelku věrohodně - ne každá hezká bloncka musí být automaticky blbá a na prachy. Něco bych si o tom dovolila vědět:-). Malinko mi vadila hudba použitá, ne autorská - film by si to zasloužil.

• 4.12.2017  23:55
    Gran Torino (2008)

Právě jsem dokoukala a píšu za tekoucích slz, což u mě teda rozhodně není zvykem. To je prostě síla. Ta myšlenka, ta gradace z poklidu až do šíleného konce, ta atmosféra, to neskutečně rozpracované stáří.....tak nestárne Walt Kowalski, tak stárne Clint Eastwood. Geniální režisér a geniální herec. Tak tenhle film z hlavy fakt nevymažu. A bečím tu nejen nad filmem, ale i nad faktem, že tenhle pán je limitovanej úplně stejně, jako jeho postava v tomto filmu.

• 28.11.2017  08:49
    Paní Zima (TV film) (2008)

Pohádku jsem v několika verzích četla jako dítě a je pěkná. Filmové zpracování je, bohužel, nepovedené. Škoda pěkných kulis, animací a kostýmů, škoda dobrého příběhu - na tak tristní výkony herců, potažmo režiséra, který je vybral a neumí vést. Takové představení dětského ochotnického spolku, kdy se všichni tak nějak potácejí po place, neumějí hýbat, mluvit a postrádají mimiku.

• 26.11.2017  23:28
    Kamarádka Pimpa (TV seriál) (1975)

Proč v zemi, která je proslulá a historicky veleúspěšná v tvorbě vlastní animované inteligentní, zručně vedené tvorby, poslouchají malé děti ve Studiu Kamarád polopatické, animačně nenápadité a bezzápletkové bláboly typu Pimpa, tomu nikdy neporozumím. Navíc ten věčně vyplazený, slaboduše vypadající výraz hlavní feny hrdinky je až odporný.

• 26.11.2017  23:25
    Kešu (TV seriál) (2009)

Komentář mého tříletého syna : Maminko, nepouštěj mi takový hloupý pohádky, vždyť se tam nic neděje. Komentář můj - je totožný.

• 17.11.2017  13:45
    O Šípkové Růžence (TV film) (2006)

Jednu hvězdičku uděluji za nádhernou Mariku Šoposkou. A možná ještě hvězdné obsazení pohádky, ale s vědomím, že ty Hvězdy se tam spíš zoufale trápily nad vším, co se tam nedalo zahrát. Básničky Jiřího Žáčka mám ráda, ale zde se rýmovánky opravdu minuly účinkem a působí trapně strojeně a nelidsky. Růženčin ženich zahradník vypadá jak její mladší, patnáctiletý bratr, což mi po celou dobu pohádky vadilo asi nejvíc. No, možná ještě hroznější byly rokokové paruky a kostýmy. Na tuhle pohádku už se nepodívám.

• 17.11.2017  13:37

Uvědomuji si, že hodnotit akční film tohoto typu je z mého pohledu nekompetentní, protože tento filmový žánr nevyhledávám a nemusím, ale z toho, co jsem viděla, jsem už viděla daleko lepší díla. Tento film byl tak akorát vhodný jako kulisa k upravování fotek pozdě do noci. Nuda k ukousání, chabá, předem čitelná zápletka, tupé dialogy podtržené ještě tupějším dabingem no a ty bojové scény.......u zjizveného šklebícího se vraždícího opičáka jsem se při té vší hrůze musela i smát. Jedna hvězda za pěkné přírodní kulisy.

• 11.11.2017  22:07

Vracím se právě z kina a jsem nadšená. Pokládám se za odborníka v oboru Hercule Poirot, četla jsem asi vše, co bylo u nás přeloženo a vydáno a filmová i seriálová zpracování mám povětšině v malíčku. Takže představa, že by mohl někdo sesadit nebo jen pomyslit na trůn Davida Sucheta, pro mě byla dosud nemyslitelná. Ovšem toto zpracování je dechberoucí a skvělé. Nálada temná a mrazivá, Johnny Depp mi asi nejvíc připomínal našeho navrčeného podmračeného Krobota a v této roli mě moc bavil, další hvězdné herečky, no z toho se až točila hlava a hlavní postava Poirota byla pojata se ctí a NAŠTĚSTÍ inteligentně úplně jinak, než ty dosud. Ráda se z kina vracím neotrávená, dnes jsem navýsost spokojená.

• 5.11.2017  07:48

Heřmánek jako kapitán Exner mi vůbec nevadil. Naopak, když se člověk začte do Exnera knižního, choval se opravdu jako rozmazlený prvorepublikový floutek. Takový sebezahleděný český Poirot. Daleko horší byly jiné věci - ošklivá cimbálistka, o níž je divák neustále přesvědčován, že je krásná. Dále příšerná, ale fakt příšerná hudba (osobně by mě zajímal tvor, který by vydržel onu cimbálovou socialistckou etno poslouchat celý koncert a nedejbože to opakovat). Výkony herců kolkolem Heřmánka byly tristní, Chytilová by z nich měla radost. No a celý příběh se Švitorkou je skutečně hodně přitažený za vlasy.

• 5.11.2017  07:37
    Třetí táta (TV film) (1988)

Není to špatný dětský film. Žádné veledílo, ale při srovnání se sračkami, které se pro děti vysílají dnes - např. ráno ve Studiu Kamarád někdy pustí něco světově zahraničního, ale tak absolutně a zoufale tupého s ještě tupějším a zoufalejším dabingem, že by se houby stalo, kdyby pustili radši takovýhle starý, dobře natočený český film. Vyskočila nemusím, ale zde odehrál, co měl a scéna z pouti, kde ho hypnotizuje kouzelník, byla velmi dobře herecky pojata.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11