Nonna

okres Svitavy

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 2.5.2021  15:30

Bože můj, jak výchovné!!!! Sedmiletý synek se u toho během Studia kamarád nejdřív vrtěl, pak ksichtil a pak čas, po který jde toto dílo, začal využívat rozumněji - zajde si na záchod a pro něco na zub. Herecké obsazení je přesně vybrané - jedno dítě černošské, jedno asijské, jedno bílé, občas nějaké šeredné nebo tlusté nebo připostižené, aby se dodrželo multi kulti všehochuť vyvážení. Témata mají, patrně, výchovně působit na děti. Nevím, možná jsou dnešní děti jiné, ale já bych, ve věku dětských představitelů tohoto díla, měla chuť dělat přesný opak toho, co se mi tak školometsky a polopaticky předkládá. Jeden bod dávám za pěknou stromovou chýši, ta jediná nás zaujala.

• 18.4.2021  09:32
    Můj kamarád Marlon (TV seriál) (2019)

Synek (1. třída) kouká každou neděli na Studio Kamarád. Těší se, ale od té doby, co dávají Marlona, skáče po ovladači, aby televizi ztišil ještě než začne příšerná "hudba" znělky (má hudební sluch a vkus). Marlona nesnáší a tvrdí, že je to "nejblbější dětskej film jakej kdy viděl". Tož pravda je, že mezi jeho oblíbené patří Bowieho Labyrint a filmy Tima Burtona, takže Marlon ho neoslovil, ale za sebe musím říct, že mě neoslovil taky. Je to kožené, strojené, primitivní a hlavně šité na zakázku různým moderním požadavkům, jako je národnostní vyvážení hlavních protagonistů, řešení rádoby aktuálních problémů mezi dětmi atd.

• 16.4.2021  17:40

Bavili jsme se při sledování já i sedmiletý syn. On si v tom našel svoje, já si užívala vtipné obsazení a zábavnou Sylvestrovu čtyřroli. Řekla bych, že film nelze nahlížet normálním měřítkem, už jen proto, že normální není. Ani jeho tvůrci. Prostě je to Rodriguez a nenudí.

• 11.4.2021  09:56

Jak tu tak čtu - velmi zatracované filmové dílo. Za sebe bych až tak kritická nebyla. Emila a další Kästnerovy knihy jsem jako dítě zbožňovala, Emila jsem četla stále dokola tak dlouho, dokud jsem nenarazila v knihovně na sofistikovanějšího detektiva Kalleho Blomkvista a následně Sherlocka Holmese. To, že v Německu stále vděčné téma převedli autoři filmu do moderní doby, vůbec nepokládám za urážku původního díla. Nedovedu si současné dítě (ani dítě v r. 2001) představit, že je nadchne vyčpělý prvorepublikový snímek. A pokud nemá být Emil úplně zapomenut......? Na film jsem se dívala se sedmiletým filmovým kritikem. Dětskou detektivkou byl nadšen. Jediné, u čeho doslova chytal nervy, byl pokus českého dabingu o počeštěné dabování rapu dětí z ulice. Synáček to komentoval: Mami, ten film je fajn, baví mě to, ale ta hudba, za to bych někoho praštil. Takže tak. Sdílím se synem stejný názor. Když už to český dabing neumí, lepší by bylo nechat v originále a s titulky. Co se ukázky života dětí v Berlíně roku 2001 týče, tak to v tomto případě vůbec nepokládám za špatné. Vždyť autor původní předlohy sám v románu silně podtrhuje tehdejší sociální téma chudoby a osamělosti mnoha dětí. Současní autoři jen dali nahlédnout, že se za ty desítky let, bohužel, zas tak moc nezměnilo.Kéž by se i u nás točily aspoň takovéto filmy o dětech pro děti. Padoucha si výborně střihl J. Vogel. Ten nás bavil.

• 28.3.2021  22:57

Pěkné podívání. Ačkoliv animace tohoto typu mi nic moc neříká a příběh by si, dle mého názoru, zasloužil propracovanější ztvárnění, pohádka měla vše, co mít měla. Líbila se i sedmiletému spoludivákovi. Trochu mě nebavila nemastná neslaná hudba.

• 27.3.2021  21:30

Vynikající film. Když člověk přibližně zná Delonovo mládí, poměry, z nichž vyšel, pochopí, že tady musel sakra dobře vědět, co hraje. Měl z čeho čerpat a jeho výkon je prostě uvěřitelný. K tomu skvělé ztvárnění atmosféry jihu a stoupající napětí s dramatickým závěrem. Nádhera.

• 27.3.2021  21:20

Jedna hvězda za výběr a kvalitní výkony herců, druhá za atmosféru Itálie. Jinak ale pro mě dost značné zklamání. Určitě by mě zajímalo, jak by se mi film líbil, kdybych předtím neviděla první zpracování s Delonem. Možná ano, nejsem schopna posoudit. Takto mi ale přišlo, že film naprosto postrádá logiku. Proč by Ripley trénoval všechny nápodoby své budoucí oběti Dicka, písmo, pohyby, vyjadřování, kdyby neměl v úmyslu, ho nahradit? A on evidentně neměl. Vždyť vše byla vlastně blbá neplánovaná náhoda? Nerozumím tomu. Dál mi velice vadil homosexuální podtext celého filmu. Mám dojem, že film tím přišel o ono napětí, které z prvního zpracování doslova v plném slunci sálalo. Aby to nevyznělo mylně - proti homosexuálům rozhodně nic nemám, mám mezi nimi spoustu přátel, ale sem se to prostě uměle našroubovalo, nehodilo. Nakonec mi přišlo, že postava Ripleyho zde vlastně není oním ziskuchtivým asociálem, ale nešťastným chudým homosexuálem uraženým a zklamaným ve své lásce.

• 16.3.2021  00:49
    V síti 18+ (2020)

Autoři dokumentu by zasloužili státní prezidentské ocenění - tedy měli - li bychom příčetného prezidenta. Škoda jen, že neexistuje návaznost i právní. Jak tak následně pozoruji, predátoři vyjdou s podmínkami. Sedět by měli a zdarma provozovat těžké veřejně prospěšné práce. Obdivuji tři mladé herečky, že to ustály. Asi bych vybuchla daleko dřív, než v kavárně u limonády. Doufám, že se tento dokument stane povinně vysílaným na základkách. A pustila bych to v této verzi. Jako bývalá učitelka vím, že nic nefunguje u dětí účinněji, než léčba šokem. (Myšleno tak, že psát do žákovské:Mluví vulgárně, je daleko méně efektivní, než když tam učitel napíše: Oslovuje svého spolužáka "Pičo").

• 16.3.2021  00:43
    Kačeří příběhy (TV seriál) (2017)

Strašné. Můj sedmiletý syn zbožňuje staré kačery. Teď koukl na tuto příšernost a konstatoval - Mami, to si zas někdo myslel, že malý děti jsou úplně blbý.......(Halt je na skouknutí tohoto paskvilu na kačery moc chytrej a filmově vzdělanej).

• 4.2.2021  20:12

Nejprve jsem četla knihu - vyloženě ze studijních důvodů, abych pochopila, čím to "literární" svět tak v té chvíli žije. Přečetla jsem první dva díly, číst třetí mi přišla opravdu velmi zbytečná ztráta času. Film jsem shlédla tak nějak jako kulisu k žehlení. No - Anastazie měla být hezká, dle knižní předlohy. Možná mám divný vkus, ale herečka, která ji hraje, je opravdu nevýrazná nijaká šedá myš. Christian za mě totéž. Nezaujal mě. Scény sexuální i nesexuální byly takové nějaké ochotnické. Nic z toho šlo. A navíc děsně dlouhé nic. Třeba to někoho osloví, ale pokud mám v pořádku svůj vlastní život a nemám absolutně potřebu snít o Christianech, pak je pro mě do budoucna asi lepší, se takovým dílům vyhnout.

• 2.1.2021  23:26
    O vánoční hvězdě (TV film) (2020)

Jsem spokojená. Laskavá pohádka, která plní požadavek mého dítěte: Mami, pusť mi něco s princeznou a vánočního. Hercům věřím, příběhu také. Vypíchnout musím Terezu VoříškoRamba, která potvrzuje, že má neskutečně kvalitní komediální talent - kdyby ta holka měla možnost hrát a točilo se, jak za doby Janžurové nebo Bohdalové, byla by srovnatelně dobrá. Doslova jsme to s ní prožívali. Stejně tak oba Hádci - škoda, že tu už není Vorlíček, Macourek, Lipský, Podskalský, kteří by jejich potenciál využili a zúročili. Každopádně režisér Janák měl šťastnou ruku při volbě herců. Ráda skouknu znovu.

• 16.8.2020  23:04
    Počátek (2010)

Těžko psát komentář, ještě pořád vnitřně zpracovávám a dlouho budu. Film mě rozhodně zaujal a po celou dobu sledování nepustil. Ani po opuštění kina. Výkony herců, co říct, nevím, kdo byl lepší, asi všichni. Moc mě bavil Levitt, ten jeho lišácký výraz ať se děje co se děje. Oceňuju humor, nenápadně a účelně vkládaný do jinak vážného děje. Taky skvělou hudbu. Skvělý film.

• 27.7.2020  21:34
    V pohádce šaška Bumbáce (TV seriál) (1977)

Jé, to jsem taky měla ráda. Štiky jsem se jako malá holčička strašně bála. Myslím, že tam ještě byla jakási kačenka Bečvanka a ta štika po ní šla. A Jitka Smutná mladá culíkatá.

• 25.7.2020  00:01

Pohádka celkem v pohodě, nic převratného, ale ani žádný průšvih. Koukat se na to dalo, dítě se bavilo, já občas také. Sympatičtí byli Lumíci, vrcholně nesympatická byla dvojice maminka x holčička (na zabití) a jejich mobil. Pokud chtěli autoři věčným prozváněním ve vypjatých situacích zvýšit napětí, nepovedlo se jim to, tedy alespoň z mého pohledu šlo o velice nepříjemné nabourávání děje. Člověk jde tak nějak do kina, aby na ty mobily trochu zapomněl.

• 5.6.2020  14:48
    Moji kamarádi Tygr a Pú (TV seriál) (2007)

Chudák Medvídek Pú. Proč mu tohleto udělali? Opravdu jsou autoři přesvědčeni, že dětský divák je idiot?

• 5.6.2020  14:47
    Na vlásku: Seriál (TV seriál) (2017)

Docela vážně by mě zajímalo, jakou známku z přírodopisu měl autor překladu do ČJ. Můj šestiletý syn se u pohádky tak dlouho rozčiloval, že ten chameleon přece není žába, jak ho neustále všichni pojmenovávají, až jsem nevydržela a pohádku definitivně zakázala. Jak se z poměrně zajímavého pohádkového příběhu dá udělat uřvaná bojůvka a ještě s blbým překladem, to člověku zůstává rozum stát (např. Lociky škola - nemělo by se po našemu říct Locičina škola?)

• 31.5.2020  21:42
    Ježek Sonic (2020)

Rychlé, vtipné, příjemné, neagresivní, nevulgární a dobře sehrané představení pro dospělé i pro děti. Použitá i vlastní hudba film nakopne, animace se neperou s hraným základem. Ráda si někdy pustím s dětmi znovu.

• 16.5.2020  07:43

Netuším proč, ale všechny epizody, které jsem večer sledovala, neměly konec - tedy věc v detektivce celkem postradatelnou a ani na sebe nenavazovaly. To je pak koukání na nic.

• 7.4.2020  23:24

Tady si někdo hraje na zakopanýho hasiče - tak tato věta u nás zlidověla a díky ní jsme musela tento díl synovi pouštět jeden čas stále dokola. Milujem to všichni.

• 14.3.2020  22:18
    Ach, ta láska nebeská... (TV film) (2020)

Tak jsme dokoukali a vzajemne se provokovali,kdo to vydrzi. Pomohli jsme si lahvi alkoholu,bez toho by to asi neslo.Pilarova uz to,nastesti,neuvidi. Stupidni dej,stupidni vykony hercu-nehercu-zpevaku-nezpevaku.Dve veci nepochopim. 1.Kdo do tohohle dobrovolne narval prachy. 2.Kolik museli zaplatit protagonistum,aby v tom hrali a dobrovolne se ztrapnovali.

• 27.1.2020  09:47
    Tata Bojs - Antikvariát (hudební videoklip) (2014)

Krásně hnusný minihororek vmáčknutý do pár minut - v podstatě geniální dílko - nažene hrůzu a zvládne obsáhnout to, o čem by američtí filmaři točili dvouhodinový film. Vtipné.

• 26.12.2019  09:05

Pohádku jsem sledovala jen proto, že jsem nechtěla trhat rodinnou pohodu na kusy a když tedy koukaly děti.....nicméně. Synek (6 let) nevydržel. Nejdřív prohlásil, že ty dvorní dámy strašně ječej a on to nebude poslouchat, pak se ztratil v ději a odešel si hrát, což on nemá ve zvyku. Pokud ho film zaujme, nesmí se pípnout a sleduje jak přibitý. Dcera (15 let) vydržela déle, ale asi v půlce prohlásila, že je to strašně hysterický a že si jde číst. Tak jsem dokoukala sama, s mojí matkou, která sice evidentně taky nemohla dočkat konce, ale zarytě mlčela a trpěla až do konce, protože režisér Troška má "ty správné politické názory" - pročež je nedotknutelný. Za sebe mohu napsat toliko: z Troškových pohádek je tahle sice značně nesrozumitelná a děsivě zdlouhavá se spoustou zbytečných uječených scén, ale jako plus musím uvést volbu hlavního hrdiny (Jan Dolanský svým hereckým výkonem držel a táhl pohádku jako mořský remorkér nějakou kýčovitou obří loď). I volba kostýmů tentokrát nebyla tak hystericky rokoková. Majdalenka byla sice studený nepřitažlivý čumák, jinak krásné Kubařové to tady vůbec neslušelo a představitel Ondry byl po celou dobu poctivě dřevěným panákem, ale aspoň jednu hvězdu za toho Dolanského můžu s klidným svědomím dát.

• 27.11.2019  21:41

Jak nějak tyhle animácké filmy nemusím, tento se mi hodně líbil. Měl příběh, dobrou hudbu (zvuk lákání mi zní v uších doteď), napětí, vtip a postrádal kruté scény. Na tuhle pohádku se pěkně koukalo a co jsem tak sledovala kolem sebe, bavila v kině diváky bez rozdílu věku.

• 6.10.2019  23:04
    Queen & David Bowie: Under Pressure (hudební videoklip) (1981)

Napadá mě citace textu kapely Tatabojs: Dva géniové u stolu, v přátelském hovoru. Na dekadentní party, vyložili si na stůl karty.......Jen ti dva nesedí u stolu, ale stojí za mikrofonem.

• 6.10.2019  22:58
    Red Hot Chili Peppers - By the Way (hudební videoklip) (2002)

Pouštíme si to už s druhým dítětem místo večerníčku na dobrou noc. Je to prostě geniální. Hudba, námět klipu, herecké výkony, vtip. Báječná věc. Z taxikáře jde oprávněná hrůza a kumpáni z kapely jsou prostě k nezaplacení. Hlavně bubeník nakonec:-)

• 6.10.2019  22:55
    Barbora Poláková - Nafrněná (hudební videoklip) (2015)

Písnička celkem nijaká, ale klip a jeho myšlenka mě fakt zaujala. Tak nějak shrnuje realitu dané skupiny paní a slečen. Co mě ale dostalo do kolen, byly taneční kreace Marty Issové. Ta by se hodila do filmu Kouř panu Cabanovi a mohla s ním směle střihnout Je to fajn! Na klip koukám převážně kvůli ní.

• 5.10.2019  23:15
    Inferno (2016)

Nevím, co to je. Akční film? Na to je mistr Hanks přeci jen malý svalovec a starší pán. Krimi? Tady bych byla schopna vypsat asi 10 nesmyslů, které fakt nesedí, ale nechci spojlerovat. Mysteriózní? No snaží se o to, ale i ta mystéria jaksi pokulhávají.....za sebe, jako diváka musím položit dvě otázky: Kam zmizel Langdonův parťák z videa v muzeu? Jak vypadá obličej člověka bezprostředně po zásahu dnem minimaxu? A za sebe, jako za čtenáře, pokládám jednu - Proč ta zásadní změna ve funkci viru a celkově změněný konec? Tohle už si nepustím.

• 4.10.2019  19:46

V této povídce mě velice bavily herecké výkony. Že je skvělý Menšík, to se tak nějak předpokládá, ale výkony všech pěti dětí byly v porovnání s tím, co se předvádí v dětských rolích dnes, neuvěřitelně dobré. Trochu slabší mi přišla pointa příběhu samotného - tak moc se zas nestalo. No a děti bývaly sakra samostatné, to by dnes taky nešlo.

• 1.9.2019  20:43

Na filmu jsme byli tři. Já za dospělé, 15ti letá dcera a pětiletý syn. Všem se nám pohádka moc líbila. Byla pohádková, zčásti kouzelná, příjemně neakční, s dobrou hudbou, kamerou, kostýmy. Představitelé Laury a Urbana mile potěšili, uměli hrát a dobře u toho vypadali. Vynikající výkon podal Viktor Preiss, z jehož hodináře skutečně mrazí a to nemusí hnout ani brvou. Hraje a sděluje očima, gestem, výrazem tváře. A zde je kámen úrazu této pohádky. Vedle naprosto úžasného, minimalistického Preisse a skvělého Plesla, Krobota a dalších, ční jak strašák v poli absolutně nesnesitelná Jana Plodková. Nevím, kdo může mít pocit, že tato paní umí hrát. Pro mě je to přehrávající se a značně trapná neherečka. Až je z ní člověku špatně po těle. Zajímavé bylo hodnocení pohádky po pohádce. Odcházela jsem z kina s myšlenkou, že nebudu dětem kazit pohádku a nic kritizovat. Ovšem dcera mě předběhla sdělením: " Celá pohádka skvělá, ale ta ženská, co hrála sudičku, byla k nevydržení. Kdybych to měla natočený doma, tak sekvence s ní přetáčím. Úplně to kazila." No a pětiletý dodal: "Mně připadala, že tam vůbec nepatří." Škoda, přeškoda. Napadá mě třeba Martha Issová, kdysi by to skvěle mlaskla Janžurová, Bohdalová, Stašová......ale Plodková opravdu ne.

• 27.5.2019  10:43
    Bakaláři - Kluk (S15E34) (epizoda) (1986)

Zápletka a téma zajímavé, povídka celkem vtipná. Co mi vadilo, je nesourodost herců co se schopností a výkonů týče. Vedle fantastických a přirozených herců Jany Štěpánkové a Jana Hartla, kteří jsou schopni rozehrát herecký koncert i na úplně malém televizním dvorečku, stojí slabá až podprůměrná Kateřina Vinická, na které má ale celý příběh stát. A já jí to, co se pokouší hrát, prostě nevěřím. Stejně jako Vladimíru Brabcovi, když v závěru hystericky tančí a poskakuje a blahořečí všem soudruhům doktorům. Škoda, režisér Dudek měl na herecké obsazení většinou štěstí, otázkou je, co v dané době mohl a musel.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12