Nonna

okres Svitavy

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 16.5.2020  07:43

Netuším proč, ale všechny epizody, které jsem večer sledovala, neměly konec - tedy věc v detektivce celkem postradatelnou a ani na sebe nenavazovaly. To je pak koukání na nic.

• 7.4.2020  23:24

Tady si někdo hraje na zakopanýho hasiče - tak tato věta u nás zlidověla a díky ní jsme musela tento díl synovi pouštět jeden čas stále dokola. Milujem to všichni.

• 14.3.2020  22:18
    Ach, ta láska nebeská... (TV film) (2020)

Tak jsme dokoukali a vzajemne se provokovali,kdo to vydrzi. Pomohli jsme si lahvi alkoholu,bez toho by to asi neslo.Pilarova uz to,nastesti,neuvidi. Stupidni dej,stupidni vykony hercu-nehercu-zpevaku-nezpevaku.Dve veci nepochopim. 1.Kdo do tohohle dobrovolne narval prachy. 2.Kolik museli zaplatit protagonistum,aby v tom hrali a dobrovolne se ztrapnovali.

• 27.1.2020  09:47
    Tata Bojs - Antikvariát (hudební videoklip) (2014)

Krásně hnusný minihororek vmáčknutý do pár minut - v podstatě geniální dílko - nažene hrůzu a zvládne obsáhnout to, o čem by američtí filmaři točili dvouhodinový film. Vtipné.

• 26.12.2019  09:05

Pohádku jsem sledovala jen proto, že jsem nechtěla trhat rodinnou pohodu na kusy a když tedy koukaly děti.....nicméně. Synek (6 let) nevydržel. Nejdřív prohlásil, že ty dvorní dámy strašně ječej a on to nebude poslouchat, pak se ztratil v ději a odešel si hrát, což on nemá ve zvyku. Pokud ho film zaujme, nesmí se pípnout a sleduje jak přibitý. Dcera (15 let) vydržela déle, ale asi v půlce prohlásila, že je to strašně hysterický a že si jde číst. Tak jsem dokoukala sama, s mojí matkou, která sice evidentně taky nemohla dočkat konce, ale zarytě mlčela a trpěla až do konce, protože režisér Troška má "ty správné politické názory" - pročež je nedotknutelný. Za sebe mohu napsat toliko: z Troškových pohádek je tahle sice značně nesrozumitelná a děsivě zdlouhavá se spoustou zbytečných uječených scén, ale jako plus musím uvést volbu hlavního hrdiny (Jan Dolanský svým hereckým výkonem držel a táhl pohádku jako mořský remorkér nějakou kýčovitou obří loď). I volba kostýmů tentokrát nebyla tak hystericky rokoková. Majdalenka byla sice studený nepřitažlivý čumák, jinak krásné Kubařové to tady vůbec neslušelo a představitel Ondry byl po celou dobu poctivě dřevěným panákem, ale aspoň jednu hvězdu za toho Dolanského můžu s klidným svědomím dát.

• 27.11.2019  21:41

Jak nějak tyhle animácké filmy nemusím, tento se mi hodně líbil. Měl příběh, dobrou hudbu (zvuk lákání mi zní v uších doteď), napětí, vtip a postrádal kruté scény. Na tuhle pohádku se pěkně koukalo a co jsem tak sledovala kolem sebe, bavila v kině diváky bez rozdílu věku.

• 6.10.2019  23:04
    Queen & David Bowie: Under Pressure (hudební videoklip) (1981)

Napadá mě citace textu kapely Tatabojs: Dva géniové u stolu, v přátelském hovoru. Na dekadentní party, vyložili si na stůl karty.......Jen ti dva nesedí u stolu, ale stojí za mikrofonem.

• 6.10.2019  22:58
    Red Hot Chili Peppers - By the Way (hudební videoklip) (2002)

Pouštíme si to už s druhým dítětem místo večerníčku na dobrou noc. Je to prostě geniální. Hudba, námět klipu, herecké výkony, vtip. Báječná věc. Z taxikáře jde oprávněná hrůza a kumpáni z kapely jsou prostě k nezaplacení. Hlavně bubeník nakonec:-)

• 6.10.2019  22:55
    Barbora Poláková - Nafrněná (hudební videoklip) (2015)

Písnička celkem nijaká, ale klip a jeho myšlenka mě fakt zaujala. Tak nějak shrnuje realitu dané skupiny paní a slečen. Co mě ale dostalo do kolen, byly taneční kreace Marty Issové. Ta by se hodila do filmu Kouř panu Cabanovi a mohla s ním směle střihnout Je to fajn! Na klip koukám převážně kvůli ní.

• 5.10.2019  23:15
    Inferno (2016)

Nevím, co to je. Akční film? Na to je mistr Hanks přeci jen malý svalovec a starší pán. Krimi? Tady bych byla schopna vypsat asi 10 nesmyslů, které fakt nesedí, ale nechci spojlerovat. Mysteriózní? No snaží se o to, ale i ta mystéria jaksi pokulhávají.....za sebe, jako diváka musím položit dvě otázky: Kam zmizel Langdonův parťák z videa v muzeu? Jak vypadá obličej člověka bezprostředně po zásahu dnem minimaxu? A za sebe, jako za čtenáře, pokládám jednu - Proč ta zásadní změna ve funkci viru a celkově změněný konec? Tohle už si nepustím.

• 4.10.2019  19:46
    Klíče (TV film) (1973)

V této povídce mě velice bavily herecké výkony. Že je skvělý Menšík, to se tak nějak předpokládá, ale výkony všech pěti dětí byly v porovnání s tím, co se předvádí v dětských rolích dnes, neuvěřitelně dobré. Trochu slabší mi přišla pointa příběhu samotného - tak moc se zas nestalo. No a děti bývaly sakra samostatné, to by dnes taky nešlo.

• 1.9.2019  20:43

Na filmu jsme byli tři. Já za dospělé, 15ti letá dcera a pětiletý syn. Všem se nám pohádka moc líbila. Byla pohádková, zčásti kouzelná, příjemně neakční, s dobrou hudbou, kamerou, kostýmy. Představitelé Laury a Urbana mile potěšili, uměli hrát a dobře u toho vypadali. Vynikající výkon podal Viktor Preiss, z jehož hodináře skutečně mrazí a to nemusí hnout ani brvou. Hraje a sděluje očima, gestem, výrazem tváře. A zde je kámen úrazu této pohádky. Vedle naprosto úžasného, minimalistického Preisse a skvělého Plesla, Krobota a dalších, ční jak strašák v poli absolutně nesnesitelná Jana Plodková. Nevím, kdo může mít pocit, že tato paní umí hrát. Pro mě je to přehrávající se a značně trapná neherečka. Až je z ní člověku špatně po těle. Zajímavé bylo hodnocení pohádky po pohádce. Odcházela jsem z kina s myšlenkou, že nebudu dětem kazit pohádku a nic kritizovat. Ovšem dcera mě předběhla sdělením: " Celá pohádka skvělá, ale ta ženská, co hrála sudičku, byla k nevydržení. Kdybych to měla natočený doma, tak sekvence s ní přetáčím. Úplně to kazila." No a pětiletý dodal: "Mně připadala, že tam vůbec nepatří." Škoda, přeškoda. Napadá mě třeba Martha Issová, kdysi by to skvěle mlaskla Janžurová, Bohdalová, Stašová......ale Plodková opravdu ne.

• 27.5.2019  10:43
    Kluk (TV film) (1986)

Zápletka a téma zajímavé, povídka celkem vtipná. Co mi vadilo, je nesourodost herců co se schopností a výkonů týče. Vedle fantastických a přirozených herců Jany Štěpánkové a Jana Hartla, kteří jsou schopni rozehrát herecký koncert i na úplně malém televizním dvorečku, stojí slabá až podprůměrná Kateřina Vinická, na které má ale celý příběh stát. A já jí to, co se pokouší hrát, prostě nevěřím. Stejně jako Vladimíru Brabcovi, když v závěru hystericky tančí a poskakuje a blahořečí všem soudruhům doktorům. Škoda, režisér Dudek měl na herecké obsazení většinou štěstí, otázkou je, co v dané době mohl a musel.

• 5.5.2019  10:45

Animace zdařilá, hudba nerušila, ale celkový příběh........ještě jak začaly titulky, varovala jsem synka, cituji:" Hele, musím tě předem varovat, že jde o ŠVÉDSKOU POHÁDKU!!!!, vzpomeň, jak jsi bečel u "pohádky" Bratři lví srdce a u Malé mořské víly (Děvčátko se sirkami jsem ani nepřipomínala). Upozorňuju tě, že seveřani jsou fakt divný a jejich pohádky většinou nedopadají dobře, na konci zpravidla hlavní hrdinové pomřou!!!!........no, nedal se přesvědčit, přeci jen ten roztomiloučký zajíček a chobotnička pod peřinkou zalákala. Teď dokoukal a pravil: "Mami, mělas pravdu. Ti Švédi jsou fakt divní lidé. Radši se příště kouknem na něco českého, jo?Tuhle pohádku do oblíbených teda nedávám." - Tolik recenze pětiletého inteligentního diváka.

• 21.4.2019  07:58
    Konečná (2013)

Od té doby, co mi došlo, že Arnie má obrovský smysl pro humor a je to v podstatě komik, mám jeho filmy ráda. Ani tady, jako starší pán, rozhodně nezklamal. Hlášky typu: Jak se cítíš? - Staře! .....jsou na místě, stejně jako poznámka vůči gangsterovi, že : Ty nám, přistěhovalcům, kazíš pověst. Na oddychový film při žehlení úplná pohodička.

• 20.4.2019  10:54
    Paddington (2014)

Pěkná pohádka, bavila jsem se já i pětiletý prcek. A Kidmanová jako bonbonek navíc ve skvělé roli.

• 6.4.2019  07:50

Viděno v kině s pětiletým synem. Synek odcházel absolutně nadšený, Čtyřlístek doma odebírá, takže postavičky důvěrně zná a filmové zpracování se mu moc líbilo. Ptal se, kdy půjdeme znovu. Já bych výhrady měla. Proti výtvarnému zpracování nemám námitek, pana Němečka mám ráda a na jeho tajemný svět z pohádek se kouká dobře. Horší to bylo s celkovou vazbou příběhu. Tak nějak mi ten odkaz na vzpomínky a v něm odkaz na další vzpomínky....trhal děj a nebavil. Příběh celkově působí roztříštěně a chaoticky. Tam je podle mě chyba ve scénáři a dramaturgii. Možná by stačilo, kdyby známá čtyřka měla u ohně na "potlachu" někoho pátého, komu by svoje zážitky líčila a celkově by stálo za to jednotlivé příběhy tak nějak oddělit. Nebo vymyslet jeden souvislý. Druhé, co mě nebavilo, byla plytká a nic neříkající hudba včetně textu hlavní písně. Sakra, to se nenašel k oslavě 50. výročí v podstatě nejskvělejšího českého komiksu pro děti v celé republice nikdo, kdo by nestvořil prakticky kolovrátkové umca dumca? Myslím, že kdyby autoři předem vyhlásili mezi mládeží soutěž o text k písni, sešly by se jim lepší návrhy. Tohle i můj synek komentoval tak, jak to cítil - "maminko, pohádka byla krásná, ale ta hudba je pitomá"

• 27.1.2019  07:37
    Méďa a lumíci (TV seriál) (2016)

Destrukční slátanina s hezkými obrázky. Tak nějak mi přijde, že si to pokouší hrát na styl Tom a Jerry nebo Vlk a Zajíc, ale marně.

• 27.1.2019  07:36
    Franklin a Přátelé (TV seriál) (2010)

Jestli tomuto dětskému pořadu něco fakticky hodně škodí, pak je to český dabing. Tedy přesněji ani ne tak dabing samotný, jako překlad, který pak se snaží herci číst. Debilní fráze: Dokázali jsme to. Paráda. Jsi dobrej. Úžasné.....to je tak něco absolutně mimo českou mluvu, že to člověku přijde až směšně smutné. Neznám dítě, které by rozbalilo balíček z pošty s hračkou a zvolalo: To je vzrušující!!!!

• 18.1.2019  00:02

Zprvu kapku rozpačité, ale když jsem se naladila na vlnu, začala jsem se dobře bavit. Předností filmu je rozhodně vynikající herecké obsazení, které si s rolemi skvěle poradilo a určitě se výborně bavilo - prostě elita - Plesl, Lábus, Hanzlík, Bareš, Huba, Trnavský, Chmela a asi nejvíce mě bavil Pavel Zedníček, který mě jinak pěkně štve, protože bere kdejakou slabomyslnou zakázku a reklamu a přitom umí skvěle zahrát nejen komické role.

• 11.1.2019  00:15

Jak si ve špionážních filmech nijak nebahním, tenhle mě dostal. Kvůli hlavní excelentní trojce Smith, Hackman, Voight, kvůli zajímavému a hrozivě reálnému příběhu a kvůli celkové strhující náladě, která z něj vyzařuje.

• 31.12.2018  09:14
    Čertí brko (2018)

Klaním se před panem režisérem i všemi, kdo se na filmu podíleli. Vznikla velmi zajímavá, vtipná a laskavá pohádka s neotřelým dějem a spravedlivým závěrem. Šli jsme na ni tři a všichni si našli svoje - pětiletý syn kouzelnou pohádku s krásně popletenými, ale spravedlivými čerty, patnáctiletá dcera hezkého hlavního hrdinu, já, dospělá, velmi odvážnou politickou satiru. A vše, co má pohádka mít - vtip, dobrý výběr herců a následně jejich skvělé výkony, potrestané zlo, pěkné kostýmy, fajn hudba. Že by nám tu vznikl nový úspěšný pohádkový režisér? No, bylo by ho potřeba. Každopádně, pohádku si musím nakoukat znovu, abych vychytala všechno, co je v ní ukryto, nakonec i děti mě přemlouvaly, ať jdeme znovu na další promítání o hodinu později. Co se té politické satiry týče, po revoluci nám na VŠ říkali, že už teď nebude potřeba.....je potřeba a tady se povedla.

• 23.12.2018  09:51
    Niko 2 (2012)

Proč???? Proč si musím kazit předvánoční náladu debilními příběhy typu Santa na 100 způsobů???? Nestihla jsem při vaření vypnout tuto hrůzu po Studiu Kamarád a můj pětiletý chlapeček, bohužel, podlehl lákavé animaci a nedá si vyrvat ovladač z ruky.......a tak sledujeme blábol o sobovi, kterému matka sobice přivedla domů náhradního tatínka místo toho, co ho má malý sob rád a malý sob ho nemá rád, protože chce tatínka, kterého má rád, ale kterého nemá ráda maminka, protože má ráda nového partnera a jak je tam řečeno, má přeci právo být šťastná..........Kriste pane, proč tohle mají řešit malé děti v době Vánoc, to opravdu nechápu. Fujtajxl.

• 9.11.2018  00:10

Tenhle Harry mě bavil ze všech nejvíce. Není to jen suchý sled honiček v autech i po svých, není to jen zarytý hon policajta s padouchy. Ve filmu je hodně humoru, byť černého, což je dost neobvyklé, protože dosud se objevovaly spíš jen rádoby vtipné drsné hlášky. Třeba honička dodávkového skútru s autobusem plným důchodců, kteří si pochvalují nejlepší výlet v životě, nebo už jen fyzická přítomnost příšerného psa, to mě bavilo moc. K tomu výborná hudba, zejména v závěrečné kolotočářské scéně spolu s krvavými scénami na kolotoči - tam je to až jak z filmů Tima Burtona. No a nakonec sama pointa je nečernobílá a reálná a závěr mě překvapil i potěšil......ááá teď teprve koukám, kdo to natočil a on Harry sám. No tak to už se nedivím, že mě to baví daleko víc, než předchozí díly. Je tam něco navíc. Něco, co cítím ze všech jeho režijních počinů.

• 21.10.2018  23:22
    Ronja, dcera loupežníka (TV seriál) (2014)

Můj bóže, to je zdlouhavý a nekonečný, že se to v tom nedělním studiu kamarád nedá vydržet. Ty dlouhé pohledy do očí a při rozčilení, to zbytečné pobíhání po lese.....zlaté původní filmové zpracování. A po dlouhodobé nudě najednou přijdou hrůzní skřítci Šedivíci a dítě se mi z nich rozeřve strachy a uteče do ložnice pod peřinu. A teď jsem nedobrovolně odkoukala další díly. Jedno se Japoncům nedá upřít. Geniálně zazdili i ten poslední zbytek severské atmosféry, která z knihy i z filmového zpracování vyzařovala a navíc, jsou skuteční mistři v natahování nic na neúnosnou míru. To, čemu je ve filmu věnováno 20 vteřin, např. smích nebo rozčilení Matyse, dokážou autoři natáhnout na jeden celý díl.

• 20.10.2018  23:52
    Násilník (1976)

Tady mě drsný Harry opravdu bavil. Možná pro určitou míru lidskosti, jeli ji schopen dát najevo. Jeho vztah s mladou policistkou se sice vyvíjí předpokládatelně a učebnicově, ale i přesto jim to spolu ladí. Politický podtext věci je i přes dávnou dobu vzniku stále aktuální, takže na film se stále kouká líp, než na kdejakou soudobou policejní matlaninu.

• 18.10.2018  23:44
    Sněhulák (2017)

Představuji si, že jsem nikdy nečetla ani jednu knihu s Harrym Holem. Pak je film výborně studenou severskou detektivkou, napínavou, s dobrým výběrem herců, dobrou hudbou a kamerou. Mrazí z ní. Problém je, že mám v knihovně všechny díly Harryho. Takže v mých představách to byl vždy takový týpek alá Clint Eastwood, Rachel byla nadpozemsky nádherná a s Katerine to dopadlo sakra líp. Jako nečtenář dávám spravedlivě 4 hvězdy, jako Harryho fanoušek bych dala dvě - asi úplně nejvíc mi totiž vadilo vytržení z kontextu série, to je, jako by někdo natočil jen trojku Harryho Pottera.

• 4.10.2018  10:24
    Otec (TV film) (1985)

Scénář výborný, herecké výkony silně nevyvážené - postavit proti Panu herci Františku Řehákovi rozpačitou Světlanu Nálepkovou nebyl moc dobrý nápad a Alexej Pyško tomu taky nepřidá. Navíc mi vadila divná kamera a celkově podivné střihy, v nichž jsem se občas špatně orientovala. Škoda tak dobrého námětu a hlavního herce.

• 17.9.2018  09:05
    Aréna Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Uspala jsem synka a sešla dolů k televizi. Čtrnáctiletá dcera má puštěný nějaký program a a slzí u toho smíchy. Ptám se, na co kouká a ona odvětí, cituji:" Ále, na Barrandově dávají něco jakos mi tuhle pouštěla Pražskou pětku, jak tam Štaindler mezi příběhy žvanil, až se opil. Nevíš, tohle jsou taky Sklepáci?"...............nebyli to Sklepáci. Šetrně jsem dcerušce vysvětlila, že tento pán se, na rozdíl od Sklepáků, bere vážně. Že je to sice, patrně, názorný psychiatrický případ, ale to že není v naší kompetenci hodnotit a že nejlépe udělá, když přepne jinam. Nechtěla tomu věřit a udiveně se ptala: "Mami, to mi neříkej, že se na TOHLE někdo kouká a bere to vážně......."..........dál bez komentáře.

• 17.9.2018  08:58

Tak po přečtení knihy jsem přednostně ráda, že filmaři ostrouhali Langdonovy artistické a silové výstupy na minimum. Přeci jen, Superman už byl v několika verzích slušně natočen a není ho třeba kopírovat a taky pan Hanks už není žádný mladík. Takže to je pro mě bod k dobru. Výběr hlavních postav byl také velmi dobrý a Řím jako kulisa, je prostě geniální. Film má příjemný běh, pro neznalého zápletky je jistě i dostatečně napínavý, velmi se mi líbila kamera. Co mě trochu zklamalo byla pointa sama, která z knihy jasně vyplývá, tedy důvod PROČ (mám pocit, že nebyl srozumitelně vysvětlen) a pak vztah mezi papežem a jeho chráněncem. To je škoda. Celkově si však myslím, že toto zpracování příběhu vůbec není špatné.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11