Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Pohádka
  • Drama

plakát

Kapitán Exner - Osamělý mrtvý muž – 1. část (2017) (epizoda)

Exnera mám ráda snad ve všech provedeních a i tento mě nijak nezklamal. Jen mi to celé připadalo takové potrhané, necelistvé. Ve srovnání se starými filmy s Kodetem a třeba Valou, je tam jasný rozdíl. Vše tehdy plynulo tak nějak klidně, nenuceně, pomalu, ale přitom stoupalo napětí. Dlouhé záběry černobílého filmu do obličejů vrahů, proměny mimiky.....Nový Exner je, jak už se to dnes točí, takovou směsí rychle se střídajících záběrů a akcí a to nezachrání ani prvorepubliková hudba, která se, dle mého názoru, k seriálu plnému mobilů, současných vozidel a moderního života, vůbec nehodí. Obsazení je skvělé, taky kdo by neměl zájem zahrát si v klasice, a to je možná záchranou celého díla. Prostě ti herci to uhrají i když celkové schéma pokulhává.

plakát

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Konečně můžu do kina!!!! Tak co tak vybrat na oslavu? Českou pohádku. Nevím, zda to bylo tou euforií, že už jsem snad zase právoplatným členem společnosti, ale pohádka mě potěšila a líbila se mi. Doslova pohladila po duši. Měla vše důležité, co od pohádky nutně potřebuji - pohodu, zápletku, vtip, laskavost, skvělé herecké obsazení a hudbu (to píšu obzvlášť s příjemným údivem, protože V.N. Bártu jsem dosud pokládala za muzikálového šmrdlala). Nemám  moc ráda pohádky, které se berou smrtelně vážně - princové tam s tragickým výrazem v tváří bojují do úmoru, princezny tragicky trpí), ale Bambitka 2 se ničemu takovému nepřibližuje. I napjaté chvíle jsou vždy úměrně zlehčeny legrací a divák je stržen do fandění kladným hrdinům, tedy já opravdu byla. Nemohu nevypíchnout Ondřeje Vetchého. Střihnout si se ctí a uvěřitelně milostnou roli v pohádce, sbalit krásnou ženskou, mít u toho skoro 60 let a nevypadat přitom trapně, no, nevím, kdo by tohle dokázal. Klobouk dolu.  Natočena byla prostě milá rodinná pohádka a je mi z ní dobře. (syn 8 roků a dcera 18 roků nadšeni ještě víc než já)

plakát

Tajemství Lesní země (2006) (TV film)

Shlédli jsme v rámci vánočního pohádkování a pohádka nás tak nějak neurazila. Je pravda, že asi velmi brzy zapomenu na její obsah, zápletku i děj, hudbu už jsem zapomněla, prostě je taková nijaká. Ovšem na houbový tanec Jana Vondráčka  nezapomenu, ten ční z celé pohádky. Škoda, že vtipných  a odlehčených okamžiků nebylo v pohádce více. Co pokládám za naprosto nezvládnuté a narušující, je zbytečný komentář vypravěčů - schopný scénárista i režisér se tomuhle umí vyhnout. Také "otevřený konec" působí, jako by filmařům došly prostředky a na dojemnou vítačku rodičů se ztracenou a zachráněnou dcerou už nezbyly peníze. Místo toho se divák dozví - Dobrou noc. Synek, který na to koukal dopoledne, jen podotkl, že on se ještě spát nechystá. Škoda, téma se dalo využít lépe.

Coco (2017)

Synek chtěl něco strašidelného k 31.10., tak jsme vybrali tento film, že už to s ním nějak přežijeme. Jenže ejhle, děj nás okamžitě vtáhl, animace nádherná, příběh velmi silný, hudba skvělá, no co budu komu nalhávat, na konci jsme brečeli všichni. Řadíme do domácích oblíbených, tohle se vážně povedlo.

plakát

MasterChef Junior (2013) (pořad) odpad!

Vaření fajn, ale viděla jsem pár dílů a jediné, co mi z toho utkvělo (jako matce dvou dětí) - přemýšlel někdo nad tím, co bude s těmi neúspěšnými dětmi, které se tam v pláči kácejí na kameru? Vybudí je, vyštengrují, ty děti do toho jdou naplno a se vším všudy - zahrnou do toho širé okolí rodiny, kamarádů atd. a pak veřejný, díky médiím celosvětový neúspěch? A ty co uspějí. Poradí si s tím úspěchem, nebo se svezou na vlně popularity, užijou si svých pět minut slávy a pak tvrdě dopadnou na zadek, až po nich, po celebritách, bude učitelka matematiky chtít domácí úkol? Nemám ráda předčasné zdospělování dětí, které by se na dospělost měly teprve pozvolně připravovat. Nejsem pro dětské  modelky a ani pro dětské kuchaříčky. Je mi jich líto.

plakát

Případy detektiva Murdocha - Nehoda (2017) (epizoda)

Velice zdařilý díl. Autorům se podařilo udělat velkou detektivku se silným příběhem na komorním téměř divadelním prostoru jednoho malého náměstíčka odkud se hlavní protagonisté po celý děj vlastně nehnou - a přitom to není nuda. Když kolikrát vidím, kolik zbytečných triků a omáček potřebují jinde k vytvoření alespoň zdánlivě zajímavého filmu a mine se to účinkem, tak toto je v podstatě geniální dílko.Tento díl by zasluhoval filmové zpracování a věřím, že by stál za to. Výkony všech herců, včetně rozzuřeného tramvajáka prostě skvělé.

plakát

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Druhý díl mě bavil možná více, než první. Tak nějak mi ty dospělejší děti do těch rolí více seděly a přišlo mi, že i trochu lépe hrají. Za sebe bych asi zkrátila a ořezala krutost scén, protože takhle malinko postrádám adresáta, kterému má být film určen - na děti je to dost drsné, ale co zas dospělý s pohádkou o malé holčičce, která porazí velké bojovníky? Vizuálně velmi pěkné dílo, hudba také v pohodě.

plakát

Willy Fog 20.000 mil pod mořem (1995) (TV film)

Celkem milé zpracování, řekla bych, že pro děti neznalé předlohy, trochu zdlouhavé a neakční - přeci jen v té ponorce se toho moc nedá vymyslet a spousta scén, které by akční byly, se zas nehodí do dětského filmu. Co mě naprosto dostalo (a hudebně slyšícího synka ještě snad víc), je český dabing, respektive jeho snahy o zpěv. Probůh, proč to za ty herce někdo nenazpívá, vždyť to by snad nestálo tolik navíc. Obzvláště ženský zpěv v úvodních titulcích je skutečně o uši.

plakát

Pohádky z výše stromové chýše (2016) (seriál)

Bože můj, jak výchovné!!!! Sedmiletý synek se u toho během Studia kamarád nejdřív vrtěl, pak ksichtil a pak čas, po který jde toto dílo, začal využívat rozumněji - zajde si na záchod a pro něco na zub. Herecké obsazení je přesně vybrané - jedno dítě černošské, jedno asijské, jedno bílé, občas nějaké šeredné nebo tlusté nebo připostižené, aby se dodrželo multi kulti všehochuť vyvážení. Témata mají, patrně, výchovně působit na děti. Nevím, možná jsou dnešní děti jiné, ale já bych, ve věku dětských představitelů tohoto díla, měla chuť dělat přesný opak toho, co se mi tak školometsky a polopaticky předkládá. Jeden bod dávám za pěknou stromovou chýši, ta jediná nás zaujala.

plakát

Můj kamarád Marlon (2019) (seriál) odpad!

Synek (1. třída) kouká každou neděli na Studio Kamarád. Těší se, ale od té doby, co dávají Marlona, skáče po ovladači, aby televizi ztišil ještě než začne příšerná "hudba" znělky (má hudební sluch a vkus). Marlona nesnáší a tvrdí, že je to "nejblbější dětskej film jakej kdy viděl". Tož pravda je, že mezi jeho oblíbené patří Bowieho Labyrint a filmy Tima Burtona, takže Marlon ho neoslovil, ale za sebe musím říct, že mě neoslovil taky. Je to kožené, strojené, primitivní a hlavně šité na zakázku různým moderním požadavkům, jako je národnostní vyvážení hlavních protagonistů, řešení rádoby aktuálních problémů mezi dětmi atd.

Ovládací panel
3 body