Osada - Epizoda 9 (2021) (epizoda)

Efekt poslední noci nakonec zafungoval :D :D Slzím smíchy čím dál víc!

Muži v offsidu (1931)

Dříve jsem Muže v offsidu moc neprožíval. Po delší době jsem si film vyloženě vychutnával, zřejmě jsem do něj dospěl :D. Je zde cítit ještě závan němého filmu, je vidět, že všichni herci měli divadlo v krvi. Moje milovaná Betty Kysilková zde opět řádí jako uragán, Hugo Haas, Jindřich Plachta, Dóďa Pištěk a ty jejich hlášky nemají chybu. "Jak se mu nechce dělat, má rozumu jako poslanec!" "Teď tě mám, ty rabachore nestoudnej!" "Ten by mně nesměl za pult, ani kdyby nebylo co dělat!" "Pojď Richard, půjdeme domů. Máš pravdu, jdi domů." :D Humor Karla Poláčka je specifický a Muži v offsidu mají zvláštní kouzlo prvních zvukových filmů.

Místo zločinu Ostrava - Kubelíkův případ (2020) (epizoda)

Žesťová hudba v kombinaci se swingovým orchestrem mě vyrazila dech, krásná práce! To je však jediné, co v této epizodě stojí za pozornost. Závěrečné rozuzlení je hodno inteligence šimpanze. Ale to přeháním a urážím opičáka.

Osada - Epizoda 8 (2021) (epizoda)

Nestačím se divit, jak tvůrci seriál nakopávají čím dál víc a oživují dalšími postavami, v tomto případě Jaromír Dulava. Mazec, chlámu se od začátku do konce :D Top stále zůstává Petra Nesvačilová a Radek Holub.

Místo zločinu Ostrava - Ohrožení (2020) (epizoda) odpad!

Tak tohle je absolutní dno scenáristiky. To snad není normální, jak se může dostat na televizní obrazovku něco tak dementního? Já už nic nechápu. Herci, zejména ve vedlejších rolích by měli zkusit nějakou jinačí práci, třeba kopat brambory. Hřebejk naprosto a nadobro ztratil soudnost, asi by se taky měl přidat k okopávání erteplí. To samé platí o Vaicovi. A to jsem myslel, že Budějovice jen tak něco nepřekoná. Omyl! Velký omyl!

Nemocnice na kraji města - Odchod (1977) (epizoda)

Můžu se tisíckrát opakovat a trvám na tom, že v tomto seriálu se sešla naprostá herecká elita. Neskutečně emotivní scéna, když Štrosmajer natankuje Bauerovi, ten pohled Kopeckému do tváře je fakt síla. Druhý stěžejní moment je rozmluva primáře Sovy s doktorkou Čeňkovou o tom, že se v ní mýlil. Nebo rozhovor Štrosmajera se sestrou Huňkovou, zda její nastávající bude moci mít děti. Scénář a režie je prostě taky extra třída.

Dobrodružství kriminalistiky - Krev (1989) (epizoda)

Skvěle kombinovaný humor s temnou kriminální atmosférou. Tenhle díl mě vždycky fascinoval chvílemi až hororovou hudbou Karla Svobody. Brutální vraždy malých dětí se kameře vyhnuly, zato nám Antonín Moskalyk servíruje docela solidní gore scénu podřezaných a chroptících ovcí. Skok Josefa Vinkláře do řeky a jeho vynoření se za pachatelem bylo víceméně groteskní, ale i tak působivé. Krev patří mezi desítku nejlepších epizod tohoto seriálu. Přese všechny klady si nezvyknu na předabování německých herců, v tomto případě Olivera Stritzela za Jiřího Svobodu.

Ženich uvízl (1975) (TV film)

Ať žije apríl, ha ha. Klasická socialistická blbinka, hodna bakalářského příběhu, jenže je podstatně delší a těch "humorných" situací je až přehršle moc. U těchto typů televizních komedií vyloženě trpím.

Dobrodružství kriminalistiky - Střela (1989) (epizoda)

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů, ne-li nejoblíbenější a nejlepší. Herecký koncert Hany Maciuchové a Petra Čepka. Bróďa, Sklenčka, Munzar, Novotný, Vala, Zawadská, Kodet, Vlach, Vaculík, Richter, taktéž bezchybní. Je sakra poznat, když je díl obsazen pouze českými aktéry a neruší tak předabování německých herců, právě těmi našimi. Budování atmosféry, skvělé vyprávění, napínavá dramaturgie a rozuzlení, tady úplně poznávám Moskalykův styl a um. K tomu výborná hudba Karla Svobody a já nemám, co víc dodat. Perfektní!

Forman vs. Forman (2019)

Mega osobnost Miloše Formana bych mohl poslouchat celé hodiny, celé dny. Neskutečně silné osudy a srdce na pravém místě. Dokument je výborně sestříhaný, doplněný záběry z natáčení jeho filmů jak u nás, tak v Americe, spoustou archivních záběrů z Formanových soukromých videí a obsahově nabitý informacemi, které leckrát už zazněly jinde, ale o to tady nejde. Jako ukázka charakteru Miloše Formana je to skvěle odvedená práce. Pár jeho vzpomínek v dokumentu namluvil Milošův syn Petr.