bizz_mjc

homepage
Twitter: bizz_mjc

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 21.10.2018  20:06

Příběhově taková ta klasika, vizuálně ovšem uf a ve 3D to muselo být žrádlo.

• 21.10.2018  20:04

Všechny Marvelovky jsem neviděl, takže mi něco nejspíš uniklo, ale i tak jsem u IW proseděl 2,5h přikován, hltajíc snad každý detail a v napětí. Prostě pecka, navíc se záporákem, který není jen do počtu.

• 18.10.2018  17:17
    Deadpool 2 (2018)

Ještě větší bejkárna než jsme doufali.

• 11.10.2018  00:18

Plíživé tempo, tíživá atmosféra, znepokojující hudba, zajímavá kamera, absence lekaček (hurá), dramatické rozkrývání rodinných osudů, nějaké to rituálně temné magično a stále se stupňující nepříjemno a fantastická Toni Collette. Horové rodinné drama? Kdyby mělo Hereditary krapet větší tah na branku, nebo pokrátilo první polovinu, výskal bych tu něco o majstrštyku.

• 9.10.2018  00:51

Temné, okultní, podmanivé, halucinogenní. Pravé kouzlo tomu všemu dává geniální hudba Jóhanssona i drony Sunn O))), bez níž by byl film neúčinný, protože vleklé tempo ani dlouhé záběry by pak podle mě nefungovaly. Stejně jak Za černou duhou opět lahůdka, byť mindfuck. A Cage je cool!

• 4.10.2018  00:29
    Volyň (2016)

Ke konci toho už bylo tolik, že jsem si chtěl prohnat hlavu kulkou. Minulost neschováme a hranice naší animálnosti snad ani nemají hranice. Volyň je mistrovská nejen ve vyprávění, ale i v celkovém zobrazení a zásahu diváka na snad všechna citlivá místa, která nás činí lidmi, byť se z nich často proměňujeme v krvelačné bestie schopné všeho a de facto pro nic.

• 1.10.2018  10:22
    Time Trap (2017)

I když nízkorozpočťák, vlastně docela inteligentní scífko, byť nápad s tajmzónou (pramenem) je pořádnej úlet a zásadní myšlenka také chybí. Minimálně zde ale autoři ukázali potenciál.

• 1.10.2018  10:17
    Jeskyně (2014)

Něco najdem a bezhlavě tam vlezem. Několik dní po tmě v jeskyni, zešílel bych, ale některé chování členů "výpravy" bylo na palici. Film určitě může někoho totálně vyšokovat, ale na mě až tak, jak by měl, vzhledem k chován některých postav nezapůsobil.

• 27.9.2018  23:31

Solidní atmosférický satanisticko-duchařský horor. Anwar umí.

• 9.9.2018  15:29

Dobrý zakončení trilogie. Fakt dobrý. Závěr napravuje dojem po plytký dvojce a nabízí výtečně zmáknutou akci plus nějaký ty vztahový vypořádání bez zbytečně trapných naroubovaností. Ke čtvrtý hvězdě zbývá jen nějaký ten přesah, třeba do hororovýho žánru tak, jak tomu bylo v jedničce. No byl jsem - překvapivě - spokojen.

• 2.9.2018  00:27

Ten šedesátník mě baví. Nenáročný, docela chytrý thriller neoplývající extra originalitou, ale zabaví a udrží v napětí a pozornosti po celou dobu.

• 1.9.2018  19:35

Parádní pohádka. Dobro, zakeřnost, zlo, hloupost, dobrosrdečnost a k tomu ježibaby a troll.

• 31.8.2018  13:08

Ghost Stories jsou docela fajn, i když člověk už v tomto ranku podobné věci viděl.

• 30.8.2018  13:14
    Upgrade (2018)

Docela fajný revenge sci-fi thriller s příjemným vizuálem, při němž si vzpomenete třeba na Transcendence. Klidně bych čtvrtou hvězdu dal za nekompromisnost a až hororový feel, to u mě vyvolalo sympatie, ale na stranu druhou zápletku rychle předpovíte.

• 21.8.2018  12:58

"Reboot" byl pecka. Miluju dinosaury a všechny tyhle příšeráky, takže si musím dát trošku majzla, ať tu nebásním o cgi, neb příběh/scénář je to, oč tu běží. A ten se už tak trochu inspiruje u předchozích filmů série, nebo minimálně není tolik vynalézavý a některé věci si zjednodušuje. Dvojka Světu je něco jako druhý Predátor, King Kong a nevím, co všechno. Dobré, ale čekal jsem při té délce něco víc.

• 6.8.2018  14:33

Otočit lidskou, resp. jakoukoli rodičovskou přirozenost? No proč ne :) Škoda že krom toho nebylo méně asympatických postav (prototyp zobrazovaného amerického teenagera je mi odporný) a více napětí, když má jít o horor, ten nějaká ta krev/násilí přece nedělá. Nebo ano? (Btw Cage je tu jako "šílenec" fajn.)

• 26.7.2018  08:48
    Zvířátko (2016)

Přimhouřím obě oči a i přes "přiblblost" (a pocit drobné amatérštiny, ačkoli je vše natočeno dobře) dávám 3* za jakous takous originalitu a snahu příběh vést jinak. Kvůli té kapce krve ale nejde o horor, spíš se jedná o (psychologické) drama dvou ne úplně typických zástupců společnosti.

• 24.7.2018  06:37
    Bright (2017)

Měl by z toho, že se jeho bytosti prožily až do současna, Tolkien radost? Chápu parafrázi ras, segregace a společenských kast (sociální téma), chápu souboj dobra a zla, chápu i kontrastní ústřední duo a "chemii" mezi nimi, ale nechtěl někdo tenhle nápad jonem honem splácat dohromady? Dost akce tu pak není chick (třeba Rodriguezovi tenhle charakter vůbec nesedí), dost věcí v příběhu je těžkopádných a hlavně tu je nijak využita ona mytologie. Bright je vesměs ve všem na top úrovni a vlastně se mi ten nápad i docela líbí, ale Ayer (a scenáristé) tam ňák (krom dost klišé) neprocpali nic, co by film nechalo výrazně zapamatovatelným.

• 20.7.2018  12:49

Dobrý Dwayne, dobrý monstra, jakž takž story, docela humoru, trochu klišé a místy ne dobrý CGI. V první půlce jsem si myslel, že dám určitě 4*, ale pak mi tenhle Kong Park přišel ke konci trošku nad rámec uvěřitelnosti, na čemž měli scenáristé více zapracovat. Ale bavil jsem se celý film, určitě jeden z těch popcornově lepších.

• 20.7.2018  12:40

No, nakonec jsem sem tu třetí hvězdu s velkým sebezapřením dohodil, ačkoli akce nestrhne a postavy také nezaujmou.

• 20.7.2018  12:39

Ani nevím, co jsem od dvojky PR čekal. Vlastně nic. A je to dobře, neb jsem tak dostal víc, byť se o žádný spektákl nejedná. Oddechová podívaná, ze které vám v hlavě nic nezůstane, a tak to u některých snímků má být. Prostě si na dvě hoďky vypnout hlavu a nic neřešit. Oproti jedničce méně kaiju-akce a více zaměření na charaktery, ale hlavně mezi oči nedostanete verbální direkt o záchraně světa.

• 20.7.2018  12:31
    Nikdys nebyl (2017)

Phoenix je cool i v takovýhle temný depre-roli, ale film celkově je náročná a dost zvláštně vyprávěná podívaná, která ukazuje nejen temná zákoutí a bolístky minulosti hlavního hrdiny, ale i temné stránky světa, v němž žije. Nezřetelný, independent pošmourný thriller.

• 14.7.2018  23:21
    Mayhem (2017)

Mayhem a horor? Ale kde že! Kancelářská Purge, kde všechny postavy pod vlivem (nejen) násilnictví způsobujícího viru uvolní své niterní potřeby, zároveň poukazující na dnešní nadnárodní korporátní mašinérii. Trochu šílenost, ale vcelku povedená, nicméně když už násilí, víc násilí, pak bych hvězdu přidal. Fanoušci podobných skopičin ale budou jásat.

• 14.7.2018  00:15

Měl jsem co dělat, abych nedal plný počet, dlooouho mě komiksovka takhle nebavila. Tribe vs technology a do toho křovácký správňáctví a supr vizuál.

• 14.7.2018  00:12
    Pomsta (2017)

Kdyby Pomsta nebyla místy tak blbá, mohla být jed ním z nej revenge-filmů. Obsahuje totiž dost netypických záběrů a nápadů (na žánr místy až artových), ale tvůrci pak některé z věcí prostě asi nechali být osudem a nedotáhli je do přesvědčivého konce, aby divák sledování nemusel prokládat hláškami "cože?".

• 10.7.2018  21:59
    Tomb Raider (2018)

Fajn mix gamesovky a filmového dobrodrůža, postupné sblížení s hlavní postavou, jen prostředek trošku zvolnil. Ale hrobka a letadlo parádní, i Alicia mi citlivější a ne tak razantně feminní postavou sedla.

• 5.7.2018  00:49
    Nepřátelé (2017)

Vždycky mě zajímaly vážný příběhy o uzurpování si indiánské půdy bílým mužem a celá ta neobhajitelná nespravedlnost. Nepřátelé jsou minimalističtí, citlivě zrežírovaní, se skromnou výpravou a nádhernými scenériemi. A se silnými, jasně definovanými postavami, takže mezi nimi smířlivý a přitom drsný příběh (vzpomněl jsem si u něj na True Grit a Slow West) s duší, kde smrt a násilí (doby) nebere konce, vynikne.

• 1.7.2018  20:19

V rámci typu filmu v podstatě asi nijak zásadně výjimečný snímek, ačkoli běžný určitě také ne, jen bez jakékoli nadstavby.

• 25.6.2018  10:01

Asi se dá namítnout několik věcí proti (viz ostatní komentáře), ale kvůli super atmošce celého filmu, minimu akce a uvěřitelnosti špionáže mě film veskrze potěšil a bavil.

• 5.6.2018  09:33

Temnější pohádka s pár bububu scénami.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12