bizz_mjc

homepage
Twitter: bizz_mjc

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 6.8.2018  14:33

Otočit lidskou, resp. jakoukoli rodičovskou přirozenost? No proč ne :) Škoda že krom toho nebylo méně asympatických postav (prototyp zobrazovaného amerického teenagera je mi odporný) a více napětí, když má jít o horor, ten nějaká ta krev/násilí přece nedělá. Nebo ano? (Btw Cage je tu jako "šílenec" fajn.)

• 26.7.2018  08:48
    Zvířátko (2016)

Přimhouřím obě oči a i přes "přiblblost" (a pocit drobné amatérštiny, ačkoli je vše natočeno dobře) dávám 3* za jakous takous originalitu a snahu příběh vést jinak. Kvůli té kapce krve ale nejde o horor, spíš se jedná o (psychologické) drama dvou ne úplně typických zástupců společnosti.

• 24.7.2018  06:37
    Bright (2017)

Měl by z toho, že se jeho bytosti prožily až do současna, Tolkien radost? Chápu parafrázi ras, segregace a společenských kast (sociální téma), chápu souboj dobra a zla, chápu i kontrastní ústřední duo a "chemii" mezi nimi, ale nechtěl někdo tenhle nápad jonem honem splácat dohromady? Dost akce tu pak není chick (třeba Rodriguezovi tenhle charakter vůbec nesedí), dost věcí v příběhu je těžkopádných a hlavně tu je nijak využita ona mytologie. Bright je vesměs ve všem na top úrovni a vlastně se mi ten nápad i docela líbí, ale Ayer (a scenáristé) tam ňák (krom dost klišé) neprocpali nic, co by film nechalo výrazně zapamatovatelným.

• 20.7.2018  12:49

Dobrý Dwayne, dobrý monstra, jakž takž story, docela humoru, trochu klišé a místy ne dobrý CGI. V první půlce jsem si myslel, že dám určitě 4*, ale pak mi tenhle Kong Park přišel ke konci trošku nad rámec uvěřitelnosti, na čemž měli scenáristé více zapracovat. Ale bavil jsem se celý film, určitě jeden z těch popcornově lepších.

• 20.7.2018  12:40

No, nakonec jsem sem tu třetí hvězdu s velkým sebezapřením dohodil, ačkoli akce nestrhne a postavy také nezaujmou.

• 20.7.2018  12:39

Ani nevím, co jsem od dvojky PR čekal. Vlastně nic. A je to dobře, neb jsem tak dostal víc, byť se o žádný spektákl nejedná. Oddechová podívaná, ze které vám v hlavě nic nezůstane, a tak to u některých snímků má být. Prostě si na dvě hoďky vypnout hlavu a nic neřešit. Oproti jedničce méně kaiju-akce a více zaměření na charaktery, ale hlavně mezi oči nedostanete verbální direkt o záchraně světa.

• 20.7.2018  12:31
    Nikdys nebyl (2017)

Phoenix je cool i v takovýhle temný depre-roli, ale film celkově je náročná a dost zvláštně vyprávěná podívaná, která ukazuje nejen temná zákoutí a bolístky minulosti hlavního hrdiny, ale i temné stránky světa, v němž žije. Nezřetelný, independent pošmourný thriller.

• 14.7.2018  23:21
    Mayhem (2017)

Mayhem a horor? Ale kde že! Kancelářská Purge, kde všechny postavy pod vlivem (nejen) násilnictví způsobujícího viru uvolní své niterní potřeby, zároveň poukazující na dnešní nadnárodní korporátní mašinérii. Trochu šílenost, ale vcelku povedená, nicméně když už násilí, víc násilí, pak bych hvězdu přidal. Fanoušci podobných skopičin ale budou jásat.

• 14.7.2018  00:15

Měl jsem co dělat, abych nedal plný počet, dlooouho mě komiksovka takhle nebavila. Tribe vs technology a do toho křovácký správňáctví a supr vizuál.

• 14.7.2018  00:12
    Pomsta (2017)

Kdyby Pomsta nebyla místy tak blbá, mohla být jed ním z nej revenge-filmů. Obsahuje totiž dost netypických záběrů a nápadů (na žánr místy až artových), ale tvůrci pak některé z věcí prostě asi nechali být osudem a nedotáhli je do přesvědčivého konce, aby divák sledování nemusel prokládat hláškami "cože?".

• 10.7.2018  21:59
    Tomb Raider (2018)

Fajn mix gamesovky a filmového dobrodrůža, postupné sblížení s hlavní postavou, jen prostředek trošku zvolnil. Ale hrobka a letadlo parádní, i Alicia mi citlivější a ne tak razantně feminní postavou sedla.

• 5.7.2018  00:49
    Nepřátelé (2017)

Vždycky mě zajímaly vážný příběhy o uzurpování si indiánské půdy bílým mužem a celá ta neobhajitelná nespravedlnost. Nepřátelé jsou minimalističtí, citlivě zrežírovaní, se skromnou výpravou a nádhernými scenériemi. A se silnými, jasně definovanými postavami, takže mezi nimi smířlivý a přitom drsný příběh (vzpomněl jsem si u něj na True Grit a Slow West) s duší, kde smrt a násilí (doby) nebere konce, vynikne.

• 1.7.2018  20:19

V rámci typu filmu v podstatě asi nijak zásadně výjimečný snímek, ačkoli běžný určitě také ne, jen bez jakékoli nadstavby.

• 25.6.2018  10:01

Asi se dá namítnout několik věcí proti (viz ostatní komentáře), ale kvůli super atmošce celého filmu, minimu akce a uvěřitelnosti špionáže mě film veskrze potěšil a bavil.

• 5.6.2018  09:33

Temnější pohádka s pár bububu scénami.

• 5.6.2018  09:32
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Herecký koncert a famózní hornický scény.

• 20.5.2018  01:17

Spielberg je furt teenager. Hravý, horlivý, nápaditý a plný elánu. A RPO je moc povedená popkulturní, digitální masírka. Shining scéna totální top!

• 20.5.2018  00:56
    Downrange (2017)

Dlouho jsem si říkal, zda z toho bude něco víc. A nebylo. Nicméně nejde o špatný film, i když mě v této podobě nijak neoslovil.

• 20.5.2018  00:53
    Anon (2018)

Dystopický pohled na budoucnost, v němž dost dlouho trvá, než akceptujete způsob digitalizovaného provedení, což je ve finále jeho asi nejzajímavější part, zároveň i dlouho nejrušivější. Fajn myšlenka, ale řemeslo nevýrazné a bez tempa.

• 18.5.2018  07:22

Wow, psychologické survival drama (horor)? Last of Us meets Walking Dead (s prvky Predatora a War of Worlds). Atmosférický, minimalistický (nejen dialogy), ne extra strašidelný, ale sakra napínavý, nepřetáhlý ve stopáži, porce tak akorát, vlastně bych asi ještě pár minut dal a cool emzák. Plnej počet? Nemám k tomu daleko. Krasinskimu (a Emily taky) pusu za prozatím nej film letoška.

• 24.4.2018  06:37

Zábavný, vtipný, funkční.

• 23.4.2018  09:26
    Annihilation (2018)

Garland prokazuje, že umí, ale manželskou linii "Portmanovic" bych v Annihilation z větší části vynechal, nebo ji jen naznačil. Celkově nejde o vyloženou pecku, ale nevyslovený a netradiční závěr, zajímavá myšlenka a fajn vizuál nemohou film zanechat jen v průměru.

• 14.4.2018  13:09
    The Ritual (2017)

Během celých 2/3 filmu jsem si ještě myslel, že dám za plnej počet, protože takhle suprově na minimálním prostoru pracovat s atmosférou a děsem, se jen tak nevidí. Záměrně bez dalších detailů, ale letos jsem lepší horor neviděl.

• 25.3.2018  18:23
    Coco (2017)

Čím to, že ve mě animáky tak často vzbudí mnohem více emocí než hrané filmy? A tohle byl jeden z nich.

• 25.3.2018  14:51

Nepřeplácaná a nepreřekombinovaná agentská akčňárna s výbornou akcí a bez zbytečných vtipů.

• 22.3.2018  12:14

Fenomenální! Dvě party "ostřílených" gangsterů si při překupu zbraní nenechají líbit ani jediný slovo a... Minimalistická a realistická přestřelka s rozmanitými charaktery.

• 19.3.2018  13:19

Už jsem na přehnané (bryskně vtipné) hláškování ňák starej, ale tady jsem to většinou bral, protože ústřední dvojice vytváří dobré protipóly, a tím často i vtipné situace, které nezapřou inspiraci v Deadpoolovi. Ale i akce je dobrá, byť občas zavlaje prapor se zkratkou CGI. Moc jsem nepochopil roli Salmy, podle mě trochu zbytečná, také jsem nechápal z neustálého množství nových protivníků, ale zpívající Samuel? Dobrý bonus, madafaka!

• 19.3.2018  13:01

Neromanticky natočené romantické drama? Někdo určitě namítne nějaká ta klišé, ale mně přišlo, ze film si po celou délku právě tuhle hranici poměrně úspěšně držel od těla, takže se mi líbil i vč. samotného závěru (obzvlášť když mi k sobě hlavní duo sedlo), který naštěstí, jak po celou dobu, nexploduje v erupci lásky. Příjemné překvapení.

• 17.3.2018  01:26

Nijak zásadně dramaticky vypjaté romantické drama, až v druhé polovině emočně vzrůstající a zasahující nejspíš hlavně mamky a "okotěné" rodiče. Poklidně napsané, poklidně zrežírované, nejspíš by nějaká ta minutka šla ubrat, aby příběh trochu vygradoval a nesoustředil se až tak na vztah dvou hlavních postav, když do něj pak vstoupí třetí osoba. A protože rodina je základ života (některých žen lačně toužících po dítěti), Alicia Vikander tu (napsanou rolí) místy působí trochu afektovaně, ale zahrála vše s citem pro detail a bravurou, oproti její postavě mi Fassbenderova i Weiszina přišly nijak výrazné.

• 13.3.2018  11:08
    Tvář vody (2017)

Volný pokračování Creature from the Black Lagoon? A tohle Akademie ocenila Oskarem? No nevím, druhá DelTorova "pohádka" po Purpurovém vrchu mě taky extra nepřesvědčila. Ne zklamala, ale vlastně v ní ani o nic nejde, dějově je vše určitě smrsknutelnější. Ale Sally opět skvělá.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11