bizz_mjc

homepage
Twitter: bizz_mjc

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 15.2.2018  16:33
    Šťastné pondělí (TV pořad) (2016)

Čau lidi, tohle je Šídlova (primárně politická) satira zaměřující se na aktuální dění posledního týdne. Věřím, že tvůrci celý pořad ještě dovycizelují a poslední hvězdu časem dopřidám.

• 14.2.2018  22:47

Výjimečný člověk vedl takřka nevýjimečný, obyčejný život. A takový je i film, ačkoli zachycuje neobyčejné charaktery celé Beksińskiho rodiny.

• 14.2.2018  12:37

Jako rád bych hvězdu přihodil, neb CP zas tak blbej film není. Je v něm několik povedených momentů, ale celkový dojem bohužel bude rychle zapomenut.

• 12.2.2018  22:16
    Maggie (2015)

Horor ani z dálky dálkový, drama oklikou, thriller vteřinu. Ňák mě tohle atmosférický zombie loučící "emíčko" úplně neoslovilo.

• 12.2.2018  11:55

Tohle je přepadení, prosíme o spolupráci, ať nikdo nedojde újmě, máme berle! Docela milé, nenáročné pokoukání.

• 11.2.2018  18:09
    Totem vlka (2015)

Poetický příběh rovnováhy člověka a přírody, lidské rozmýšlivosti a zkušeností kontra revoluční "pokrok nezastavíš".

• 11.2.2018  01:25

Jedna hvězda za první třetinu, ale pak? Pak to je jízda. Pro otrlce. Film pro děcka.

• 9.2.2018  22:20

Perfect World vlastně naprosto obyčejný film. Příběh dvou jinak starých kluků bez otců, které k sobě svedla cesta. Akorát jeden je únosce a druhý jeho rukojmí. A rukojmí si ze svého únosce udělá tátu, protože on to zas tak únosce není, spíš kámoš v jednom životním dobrodružství. Závěr až příliš natahovaná hra na emoce.

• 9.2.2018  14:18

Nejdřív nesympatická biatch získala mé sympatie, obstojně se podařilo vybruslit z restartujících rán a vlastně jsem sežral i finální pointu. Docela dobře a s vtipem napsáno, jen jsem postrádal tu hororovou složku.

• 6.2.2018  10:08
    Konvoj (2017)

Ponurá atmosféra, uvěřitelnost, sonda do hlubin nám nepřístupných a dvě scény, že se vám div nezastaví srdce. Poláci umí!

• 4.2.2018  18:55

Určitě nejde o špatný film, takže abych vysvětlil ty dvě hvězdy. Vizuál velmi dobrý, efekty výborné, ale příběhově nejen obyčejné, ale strašně předvídatelné. Klišé. Politika, elity, nastolení řádu, zneužití něčeho dobrého. Pokus o nový Armageddon. Scénáristé si to nechtěli moc komplikovat, anebo to prostě obyčejný divák a hollywoodská produkce takto chce. Ale o hodně lepší než celý San Andreas.

• 4.2.2018  15:46

Nejlepší Thor a bez debat i jedna z nejlepších komiksovek.

• 4.2.2018  15:45

Závěrečná scéna je epic.

• 2.2.2018  00:17
    Sněhulák (2017)

Super prostředí, fajn kamera. Trošku mi ve všech aspektech příběhu chybělo větší propojení (nebo logičnost?), rovněž napětí a dynamika, závěr působil "odflákle", ale neznám předlohu. Tři hvězdy i přes plochost filmu spíš ze slušnosti.

• 31.1.2018  00:41

Velmi zábavný, nepřekombinovaný příběh z rednekova o zlomení letité kletby se skvělým castingem. Někdy je méně mnohem více.

• 31.1.2018  00:38
    La La Land (2016)

Příběh dvou pro sebe určených osudů, které se nakonec nespojily. Super muzika, smutný konec.

• 31.1.2018  00:35

O této části dějin Švédska jsem (samozřejmě) neměl nejmenší páru. Civilní drama o národu uvnitř národu.

• 21.1.2018  00:57
    Jigsaw (2017)

Žádná Saw nebyla vyložený průser, i když ne všechny díly byly dobré. Tenhle není průser a je celkem dobrý. Pokud ale někdo nevymyslí něco obzvlášť nového, už bych Johna Kramera nechal spát.

• 20.1.2018  14:35

Tvrdá, ale furt civilní a emočně vybalancovaná obžaloba sociálního systému, který bez výjimek jede jako stroj a jeho účastníky, tedy chudobou nebo nějakým neštěstím postihlé občany, nebere v potaz, ač důvody jejich osobních pádů jsou jakékoli. Johns i Squires jsou ve svých rolích skvělí.

• 19.1.2018  00:22
    Somnio (2016)

Tak si tak říkám, jestli by vůči Milloyovi (btw jeho Pandorum je můj oblíbenej film) nebylo fair dát 4*, ale na to mi tam ještě chyběla nějaká drobnost navíc. Možná svižnější tempo, možná včasnější zvrat v ději, možná volba ještě jedné lokace navíc, možná... možná... ale bezesporu ani jeho další film nezklamal. Psychologické, minimalistické sci-fi, které sice neohromí vizuálem, ale jde na to chytře přes niterní dialog a osobní pátrání hlavního představitele ve vlastní paměti a jejím ovládání, který v roli absolutně nechybuje a táhne film celou stopáž. Škoda, že pan Travis netočí víc.

• 18.1.2018  18:31

Lovci inženýrů, geneticky zmutovaných vrahů, to mají vždy těžké. Potřebují nejen odvahu, ale i pořádnou pláštěnku, nebo alespoň deštník. Účelově šokantní, výsostně explicitní gore podívaná s parafrázujícími popkulturními odkazy a ctěním japonských tradic, kde je krve až po kolena (a nejen to), má ale spoustu (nejen těch gore) nápadů, které jsme později viděli v jiných filmech jako Matrix, Kill Bill, Suicide Club, Repo ad. vč. animační vsuvky. Tenhle Blade Braindead Runner vyžaduje velkou dávku ironického pochopení a jde v tradici bizarního japonského "umění" (Tetsuo, Guinea Pig, Grotesque), která určitě mohla inspirovala tvůrce Tromy, ale klidně i The Asylum, prostě klub otrlého diváka.

• 16.1.2018  23:55

Pár fajn nápadů, výborní mrtví piráti a žraloci a docela hezká scéna v závěru, ale jinak se tahle série už opakuje včetně Johnnyho Deppa.

• 14.1.2018  16:58

Fantastický, brilantní. Charaktery, příběh, i herci.

• 14.1.2018  16:57

Náročný, náročný, náročný. Schizo, minimum emocí, náročný, ale zároveň děsivý, i když ne strašidelný.

• 10.1.2018  23:50

Hrozná blbina, ale příšeráci jsou cool a produkce a výprava rovněž. Pokud má člověk nadhled, dokouká film bez újmy a zapomene. Hollywoodský film z Číny.

• 10.1.2018  00:35
    Temná věž (2017)

Nechápu všeobecné zklamání, ale možná plyne ze znalosti knih, o kterých nemám ani páru. Za mě po všech stránkách dobré vč. slušných démonů, jen čaroděj mohl být zlovolnější (víc emocí chybělo), na to, že chtěl rozpoutat apokalypsu, působil jako "terorista" gentleman/manažer, ačkoli se s ničím moc nepáral.

• 8.1.2018  08:34
    Spojenci (2016)

Líbilo, líbilo moc a vlastně nemám co vytknout. Jen mi k tomu, aby mě film vyloženě sejmul, ve všech aspektech neco chybělo. Víc divokosti, když válečný/akční?, míň klidné roviny, když romantický?, víc nejistoty a napětí, když špionážní a drama? Příběh je fajn, asi to nejlepší (+ scéna náletu v Londýně), Brad se víceméně tváří furt stejně celý film a závěr je největší "divočina", ten asi dostal plno lidí.

• 7.1.2018  00:47
    99 franků (2007)

Kreativně natočená kritika dnešního světa o věcech, které hýbou dnešním světem, notná dávka satiry included.

• 5.1.2018  00:34
    Rememory (2017)

Zbytečně dlouhé, zbytečně se plácající ve vlastní šťávě (mluvím o hlavním hrdinovi) a příliš fádní a melodramatické na to, jak moc se autoři snaží sdělit. Ale určitě ne špatné, jen příliš průměrné, chtělo by to víc osobního vkladu.

• 3.1.2018  23:33

Crazy motherfuckeřina, která nevím, jestli mě víc bavila, nebo mi spíš protočila panenky, podobně jako některé filmy Roba Zombieho, s nimiž zde vidím jistou paralelu. Jinak spousta nápadů, nejen úletovejch, ale i výtečnejch (viz úvodní přepadení), především však nespoutanost, hodně satiry a "šílenství". Iglesia je démon a celé Zugarramurdi školení v rychlomluvě.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10