bizz_mjc

homepage
Twitter: bizz_mjc

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 5.6.2018  09:33

Temnější pohádka s pár bububu scénami.

• 5.6.2018  09:32
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Herecký koncert a famózní hornický scény.

• 20.5.2018  01:17

Spielberg je furt teenager. Hravý, horlivý, nápaditý a plný elánu. A RPO je moc povedená popkulturní, digitální masírka. Shining scéna totální top!

• 20.5.2018  00:56
    Downrange (2017)

Dlouho jsem si říkal, zda z toho bude něco víc. A nebylo. Nicméně nejde o špatný film, i když mě v této podobě nijak neoslovil.

• 20.5.2018  00:53
    Anon (2018)

Dystopický pohled na budoucnost, v němž dost dlouho trvá, než akceptujete způsob digitalizovaného provedení, což je ve finále jeho asi nejzajímavější part, zároveň i dlouho nejrušivější. Fajn myšlenka, ale řemeslo nevýrazné a bez tempa.

• 18.5.2018  07:22

Wow, psychologické survival drama (horor)? Last of Us meets Walking Dead (s prvky Predatora a War of Worlds). Atmosférický, minimalistický (nejen dialogy), ne extra strašidelný, ale sakra napínavý, nepřetáhlý ve stopáži, porce tak akorát, vlastně bych asi ještě pár minut dal a cool emzák. Plnej počet? Nemám k tomu daleko. Krasinskimu (a Emily taky) pusu za prozatím nej film letoška.

• 24.4.2018  06:37

Zábavný, vtipný, funkční.

• 23.4.2018  09:26
    Annihilation (2018)

Garland prokazuje, že umí, ale manželskou linii "Portmanovic" bych v Annihilation z větší části vynechal, nebo ji jen naznačil. Celkově nejde o vyloženou pecku, ale nevyslovený a netradiční závěr, zajímavá myšlenka a fajn vizuál nemohou film zanechat jen v průměru.

• 14.4.2018  13:09
    The Ritual (2017)

Během celých 2/3 filmu jsem si ještě myslel, že dám za plnej počet, protože takhle suprově na minimálním prostoru pracovat s atmosférou a děsem, se jen tak nevidí. Záměrně bez dalších detailů, ale letos jsem lepší horor neviděl.

• 25.3.2018  18:23
    Coco (2017)

Čím to, že ve mě animáky tak často vzbudí mnohem více emocí než hrané filmy? A tohle byl jeden z nich.

• 25.3.2018  14:51

Nepřeplácaná a nepreřekombinovaná agentská akčňárna s výbornou akcí a bez zbytečných vtipů.

• 22.3.2018  12:14

Fenomenální! Dvě party "ostřílených" gangsterů si při překupu zbraní nenechají líbit ani jediný slovo a... Minimalistická a realistická přestřelka s rozmanitými charaktery.

• 19.3.2018  13:19

Už jsem na přehnané (bryskně vtipné) hláškování ňák starej, ale tady jsem to většinou bral, protože ústřední dvojice vytváří dobré protipóly, a tím často i vtipné situace, které nezapřou inspiraci v Deadpoolovi. Ale i akce je dobrá, byť občas zavlaje prapor se zkratkou CGI. Moc jsem nepochopil roli Salmy, podle mě trochu zbytečná, také jsem nechápal z neustálého množství nových protivníků, ale zpívající Samuel? Dobrý bonus, madafaka!

• 19.3.2018  13:01

Neromanticky natočené romantické drama? Někdo určitě namítne nějaká ta klišé, ale mně přišlo, ze film si po celou délku právě tuhle hranici poměrně úspěšně držel od těla, takže se mi líbil i vč. samotného závěru (obzvlášť když mi k sobě hlavní duo sedlo), který naštěstí, jak po celou dobu, nexploduje v erupci lásky. Příjemné překvapení.

• 17.3.2018  01:26

Nijak zásadně dramaticky vypjaté romantické drama, až v druhé polovině emočně vzrůstající a zasahující nejspíš hlavně mamky a "okotěné" rodiče. Poklidně napsané, poklidně zrežírované, nejspíš by nějaká ta minutka šla ubrat, aby příběh trochu vygradoval a nesoustředil se až tak na vztah dvou hlavních postav, když do něj pak vstoupí třetí osoba. A protože rodina je základ života (některých žen lačně toužících po dítěti), Alicia Vikander tu (napsanou rolí) místy působí trochu afektovaně, ale zahrála vše s citem pro detail a bravurou, oproti její postavě mi Fassbenderova i Weiszina přišly nijak výrazné.

• 13.3.2018  11:08
    Tvář vody (2017)

Volný pokračování Creature from the Black Lagoon? A tohle Akademie ocenila Oskarem? No nevím, druhá DelTorova "pohádka" po Purpurovém vrchu mě taky extra nepřesvědčila. Ne zklamala, ale vlastně v ní ani o nic nejde, dějově je vše určitě smrsknutelnější. Ale Sally opět skvělá.

• 12.3.2018  11:03
    Bába z ledu (2017)

Další příběh z rodin druhu Adamsovic. Naštěstí ale hlavní příběhová linie nestojí na ní, i když tu slouží jako páka na hlavní hrdinku. Ta ukazuje, že vzít život zpět do vlastních rukou a žít jej, lze v každém věku. I tom důchodovém. Zfilmováno bez zidyličtění a zbytečných mravokárností.

• 10.3.2018  23:46

Béčkovej Underworld? Jako vážně řád chrličů?

• 6.3.2018  23:21
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Maximum je možná trošku zbrklé hodnocení, ale námět, vizuál, herci, nápady... jo! Závěr je maličko pomalejší, ale jinak nemám co vytknout. AC se stane milníkem.

• 5.3.2018  23:08

Experimentální, barvami, nápaditým střihem a kamerou přeplněná giallo mozaika lidských nejtemnějších tužeb a vášní, při níž si nebudete nikdy jisti, kdo je oběť a kdo vrah. Polovinu filmu mi trvalo, než jsem přistoupil na pravidla hry. Takové Psycho polynchovsku.

• 4.3.2018  16:58
    Cesta času (2016)

Sem tam krásný záběry, ale postrádal jsem oproti spouště lyriky nějaký koncept. Takhle to byla jen pomaloučká meditace.

• 4.3.2018  00:38

Citlivá, důstojná, lidská pocta hrdinům bez narušení zbytečným patosem a americky hrdinným manýrismem. Jennifer Connelly je furt kost.

• 3.3.2018  19:32
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Občas trochu laciné, občas ne úplně domyšlené, ale satyricky vtipné.

• 3.3.2018  17:13

Herecká elita a kriminalistiky co by se za nehet vešlo, fakt to byla detektivka? Všechno jen tak ňák na efekt.

• 1.3.2018  00:00
    Zlato (2016)

Matthew a jeho sólo? V každém případě se mi opět osvědčilo nic o filmu ani jeho pozadí nevědět, takhle to byl i s finálními závěry zážitek, protože až do samotného závěru jsem nic netušil.

• 24.2.2018  23:23

No, Judgement. Zúčtování není zlé. Pinheadova sérka tentokrát konečně má příběh, na rozdíl od některých předchůdců je nebrakově natočena a film vesměs dává smysl. Ale všechno jsme někde už tak ňák viděli a originální téma je stále jen čajíčkem toho, co by z filmu - i tohoto - mohlo být, takže strašně mrzí, že Hellraiser Origins od Paula Gerrarda nakonec nedostal zelenou. Nevyužitý potenciál.

• 24.2.2018  10:53

Jak Pat a Mat vymysleli plán na získání pojistky. Režijně dobré, ale zdlouhavé, nudné a zápletku víte skoro celý film, tak jen čekáte, kam se to až dostane. De facto zbytečný film bez hlubší myšlenky.

• 22.2.2018  17:06

Přebarevný, digitální a i s místy fakt podivnými triky. Proč tohle stálo 300 míčů je jasný, moc přirozených lokací tu není, samá zelená a snímače, a hlavně, DC jde vyšlapanou cestou Marvelem. Přesycení komiksy je velký a Liga opakuje už viděné jen s jinými postavami. Doufal jsem ve víc, proto se sebezapřením o hvězdu míň.

• 20.2.2018  15:40
    Fotograf (2014)

V krátké době třetí polský film (mluví se v něm převážně rusky), a opět výborný. Fotograf je temná atmosférická kriminálka, retrospektivně sociální drama a politický thriller z polsko-ruských hranic. Některé věci v ději jsem sice odhadnul, ale stejně jde o nadmíru zajímavý snímek s průvodní linií "ve všem je stejné množství zla i dobra".

• 19.2.2018  00:00
    matka! (2017)

Nejvhodnější heslo, které mě k filmu napadá, je "drogy jsou špatné, áááno." Alegorie matky přírody/ženy/rodičky, jejího utrpění (pro milované, i vůči okolnímu světu), božství, mesiášství, lidských dějin naplněných naší malostí, násilnostmi, ignorancí, podrobováním, stádovitosti i následnictvím, překrucování a nechápání pravdy/slov, ukázka životů dvou šťastných lidí, který jednomu z nich pro vlastní zahleděnost uniká mezi prsty... Darren Všemocný, samolibý Bůh. Nejspíš bych mu to nakonec i zbaštil, ale něčím mě film sral a vlastně po celou dobu zas tolik nebavil, i když první polovina mě docela držela. Poněkolikáté se přesvědčujeme, že Aronofsky má odvážné vize, ale v některých případech jsou prostě umělecké ambice špatné, áno.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11