bizz_mjc

Twitter: bizz_mjc

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 15.1.2019  23:31
    Jan Palach (2018)

Vhled do Palachova světa, jeho myšlenek a věcí, které ho mohly tvářit a nasměřovat v jeho rozhodnutí. Pojetí víceméně televizní, ale informačně poměrně stojící na skutečných základech.

• 15.1.2019  23:28
    Hořící keř (TV film) (2013)

Film sledující dění (normalizace, pronikání StB do státních struktur, studentské aktivity, následný soud atd.) navazující na událost, kdy se JP upálil. Temné a docela sugestivní, ale o JP ve filmu de facto nepadne ani slovo, takže jde o další ze snímků věnujících se spíše našemu socialistickému zřízení a jeho skryté zrůdnosti.

• 12.1.2019  01:28

Herecký koncert oblažující všechny smysly. A do toho skvělá hudba a naprosto padnoucí místo děje.

• 5.1.2019  22:49

Ploché patetické naivní melodrama.

• 3.1.2019  08:45

Sice hezky natočené, ale mám pocit, že bez výraznější přidané hodnoty.

• 2.1.2019  12:37
    Escobar (2017)

Escobar je filmově populární téma, tenhle úhel pohledu na dění více z jeho úhlu byl i přesto zábavný.

• 30.12.2018  00:58

Místy "vtipné", pěkný závěr, ale jinak vznik takovýhleho snímku moc nechápu. Ale Trier.

• 29.12.2018  19:02
    Beomjoidosi (2017)

Pouliční gangy vs kapitán svérázné policejní jednotky. Korejci tohle uměj i se zavázanejma očima - příběh, napětí, akce, otevřenost vůči násilí.

• 25.12.2018  09:50
    Equalizer 2 (2018)

I dvojka je povedená. Příběh postupuje dál, Denzel je unavenější, ale furt mu to jde od ruky.

• 25.12.2018  09:44
    Sestra (2018)

Já vím, že to byl tak trochu Hollywood, ale pošmourná atmosféra, lokace a fajn casting mi ze Sestry udělaly moc pěkné (vánoční 😁) překvapení. A hlavně, místy jsem se fakt necítil nejkomfortněji, což u hororů často postrádám.

• 2.12.2018  12:20

Hóóódně očekávaný film, navíc režírovaný Shanem Blackem, který se první kultovky účastnil. Fanoušci AvP nebo Promethea si asi pošmáknou, ale tohle se Blackovi úplně nepovedlo, byť rating byl asi mládeži nepřístupný. Příliš charakterů (návrat k 1. týmovce) odvádí pozornost a nedrží děj úplně pohromadě. Predátoři nebyli špatní, ale teprve až po shlédnutí Evolution jej fanoušci vesmírného lovce docení, protože jim narozdíl od novinky nechyběla atmosféra a nějaké to napětí, tady se víc klasicky hýří vtipem.

• 2.12.2018  10:52

Na doporučení kámoše, jaká že je tohle jízda. Asi už jsem na tohle starej... Oliver nemá skoro žádný vývoj a prostě jen chodí pod vlivem svý úchylný matky vraždit holky. Ende.

• 9.11.2018  22:50

Místy docela vtipné, místy trochu šílené, a nakonec i pozitivně naladěné.

• 4.11.2018  09:51

Počkat, on to byl vlastně film! Natočeno a zahráno tak, že jsem vše sežral i s navijákem. Osobitý film jdoucí přes hranice nekolika žánrů.

• 31.10.2018  08:26

Jako komedie funkční, jako horor nikoli. Tyhle dva žánry vedle sebe prostě až zářný výjimky nefungují. Ale překvapivý závěr, skvělý Danny Morgan a závěrečný souboj z tohoto filmu rozhodně dělají nadprůměrnou podívanou.

• 26.10.2018  22:42

Jeremy Saulnier je zajisté svůj, ale asi nemůže být pochyb, že od první vteřiny všichni budou srovnávat s Wind River. Děj Hold the Dark je ovšem úplně jiný. Je primárně o temnotě v nás, trošku mysteriózně pojat a především postaven na zvláštních charakterech, s nimiž asi nikdo nebude sympatizovat, a především u nich dost chápat - "Proč?" jsem měl na mysli několikrát.

• 21.10.2018  20:06

Příběhově taková ta klasika, vizuálně ovšem uf a ve 3D to muselo být žrádlo.

• 21.10.2018  20:04

Všechny Marvelovky jsem neviděl, takže mi něco nejspíš uniklo, ale i tak jsem u IW proseděl 2,5h přikován, hltajíc snad každý detail a v napětí. Prostě pecka, navíc se záporákem, který není jen do počtu.

• 18.10.2018  17:17
    Deadpool 2 (2018)

Ještě větší bejkárna než jsme doufali.

• 11.10.2018  00:18

Plíživé tempo, tíživá atmosféra, znepokojující hudba, zajímavá kamera, absence lekaček (hurá), dramatické rozkrývání rodinných osudů, nějaké to rituálně temné magično a stále se stupňující nepříjemno a fantastická Toni Collette. Horové rodinné drama? Kdyby mělo Hereditary krapet větší tah na branku, nebo pokrátilo první polovinu, výskal bych tu něco o majstrštyku.

• 9.10.2018  00:51

Temné, okultní, podmanivé, halucinogenní. Pravé kouzlo tomu všemu dává geniální hudba Jóhanssona i drony Sunn O))), bez nichž by byl film neúčinný, protože vleklé tempo ani dlouhé záběry by pak podle mě nefungovaly. Stejně jak Za černou duhou opět lahůdka, byť mindfuck. A Cage je cool!

• 4.10.2018  00:29
    Volyň (2016)

Ke konci toho už bylo tolik, že jsem si chtěl prohnat hlavu kulkou. Minulost neschováme a hranice naší animálnosti snad ani nemají hranice. Volyň je mistrovská nejen ve vyprávění, ale i v celkovém zobrazení a zásahu diváka na snad všechna citlivá místa, která nás činí lidmi, byť se z nich často proměňujeme v krvelačné bestie schopné všeho a de facto pro nic.

• 1.10.2018  10:22
    Time Trap (2017)

I když nízkorozpočťák, vlastně docela inteligentní scífko, byť nápad s tajmzónou (pramenem) je pořádnej úlet a zásadní myšlenka také chybí. Minimálně zde ale autoři ukázali potenciál.

• 1.10.2018  10:17
    Jeskyně (2014)

Něco najdem a bezhlavě tam vlezem. Několik dní po tmě v jeskyni, zešílel bych, ale některé chování členů "výpravy" bylo na palici. Film určitě může někoho totálně vyšokovat, ale na mě až tak, jak by měl, vzhledem k chován některých postav nezapůsobil.

• 27.9.2018  23:31

Solidní atmosférický satanisticko-duchařský horor. Anwar umí.

• 9.9.2018  15:29

Dobrý zakončení trilogie. Fakt dobrý. Závěr napravuje dojem po plytký dvojce a nabízí výtečně zmáknutou akci plus nějaký ty vztahový vypořádání bez zbytečně trapných naroubovaností. Ke čtvrtý hvězdě zbývá jen nějaký ten přesah, třeba do hororovýho žánru tak, jak tomu bylo v jedničce. No byl jsem - překvapivě - spokojen.

• 2.9.2018  00:27

Ten šedesátník mě baví. Nenáročný, docela chytrý thriller neoplývající extra originalitou, ale zabaví a udrží v napětí a pozornosti po celou dobu.

• 1.9.2018  19:35

Parádní pohádka. Dobro, zakeřnost, zlo, hloupost, dobrosrdečnost a k tomu ježibaby a troll.

• 31.8.2018  13:08

Ghost Stories jsou docela fajn, i když člověk už v tomto ranku podobné věci viděl.

• 30.8.2018  13:14
    Upgrade (2018)

Docela fajný revenge sci-fi thriller s příjemným vizuálem, při němž si vzpomenete třeba na Transcendence. Klidně bych čtvrtou hvězdu dal za nekompromisnost a až hororový feel, to u mě vyvolalo sympatie, ale na stranu druhou zápletku rychle předpovíte.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12