chaotic

chaotic

Jim Beam

Česko

8 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vetřelci (1986)

  Cameronovi Vetřelci by se dali jako film popsat jedním slovem... velký. Ale protože čeština obsahuje nezměrné množství synonym, tak si dáme menší sešup. Dokonalost nade vše, naprostá utopie science fiction převedená na velká plátna, holá rozkoš zabalená v smrtelném kabátku, jestli existuje žánrově lepší film? Nemožné, protože za Vetřelci je až neuvěřitelně velká propast prázdnoty. James Cameron je bůh dalo by se pomalu rouhačsky zvolat. Původní Vetřelec byl naprosto komorní záležitostí, jež měla produkovat strach klaustrofobií a nemožností utéct před osudem. Druzí Vetřelci jsou ale úplně jiným velkolepým (pardon) Velkolepým filmem. Již od první minuty nás Cameron uchvacuje technickou precizností scén, všech modelů vesmírných udělátek, nádhernou rozmanitostí charakterů jako hysterik Hudson, pekelně ostrá Vasquezová, drsňák Drake, připosraný Gorman, ledově klidný Bishop, zrádný Burke a samozřejmě nezapomenutelný Hicks, Ripleyová a Newt. Děj ve kterém se na LV-426 vydává partička těch nejostřejších mariňáků, aby v zápětí po nádherně sehraných akcích dostala totálně na prdel od armády vetřelců a sesypala se jako hromádka z karet je neuvěřitelně pohlcující. Naprosto nezapomenutelné hlášky typu "Čím na ně máme útočit? To jim máme nadávat?", "Vypadneme odtud a řekneme, že je to 1:1.", "Počkejte, počkejte, celé tohle zařízení stálo milony dolarů, nemůžeme to jen tak vyhodit do povětří a odletět. - Můžou mi poslat účet." dotvářejí atmosféru nepřemožitelnosti, vystřídanou atmosférou strachu. Pokud byl první Vetřelec "strašidelný" tak zde s tlupou mariňáků budeme hystericky připoutání ke křeslu prožívat každý okamžik hrůzy z neutuchajících kvant vetřelců. Obzvláště husté jsou pasáže za doprovodu jen kroků jednotek, kdy by se atmosféra dala doslova krájet, aby se v zápětí změnila na hysterickou zoufalost dokonale podkreslenou agresivními vysokými tahy smičců. Technická dokonalost bojové techniky (panejo, první průlet lodi SULACO jsem si málem nadělal do kalhot), nakladačů a celé stanice budiž jen třešinkou na dortě za dechberoucími hereckými výkony. Za mě naprosto nevyvratitelně nejlepší film historie. (P.S. DC (Director's Cut) verze bohužel není to pravé ořechové, mnoha svými scénami (Ripleová se dozvídá o dceři při pohovoru s Burkem; Rodina kolonistů jede na výlet k cizácké lodi s vajíčkama, a v autě zůstávají Newt a další prcek.; Návrat otce s ocucávačem na obličeji.) neuvěřitelně řídne a celé dílo se stává díky několika okamžikům neuvěřitelně plytké a je tedy jen dobře, že nenechali Camerona vypustit dílo do světa dle svých představ. Jediná scéna o délce 16 sekund kdy střílí 2 automatické miniguny na vetřelce dostávající se do komplexu by mohla zůstat, kdyby ovšem nelezli stropem. DC verze by srazila dílo na hranici 3-4 hvězd a to by byla nesmírná škoda.)

 • poster

  Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

 • poster

  Thor: Ragnarok (2017)

 • poster

  Návrat do budoucnosti (1985)

 • poster

  Návrat do budoucnosti II (1989)

 • poster

  Predátor (1987)

 • poster

  Predátor 2 (1990)

 • poster

  Forrest Gump (1994)

 • poster

  Drive (2011)

  Nemám snad slov... toto dílo je tak sugestivní, že mě naprosto vykolejilo na několik dalších chvil. Dokonalá erupce emocí sršící celým filmem s výpravnosti každého záběru, zažíváme napětí, strach, neklid, radost, zoufalost, štěstí... jak chladný, ale touhou po životě prostoupený, může film být... Pro mne jednoznačně nejlepší film za posledních deset let.

 • poster

  Matrix Revolutions (2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace