murakamigirl

murakamigirl

Danita K.

okres Banská Bystrica
profesionálna jazykolamka// H.Murakami fan// art, music & travel lover// seeking for those moments that make you speechless

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 6.7.2013  17:35

Dokonalý filmový gýč. ;-)

• 8.5.2013  09:50
    Bídníci (2012)

?! Čože???!? ????????? Aspoň nemusím ľutovať, že som nešla do kina. To, že 98,9% replík a 100% vnútorných pocitov postáv je prespievaných nutne NEZNAMENÁ, že ide o MUZIKÁL. Najmä, ak je väčšina speváckych čísel, striedajúcich sa bez výdychu jedno za druhým, nezmyselne predlžovaná, úmorná, a minimálne polovica hereckého obsadenia nemá tušáka, čo to vlastne ten SPEV môže byť, ha? (Takže namiesto ťažkej, avšak moderne poňatej drámy - panuje novému "muzikálovému" spracovaniu jedna astronomická komédia.) A... hviezdny ansámbel nezaručuje, že ide o dobré predstavenie!!! Nie som veru ďaleko od hodnotenia odpad!

• 12.3.2013  11:24

Táto rom-kom je ako dlhá prechádzka po pláži... povedzme s niekým milovaným. Ak je v nebi Whoopi Goldberg, alebo ak sa v nebi bavia o pláži a je to miesto našich najhlbších snov, prečo vlastne nie?! Život býva dosť krutý, aby sme si v ňom neponechali tie najkrehkejšie nádeje!

• 26.8.2012  18:27

Veľmi potešujúco originálne, atmosférické, nápadité spracovanie, ktoré ma neskutočne bavilo, hoci mohlo mať o pár minút menej!!! Plus jedno výborné obsadenie a v neposlednom rade i krásna prácička skladateľa Jamesa Newtona Howarda. :-)

• 31.7.2012  17:34

NEDOTKNUTEĽNÝ PÔŽITOK.

• 23.7.2012  23:43
    Miláček (2012)

Nie som určite za to, že film musí byť vždy genetickou kópiou alebo takmer dvojníkom literárnej predlohy. Lenže, sakriš, niektoré literárne predlohy si zaslúžia vyššie zaobchádzanie a skutočný rešpekt vzhľadom na svoje kultúrne dedičstvo ako iné. Miláčik sa odohráva v 2. polovici 19. storočia, kedy si moc dobre nevieme predstaviť, ako sa vtedy žilo, bavilo či ako sa získavalo uznanie, no jedno je isté, tento príbeh je nadčasovým príbehom, postavy sú nadčasovými postavami, s nadčasovými "hodnotami", navyše zachytáva (ne)pekne nestabilnú dobu, ktorá bola z hľadiska histórie perná, nielen vo Francúzsku... Táto adaptácia je koprodukčným európskym pokusom o spracovanie veľkého diela francúzskej kultúry, a to je, prosím, VŠE. Ani nestojí za reč, že verne pripomína len next new, draho obsadený, nablýskaný, vybrakovaný produkt, ktorý asi najviac utrpel výberom Roberta Pattinsona (!) ako hlavnej postavy, ktorý bohužiaľ vôbec nezvláda pohnútky a činy Georga Duroya, kto vie prečo? :-)))) Ale ani ostatné nefunguje oveľa lepšie ako Pattinsonov výkon: priveľa, priveľa, priveľa, priveľa hystérie, a súčasne nepochopených emócií, či postáv... Jediný magický element, Christinka Ricci, hrá tak skvostne, až vás to bije do očí, a od momentu zjavenia na scéne sledujeme jej, nie ten Georgov príbeh...

• 15.7.2012  18:18

Tento počin si ma zlákal hlavne kvôli Scarlett, a aby to nevyzeralo divne, aj kvôli Mattovi... :-)) No a čakala by som, že sa zapíše k tým najlepším rodinným, čo som kedy videla? Nečakala, práve preto je to tak! Škoda, že nemá ešte o hodinu dlhšiu stopáž, pretože osudy Ben....jamina a Rosemoorskej zoo by som mohla sledovať celé hodiny... A je to len a len tým, aký super ansámbel sa pri tomto filme zišiel, ako skvele herci vystihli svoje charaktery, ako sa dokázali vzájomne zohrať, a dojať diváka nesilene, (ne)vedomky, plnou parou a bez námietok. Milujem filmy ukazujúce život, a ľudí, a osobné príbehy... a Kúpili sme ZOO je presne taký film. Zachytáva dokonca i tú samotnú cestu, premosťujúcu bolesť a radosť, úspech- neúspech, prázdno- naplnenie, smútok- šťastie... Všetci vieme, prečo sa dívame na FILMY- je to filmová realita, čo nás dennodenne ohromuje, avšak občas si treba vybrať dovolenku, a zatúlať sa v cirkuse ŽIVOTA. Prečo??? Prečo nie??

• 29.4.2012  19:50
    50/50 (2011)

Tak skrátka... na túto drámu nepotrebujem slová, postačí iba srdce. Prekrásne!

• 21.4.2012  05:49
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Prvý seriál o terorizme, ktorý ma nehorázne baví, a súčasne je pre mňa maximálne uveriteľný a vzácny. Kým sa z neho spamätám a vydám zo seba niečo rozšírenejšie, budem s triaškou a horúčkou 40° vzývať príchod novej série! WATCH CAREFULLY... LISTEN CLOSELY... THE ONLY THING MORE DANGEROUS THAN THE LIES...... IS THE TRUTH

• 21.4.2012  05:33
    Ve znamení raka (TV seriál) (2010)

Ironickejší a sarkastickejší seriál zachovávajúci si autenticitu života nepoznám (už ani nehľadám), pritom každá časť dokáže prekvapiť. Seriál pojednávajúci o jednej z najmenej humorných tém, smrti, najviac humorne. Otvárajúca časť 3.série ma dojala takým spôsobom, že na mňa sebavedome vyvrhla aj tie emócie, o ktorých som netušila, že ich vôbec vlastním - konieckoncov ako to v The Big C funguje vždycky. Kde inde zažijete v jednom momente zlúčenie komédie, drámy, tragédie a občas i riadneho hororu, a neviete prečo sa vám chce naraz plakať, smiať i triasť??? A k tomu herecké výkony na nezaplatenie. Pri tomto seriáli sa neocitnete na tenkom ľade. Som vďačná za každú polhodinu strávenú v spoločnosti pani J.

• 2.2.2011  01:44

So stratami rôzneho charakteru sa dlho vyrovnávam, takže tento zážitok bolo také zimomriavkové tsunami. Takéto príbehy sú dobré na to, že človek chce- nechce svoje straty pretriedi a mení svoj pohľad. A o hoc len nepatrnosť si viac cení každú vec. Ani nedodávam :-) že všetkými desiatimi vynucujem.... ......vychutnávať všetky tie ostatné chvíle medzi umeniami... filmami... knihami... láskami... vášňami... JE to rozdiel. ------------------------------- Sandlerovo volanie je tak ohlušujúce a toto čisté a strhujúce rozprávanie tak tasty delicious lahodné výborné, aaž som ho, bez pomoci, takmer nezvládla dopozerať

• 2.2.2011  01:27

Jesť- Jesť. Jesť- Jesť- Jesť. Teda, výsostne konzumná mňamoška. Ktorá sa ponáhľa von. Vhups.

• 17.8.2010  22:34
    Princezny (2005)

Jedným dychom - náááááádherná dráma v nádhernom jazyku o kráľovstvách veľkých pút a sínusoidách moderných rozprávok. Princeznovské.

• 17.6.2010  00:21

Niektorá z postáv by ma samostatne i zaujímala, ale v tejto spleti nemá pre mňa zrejme ani jedna linka zmysel ani odtieň. Zato výkony nadpriemerné.

• 10.6.2010  20:45
    Mezi dvěma kapradinami (TV pořad) (2008)

Zatiaľ vzhliadnuté s Natalie Portman, Bradleym Cooperom a Charlize, nie, neostane iba pritom! Charlize je bohyňa ako ho s prehľadom zmietla, 5* plus 5*, extrémne nečakané a nečakane extrémne !!!

• 22.5.2010  19:14

Milujem Rachel Weisz, ale toto je na mňa povrchná, pózovaná story usilujúca sa zo všetkých síl sa gradovať až stráca šmrnc a všetko. Postava, ktorej je príbeh rozprávaný a zasvetený (dcéra), mi nie je sympatická a nie je herecky zvládnutá, čo iste nerobí dobrotu, keďže diriguje a aj prerušuje osy príbehu. Nezladila som sa s touto naráciou, a žiadne pozitívne aspekty sa na pomoc nevynárajú. Celá pointa; čaro stretnutí či zázrak porozumenia medzi mužmi a ženami vyfučali umelým "balením" niekam veľmi, ale veľmi vysoko.

• 22.5.2010  18:49

Na druhý pohľad vôbec nejde o príbeh, ale o nich. A o tých niekoľko okamihov, čo z toho robia zábavu/zmysel.

• 27.3.2010  20:05
    Bez soucitu (2010)

Tu niekto musí sprosto žartovať, adrenalínový kráľ akčnej lahôdky 96 hodín natočil tieto isté parížske patálie? Jediná vzpruha sú parížske reálie, a herec menom John Travolta, ktorý vie hrať a predať aj vlastnú matku na rozdiel od zmyselných pier J. R. Meyersa. Bohužiaľ, v tomto európskom nedorozumení Travoltovo vyskakovanie a elegancia je bizarná, pretože do tohto Morelovho záchranného balíka ani náhodou nepasuje. Pre Travoltu z akčného filmu ****, pre Paríž pozdravy, pre režisérov podobný akčný projekt- nenajímajte scenáristu. Alebo ho predom zastreľte. Nikto na to nepríde a ani to nie je tajomstvo.

• 20.3.2010  15:58

Fajn motív, perfektná kamerka, možno ešte výdatnejší soundtrack, super romanca a MEGAexotika. A k tomu herečka, čo vždy má čo predať. Potrebujem ísť do iného obchodu??? Naprosto jedinečných 90%, shukran!

• 14.3.2010  18:46

Kto nadelí menej ako tri nie je žena a pozeral to zbytočne. V tomto estrogénovom kúsku nejde o povrch /formu/ ale o vnútro a o boj. A preto žiadna žena nemá alebo by nemala mať problem hodnotiť vysoko ! Ó, a oplatí sa /čítaj MUSÍ SA/ počkať si na kvalitné interviewčo v podaní Gordona-Levitta.

• 11.3.2010  22:36

Kde bolo, tam bolo alebo nebolo? ........................... Nikdy predtým som si nepomyslela, že ma Cillian Murphy môže tak dostať!!! Zaručene a dvestopercentne je to tým, že som nad tým nepremýšľala :), ale ešte predtým je to tým, že som Cilliana rešpektovala v mužskej koži a nedostala žiadne echo, ako mu svedčí rúž, t. j. rtěnka. A ako s ňou vie narábať! Úžasne vtipný, gurážny, dojemný a 5* film. Ťažko zabudnuteľné príbehy tvoria ťažko zabudnuteľní herci. Už dnes je jasné, že Raňajky na Plute nebudú zabudnuté.

• 11.3.2010  22:06
    Zalknutí (2008)

Z rečí, lepšie povedané z humoru tohto príbehu mi sem- tam ...::::fúú::::... skoro zabehlo, ale to nechajme na mňa, že? Unikátnosť rozprávačského talentu, supervízia komiky, štipľavosť námetu a exhibicionizmus hereckého umu a navyše, ideálna stopáž hovoria za všetky hviezdičky /či zabehnuté slová/. Len tak ďalej, rejža!

• 27.2.2010  22:03
    Tajný deník call girl (TV seriál) (2007)

Slabý, nevzrušivý, povrchný seriál /britcom/ s málo pútavou hlavnou predstaviteľkou alebo nepútavo stvárnenou hlavnou postavou (?), rozhodnite sami. Cynického humoru pomálo, iný ani nehľadajte, aspoň som si ho príliš nevšimla ("Jóó, je ženatý. Ale jeho žena s ním nespala posledních 5 let, takže predpokladám, že oba dva porušili manželský slib...." )- to áno, v cynizme dosahuje Billie Piper zaručene orgazmus. Ale bohužiaľ Tajný denník hrozivo stroskotáva pre jedinú ambíciu byť dramatický a vtipný v 1... Dokument?, dráma?, komédia?, výpoveď? Čo tak všetko dokopy a ešte niečo pridať? Napríklad nevhodnú a málo vzrušujúcu hlavnú predstaviteľku? A získať houby?Takéto nezdravé snahy nabetón rozhodia, keď na ne narazíte. A vycítite viac. A nedostanete ani to vzrúšo... ... ...! P:S: Ružový plagát je veľmi povedený.

• 24.2.2010  18:04
    Noční let (2005)

Neskutočná Rachel McAdams, uveriteľný záporák, uveriteľná zápletka plus správna nadsádzka pre najdramatickejší pôžitok ROVNÁ SA Hady v letadle plus atmosféra mínus hady, mínus Samuel L. Jackson plus McAdams plus Cillian Murphy plus pochvalné audio plus Elm Street ROVNÁ SA nočná mora. ------ 90% ------

• 21.2.2010  22:47
    Za svitu měsíce (TV seriál) (2007)

Osobnej vzhliadnutá upírotéka postráda so zármutkom do dnešného dňa Buffy i True Blood, takže historky a srdcabôle "p. eye" alebo "súkromného očka" Mick St. Johna --- ani po úvodných 3 epizódach vás jeho meno neprestane ohromovať --- zaraďujem na seriálový Olymp. Skvelé monológy hlavnej postavy, čo monológy!, čo tam po nich, dokonalá hlavná postava- charakterný, ohľaduplný, rozhodný, komplikovaný, s krásnym úsmevom a nekonečne charizmatický, no niet čo dodať k stvárneniu, o ktoré sa postaral Alex O´Loughlin, možno len, že Mickove monológy ľahko prepočujete. ,) Kopa slovných vtipov založených na vampirizme, originálne nápady, v každej epizóde vzrušenie a humor a nejaká tá fajn myšlienka v rade neposlednom, no nepovedzte že ešte nie ste zaujatí, kto je Mick St. John... Vyhratý vizuál k tomu a svitá celkom nový mesiac... Moonlight si ma absolútne získava, trochu viac tajností na úkor nadmerného polopatizovania a jednoznačne hodnotím túto výborne štylizovanú sériu ešte vyššie! ! !

• 21.2.2010  21:27
    Upíří deníky (TV seriál) (2009)

Sakriš, je to detinské, plytké, vyrobené z gigantického tureckého medu, čiernobiele, predvídateľné a dosebazahľadené, ale aj bystro obsadené, nepostrádajúce dobrodružstvo i napätie, a vážne kavlitne zhudobnené- ó áno, Vampire Diaries sa počúvajú skutočne ohromne. Herecké prekáranie dvoch ústredných upírov je zábavné, zábavný by mal byť aj váš vývoj vzťahu k obom z nich, zrejme o to viac ak ste opačného pohlavia (al. aj nie).... .... ..... Keď sa nastavíte na "denníkovú" vlnu, nákazlivosť tejto infantilnej soap opery nezamlčíte. Nebudem zabíjať ak toho z "denníkov" viac neprečítam, ale pokračovanie ma už podvedome zviedlo.

• 10.2.2010  23:31

Hádanka. Čo dostanem keď sa skĺbi De Niro, roadtrip, sentiment a duša Daria Marianelliho (H ako hudobný doprovod)??? Kdekoľvek na zemi sa akurát plánujú bábätká, v praxi, zatiaľ čo za rovnakej duševnej hedonistickej "konštelácie" sledujeme film. (S De Nirom, nevynechať!) Za rovnakej hedonistickej "konštelácie". Nevynechať. V skutočnosti mi do 5 minút vyšumelo, kto a čo a kde (sa nachádzam)... ... otvorila som myseľ a prijala "novú "realitu. Strácame a nachádzame. Veľká evolúcia. Áno, už dávno príbehová niť skočila do lunaparku, ale.... preto je to tak v pohode. Ne-vy-ne-chať.

• 7.2.2010  22:22

Priemerná pracovná "búračka" na novinárskej diaľnici. Zato s nadpriemernými "vodičmi". Žánrovka z podobného prostredia s explozívnejšou dvojicou Julia Roberts, Nick Nolte, s viac sexi detailami a intímnou zápletkou má meno ZBOŽŇUJEM TRABLE.

• 6.2.2010  18:01

Seriózne, priznávam sa, že viem, že technicky sa tu zrodil príbeh, ale ten príbeh je taký nepolapiteľný, že sa vzdávam. Zároveň smekám pred vyústením, ktoré moje ústa premenilo na dokonalú hokejovú bránku. ! Zdravím užívateľa The Maker, presne toho parťáka, s ktorým by sme o tomto počine neviedli (seriózne) reči.

• 17.1.2010  13:24

Nuda? Nie. Len hlasné odporučenie na originál, ktorý... počkať?!... nepotrebujete vidieť.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13