• Krátkometrážní

Bídníci (2012)

?! Čože???!? ????????? Aspoň nemusím ľutovať, že som nešla do kina. To, že 98,9% replík a 100% vnútorných pocitov postáv je prespievaných nutne NEZNAMENÁ, že ide o MUZIKÁL. Najmä, ak je väčšina speváckych čísel, striedajúcich sa bez výdychu jedno za druhým, nezmyselne predlžovaná, úmorná, a minimálne polovica hereckého obsadenia nemá tušáka, čo to vlastne ten SPEV môže byť, ha? (Takže namiesto ťažkej, avšak moderne poňatej drámy - panuje novému "muzikálovému" spracovaniu jedna astronomická komédia.) A... hviezdny ansámbel nezaručuje, že ide o dobré predstavenie!!! Nie som veru ďaleko od hodnotenia odpad!

Malý kousek nebe (2011)

Táto rom-kom je ako dlhá prechádzka po pláži... povedzme s niekým milovaným. Ak je v nebi Whoopi Goldberg, alebo ak sa v nebi bavia o pláži a je to miesto našich najhlbších snov, prečo vlastne nie?! Život býva dosť krutý, aby sme si v ňom neponechali tie najkrehkejšie nádeje!

Sněhurka a lovec (2012)

Veľmi potešujúco originálne, atmosférické, nápadité spracovanie, ktoré ma neskutočne bavilo, hoci mohlo mať o pár minút menej!!! Plus jedno výborné obsadenie a v neposlednom rade i krásna prácička skladateľa Jamesa Newtona Howarda. :-)

Miláček (2012)

Nie som určite za to, že film musí byť vždy genetickou kópiou alebo takmer dvojníkom literárnej predlohy. Lenže, sakriš, niektoré literárne predlohy si zaslúžia vyššie zaobchádzanie a skutočný rešpekt vzhľadom na svoje kultúrne dedičstvo ako iné. Miláčik sa odohráva v 2. polovici 19. storočia, kedy si moc dobre nevieme predstaviť, ako sa vtedy žilo, bavilo či ako sa získavalo uznanie, no jedno je isté, tento príbeh je nadčasovým príbehom, postavy sú nadčasovými postavami, s nadčasovými "hodnotami", navyše zachytáva (ne)pekne nestabilnú dobu, ktorá bola z hľadiska histórie perná, nielen vo Francúzsku... Táto adaptácia je koprodukčným európskym pokusom o spracovanie veľkého diela francúzskej kultúry, a to je, prosím, VŠE. Ani nestojí za reč, že verne pripomína len next new, draho obsadený, nablýskaný, vybrakovaný produkt, ktorý asi najviac utrpel výberom Roberta Pattinsona (!) ako hlavnej postavy, ktorý bohužiaľ vôbec nezvláda pohnútky a činy Georga Duroya, kto vie prečo? :-)))) Ale ani ostatné nefunguje oveľa lepšie ako Pattinsonov výkon: priveľa, priveľa, priveľa, priveľa hystérie, a súčasne nepochopených emócií, či postáv... Jediný magický element, Christinka Ricci, hrá tak skvostne, až vás to bije do očí, a od momentu zjavenia na scéne sledujeme jej, nie ten Georgov príbeh...

Koupili jsme ZOO (2011)

Tento počin si ma zlákal hlavne kvôli Scarlett, a aby to nevyzeralo divne, aj kvôli Mattovi... :-)) No a čakala by som, že sa zapíše k tým najlepším rodinným, čo som kedy videla? Nečakala, práve preto je to tak! Škoda, že nemá ešte o hodinu dlhšiu stopáž, pretože osudy Ben....jamina a Rosemoorskej zoo by som mohla sledovať celé hodiny... A je to len a len tým, aký super ansámbel sa pri tomto filme zišiel, ako skvele herci vystihli svoje charaktery, ako sa dokázali vzájomne zohrať, a dojať diváka nesilene, (ne)vedomky, plnou parou a bez námietok. Milujem filmy ukazujúce život, a ľudí, a osobné príbehy... a Kúpili sme ZOO je presne taký film. Zachytáva dokonca i tú samotnú cestu, premosťujúcu bolesť a radosť, úspech- neúspech, prázdno- naplnenie, smútok- šťastie... Všetci vieme, prečo sa dívame na FILMY- je to filmová realita, čo nás dennodenne ohromuje, avšak občas si treba vybrať dovolenku, a zatúlať sa v cirkuse ŽIVOTA. Prečo??? Prečo nie??

50/50 (2011)

Tak skrátka... na túto drámu nepotrebujem slová, postačí iba srdce. Prekrásne!

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Prvý seriál o terorizme, ktorý ma nehorázne baví, a súčasne je pre mňa maximálne uveriteľný a vzácny. Kým sa z neho spamätám a vydám zo seba niečo rozšírenejšie, budem s triaškou a horúčkou 40° vzývať príchod novej série! WATCH CAREFULLY... LISTEN CLOSELY... THE ONLY THING MORE DANGEROUS THAN THE LIES...... IS THE TRUTH

Ve znamení raka (2010) (seriál)

Ironickejší a sarkastickejší seriál zachovávajúci si autenticitu života nepoznám (už ani nehľadám), pritom každá časť dokáže prekvapiť. Seriál pojednávajúci o jednej z najmenej humorných tém, smrti, najviac humorne. Otvárajúca časť 3.série ma dojala takým spôsobom, že na mňa sebavedome vyvrhla aj tie emócie, o ktorých som netušila, že ich vôbec vlastním - konieckoncov ako to v The Big C funguje vždycky. Kde inde zažijete v jednom momente zlúčenie komédie, drámy, tragédie a občas i riadneho hororu, a neviete prečo sa vám chce naraz plakať, smiať i triasť??? A k tomu herecké výkony na nezaplatenie. Pri tomto seriáli sa neocitnete na tenkom ľade. Som vďačná za každú polhodinu strávenú v spoločnosti pani J.

Ovládací panel
114. nej uživatel Slovensko