• Krátkometrážní

Koupili jsme ZOO (2011)

Tento počin si ma zlákal hlavne kvôli Scarlett, a aby to nevyzeralo divne, aj kvôli Mattovi... :-)) No a čakala by som, že sa zapíše k tým najlepším rodinným, čo som kedy videla? Nečakala, práve preto je to tak! Škoda, že nemá ešte o hodinu dlhšiu stopáž, pretože osudy Ben....jamina a Rosemoorskej zoo by som mohla sledovať celé hodiny... A je to len a len tým, aký super ansámbel sa pri tomto filme zišiel, ako skvele herci vystihli svoje charaktery, ako sa dokázali vzájomne zohrať, a dojať diváka nesilene, (ne)vedomky, plnou parou a bez námietok. Milujem filmy ukazujúce život, a ľudí, a osobné príbehy... a Kúpili sme ZOO je presne taký film. Zachytáva dokonca i tú samotnú cestu, premosťujúcu bolesť a radosť, úspech- neúspech, prázdno- naplnenie, smútok- šťastie... Všetci vieme, prečo sa dívame na FILMY- je to filmová realita, čo nás dennodenne ohromuje, avšak občas si treba vybrať dovolenku, a zatúlať sa v cirkuse ŽIVOTA. Prečo??? Prečo nie??

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Prvý seriál o terorizme, ktorý ma nehorázne baví, a súčasne je pre mňa maximálne uveriteľný a vzácny. Kým sa z neho spamätám a vydám zo seba niečo rozšírenejšie, budem s triaškou a horúčkou 40° vzývať príchod novej série! WATCH CAREFULLY... LISTEN CLOSELY... THE ONLY THING MORE DANGEROUS THAN THE LIES...... IS THE TRUTH

Ve znamení raka (2010) (seriál)

Ironickejší a sarkastickejší seriál zachovávajúci si autenticitu života nepoznám (už ani nehľadám), pritom každá časť dokáže prekvapiť. Seriál pojednávajúci o jednej z najmenej humorných tém, smrti, najviac humorne. Otvárajúca časť 3.série ma dojala takým spôsobom, že na mňa sebavedome vyvrhla aj tie emócie, o ktorých som netušila, že ich vôbec vlastním - konieckoncov ako to v The Big C funguje vždycky. Kde inde zažijete v jednom momente zlúčenie komédie, drámy, tragédie a občas i riadneho hororu, a neviete prečo sa vám chce naraz plakať, smiať i triasť??? A k tomu herecké výkony na nezaplatenie. Pri tomto seriáli sa neocitnete na tenkom ľade. Som vďačná za každú polhodinu strávenú v spoločnosti pani J.

Volání o pomoc (2007)

So stratami rôzneho charakteru sa dlho vyrovnávam, takže tento zážitok bolo také zimomriavkové tsunami. Takéto príbehy sú dobré na to, že človek chce- nechce svoje straty pretriedi a mení svoj pohľad. A o hoc len nepatrnosť si viac cení každú vec. Ani nedodávam :-) že všetkými desiatimi vynucujem.... ......vychutnávať všetky tie ostatné chvíle medzi umeniami... filmami... knihami... láskami... vášňami... JE to rozdiel. ------------------------------- Sandlerovo volanie je tak ohlušujúce a toto čisté a strhujúce rozprávanie tak tasty delicious lahodné výborné, aaž som ho, bez pomoci, takmer nezvládla dopozerať

Snídaně na Plutu (2005)

Kde bolo, tam bolo alebo nebolo? ........................... Nikdy predtým som si nepomyslela, že ma Cillian Murphy môže tak dostať!!! Zaručene a dvestopercentne je to tým, že som nad tým nepremýšľala :), ale ešte predtým je to tým, že som Cilliana rešpektovala v mužskej koži a nedostala žiadne echo, ako mu svedčí rúž, t. j. rtěnka. A ako s ňou vie narábať! Úžasne vtipný, gurážny, dojemný a 5* film. Ťažko zabudnuteľné príbehy tvoria ťažko zabudnuteľní herci. Už dnes je jasné, že Raňajky na Plute nebudú zabudnuté.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Hádanka. Čo dostanem keď sa skĺbi De Niro, roadtrip, sentiment a duša Daria Marianelliho (H ako hudobný doprovod)??? Kdekoľvek na zemi sa akurát plánujú bábätká, v praxi, zatiaľ čo za rovnakej duševnej hedonistickej "konštelácie" sledujeme film. (S De Nirom, nevynechať!) Za rovnakej hedonistickej "konštelácie". Nevynechať. V skutočnosti mi do 5 minút vyšumelo, kto a čo a kde (sa nachádzam)... ... otvorila som myseľ a prijala "novú "realitu. Strácame a nachádzame. Veľká evolúcia. Áno, už dávno príbehová niť skočila do lunaparku, ale.... preto je to tak v pohode. Ne-vy-ne-chať.

Nějak se to komplikuje (2009)

Nejak nie je čo riešiť. Zábavná, chutne odohraná story, akú tvorí život. Totálna trefa. Som si vedomá priblblých obrazov na mojej tvári počas väčšiny stopáže. Vážení, pozrime!, do činenia máme s autorkou notorickej sexi komédie Po čom ženy túžia... ... tak to sa nám rozjasňuje, táto ženská má svoj šmrnc! Tento film zas hustý sexepíl. .)

Komplic (2007)

Rovná sa podmanivá psychodrámka s brilantnými ústrednými predstaviteľmi, neúprosne odsýpajúcou atmoškou a obsahovým mrazom Farga. Úplne neobyčajný pokrm. Mňam.