• Krátkometrážní

Podvod (2008)

Názov nie je podvod, teda..... :-) Ale, tangerine1, pekne od piky, ááno? ____________ Úvod je tak fajnový, že ako predátor zbystrím a prižmurujem oči a pýtam sa: "fakt modrý?!"..... Áno, a odpoveď Deception ponúka. "Fakt modrý?" Modrý? Tento by mal byť zelený, čo zelený, ak by nejaké označenie zodpovedalo tomuto matrošu, mal by byť priesvitný- taká zbytočná a kopírujúca žánrovka to je..... Deficit vzrušenia? Zapnite si televízne noviny, napr.!! Źalúdok vyobracajú taktiež a garancia omnoho výživnejšej zábavy, stopro. Sto-pro!, počujete?!

Collateral (2004)

Tento akčný thriller má viac myšlienok ako mnohé rádoby inteligentné snímky či ako politici denne prázdnych slov/ lží, sakra NIEČO, nemyslíte? Ale v klídku tentokrát budem myslieť aj za vás, inak to totiž nejde! ___________ Koza obmedzená, no nevseugerujem si, že nič "orgastickejšie" ako Neľútostný súboj mi Mann nemôže namiešať?! What the..... éé... what a difference a day makes!!! :-) .....Pretože toto je sakra klenot, pretože som kruci nebola na stopro čerstvá :-( a pretože netuším, kedy sa k tomu dostanem znovu: bez výčitiek čistý rez a mínus 2h z môjho spánku a projekcia č.2 (zajtra, keď toto čítate som už po:)). Ľudia, nemôžem sa dočkať, bude 4 alebo bude 5*? Ad: Bude 5, bez reflexií, posledných takmer 40 minút (!!!)..... 4* a ten hriech by som zo seba už nezmyla! ___________ "Milióny galaxií so stovkami miliónov hviezd a jedna malá bodka. To sme my. Stratení vo vesmíre." Sakra klenot!

Bláznivá holka (2008)

Trable sú neprekonateľné- originál videný včera. Takto to nerobte, prosím. Prosím, nepozerajte to vôbec, pokiaľ nemilujete Elishu, PROSÍM! Ja Elishu nemilujem a moja zvedavosť ma krutóóó vyfackovala (nie ako facky v tomto tu, ehhh, i slovo remake je pridobré, fuj!) Elisha z času na čas zaiskrí- tak asi zato je tá jedna *, spolu s pôsobením kúzelnej predlohy, odpad dať proste nejde, nie…- ale Elishina postava má od „ujetosti“ míle ďaleko, proste sebavedomá, odviazaná holka, čo pije, koniec. Mužský predstaviteľ je a tuším, že aj navždy a aj potom :D bude drevo, označila by som to ako za najťažšiu tortúru sledovať jeho drevené prejavy, ale nebola by to pravda! Pravdou je, že najväčšou tortúrou je vidieť, ako sa tu fackujú tie najlepšie scény z kórejského originálu. (Zaslúžite si všetci smrť!!!) Zasmiala som sa jediný raz: Elisha s hokejkou bije chlapíka, čo odhodil na ľad cigaretu, koniec. Naj (-magickejšie, -dojemnejšie, -vtipnejšie, -originálnejšie atď.) scény z predlohy si tu prešli vlastnou Hirošimou, po x-tom raze to začína šklbať mimickými svalmi a začínam túto prerábku z duše preklínať. Bolestivý, limonádový zlepenec scén, ktorý bude o to otravnejší, o čo väčšiu slabosť máte pre predlohu. Oslepujúcou výnimkou je v tomto prípade (moja užívateľská láska) novoten, ktorý v tejto podobe MSG našiel svoje zaľúbenie. ____________ Milý Lukáš, moja povinnosť: neodstreľujem automaticky!!! a neadorujem ázijské originály!!!, dôvod prostý: v romantickej Ázii som stále na štarte, ááno? Závidím ten zážitok, ja som si tých 90 minút pripadala komplet vy-tuh-nu-tá….((( Hnusný koment, že, ale čo s tým?!

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Ach, čo povedať? Čo povedať, aby to vystihlo všetko? My Sassy Girl si drzo razí cestu do divákovej duše. No kisses, zato kvantum trochu inej romantiky. No kisses in rain, zato dážď HUMORU. Nevidím nič okato nepatričné z inožánrových epizódiek- nestrihať!- každá ( i dezertér) sa postarala o ten krásny, špecifický, drzý odér tohto filmu. Rozlúčiť sa s Gyeon-woo a Sassy girl padlo ťažšie ako vykopať sa z postele do pondelkového rána...:)) Režisérsky zostrih? Sounds gut! :-) Dve metro scény- prvá vyprázdňovacia a druhá "ľavá alebo pravá noha", squash, výmena topánok, magický rozchod na vlakovom nádraží a... žiadne utrum, nejeden ďalší magický moment sa určo iba zatúlal, je ich tu tak, tak mnoho, že jedna projkecia na ich "zakonzervovanie" proste nestačí, nie. Keď sa zamyslím, vychádza mi, že keď už, vyžívam sa v melancholických až horkých romanťárňach... Takáto veselá lyžica romantiky a osudovosti je však občas ozajstným balzamom na dušu! _____________ Wanna die??? :-))

Gauneři (1992)

„Mám tě hodně rád, brácho, ale takhle sem to s tebou vážně nemyslel.“___________ „A vymyslíme, kdo je ten špatnej, dobře?“

Zamrzlá řeka (2008)

Čo mi vo Frozen River vyrazilo dych, to bol hneď prvý záber na Melissu Leo a toť vše. Ne, nee!!, vlastne Melissa mi svojím vzhľadom dych vyrážala až do posledného, hrejivého výdychu filmu! Ej, maskéri sa na nej ale "vyřádili", hezky, hezky, ale výnimočný výkon? ...Výnimočný make-up... Sorry, Melissa, ale oveľa viac si mi utkvela v 21 g ako v tomto, vďaka Forzen River ma tak akurát ééhm... budeš strašiť! Veď vravím, sorry!!!

Jiný druh lásky (1988) (hudební videoklip)

No jj :-(, kata atmošky personifikuje zvolený song bezkonkurenčne, ale pre mňa i tak lovely.....

Výměna (2008)

Clint pôsobí ako perfekcionista a že ja mám perfekcionistov sakra v láske!!! Torino u mňa síce víťazí, ale obe drámy sú jedným slovkom skvostné! _____________ Z rozprávačského hľadiska nádhera, z hereckého nemenej, Angelina i všetci detskí herci…..! Fakt, fakt strhujúce. Udalosti líčiace Výmenou sú neslýchané a ak nepatríte medzi ľahostajných „pútnikov“ životom, viackrát vám pred očami prebleskne obraz prístroja kyslíkového, tomu verte, hoci Eastwood vôbec nedramatizuje pre efekt. Ja ako nedotknutá faktami o prípade som špeciálne pri dvoch scénach vážne zvažovala zbehnúť spred obrazovky, radšej zbehom ako mať na konte dlhodobú fyzickú destabilitu z Výmeny a byť na celý deň odrovnaná…:-) A čo sa nestalo? Nemohla som, nemohla, moje telo kolaborovalo. Tak taký je Eastwood! „Běž do prdele i s těmi, kterým lížeš prdel!“

Šestý smysl (1999)

Film s 1 z najlepších zvratov a najromantickejších záverov v histórii! TOTO a spolu! som od Šiesteho zmyslu nečakala. Kto by aj?!! 4,5*