• Krátkometrážní

Snídaně na Plutu (2005)

Kde bolo, tam bolo alebo nebolo? ........................... Nikdy predtým som si nepomyslela, že ma Cillian Murphy môže tak dostať!!! Zaručene a dvestopercentne je to tým, že som nad tým nepremýšľala :), ale ešte predtým je to tým, že som Cilliana rešpektovala v mužskej koži a nedostala žiadne echo, ako mu svedčí rúž, t. j. rtěnka. A ako s ňou vie narábať! Úžasne vtipný, gurážny, dojemný a 5* film. Ťažko zabudnuteľné príbehy tvoria ťažko zabudnuteľní herci. Už dnes je jasné, že Raňajky na Plute nebudú zabudnuté.

Zalknutí (2008)

Z rečí, lepšie povedané z humoru tohto príbehu mi sem- tam ...::::fúú::::... skoro zabehlo, ale to nechajme na mňa, že? Unikátnosť rozprávačského talentu, supervízia komiky, štipľavosť námetu a exhibicionizmus hereckého umu a navyše, ideálna stopáž hovoria za všetky hviezdičky /či zabehnuté slová/. Len tak ďalej, rejža!

Tajný deník call girl (2007) (seriál)

Slabý, nevzrušivý, povrchný seriál /britcom/ s málo pútavou hlavnou predstaviteľkou alebo nepútavo stvárnenou hlavnou postavou (?), rozhodnite sami. Cynického humoru pomálo, iný ani nehľadajte, aspoň som si ho príliš nevšimla ("Jóó, je ženatý. Ale jeho žena s ním nespala posledních 5 let, takže predpokladám, že oba dva porušili manželský slib...." )- to áno, v cynizme dosahuje Billie Piper zaručene orgazmus. Ale bohužiaľ Tajný denník hrozivo stroskotáva pre jedinú ambíciu byť dramatický a vtipný v 1... Dokument?, dráma?, komédia?, výpoveď? Čo tak všetko dokopy a ešte niečo pridať? Napríklad nevhodnú a málo vzrušujúcu hlavnú predstaviteľku? A získať houby?Takéto nezdravé snahy nabetón rozhodia, keď na ne narazíte. A vycítite viac. A nedostanete ani to vzrúšo... ... ...! P:S: Ružový plagát je veľmi povedený.

Noční let (2005)

Neskutočná Rachel McAdams, uveriteľný záporák, uveriteľná zápletka plus správna nadsádzka pre najdramatickejší pôžitok ROVNÁ SA Hady v letadle plus atmosféra mínus hady, mínus Samuel L. Jackson plus McAdams plus Cillian Murphy plus pochvalné audio plus Elm Street ROVNÁ SA nočná mora. ------ 90% ------

Za svitu měsíce (2007) (seriál)

Osobnej vzhliadnutá upírotéka postráda so zármutkom do dnešného dňa Buffy i True Blood, takže historky a srdcabôle "p. eye" alebo "súkromného očka" Mick St. Johna --- ani po úvodných 3 epizódach vás jeho meno neprestane ohromovať --- zaraďujem na seriálový Olymp. Skvelé monológy hlavnej postavy, čo monológy!, čo tam po nich, dokonalá hlavná postava- charakterný, ohľaduplný, rozhodný, komplikovaný, s krásnym úsmevom a nekonečne charizmatický, no niet čo dodať k stvárneniu, o ktoré sa postaral Alex O´Loughlin, možno len, že Mickove monológy ľahko prepočujete. ,) Kopa slovných vtipov založených na vampirizme, originálne nápady, v každej epizóde vzrušenie a humor a nejaká tá fajn myšlienka v rade neposlednom, no nepovedzte že ešte nie ste zaujatí, kto je Mick St. John... Vyhratý vizuál k tomu a svitá celkom nový mesiac... Moonlight si ma absolútne získava, trochu viac tajností na úkor nadmerného polopatizovania a jednoznačne hodnotím túto výborne štylizovanú sériu ešte vyššie! ! !

Upíří deníky (2009) (seriál)

Sakriš, je to detinské, plytké, vyrobené z gigantického tureckého medu, čiernobiele, predvídateľné a dosebazahľadené, ale aj bystro obsadené, nepostrádajúce dobrodružstvo i napätie, a vážne kavlitne zhudobnené- ó áno, Vampire Diaries sa počúvajú skutočne ohromne. Herecké prekáranie dvoch ústredných upírov je zábavné, zábavný by mal byť aj váš vývoj vzťahu k obom z nich, zrejme o to viac ak ste opačného pohlavia (al. aj nie).... .... ..... Keď sa nastavíte na "denníkovú" vlnu, nákazlivosť tejto infantilnej soap opery nezamlčíte. Nebudem zabíjať ak toho z "denníkov" viac neprečítam, ale pokračovanie ma už podvedome zviedlo.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Hádanka. Čo dostanem keď sa skĺbi De Niro, roadtrip, sentiment a duša Daria Marianelliho (H ako hudobný doprovod)??? Kdekoľvek na zemi sa akurát plánujú bábätká, v praxi, zatiaľ čo za rovnakej duševnej hedonistickej "konštelácie" sledujeme film. (S De Nirom, nevynechať!) Za rovnakej hedonistickej "konštelácie". Nevynechať. V skutočnosti mi do 5 minút vyšumelo, kto a čo a kde (sa nachádzam)... ... otvorila som myseľ a prijala "novú "realitu. Strácame a nachádzame. Veľká evolúcia. Áno, už dávno príbehová niť skočila do lunaparku, ale.... preto je to tak v pohode. Ne-vy-ne-chať.

Intimní detaily (1996)

Priemerná pracovná "búračka" na novinárskej diaľnici. Zato s nadpriemernými "vodičmi". Žánrovka z podobného prostredia s explozívnejšou dvojicou Julia Roberts, Nick Nolte, s viac sexi detailami a intímnou zápletkou má meno ZBOŽŇUJEM TRABLE.

Seriózní muž (2009)

Seriózne, priznávam sa, že viem, že technicky sa tu zrodil príbeh, ale ten príbeh je taký nepolapiteľný, že sa vzdávam. Zároveň smekám pred vyústením, ktoré moje ústa premenilo na dokonalú hokejovú bránku. ! Zdravím užívateľa The Maker, presne toho parťáka, s ktorým by sme o tomto počine neviedli (seriózne) reči.

Fame - cesta za slávou (2009)

Nuda? Nie. Len hlasné odporučenie na originál, ktorý... počkať?!... nepotrebujete vidieť.