• Krátkometrážní

Umění lhát (2009)

Alebo Tak to býva, keď pre 8 hostí kúpiš 1 kg-ovú kačku. Vždy môžeš veriť, že seba nesklameš ,), s hosťami je to ale tak trochu o inom. Tak navnadiť a poriadne neobslúžiť, to vážne nie je skvostné !!! Vďaka bohu ,nápadové vákuum má v spoločnosti pizze a viery jedno ultimátne utrum, však, pán režisér? Tak možno to be continued..... P.S.: trvalo mi hodnúúúúú chvíľu spoznať obľúbenca menom Ed "príšerne incredible" Norton. Budete ho milovať.

Nějak se to komplikuje (2009)

Nejak nie je čo riešiť. Zábavná, chutne odohraná story, akú tvorí život. Totálna trefa. Som si vedomá priblblých obrazov na mojej tvári počas väčšiny stopáže. Vážení, pozrime!, do činenia máme s autorkou notorickej sexi komédie Po čom ženy túžia... ... tak to sa nám rozjasňuje, táto ženská má svoj šmrnc! Tento film zas hustý sexepíl. .)

Bratři (2009)

Tobey Maguire, aj keď zdaním obdivne trénovaný Baleom Christianom, napriek dvom-trom šialeným pohľadom, sa tu nemôže rovnať podaniu Gyllenhaalovmu, tri mladé hviezdy Hollywoodu nevystrúhajú zo všetkého príbeh s P, a dráma... dráma má pre mňa určité tóny, bez ktorých je sledovanie ako rybačka v mŕtvom ramene, a to sú: pútavý úvod, vývoj postáv, nezanedbaný obraz "odrazového" prostredia, spoľahlivý zvrat (nemusí byť vždy nevítaný, hlavne spoľahlivo tvorí napätie), spravodlivý koniec (plus predsa si neodpustíme ani záverečný song)...... Nebudem súdiť čo bolo zanedbané, ale rozhodne nejeden z mojich obľúbených tónov tu hrá sakra falošne. Alebo, prečo nie, stačí keď poviem, že nerozoznávam zvrat. Bol tu nejaký? ? ?Čo Bratov robí dostatočne priemerným. Gyllenhaal je jedna z mála radostí, resp. zaručene najväčšia radosť filmu. Táto dráma s Johnom Cusackom http://www.csfd.cz/film/222737-grace-uz-neni-grace-is-gone/ vytvára moje tóny úspešnejšie a to tak trochu funguje na citovom zderstve :) ... Tejto (sfilmovanej) tragédie je škoda.

Vadí nevadí (2003)

Tento príbeh,a hlavne spracovanie je senzačné. Nechcem zabudnúť na tú strhujúcu scénu keď Julien uniká pred políciou a hlavou mu prebleskujú všetky veci, ktoré nestoja za nič v porovnaní so vzrušením, ktoré mu prináša Sofia. Milujem tú sekvenciu filmu. Čo mohlo byť o niečo pestrejšie, to je hudba, variácií La vie en rose sme si užili až až, ale ja si prosím viac (viac inakosti, menej ružovosti? :) ). Na konci sa film vracia do začiatku - ponecháva diváckym dušiam miesto pre interpretácie spôsobom, ktorý obchádza pátos či klišé. Koniec postáv v betóne je symbolický a predstavuje "game over" a nový začiatok. Julien a Sofia prestali vymýšľať. Nevadí. Moja interpretácia. Pretože je niečo nepopierateľné na vlastný ch koncoch a od Thelmy a Louise ja príležitosť "posledného slova" neprehliadam. Thelma s Louise, tie vás v tom vyškolia, aspoň ja to budem vždy tvrdiť.

Strážci - Watchmen (2009)

Dávnejšie a iste nie naposledy! Priznávam sa, že toto je nastopro prvýkrát, kedy som zavášnila prečítať si komiks... Toto človek musí vsiaknuť : NEjedenkrát! NEjednako! NEobmedzene!

Dorian Gray (2009)

Tato adaptácia si zasluhuje väčšiu pozornosť..... oceňujem, ako začína a takisto jej charakter, síce vzhľadom na predlohu neinovatívny, zato sebavedomý, niečo sa ale niekde porúchalo, respektíve vytratilo, že? Chýba údernosť predovšetkým. Občas cítiť závan modernej cynickosti ,veľmi povnášajúce, občas nebyť Firtha akoby to bol dobrý nápad uviaznutý v premŕtvom prostredí. S plnokrvnejším Dorianom ako Barnes budiš to (možno) fiesta..... A .....tiež to nikdy nebude verzia s impozantným Ivanom Mistríkom, ktorú som videla dvakrát.

Paranormal Activity (2007)

... Bolo by pekné myslieť si že, ak mi to niketo znovu pustí, ešte niečo stihnem ...

Komplic (2007)

Rovná sa podmanivá psychodrámka s brilantnými ústrednými predstaviteľmi, neúprosne odsýpajúcou atmoškou a obsahovým mrazom Farga. Úplne neobyčajný pokrm. Mňam.

Marvinův pokoj (1996)

Pokoj v duši. Filmy vyvolávajú rôzne pocity. Marvinova izba je synonymom toho pocitu.