porcelina

Česko
studentka

• 29.3.2008  00:41
    Bobule (2008)

Tomáš Bařina natočil na FAMU dva skvělé filmy: Konec sezony a Nelásky. Bobule nebyly (zřejmě) myšleny jako autorská výpověď, ale spíš způsob jak odstartovat ve světě "dospělého" filmu. Přímočarý, jednoduchý a z Dobrého ročníku opajcovaný scénář by na to asi stačil, ale musel by být poutavě odvyprávěn. Bobule, ale bohužel selhává hlavně ve schopnosti vtáhnout diváka do děje. Nejde o to, že samotný scénář není žádný zázrak, ale o fakt, že je těkavě a zároveň dost nezáživně převyprávěn. Když se pak v druhé půli párkrát blýskne na lepší časy, je už pozdě, protože divák s hrdinou nejde a necítí. Jeho konání je mu lhostejné. Jednou ze světlých stránek filmu je Tereza Voříšková, ale ani ta pád do hlubin nezáživnosti zachránit nemůže. Tomáš Bařina umí mnohem lépe a doufejme, že příště to i předvede.

• 6.2.2008  00:11
    Vinnetou (1963)

Klasika, v Čechách asi oceňovanější než ve světě

• 6.2.2008  00:09

Trochu přeceňovaný dokument. Zajímavé téma, méně zajímavé zpracování

• 6.2.2008  00:07

Výborná a bohužel podceňovaná komedie se skvělým Georgem Clooneym.

• 5.2.2008  13:39
    Román pro ženy (2004)

Nevkusné!

• 4.2.2008  16:43

Možná, že to nikam nevede, ale nevede to tam krásně :)

• 4.2.2008  00:33
    Stop (TV film) (2007)

Vůbec to nepůsobí jako tv film. Filmově natočené. A ten Dalibor Janda je přece jasnej fór.

• 4.2.2008  00:29

Atmosferický film a skvělý, silný - a naštěstí nepokažený - konec.