Havel (2020)

Kvalitní drama s gradujícím finále. Lanďák, Olga a Havel skvělí a uvěřitelní.

Moje učitelka chobotnice (2020)

Dokument o chobotnici, co je chytrá skoro jako člověk. Umí si jen tak hrát s rybičkami, mazlit se s člověkem, s nímž vytváří osobní pouto. Loví strategicky jako generál, který plánuje útok na Pearl Harbor. Dokáže přečůrat žraloka: vyrobí si se škeblí v pár vteřinách brnění jako by byla tank nebo pochoduje se štítem jako římský legionář. Nebo skočí jako Paul Atreides na červa, zde chobotnice na žraloka, a jezdí mu na hřbetě a on ji zmateně hledá. Chobotnice je statečná jako samuraj a hravá a kreativní jako celý Google. Chobotnice je v podstatě člověk, stejně jako všichni ostatní tvorové jsou člověk, jen člověk si myslí, že on sám samojediný je člověk. Její život je velké dobrodružství, stejně velké a posvátné jako exploze hvězdokupy nebo expanze mléčné dráhy trvající miliardy let. Mléčná dráha je koneckonců vlastně taky takové chapadýlko.

Dracula (1992)

Geniální ztvárnění Draculy. Dokonalá estetika, tajemno i nadsázka.

Pramen panny (1960)

Poctivě natočená tragédie (balada), krásná jako plamen bílé svíce ve středověkém temném lese, kde na jednom stromě sedí Ódinův havran a z druhé strany visí kříž.

Klaus (2019)

Nádherná pohádka budící dojetí.

Golet v údolí (1995)

Ten film zraje časem jako víno. Dokonalé zachycení cyklického času našich předků.

Zálesák (1966)

Kráska a zvíře na divokém západě.

Ovládací panel
5 bodů