xxSmoldaxx

okres Kladno
student

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 20.4.2020  10:24

Nejlepší seriálnový díl, jaký jsem na poslední léta viděl. Ta atmosféra Itálie a nostalgie po starých filmech ve mne dlouho zůstala.

• 11.4.2020  11:45

Jsem velký fanoušek MMA a ačkoliv Rondě jsem nikdy nefandil, musím uznat, že je to legenda. Její příběh je na 5*, ale zpracování dokumentu je ve srovnání s jinými sportovními příběhy hodně amatérské. 55%

• 2.12.2019  21:41

Někdy mě štve, že vybrat film na Netflixu mi trvá věcnost. Ale pak najdu něco jako tenhle napívanej atmosférickej klenot a vše je zase v pořádku. Hledání se někdy vyplácí. 79%

• 3.11.2018  15:55

"You are legend, Freddie". 93%

• 28.12.2016  17:05

Kdo ví, ten musí obdivovat. A je jedno, jestli je Rich Váš oblíbenec nebo není! To co dokázal je neskutečné a ta dřina za tím je ještě neuvěřitelnější. Tenhle sport je v plenkách, ale jednou bude na Riche nahlíženo jako na Gretzkyho crossfitu. 85 %

• 27.10.2016  11:14
    Everest (2015)

Kniha je silnější, ale snímek zachytil atmosféru velmi věrohodně. Určitě mě ještě čeká přečtení knihy, kterou napsal Anatolij Bukrejev a o které se říká, že je ještě věrohodnější, než kniha Into thin air od Jona Krakauera. Snímek by si měl zkouknout každý, kdo se nahoru chystá. Já sním o návštěvě alespoň základního tábora. Kdo si ani po tomhle filmu nerozmyslí výstup na vrchol světa, tomu držím palce! 82%

• 12.10.2016  11:39

Vymejvání mozků za účelem vydělávání peněz. Funguje to od středověku pomocí různých církevních a náboženských spolků. Dřív se vybírali desátky a jiné daně (čti dary) bohům. Scientologie tomu ovšem dokázala nasadit korunu. Zakladatel je velice úspěšný sci-fi autor (což věřícím zjevně nevadí), jehož jedno dílo ze scifi přešlo do skutečného světa. Představte si, že jednoho dne si řeknete, že napíšete další sci-fi, ale lidem se pokusíte vnutit, že je to pravda a že vám musí zaplatit aby mohli žít spokojené životy do konce věků. Pak tomu stačí dát jistou infrastrukturu, hodně slabomyslných lidí a máte vyhráno. Bylo by to všechno vlastně docela vtipné, kdyby to nemělo neblahé dopady na životy milionů lidí. Dowerův dokument je hezkou sondou pod pokličku této organizace. Netlačí na pilu, protože prostě nemusí. Stačí se začít zajímat a najít pár odpadlíků, a oni už vám budou materiály dodávat sami. 75%

• 5.8.2016  09:28

Vizuálně je to hezké a zapadá to do komiksové předělávky. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že je to celé splácané na koleně a odfláknuté. Největším zklamáním je pro mě Joker, který v ukázkách působil parádně, ale ve výsledku je v podání Leta naprosto bez charisma. Joker v podání Ledgera měl plán, vyčůranost a hlavně motiv. To mu dávalo hloubku, kterou nový Joker prostě nemá. Třeba to přijde v dalších dílech, ale v Suicide Squad nic! Mě osobně bavily 2 postavy (Harley Quinn a Diablo) což je žalostně málo. Je hezké představit na začátku zdlouhavě všechny postavy, ale když se o nich dozvíme jenom to, proč jsou v lochu, tak je nám to k ničemu. Takže celkově: ucházející "badguys" a soudtrack, ale nevyužitý potenciál a postavy bez hloubky. Avengers by je nejenom rozmetali na cucky, ale na úrovni filmového zpracování je to KO v prvním kole jakbysmet. 62%

• 6.7.2016  16:39
    Země koho? (2016)

Zajímavý hodinový dokument o revoluci v Egyptě. Snímek mi pomohl pochopit politickou situaci v Egyptě. Rozhovor s autorem po promítání ještě daleko zajímavější. (MFF Karlovy Vary) 76%

• 27.8.2015  13:44

Wow! Přesně kvůli tomuhle nesmí dokument nikdy vyhynout. Neuvěřitelně silný příběh. Čekal jsem konec tak i tak. Čekal jsem nový trial, čekal jsme zamítnutí, ale to, že v americkém justičním systému může existovat také třetí možnost, mě přinejmenším nepříjemně překvapilo. Takhle se to parádně zametlo všechno pod koberec. Hlavně, že nikdo nemůže nikoho žalovat. Přál bych si 4. díl, ale obávám se, že tento případ zůstane navždy otevřený...96%

• 9.10.2014  15:52
    Čtyři dohody (divadelní záznam) (2013)

Já si to poslechl s otevřenou hlavou a musím říct, že na tom prostě něco bude. Musel jsem si vybrat jen to, co mi sedělo samozřejmě. Zatracovat peníze nebo vzdělání, jen protože to přináší negativitu do života mi nepřijde moc jednoduché, ale třeba část o duši a egu prostě má něco do sebe...89%

• 5.9.2014  16:54

Za všechna ta camea a pop-kulturní odkazy dávám hvězdu navíc. Sice kravina, ale prostě mě to bavilo :) MI LA KU NIS, MILA KU NIS. 71%

• 11.7.2014  17:19
    Příběhy strachu (2014)

20 minut....pak byla lepší procházka v dešti, než ztratit další hodinu života. 15%

• 5.5.2014  20:27

Povedený dokument o příběhu Armstronga. Nejsem skalní fanoušek cyklistiky ani Lance, takže z toho zase tak moc nejsem unešenej. Je to dlouhé, ale pro někoho, koho opravdu zajímá tento příběh či tématika, to může zajímavé být. 73%

• 15.1.2014  22:07

Jedná se jistě o velmi silné téma. Zvláště pro americké obecenstvo. A velkolepý film na téma otroctví nám správně připomíná, čeho jsme se jako lidé dopustili a co už se nikdy nesmí opakovat. Konkrétně Solomonův životní příběh je neuvěřitelně inspirující, přesto bohužel není ničím zajímavý. Jak bylo na konci filmu uvedeno, takových příběhů (většinou bez šťastného konce) je z této doby mnoho. Z filmu mám pocit, že název vlastně říká vše. 65%

• 20.5.2013  19:59

Jako bych sledoval 2 filmy za sebou. První byl exkluzivní a extravagantní jízda v prostředí New Yorské smetánky, která probíhala za parádního zvukového doprovodu. Ten druhý vyprávěl jakýsi příběhový dojezd prvního dílu. Jsou filmy, kde má dlouhá stopáž opodstatnění (Kmotr, Apokalypsa), ale tady to šlo o hezkých 20 minut zkrátit. Né, že bych se v některých pasážích vyloženě nudil, ale ten konec jsem vyhlížel dříve, než by se patřilo. Celkově je ovšem Gatsby stále parádní podívaná, které nějaké ty mouchy odpustím. Jsem rád, že jsem si všechny ty pecky mohl poslechnou v kině a ne doma na bedýnkách. Soundtrack super. 73%

• 28.4.2013  16:25

Poctivá gangsterka se skvělým Pennem! Nechce si ty odborný řeči a prostě se bavte. Pustili jste si gangsterskou střílečku, tak se nedivte, že to zase tak originální neni. Já jsme spokojenej. 79%

• 21.4.2013  14:33
    Jurský park (1993)

Viděno samozřejmě už dávno, ale až teď jsem si dopřál 3D Blu-ray verzi a musím říct, že se jednalo o nejlepší 3D, co jsem zatím měl možnost vidět (a že už jich pěkná řádka byla). 84%

• 1.2.2013  23:49

Strašně sympatický snímek odvyprávěný s krásnou lehkostí. Možná to není žádný supertrhák, ale tento typ filmů mě dokáže zaujmout a zasáhnout, že si prostě nejvyšší hodnocení zaslouží. Není to předvídatelné, nejsou tak klišé, není to neoriginální...co víc si od filmu pro páteční večer přát?! 78%

• 20.1.2013  23:29
    Lincoln (2012)

Spielberg se nám pokouší přiblížit bezesporu jednu z největších osobností americké historie, a to na úseku několika málo let, kdy bylo prosazováno zrušení otroctví a zuřila občanská válka. Zajisté materiál s obrovským potenciálem, ale přijde mi, že jediné, co z toho Spielberg dokázal vymačkat je parádní výkon Day-Lewise. Pro každého alespoň trochu znalého amerických dějim to nemůže být napínavé, není to akční ani strhující. Vlastně to působí dokumentárně a ne v dobrém slova smyslu. Nominaci za scénář nebo zvukové efekty v tomto případě nechápu. 64%

• 3.1.2013  22:47
    Alaska Experiment, The (TV pořad) (2008)

Čtyři skupiny lidí, kteří nemají absolutně zdání, jak přežít mimo město, je posláno do neshotinné Aljašky. Nejedná se o soutěž, ale o pokus přežít zimu (3 měsíce). Zhoršující se počasí, všudypřítomné nebezpečí střetu s medvědy a strach u nedostatku jídla. Problém je v tom, že oni opravdu jen živoří. Díly jsou minimálně poučné nebo záživné. 61%

• 13.12.2012  16:22

Velkolepé, krásně odvyprávněné, špičkové efekty i hudba, ale už 3x viděné. U Hobita nečekejte naprosto nic nového oproti LOTR trilogii. Ono se možná ani jic jiného čekat nedalo a přce jen je to pouhý začátek tohoto "očekávaného" dobrodružství, ale už Vám u toho nespadne čelist, jako u Pána prstenů. Na další díly se pořád těším, pěnez za 3D projekci ani v nejmenším nelituji, ale za plný počet hvězd už to u mě osobně není. 76%

• 24.10.2012  20:26

Poctivá duchařina, která pozvolným, a řekl bych tak trochu povinně vyšetřovacím začátkem, pozvolna přechází k parádnímu konci. 67%

• 22.10.2012  22:50
    Ruby Sparks (2012)

Krásné, originální, nenucené. Stojí mě to vždy pár dlouhých měsíců hledání, ale jednou za čas mé oko spočine na snímku, který mě dokáže pobavit ve všech směrech, v jakých romantická fantasy komedie může. 81%

• 15.9.2012  10:53
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Nikdy seriály nehodnotím po prvním dílu....takž ani zde jsem neudělal vyjímku. Přesto musím říct, že pilot Newsroomu považuji za jeden z nejzdařilejších prvních dílů, co jsme kdy viděl. A že že jich už byla pěkná řádka. Mám za sebou první sezonu a musím říct, že HBO připravilo politicko-novinářskou lahůdku. Jsou dny, kdy se chci jenom bavit u akce nebo se zasmát a moc si netrápit hlavu dějem. A pak dny, kdy chci sledovat něco navíc, něco složitějšího a smysluplnějšího. A to přesně Newsroom splňuje. Mapuje situace světového (někdy amerického) formátu očima novinářů. Jak informovat o smrti Bin Ladina, o úniku ropy v Mexickém zálivu nebo o převratu v Egyptě? To Vám Aaron Sorkin poodkryje dílek po dílku a budete se bavit. 84%

• 12.9.2012  22:26

Jestli tak jako Já nejste se životem Hickse příliš seznámeni a chcete to změnit, rozhodně bych začal zde. Velmi zdařilá vizuální stránka tohoto životopisného dokumentu je jen plus. Skutečná hodnota se skrývá v informacích o Billovi, které jsou parádně prostřižené ukázkami z jeho stand-up vystoupení. Až poté doporučuji vrhnout se najednotlivé show. A nezapomeňte - Its just a ride :) 81%

• 11.9.2012  17:28

Prostě akční jízda podle starých dobrý pravidel. Neřešte logiku, nepřemýšlejte a bavte se. Už jen vidět všechny legendy pohromadě je pro mě zážitek. Všichni si to užívají a je to zatraceně znát. Párkrát se sice tlačí na pilu s tím hláškováním, ale kdo by to Willisovi, Schwarzeneggerovi nebo Norrisovi neodpustil. Těším se na další díl. 88%

• 2.9.2012  19:34

Smykovat s bitevní loďí, tomu říkám scénaristická odvaha. Ale už když to psali, muselo jim být jasné, že tohle dílko asi moc o logičnosti nebude, a tak tomu dalo co proto. Logické je vlastně pouze to, že nám někdo z vesmíru přiletěl konečně nakopat prdel. Jinak jsem si po většinu času příkal proooooooč?!!! Přesto bych Bitevní loď úplně nezatracoval. Je to přeci jen letní prča, tak proč se nevykašlat na nějaké přemýšlení a neužít si to. 64%

• 29.8.2012  14:13
    Jak dobýt Ameriku (TV seriál) (2010)

Proooooč nebude třetí série? Proč HBO? Tahle dvojka z Brooklynu toho má co nabídnout i po dvou velmi vydařených sezonách. 77%

• 22.8.2012  23:07

Tak takovou jízdu jsem opravdu nečekal. Přistupte na jejich hru a budete se královsky bavit jako já. Akce, krev, humor vše v dokonalé rovnováze. Tam kde bysme v obyčejných vyvražďovačkách končili s pocitem 100x viděné nudy tady jsme teprve v polovině a pravá zábava teprve začíná. Nezbývá než zatleskat a čekat, jak tvůrci naloží s pokračováním. 77%

<< předchozí 1 2 3 4 5