My Scientology Movie (2015)

Vymejvání mozků za účelem vydělávání peněz. Funguje to od středověku pomocí různých církevních a náboženských spolků. Dřív se vybírali desátky a jiné daně (čti dary) bohům. Scientologie tomu ovšem dokázala nasadit korunu. Zakladatel je velice úspěšný sci-fi autor (což věřícím zjevně nevadí), jehož jedno dílo ze scifi přešlo do skutečného světa. Představte si, že jednoho dne si řeknete, že napíšete další sci-fi, ale lidem se pokusíte vnutit, že je to pravda a že vám musí zaplatit aby mohli žít spokojené životy do konce věků. Pak tomu stačí dát jistou infrastrukturu, hodně slabomyslných lidí a máte vyhráno. Bylo by to všechno vlastně docela vtipné, kdyby to nemělo neblahé dopady na životy milionů lidí. Dowerův dokument je hezkou sondou pod pokličku této organizace. Netlačí na pilu, protože prostě nemusí. Stačí se začít zajímat a najít pár odpadlíků, a oni už vám budou materiály dodávat sami. 75%

Sebevražedný oddíl (2016)

Vizuálně je to hezké a zapadá to do komiksové předělávky. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že je to celé splácané na koleně a odfláknuté. Největším zklamáním je pro mě Joker, který v ukázkách působil parádně, ale ve výsledku je v podání Leta naprosto bez charisma. Joker v podání Ledgera měl plán, vyčůranost a hlavně motiv. To mu dávalo hloubku, kterou nový Joker prostě nemá. Třeba to přijde v dalších dílech, ale v Suicide Squad nic! Mě osobně bavily 2 postavy (Harley Quinn a Diablo) což je žalostně málo. Je hezké představit na začátku zdlouhavě všechny postavy, ale když se o nich dozvíme jenom to, proč jsou v lochu, tak je nám to k ničemu. Takže celkově: ucházející "badguys" a soudtrack, ale nevyužitý potenciál a postavy bez hloubky. Avengers by je nejenom rozmetali na cucky, ale na úrovni filmového zpracování je to KO v prvním kole jakbysmet. 62%

Země koho? (2016)

Zajímavý hodinový dokument o revoluci v Egyptě. Snímek mi pomohl pochopit politickou situaci v Egyptě. Rozhovor s autorem po promítání ještě daleko zajímavější. (MFF Karlovy Vary) 76%

Ztracený ráj 3: Očistec (2011)

Wow! Přesně kvůli tomuhle nesmí dokument nikdy vyhynout. Neuvěřitelně silný příběh. Čekal jsem konec tak i tak. Čekal jsem nový trial, čekal jsme zamítnutí, ale to, že v americkém justičním systému může existovat také třetí možnost, mě přinejmenším nepříjemně překvapilo. Takhle se to parádně zametlo všechno pod koberec. Hlavně, že nikdo nemůže nikoho žalovat. Přál bych si 4. díl, ale obávám se, že tento případ zůstane navždy otevřený...96%

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Já si to poslechl s otevřenou hlavou a musím říct, že na tom prostě něco bude. Musel jsem si vybrat jen to, co mi sedělo samozřejmě. Zatracovat peníze nebo vzdělání, jen protože to přináší negativitu do života mi nepřijde moc jednoduché, ale třeba část o duši a egu prostě má něco do sebe...89%

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Za všechna ta camea a pop-kulturní odkazy dávám hvězdu navíc. Sice kravina, ale prostě mě to bavilo :) MI LA KU NIS, MILA KU NIS. 71%

Příběhy strachu (2014) odpad!

20 minut....pak byla lepší procházka v dešti, než ztratit další hodinu života. 15%

Armstrongova lež (2013)

Povedený dokument o příběhu Armstronga. Nejsem skalní fanoušek cyklistiky ani Lance, takže z toho zase tak moc nejsem unešenej. Je to dlouhé, ale pro někoho, koho opravdu zajímá tento příběh či tématika, to může zajímavé být. 73%

12 let v řetězech (2013)

Jedná se jistě o velmi silné téma. Zvláště pro americké obecenstvo. A velkolepý film na téma otroctví nám správně připomíná, čeho jsme se jako lidé dopustili a co už se nikdy nesmí opakovat. Konkrétně Solomonův životní příběh je neuvěřitelně inspirující, přesto bohužel není ničím zajímavý. Jak bylo na konci filmu uvedeno, takových příběhů (většinou bez šťastného konce) je z této doby mnoho. Z filmu mám pocit, že název vlastně říká vše. 65%

Velký Gatsby (2013)

Jako bych sledoval 2 filmy za sebou. První byl exkluzivní a extravagantní jízda v prostředí New Yorské smetánky, která probíhala za parádního zvukového doprovodu. Ten druhý vyprávěl jakýsi příběhový dojezd prvního dílu. Jsou filmy, kde má dlouhá stopáž opodstatnění (Kmotr, Apokalypsa), ale tady to šlo o hezkých 20 minut zkrátit. Né, že bych se v některých pasážích vyloženě nudil, ale ten konec jsem vyhlížel dříve, než by se patřilo. Celkově je ovšem Gatsby stále parádní podívaná, které nějaké ty mouchy odpustím. Jsem rád, že jsem si všechny ty pecky mohl poslechnou v kině a ne doma na bedýnkách. Soundtrack super. 73%