Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama
  • Dokumentární

plakát

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Co to kurwa je xD Willis s Tarantinem si asi dali nějaký silný drogy. Tolik watafak momentů jsem dlouho neviděl. Jeden z Tarantinových oblíbených režisérů, takže odtud se vzala asi tahle spolupráce. Ženská s m4 místo nohy je prostě pog. Příběh, dialogy, efekty... všechno je slabé, proto nechápu to vysoké hodnocení. Ten film je zkrátka tak absurdní, až je geniální. Josh Brolin jako fkn zombie, Thanos jako zasranej zombík. :DDD Konec... Počkat ta mařka právě předskočila zeď pomocí granátometu v její m4 a její guna má asi nekonečno nábojů. Hotovo. Režiséra respektuji za lepší kousky, ale hádám, že si každý občas chce natočit crazy krvavou střílečku.

plakát

Viva la muerte... tua! (1972)

Další politický western. Franco Nero a Eli Wallach mají mezi sebou skvělou chemii. Oba neochvějně patří mezi kovbojové legendy. Příjemná hudba Ennia Morriconeho, jo tenhle určitě patří mezi nadprůměrné westerny.

Známí neznámí (2021)

Ano, dobré české filmy pramení bohužel z tvorby zahraničních studií. Zde to není výjimka. Natočit zde něco převratného, něco originálního se moc nestává... Musíme, ale ocenit snahu. Trošku jsem zápolil s poměrem československých herců, nic proti tomu, ale přišlo mi to zvláštní. Nepochopil jsem konec xD prostě mi to napoprvé hlava nevzala, nevadí. Jinak to, ale odsýpalo, určité pasáže nedávali moc smysl, ale celkově vzato se určitě jedná o nadprůměrný snímek české kinematografie, byť převzatý. 3/5 je myslím akurátní.

Casino Royale (1967)

Zatraceně... to hvězdné obsazení. Na tohle se přece nemůžete dívat jako na bondovku snad. Woody Allen jako záporák, Belmondo s malým cameem, sexy symbol 60. let Ursula Andress, král komiků Peter Sellers a gentleman David Niven. Opravdu nerozumím tomu nízkému hodnocení. Jedná se o parodii z roku 67! Tohle je jako bible, ze kterých čerpaly žhavé výstřely, apod. Bavil jsem se a to je hlavní. Myslím, že problémem je, že tento film nevidělo mnoho lidí. Kdo znají původního růžového panthera určitě se jim bude tohle líbit. Skvělá hudba a prostě skvěle natočené.

plakát

Provaz a kolt (1969) odpad!

První polovina filmu byla velice nudná, nezajímavá, neutíkala... monotóní hudba hraje defakto 24/7 :( nuda bohužel pokračuje, začínám být alergický na tu hudbu, Mario, Emanueli, připomíná to fkn telenovelu a ne western, s tím to nemá nic společného. Strašný, opravdu zde nechápu tak vysoké hodnocení při srovnání s ostatními westerny toho času.

Bláznivý Petříček (1965)

Ten snímek bych jedním slovem zhodnotil jako "whaaaat". "Neříkej mi Petříčku, jmenuju se Ferdinant". Pořád jsem čekal, že se to celé odehrává v hlavě Belmonda nebo té dívky. Čekal jsem, že se každou chvíli probudí a zjistí, že se mu to zdá apod. Ano, vskutku experimentální film v plném smyslu slova. Jsem zvědav až se na něj podívám po čase.

Dědeček automobil (1956)

Nejsem fanoušek Radoka, tohle jsem shlédl, kvůli Menšíkovi a Hlinomazovi. Vlastně díky panu Hlinomazovi dávám tu jedno hvězdu. Jinak mě to vážně nezaujalo. Bavili mě ty začátku, vynálezy a začátek 20. století, ale to je pro mě málo. Francouzština bez překladu, je to laciný, nudný. Bohužel

Tři králové (1999)

Chtěl jsem dát tři hvězdy, ale U2 na konci rozhodli o čtvrté. Mojé oblíbená kapela. Kdo ji ve filmu použije jejich hudbu má automaticky o frčku víc. Jinak film super Russela s fajn obsazením.

Valdézovi koně (1973)

Skvěle natočené, ale ten konec mě mrzel. Zrovna zde bych uvítal, kdyby je všechny postřílel a skončil v náručí své milované. Ne všechny příběhy končí dobře, ale opravdu to chytlo za srdce. Skvělá hudba, ty prérie. Opravdu nádherný western.