Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama
  • Dokumentární

Obraz (1964) (TV film)

Jedním slovem geniální. Něco podobného zažil snad každý, když byl malý a měl s něčím pomáhat otci. U scény, kdy Bróďa zatlouká hřebíky jsem se mál, až mě břicho bolelo. Snad si to i přečtu.

plakát

Rick a Morty - Série 6 (2022) (série)

Skvělá řada, ty nekonečné možnosti, které seriál nabízí. Autory to evidentně strašně baví a mě to strašně baví sledovat. Boží řada, poďme aspoň 30 sérií. Jak Simpsonovi, protože zde je potenciál si udržet kvalitu. Prosím ať je příští rok další řada!

Večírek (2021)

Vymlouvat se na Covid, že film neměl úspěch je podle mě úsměvné. Hvězdné obsazení, Langmajer samozřejmě nemůže chybět xD. Líbil se mi Taclík a hláška "je mu hodně" z legendárního českého videa. Jinak zde chybí děj. Postavy nemají žádný vývoj. Nikdo se nikam neposune. Sledujeme vztah Langoše s Dykovou, kteří řeší špatné manželství a řešení je, že se Dyková ožere a tím to končí. Nevím, Suchánka mám rád jako tvůrce scének, improvizací, ale jako režisér bych se do toho úplně nepouštěl. Dnešní filmy obecně v česku nestojí za moc a tohle není bohužel výjimka. Když vidím, že je naplánován další díl Copak je to za vojáka opravdu se třesu, protože tyto filmy mají zůstat bez pokračování, stejně jako mělo zůstat například dědictví.

plakát

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Totální brutalita! Nářez, na rok 1974 neskutečné. Brutální snímek, ten strach, kamerové záběry. Kam se na to hrabou dnešní horory, které fungují na bázi "jumpscarů". Tady má divák strach od hlavní hrdiny od začátku až do konce. Závěrečná 15 minutovka je opravdu šílená, zajímalo by mě, jak reagovalo tehdejší publikum. Quentin Tarantino to označil za perfektní film, proto jsem se na něj podíval. Večer, za tmy, ať to má atmosféru.

plakát

Konec draka Kusodrápa (1971) (TV film)

Menšík, Libíček a Landovský... sakra, to nemohlo dopadnout špatně! Šarmantní drak s hlasem mistra Kopeckého, byla třešnička na dortu. Co bychom dnes za takové pohádky dali... "Ženich s prázdnou kapsou" xD takové pohádky po nedělním či sobotním obědě, to je poezie.

plakát

Strážní loď Sand Pebbles (1966)

Steve McQueen v nejlepších letech, krásný 3 hodinový snímek o nepokojích v Číně. Tomuto herci tu dřinu a práci věřím jako málokomu. Měl podobný příběh, problém s kriminalitou, polepšovna a narukování k námořnictvu. Nejvíc mě mrzí, že to byl stejný ročník jako Clint Eastwood 1930 a výše zmíněná armáda ho díky vdechování velkého množství azbestu, kdy odstraňoval izolaci z potrubí válečné lodi, stála bohužel život v tak mladém věku. Nepochybuji o tom, že mohl natočit ještě mnoho úžasných filmů, ale právě proto jsou ty, které "stihl" natočit, tak vysoko hodnocené.

Řek Zorba (1964)

Jeden z mnoha filmů, ke hudba překonala samotný snímek. Čekal jsem také víc, ale herecký výkon hlavního hrdiny je opravdu dechberoucí. Závěrečná scéna mě rozesmála taktéž a tanec to prostě zabil. Určitě to mohlo výt lehce kratší, ale myslím, že do toho, abych dílo plně ocenil, musím ještě trochu dospět. Opaa!!!

plakát

Čert a dráha (1988) (TV film)

Pět za Sováka. A přitom taková blbost. Oproti dnešní době je to stejně gold. Bába Kolejačka je pěkně vostrá svině :D

Až na krev (2007)

Mě to strašně bavilo. Tvrdý pohled na realitu tehdejší doby, každý se mohl vydávat za koho chtěl apod. Líbí se mi cílevědomost hlavního hrdiny. Naprosto skvělý hudební poklad podtrhává úžasnou práci kameramana. Moc se mi líbilo, jak zabije podvodníka, a pak toho grázla kněze. Úchvatné. Dlouho jsem se odkládal zhlédnutí, ale stálo to za to. Kvalitní film byste měli být schopni poznat, dle prvních 15 minut a zde to poznat opravdu šlo, aniž by se během té doby promluvilo jediné slovo.