Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama
  • Dokumentární

Procesí k panence (1961)

Co k tomu dodat no... komunální odpad, přežitek z let 50tých. Ale už jsem viděl daleko horší propagaci socialismu a vzhledem k hvězdnému obsazení se přikládám ke 2/5.

Ucho (1970)

Příjde mi neuvěřitelné, že tohle mohlo vzniknout žačátkem 70.let kdy normalizace jela bomby. Vedle o rok starších menzelových skřivánku na níti, další trezorová záležitost, kde tehdejší manželské duo, jak ve filmu, tak na plátně, předvádělo opravdu úžasné výkony. Bohdalovou moc nemusím, ze začátku mi to přišlo jako klasická manželka do nepohody, z tak nám všem známých scének s panem Menšíkem, Sovákem apod. Později jak děj nabírá na obrátkách a následné expoze emocí, opravdu ojedinělý snímek, který mě bavil.

Provdám svou ženu (1941)

Poněkud melancholický dojem po úvodním titulcích v němčině díky druhé světové válce. Ale naštěstí to hned opadlo, díky kouzelné Zitě Kabátové, ach větší šťabajznu z té doby neznám, naše česká nadčasová Merylin Monroe, škoda že v 96 jsem ji nepoznal už :D. Vlasta Burian po boku Marvana jedou bomby a člověku film hezky utíka, vtipná zápletka, příjemně zpracovaná a mí oblíbení Neumann a Trégl, zkrátka pohádka. Nemohu opomenout mladičkého pingla v podaní Kemra. Název filmu je chytlavý a samotný film na tom není hůře.

Cry Macho (2021)

Vím, že je ten film slabší, jak dějově, tak herecky, ALE!. Když před létem začínali westerny v televizi, tak jsem zhlédl dollarovou trilogii a pro nesmírnou oblibu Clinta Eastwooda jsem se rozhodl podívat se na všechny jeho filmy. Fakt, že jako herec natočil tolik filmů, od poloviny 50. let do současny je prostě neskutečné. Narozen v roce 1930... to byl u nás první film se ZVUKEM a na prknech načínal natáčet své kousky Vlasta Burian. Jako režisér a herec je jeho přínos světové kinematografie neuvěřitelný. Několik oskarových filmů, střílečky, dojáky apod. Paleta žánrů byla obrovská a fakt, že natočil film v 91 je prostě priceless, ukažte mi herce, co v tolika letech natočí celovečerní film. Tyto fakta, jeho svěžest i v pokročilém věku, stálý optimismus, disciplína a hlavně chuť do umělecké práce je příkladem pro ostatní lidi. Věk je jen číslo a myslím, že tímto se u Eastwoodů drží. Věkový rozdíl mezi jeho nejstarší dcerou 68 a nejmladší 25. Fakt, že přežil nehodu letadla, doplaval 3km na břeh a týden trvalo, než se v té době spojil s jeho matkou, aby ji oznámil, že žije. Přiznám se, že mám pro něj slabost, miluju jeho angličtinu a český dabing v podání pana Županiče rovněž. Pokud má být tohle jeho poslední herecký a režisérský počin, musím dát 5 hvězdiček, jako poděkování celoživotní dílo a chvíle u obrazovky s tímto kovbojem. Přeju Vám hodně elánu, pevné zdraví a hodně energie do dalších let.

Král Králů (1963)

Pobavilo mě, když si Sovák vyběhával potvrzení do práce a všichni se báli převzít odpovědnost. Krásná paralela s komunistickým režimem. Sovák, Kopecký, Bohdalová, co více dodávat. 60. léta byly zlatá léta československé kinematografie a tento snímek mě určitě nenudil. Dávám 4/5 naprosto po právu. Ono také, když je pod tím podepsaný Martin Frič, tak lze těžce dávat malé hodnocení. Kemr a Brodský byly opravdu vtipní.

Banditi (2001)

Trošku mě zde trápí ta improvizace, ať už při útěku nebo při samotných loupežích. Zápletka průměrná, ale herecké výkony obstojné. Moc se mi líbila práce s kamerou. Některé záběry s doprovodem písně "Beautiful Day" od U2 si ode mně, jako fanouška U2, ty 4 hvězdy určitě zaslouží.

plakát

Vinaři - Výlet (2015) (epizoda)

Už to prostě není, to co to bývalo. Má oblíbená Julie už zde nefiguruje a noví herci mi už moc sympatičtí nejsou. Jsme, ale rád za starou gardu, kteří tak dostanou větší prostor

plakát

Revizor (1971) (divadelní záznam)

Jiří Kodet naprosto úchvatný, škoda, že ve filmu hrával role vedlejší a hlavní role dostával až ke stáru. V tomto počinu činoherního klubu byl úžasný, vedle dalších velkých jmen. Doporučuji. Legendární divadelní hra, nezklame. Vždy si vzpomenu na Vlastu Burianaz roku 1933, kde vznesl do povědomí toto veledílo po boku Marvana.