Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama
  • Dokumentární

plakát

Hvězdná brána - Časová smyčka (2000) (epizoda)

Jednoznačně nevtipnější epizoda :D něco na styl Billa Murryho ve filmu Na hromnice o den více :D naprostý mazec

Madisonské mosty (1995)

Představte si, že večer ležíte v posteli a pouštíte si Clintovy filmy jak jdou po sobě. V sobotu jsem si pustil dokonalý svět, který mě totáně rozebral emočně. V neděli jsem měl další v pořadí snímek tento. Nevěděv naprosto nic ději, jsem z prvu předčasně dal dvě hvězdy(většinou takto hodnotím film po prvním 15 minutách, můj první dojem a na konci jej buď nechám, nebo upravím) Jak si můžete všimnout zde jsem upravoval hodně. Příběh nádherně zfilmovaný, herecké výkony obou herců byly úžasné a závěr jsem si teda zabulel dost. Už proto nemůžu hodnotit nijak jinak než plným počtem, protože na světě filmů, co tohle umí napočítám na prstech jedné ruky. Nikdy bych nevěřil, že mě dostane romantické komedie po celkové skepsy k tomuto žánru, po nevydařených českých komedií 21. století. Tento příběh je, ale tak opravdový, a tak úžasně vyprávěný, že se hned posunul na přední příčky mých oblíbených filmů a učítě si přečtu i knižní předlohu. Vzdávám Vám hold pane Eastwoode.

Nesmiřitelní (1992)

Příběh je neskutečný fakt, že sám Clint natočení snímku odkládal, protože ještě nebyl tak stár jak chtěl je za mě přesahující. Není to klasický western chytlavé hudby a naprosto přesných kulek, je to film opravdový, ryzí, plný emocí, a proto sklidil takový úspěch. Naprosto úchvatný snímek nezískal oskara náhodou, pokud jste fanouškem práce pana Eastwooda, tento snímek vás vezme po všech stránkách. Konec pak obvzláště dojemný. Doporučuji všem.

Dokonalý svět (1993)

Vůbec jsem nevědel, co čekat, nečetl jsem si žádné obsahy, trailery nic. Příběh mě vtáhl téměř okamžitě. Smutná paralela mezi vztahem dítěte a únosce oproti vztahům ostatním v rodinách apod. Kolikrát ne-li horším případům. Hlavní představitel si jako malý neprožil moc pěkného, a tak nechce, aby dopadl stejně. V tomto duchu se to táhne, až do finále, kdy jedno oko nezůstane suché. V životě mě dokázal rozbrečet jen jeden film a to Shawshank, pak jsem začal sledovat práci pana Eastwooda a film tento, Madisonské mosty a Gran Torino mě totálně rozbil, asi stárnu :D a to jsem dítě nagána. Další důkaz velkého režisírského talentu i hereckého této žijící legendy. Děkuji Clinte <3

plakát

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Zasmál jsem se asi 5x z toho 4x Kozub jednou Vavara. Low-bugdet film na principu scének u mě oproti Vyšehradu moc nefungoval. Na ani jeden smínek se nehodlám dívat podruhé, ale na Vyšehradu jsem byl s rodinou a kamarády a smáli jsme se moc, byť to byla konina, ale pobavila. Bohužel zde to za mě moc nefungovalo. Herci si chtěli splnit sen a natočit celovečerní film, co se jim povedlo, ale být jimi zůstanu u divadla a nějakých scének, pokud je to ještě baví. Líbili se mi camea, Kozub bude jednou velký herec, ale jinak slabé..

Žoldnéř (1968)

Zde nemůžu jinak než plný počet. Vím, že ve srovnání s westerny Sergia Leone, by to mělo být asi 4/5, ale popíšu vám, proč to cítím jinak. Zaprvé režie ten druhý Sergio. Kamarádi režiséři, hvězdné duo. Corbucci má na kontě hned několik westernů a všechny jsou při nejmenším nadprůměrné. Hudba Ennio Morricone, zde jedna z mých neoblíbenějších melodií, která se mi snad neohraje. Franco Nero je úžasný, už ze série Django, Vůně Cibule, Companeros apod. Tohle spojení mělo za vznik skvělý snímek už v tak konkurentním prostředí jako byly pro westerny 60. léta. Doporučuji zhlédnout, pokud máte rádi westerny jako já, na tomto se zajisté vyřádíte. Skvělé.

plakát

Hráči (1983) (divadelní záznam)

Obsazení úžasné, činoherní klub tou dobou oplýval samými velkými jmény, velkými režiséry a velkolepými hrami. Úžasné představení od skvělého spisovatele, ruští autoři a jejich hry v podání českých herců patří k mých oblíbeným. Jmenovat bych jich mohl hned několik. Úžasný Kodek, bezchybný Abrhám, suveréní Zahajský a zábavný Nárožný.

plakát

Anton Špelec, ostrostřelec (1932)

Liguéééére. Dějem průměrná komedie, ale Vlasta Burian je zde opět neskutečný, myslím, že netřeba dalšího komentáře.

Káťa a krokodýl (1965)

Moc se mi nelíbila hudba do tohoto filmu, spíšmi to tam vadilo. Příjemným zpestřením je cameo Libíčka, který nás opustil předčasně, stejně jako Menšík. Podobné filmy z této doby s dětmi, coby hlavními hrdiny mě zkrátka nezaujaly. Josef Hlinomaz opět nezklamal, herec meněích rolích, ale vždy úžasný, zábavný a nepředhlédnutelný.