Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama
  • Dokumentární

Oppenheimer (2023)

Jednoznačně nejlepší film roku 2023. Christopher Nolan je žijící režisérská legenda a tento kousek jen utvrzuje o jeho daru. Udělat poutavé sezení v uzavřené místnosti, natož pak samotný odpal. Práce se zvuky a hudbou tomu dodávají neskutečnou atmosféru a film člověka vtáhne a nepustí. Strašně mě vnitřně ničilo všechno to kolem a eskalace těch soudních tahanit. To je něco, co mi utkví v paměti a rezonuje se mnou natolik, že zde nemohu dát 5/5. Ta nespravedlivost a následná honba k ospovědnosti byla zkrátka fraška, až mě zarazilo, jak s sebou nechal vláčet bahnem. Albert měl pravdu a pokud jste člověk obdarován výjimečným mozkem, jsou zde vždy důsledky, bohužel takové smutné. Nikdo si nevybíráme kdy a kde se narodíme. Doba, do které se narodil Oppenheimer byla složitá a komplikovaná, ono je to asi pořád stejné s patrnými rozdíly, ale vynález "atomovky" byl nevyhnutelný a když jako vědec něčemu zasmětíte život, chcete ideálně za života vidět výsledky. Cillian byl zkrátka úžasný a podoba tam skutečně je. O jeho kvalitách Nolan věděl už dříve a myslím, že to načasování bylo prostě brilantní. Uzrál a doufám, že ho nominace a výhry neminou. Překvapila mě naopak Blunt a Downey, od kterého jsem nevěděl, co čekat. Víme, že akční žánry mu sedí, ale dramata má slabší, aspoň za mě. Jsem rád, jak to skončilo. Životopisné filmy mě baví, ale nedávno se s nimi roztrhl pytel a každý si myslel, že stačí vzít slavnou osobnost a máte hit. OMYL! Myslím, že zde nikdo nepochyboval, obsazení bylo skvělé, kamera a hudba stejně tak. Moc se těším na další tvorbu lidí, kteří se podíleli na tomto kinematografickém skvostu.

The Canyons (2013)

Nahá Lindsay Lohan s plasťákama, víc jsem vidět nepotřeboval a nepotřebuju. Zbytek jsem proklikal. Strašný.

Americký gangster (2007)

To obsazení mluví samo za sebe. Sakra, zjistil jsem, že to režíroval Ridley až v závěřečných titulkách. Opravdu tomu nechybí moc k tomu plnému hodnocení, ale popravdě mi tam něco chybělo. Určitě je to skvěle natočené, herecké výkony jsou brilantní, ale tu 5 nedám. Ale i tak skvělý film. Problém tohoto filmu je asi načasování. Je takový neznámý, asi ho pohltila konkurence, byť 87% je hodně. K filmu se dostanete jedině tak, že jste fanoušek Denzela, a nebo jako já fanoušek Crowela. Myslím, že po zhlédnutí si každý člověk o tomto případu přečetl.

Saw X (2023)

Za mě asi jeden z nejpovedenějších dílů série. Silný příběh o lidských odpadech, opravdu si neumím představit něco nechutnějšího, k výdělku peněz. A hlavní záporná postava, hraje tak skvěle, že ji nesnášíte, tak moc, jak jen to jde. Škoda jen, že neuvídíme ani není pád, ale je jisté že z oné místnosti už se nedostala a pomalu tam chcípla. Nebál jsem se, ale tak Saw nefunguje, je to psychologická brutální řežba, kde se krvé nešetří a jelikož jsem čekal hrozný díl, tím jak kvalita díl od dílu upadávala, v tomto případě jsem byl příjemně překvapen. Tobin Bell je zde skvělý, a tak ty 4 hvězdy prostě dám.

plakát

Stalo se jedné neděle (1985) (TV film)

Sovák dokáže udělat příjemné sledování i z takto banální zápletky. Wimmer jako hlasatel na psách závodech je taky pozoruhodný. Je to banalita, ale má to 35 minut, takže zas tak strašný to není. Tyto filmy už si hledají opravdoví fajnmekři, jakožto fanoušek pana Sováka (Sovči), jsem tento film zkrátka musel vidět.

plakát

De amor y de sombra (1994)

Pokud bych si měl vyměnit roli s Banderasem, bude to role tato. Ze všech jeho hereckých partnerek, bych bral právě tuto. Ano Jennifer je moje múza. Ona je důvod, proč jsem zhlédl tento film a dal bych asi 3 hvězdy, ale když dám 4, tak zvýším hodnocení filmu, což je věc, kterou nemůžu odmítnout.

Rocketeer (1991)

Disney filmek, občas jsem měl problém zjisti, co je to vlastně za žánr. Jennifer Connely je ozdoby každého filmu, ve kterém se objeví a právě ona byla důvod, proč jsem se na film podíval. Zatraceně je to ta nejkrásnější herečka vůbec. Taky si nemůžu pomoc, ale herec je na oko podobný animované pohádky Disneyho Planeta pokladů 2002. Bylo to vlastně fajn. Takže 60% akurátních.

Svědek (1985)

Jakoby nevím no. Nejdřív ta pojebaná hudba, která mě začala štvát asi po 3 minutách. Později, když už to vypadalo na zápletku a Harrison Ford rozbijí držky lidem, jako badass polda, říkal jsem si “damn son” to by mohlo být dobrý. Ale než jsem se nadál, stala se z toho love story a reklama na Amiše. Film se jmenuje svědek, ale tímto tématem se zabývá nanejvýš tak 40-45 minut. Film má 2 hodiny no. Proto jsem z filmu trochu rozčarován, protože jsou byl neuspokojen jak po detektivní stránce, tak po erotické, ikdyž BOOBA ušly. Hudba je fakt šíleně strašná.

Sám doma a bohatý (1994)

Je to hloupost, já vím. Ale zároveň mám ten film rád.

Psí odpoledne (1975)

Říkam si, jak tak sleduju film "umí sakra udělat Al Pacino špatný film?". Asi ne. Ikdyž nikdy nepochopím, proč se rozhodl hrát v té největší řídké sračce Adama Sandlera Jack&Jill. Anyway od začátku je to prostě akce a jede se na plné pekci. Pacino skvělý jako vždy. Místy to působilo až komicky, jak nepřipravení a neprofesionální zloději vlastně byli. O to více šlo poznat, že Sonny má dobré srdce a nechce nikomu ublížit. U Sala už jsem si tak jistý nebyl, hlavně potom co řekl, že je připravený oddělat všechny kolem sebe včetně sebe. Skoro jsem si myslel, že se jim to nakonec povede. Hrozně jsem Sonnymu přál ten hamburger v letadle, když celej den nic nejedl xD. Ale konec dobrý všechno dobré. Od filmu jsem nic nečekal, jako vždy jsem nevěděl o čem jde a zase jednou jsem byl příjemně překvapen