Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama
  • Dokumentární

plakát

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Slyšet jen tu znělku po letech mi zvedlo chlupy. Výtky na CGI chápu, ale Fordovi je doprdele 81! Narodil se když Hitler ještě devastoval Evropu. Veliký klobouk dolů, že v jeho letech ještě odehrál, co odehrál, takže spoustu počítačových efektů nešlo neočekávat. Popravdě mě ta myšlenka taky trochu zmátla. Před tím UFO teď time travel. Jakoby scénáristi nedokázali jít proti proudu, protožě těchto témat bylo natočeno v poslední době ranec. Nadruhou stranu jsem si přál, aby tou kapsou projeli a já tak uviděl, co je za ní. Výraz ve tváři Indiho, který strávil celý život archeologií, když spatřil římany a dějiny na vlastní oči byl prostě skvělý. Kapitola je uzavřená a mě je vlastně moc smutno, asi dám jedničku, aby Harrison zase omládl. Ta herečka mi tam moc neseděla, byla mi nesympatická. Tady bych si myslel, že když někdo dostane ránu železem do hlavy v plné rychlosti, jako hlavní záporák, tak zemře, nebo alespoň bude na vozíku. Člověk holt nemůže mít všechno. Ford vypadá skvěle a snad nás bude ještě dlouho těšit svou přítomností.

Meg 2: Příkop (2023)

Za mě lepší než jednička, ale když jsem viděl, že se bude točil myslel jsem, že se zblázním. Pořád je to podprůměrný film. Jason Statham má vodu rád, je bývalý profesionální skokan do vody, takže je s vodou spjatý, ale pořád si nemůžu pomoct, že tohle je prostě hloupé no.

21 gramů (2003)

Dějově neskutečné, Sean Penn, můj oblíbenec Benicio Del Toro. Mám trochu problém s tím, jak je děj netradičně vyprávěj, formou přeskakování do různých časových období. Za mě to nebylo v takovém množství potřeba, stačilo ty dějové linky na sebe postupně napojit jako v Pulp Fiction, ale zase to nutí diváka pozorně sledovat zápletku. Film tak nedává nic zadarmo. Tohle byla nejspíš forma, kterou se chtěl film odlišit a je tím unikátní.

Ať žije Django! (1968)

Také mě to spíš zklamalo. Říkal jsem si Terence Hill z roku 1968, western, sakra to musí být úžasný. Ale taky se mi děj moc táhl, hudba nic moc a celkově mě to moc jako velkého fanouška westernového žánru neoslovilo. Plusem snad je fakt, že v českém dabingu je to fakt skvěle namluveno. To zas nemůžu říct ani popel.

Divoká noc (1991)

Miluju Jennifer Connely miluju miluju miluju. Celý film závidím nočnímu uklízeči, že může být ve společnosti tak nídherného stvoření. Film je hrozný, zápletka taková neslaná nemastná, ale ona je prostě anděl a jízda na koni a ty její pohledy do kamery. Hell yeah

Skleněné peklo (1974)

Asi dva největší herci své generace, dva blonďáci s modrýma očima. Paul Newman a Steve McQueen bok po boku. Myslím, že tohle dostalo do kin šílenou spoustu lidí. Něco podobného jako dát dnes Pitta a DiCapria do stejného filmu. Prostě úchvatné. Byl jsem strašně překvapený, že se Steve poporvé ukázal v záběru až kolem 43. minuty. Film má příští rok 50. let výročí, takže efekty jsou na tu dobu určitě skvělé. Remaky na styl Mrakodrapu (2019) působí úsměvně ve srovnáním s tímto. Vždy když vidím film, kde je Steve mrzí mě jak málo času mu zbývalo, jen podlehl tomu střašnému nádoru. Stejný ročník jak Clint Eastwood, který nás stále těší svou přítomností a ještě plánuje příští rok film, kde si i zahraje v 94. letech. Šílenost. Překvapením pro mě byl O. J. Simpson, který zachránil nebohou kočičku, a pak zabil svou ženu... vtipné.

Zmizelá (2014)

5/5 ale sakra ten konec. Ten mě fakt neuspokojil. Ben Affleck úžasný, scénář neskutečný. Myslím, že film patří mezi 10 nejlepších filmů natočených 2010-2019. David Fincher je mistr svého řemesla, kamera je skvělá, hudba podmanivá. Sakra proč se jí nepostavil, to mě bude ještě dlouho pronásledovat.

Serpico (1973)

Který vůl tam přidával hudbu, když se lidi normálně baví v té prádelně. Vypadá to jak telenovela. Jinak úžasný Pacino, atmosféra a scénář. Divák čeká, jestli ho ta střela do hlavy ze začátku zabije, ale dokázal to. Korupce je téma aktuální a zanechává silnou pachuť nespravedlnosti a zloby. K zamyšlení je i fakt, že to bylo natočeno v 73 dle pravdivé předlohy. Můžu se jen domnívat, za jak dlouho tento nešvar přestal.

Podnikavá Joy (2015)

Kurwa, kdo tam dopsal to podnikavá. Joy nestačí? Já ji miluju. Jennifer Lawrence by měla svým úsměvem vítat emzáky, aby si to z genocidou lidstva rozmyslely. Skvěle natočené životopisné drama o životě vynálezkyně a podnikatelky Joy. Střasně jsem jí fandil a pokaždé, když jsem si myslel, že už má vyhráno, někdo jí hodil pod nohy klacek. Vždy si s tím, ale poradila, a proto můj obdiv patří nejen scénáristovi a režisérovi, ale i skutečné Joy, předloze pro tento film. Není divu, že už má ve svých rukách jednoho pozlaceného plešouna.