Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Dobrodružný

Recenze (2 035)

Moje první láska (1991)

Vo filme sa stane len jedna dramatická vec , preto sa skôr spolieha na to, že je príjemný. Malé dievčatko si kradne film pre seba. Príbeh vo mne emócie vyvolal, ale ako celok ma trochu nudil.

plakát

Bažanti jdou do boje (1974)

Strelená komédia, ktorej humor je založený na tom, ako mladých vojakov šikanuje ich veliteľ a trapasy, ktoré z toho vyplývajú. Taká srandička.

Svatby podle Mary (2001)

Mám rada neškodné romantické filmy pre ženy. V tomto sa riešia svatby a hlavná hrdinka sa zaľúbi do nesprávneho muža. Divák vie ako to celé dopadne. Nič viac, nič menej.  V pohode.

Pomáda (1978)

Nadčasový farebný hopsajúci muzikál, ktorý funguje aj skoro po päťdesiatich rokoch. Film je plný výborných pesničiek, ktoré sa dajú počúvať aj samostatne a nenašla som žiadnu, ktorá by sa mi nepáčila. Výborne obsadení herci aj chémia medzi nimi.

plakát

Protivný sprostý holky (2004)

Vydarená teenagerská komédia o mocenských pomeroch na strednej škole. Hlavná hrdinka sa infiltruje medzi najpopulárnejšie dievčatá na škole a stane sa jednou z nich. Vtipy nie sú vulgárne ako býva v tomto žánri zvykom. Jedna z lepších rolí Lindsay Lohan.

plakát

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Po smrti draka má na poklad zálusk viacero rás, preto väčšinu filmu sa odohráva monumentálny boj v CGI forme. Páčil sa mi súboj na ľade (bol taký osobný) a Bilbo, ktorý je výborné napísaná postava. Návrat domov ma zahrial pri srdci.

Bourneův odkaz (2012)

Príbeh nepriamo súvisí s bournovskými filmami (programy, tabletky, hlavný hrdina na úteku), ale bavil ma viac Jeremyho kukučom a nadupanými akčnými scénami (dom, motorky). Rachel vyzerá úžasne.

plakát

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Bláznivá detektívna komédia, kde sa nevinný hlavný hrdina ocitne medzi zloduchmi a kde vraždy pribúdajú rýchlym tempom. Zaujímavým obzvláštnením sú anglické mená postáv a komiksové obrázky. Herci výborní.

Světová válka Z (2013)

Film diváka rovno uvrhne do centra diania. Hlavný hrdina cestuje po svete a hľadá pacienta nula. Napätie sa dá krájať. Zombíci sú desiví. Najlepšia scéna sú zombíci na stene.

plakát

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Do príbehu pribudlo viacero nových postáv, ktoré ale dej neposúvaju veľmi dopredu. Film si napriek tomu zaslúži vysoké hodnotenie kvôli scénami s drakom, ktoré sú fantastické. Efekty na vysokej úrovni. Brutálny cliffhanger nesmie chýbať.