Specialista (1994)

Mladá žena si najme špecialistu na bomby, aby zabil gangsterov, ktorí pred rokmi zavraždili jej rodičov. Jeho chce navyše zabiť bývalý kolega. Film je založený na atraktivite hlavných predstaviteľov, ktorí v pár scénach ukazujú svoje sexy telo, hlavne pikantná erotická scéna v sprche je vrcholom filmu. Mne sa páčila scéna v autobuse, keď si hlavný hrdina poradil s partiou grázlov.

Vesnice (2004)

Devätnáste storočie, malá dedinka uprostred lesov, v ktorých žijú strašidelné bytosti. Na tomto pozadí vznikne milostný príbeh a ten vyvrcholí prekvapivým odhalením. Film má ponurú jesennú atmosféru a krásny huslový motív. Ľakačky fungujú a pár nelogickostí nevadí.

Demolition Man (1993)

V utopickej budúcnosti, kde neexistuje zločinnosť musí polícia povolať policajta z minulosti, aby chytil psychopata. Film má veľmi odľahčený tón a vykreslená spoločnosť má absurdné a smiešne prvky (naivná polícia, nadávky, WC, pletenie, taco bell). Záporák hláškuje a jeho smrť je originálna.

Kriminál (1989)

Hlavny hrdina sa dostane z miernejšieho väzenia do tvrdej basy a napriek tomu, že zažije pár pekných momentov (pohoda v autodielni), väčšinu času ho šikanujú buď spoluväzni, dozorcovia alebo riaditeľ. Samozrejme dôjde aj na pokus o útek. Vo filme zaznieva nežný klavírny motív, ktorý sa do žánru väzenský film vôbec nehodí. Moja výtka je naivný koniec.

Jedna mezi oči (2012)

Nenáročný akčňáķ s jednorozmernými postavami, v ktorom si gangsteri, nájomní zabijaci a policajti idú vzájomne po krku. Hlavný hrdina rád strieľa ľudí, preto súboj so sekerami bol oživením. V scéne z kúpelov ma zaujali Slyove tetovačky.

Den patriotů (2016)

Keďže film rekonštruuje skutočné udalosti, nič sa nedeje na efekt respektíve tak mi to pripadalo. Prvá polovica filmu samotný teroristický útok a jeho vyšetrovanie ma nebavilo-je tu veľa postáv a je to v tom chaos. Od scény nočnej prestrelky si film získal moju pozornosť, tá je fantastický realisticky natočená. Samotný dodatok bol veľmi dojímavý.

Rocky V (1990)

Návrat k základom alebo najdospelejší Rocky. Po tom čo príde o peniaze a majetok a kvôli poškodenému mozgu už nemôže bojovať,  dá sa Rocky na trénovanie. Okrem boxu sa veľmi riešia aj rodinné vzťahy hlavne syn. Páčilo sa mi, že finále nie je súboj o titul, ale pouličná bitka. Rocky je champion.

Cesta k ráji (1978)

Pekne vykreslená atmosféra povojnovej Ameriky a zafajčených putik, kde postavy trávia čas. Príbeh je o troch rozdielnych bratoch, ktorí sa každý živí ako dokáže. Špekulant Cosmo tlačí siláka Victora (vyzerá ako Marlon Brando) do zápasenia o veľké peniaze a tretí brat Lenny je manažér. Nadšený a pozitívny koniec ma prekvapil.

Dopisy pro Julii (2010)

Hlavná  hrdinka vďaka turistickej atrakcií pomáha starej pani nájsť dávno stratenú lásku a uchmatnúť si trocha romantiky aj pre seba. Scéna stretnutia babky a jej starého milenca je najkrajšia scéna filmu. Príbeh sa odohráva v peknom prostredí, ale ako celok je trochu mdlý.

Zpátky do ringu (2013)

Skôr ako o namakaný športový film ide o drámu, kde sa riešia minulé krivdy aj súčasné vzťahy. Scén z tréningu je málo, zato starecké vtipy fungujú na výbornú. Skvelo obsadená pocta legendám a bola som zvedavá či vyhrá Rocky alebo Zúriaci býk. Samotné finále realistické a pekne ukončené.