Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Dobrodružný

Recenze (2 033)

Bodyguard (2018) (seriál)

Britská miniséria vo forme politického thrilleru. Policajný dôstojník zabráni bombové útoku a je priradený ako ochrankár ministerke vnútra. A ocitne sa sám uprostred politického sprisahania. Politika sa rieši dosť, o zvraty nie je núdza a rozuzlenie som vôbec nečakala. Je tu aj par skvelých akčných scén-utok na ministerkine auto. Len nechápem, prečo hlavný hrdina riskoval a nadviazal s ministerkou bližší vzťah.

Nedotknutelní (2011)

Na filme sa mi páčila ľudskosť. Príbehov o priateľstve nesurodych dvojíc je viacero, tento pre mňa vyniká tým,  čo vo mne zanechal. Je tu pár vtipných momentov - bavilo ma ako Driss rozpumpoval party. Príjemný film nabitý emóciami.

Blok 99 (2017)

Ultra drsná väzenská drama. Vince Vaughn exceluje vo svojej roli, ktorá je výborné napísaná a jeho postava Bradleyho je viacrozmerná. Blok 99 bolo čisté peklo. Bradley všetkých doj*bal. Násilie je brutálne. Páčilo sa mi ako dokázal, že je správny chlap na začiatku v kontraste s tým, aký vysoký je body count na konci a ze bol veľký, silný a mal boxersky základ preto s dozorcami aj z spoluväzňami lahko zamietol. Dokonalý film pre mužov.

Madisonské mosty (1995)

Ak opomeniem, že ide o manželskú neveru, za mňa najväčšia romantika všetkých čias. Osudova láska, ktorá rozkvitne v priebehu pár dní sprevádzaná krásnym hudobným motívom, veľmi intímna a nežná. Scéna v daždi je dokonalá a vždy mi rozsápe srdce na franforce. Plačem. Takto istý si je človek iba raz za život.

plakát

Láska a jiné závislosti (2010)

Neviem co odo mňa film chce. Mam sa baviť ich povrchným vzťahom a zároveň ju mam aj ľutovať? Ide o drámu ci komediu? Ale na konci zo mňa film vydoloval aj nejaké emócie. Film je tiez plný nahoty, ktorá je úplne zbytočná. A prekvapilo ma, že v Amerike sa lieky (antidepresíva?) predpisujú na základe marketingu a zárobku.

Walk the Line (2005)

Film plný výbornej hudby a skvelých hereckých výkonov. Sleduje vzostup a pád Johnnyho a jeho celoživotnú lásku k June. Trošku ma nudil, lebo je to stále o tom istom - Johnny bud hra, fetuje alebo prosí June o ruku. Najlepšia scéna je vo Folsome, mohla byt dlhšia.

Harvie Krumpet (2003)

Plastelinove figúrky sa mi nepáčili. Príbeh je veľmi smutný, ale koniec je veľmi optimistický. Veľký kontrast.

Nit z přízraků (2017)

O komplikovanom vzťahu hlavných hrdinov, v ktorom ona dokáže ním poriadne zamiest keď je treba a jemu sa to paci. Keď príbeh zabrusil do temných vôd,  potešil by ma aj temnejsi záver.  Väčšina filmu sa venuje krásnym šatám, má peknú hudbu a odohráva sa v neopozeranom prostredí módneho domu.

Zdrojový kód (2011)

Filmu sa nedá uprieť určitá porcia hravosti - vysvetlenie zdrojového kódu a (ne)cestovanie v čase. Nevadí mi ani, že koniec poprie všetky dovtedy nastavené pravidlá. Film je zábava, lámať si hlavu nad ním nebudem.

Kolonie (2015)

Film sa mi hnusne zaryl pod kožu, je nepríjemný ako život v kolónií a rovnako ako jej šéf. Najlepšou scénou je utek, keď boli na letisku, ani som nedychala. To, že je to podla skutočnej udalosti, filmu dodáva ďalší rozmer. Hrôzy sa kedysi diali.