Duna: Část druhá (2024)

Pokračovanie Duny je...kinematografický skvost. Najskôr Vás totálne pohltí vizuálna a hudobná stránka filmu a na konci si uvedomíte, že scenár je neskutočne precízny vo vývoji jednotlivých postáv či posunom v deji. A tých 166 minút Vám utečie ako voda, pritom by som si prial aby bol film ešte dlhší, hlavne v záverečnej tretine, ktorá je predsa len trošku unáhlená. Chalament v hlavnej úlohe skvostný a skvele mu sekunduje plejáda ďalších top hercov súčastnosti. Toto je film stvorený pre IMAX plátno. Dennis opäť dorovnal dokonalosť Nolana z minulého roku a už sa teším na Part 3. 100% a určite už teraz TOP kino zážitok roku 2024.

Griselda (2024) (seriál)

Vydarený návrat do sveta narkotík. Aj Griselda Blanco si zasúžila svoj samostatný seriál, Podobne ako pri Narcos tvorcovia využívajú známe skutočnosti k divácky atraktívnemu spracovaniu, Sofia Vergara v hlavnej úlohe perfektná, taktiež dobová výprava. Celkovo spokojnosť. 80%

Hrozba smrti (2024)

Kvalitná žánrovka, výborný Jake ale prekvapivo ešte lepší Conor McGregor, ten si svoju úlohu skvele užíva a my diváci s ním

Kosmonaut z Čech (2024)

Meditatívne sci-fi, prekvapivo pre nás zo známych reálií. A k tomu medzinárodná produkcia Netflix na čele so Sandlerom a hovoriacim pavúkom…Na prvý pohľad poriadna bizarnosť ale nakoniec ide o celkom slušnú vesmírno rodinnú jednohubku. 60%

Podruhé mě neoklameš (2024) (seriál)

Typicky zamotaná kriminálka podľa skúseného autora H.Cobena. Ale za mňa je to zbytočne prekombinované, ,celkovo postavy nie sú vôbec sympatické (hlavne hlavná hrdinka...) a niektoré skoky v deji sú dosť chaotické. Záver síce prekvapí, ale v kontexte celého deja je dosť vykonštruovaný. 60%

Ricky Stanicky (2024)

Návrat Farrellyho k rannej tvorbe dopadol celkom fajn. Je to vtipné, s dobrým nápadom a skvelým herectvom od Cenu, hlavne jeho muzikálové čísla sú skvelé. Mohlo to byť predsa len ešte o trochu uletenejšie. 60%

Ted (2024) (seriál)

Vulgárny macík Ted sa vracia v seriálovej podobe a celkom mu tento formát svedčí. Dosť sa to podobá na Alfa (v rámci sitcomu), samozrejme s iným slovníkom ale začiatok 90-tych rokov je pre Teda ideálnym prostredím na jeho efektné hlášky. 70%

Temný případ - Noční krajina (2024) (série)

Nočná krajina je v kontexte tejto série jednoznažne najhoršia, ešte ako samostatný seriál je slušnou kriminálkou ale v sérii Temný prípad musí byť hodnotenie prísnejšie. Prostredie Aljašky a všade prítomnej tmy a zimy je veľkým plusom, tajomný príbeh vraždy posádky výskumnej stanice tiež, ale hlavne vyústenie a rozuzlenie prípadu je sklamaním. To sa tvorcom príliš nepodarilo, tu je citeľne vidieť neúčasť pôvodného tvorcu série. A celkom mi tu vadil aj herecký prejav Jodie Foster...Celkovo sa to sá pozrieť ale po konci zostáva pocit nevyužitého potenciálu. 60%

Tokyo Vice - Season 2 (2024) (série)

II. seria ešte lepšia ako prvá. Dej začína plynule v čase ukončenia I. serie a opäť je to skvelá jazda, kde sa skvele kombinuje príbeh z prostredia jakuzy, polície, novinárskej práce a aj tej vzťahovej a rodinnej linky. Výborne gradovaný je hlavne záver. Malý veľký skvost na seriálovom nebi. 100%

Vládcové nebes (2024) (seriál)

Ďalší skvelý seriálový pohľad na II. svetovú vojnu, tentoraz z výšky. Seriál kvalitne mapuje boje v druhej polovici vojny, keď prišli americkí piloti do Európy aby pomohli vyhrať bitku s nacistickým Nemeckom. Kvalitne napísané postavy, parádna výprava a pekný záver, tak akurát vlastenecký...Kvitujem, že seriál sa zameriava na rôzne aspekty vojny - letecké bitky, pohľad do zajateckých táborov či pohľad na život pilotov medzi bojmi. Mínusom pre mňa je miestami uponáhľaný dej (jedna epizóda naviac by neuškodila) a taktiež by mohlo byť zobrazených viacej leteckých bitiek (aj keď chápem, že sa takmer vždy jednalo o rovnaké priebehy bojov). 85%