Šampióni (2023)

Španielsky originál bol určite lepší ale aj táto verzia má srdce, perfektného Woodyho v hlavnej úlohe a ten správny feel good pocit. 60%

Harry Haft: Boxer z Osvětimi (2021)

The Survivor je typickým životopisným snímkom, kde sa prelína súčastnosť z udalosťami z minulosti. Plusom je téma koncentračných táborov, boxerské zápasy a výborný Ben Foster v hlavnej úlohe. Do priemeru film ťahá ale nevýrazná réžia a predvídateľný scenár. 60%

Rychle a zběsile 10 (2023)

Séria vraj ide do finále…a začiatok je celkom obstojný. Je to oveľa lepšie ako F9 ale zároveň je to stále len priemerný akčňák s množstvom digi efektov a akcie, ktorá popiera všetky možné zákony. Našťastie je to ale stále dosť zábavne. Cameo všetkých možných postáv zo sérii tiež plus. 60%

Griselda (2024) (seriál)

Vydarený návrat do sveta narkotík. Aj Griselda Blanco si zasúžila svoj samostatný seriál, Podobne ako pri Narcos tvorcovia využívajú známe skutočnosti k divácky atraktívnemu spracovaniu, Sofia Vergara v hlavnej úlohe perfektná, taktiež dobová výprava. Celkovo spokojnosť. 80%

Přízraky v Benátkách (2023)

Kennethova tretia adaptácia Agathy a za mňa najslabšia. Prostredie Benátok zaujímavé ale pribehovo to bolo dosť slabšie. Taktiež zamrzí menej hereckých hviezd v obsadení. 50%

Zabiják bolesti (2023) (seriál)

Ďalší pohľad na opiátovú aféru s Oxycontinom dopadol taktiež obstojne. Narozdiel ale od predsa len lepšieho Absťáku je táto séria až príliš uponáhľaná, s menším diváckym záujmov o hlavné postavy. 70%

Ricky Stanicky (2024)

Návrat Farrellyho k rannej tvorbe dopadol celkom fajn. Je to vtipné, s dobrým nápadom a skvelým herectvom od Cenu, hlavne jeho muzikálové čísla sú skvelé. Mohlo to byť predsa len ešte o trochu uletenejšie. 60%

Duna: Část druhá (2024)

Pokračovanie Duny je...kinematografický skvost. Najskôr Vás totálne pohltí vizuálna a hudobná stránka filmu a na konci si uvedomíte, že scenár je neskutočne precízny vo vývoji jednotlivých postáv či posunom v deji. A tých 166 minút Vám utečie ako voda, pritom by som si prial aby bol film ešte dlhší, hlavne v záverečnej tretine, ktorá je predsa len trošku unáhlená. Chalament v hlavnej úlohe skvostný a skvele mu sekunduje plejáda ďalších top hercov súčastnosti. Toto je film stvorený pre IMAX plátno. Dennis opäť dorovnal dokonalosť Nolana z minulého roku a už sa teším na Part 3. 100% a určite už teraz TOP kino zážitok roku 2024.

Absťák (2021) (seriál)

Dopesick je zdrvujúca séria o dopadoch závislosti ppodľa skutočných udalostí Pôsobivé zobrazenie celého príbehu, ktoré podrobne opisuje udalosti z pohľadu výrobcu liekov, predajcov, doktorov, pacientov, rodín a samozrejme ľudí, ktorí sa snažia tomuto všetkému zabrániť. Prehľadné časové skoky v príbehu sú tiež plusom a k tomu herecký koncert Keatona spolu s ďalšími hercami. Výborné...90%

Marvels (2023)

Ďalšia slabá Marvelovka, ústredné trio báb dosť otravné a očividne to nebavilo ani najväčšiu hviezdu Brie Larson. Taktiež slabý záporák a o efektoch sa ani netreba baviť. Sklamanie. 30%