• Krátkometrážní

Daredevil - Stezka spravedlivých (2015) (epizoda)

Podle mě zatím jedna z nejslabších epizod, jelikož je opět strašně cítit, že seriálu lehce dochází dech. Opravdu, zkrácení počtu epizod o takové 3 by bylo naprosto k užitku, jelikož by se razantně zlepšilo tempo. Pořád zde ale máme skvělé dialogy, velice pěkně natočenou akci a fajn postavy... až na Karen, která mě pořád spíš otravuje :D Aspoň finální moment a Wesleyho smrt byla výborná scéna. Jinak celkem taková slabší epizoda, ale stále se těším, co nám předvede finále. Hodnocení: 65%

Daredevil - Nelson v. Murdock (2015) (epizoda)

Upřímně moc nevím, proč je tohle dle spousty lidí slabá epizoda. Ano, chápu, že možná některé nudila totální absence akce, jelikož tento díl je pouze konverzační a plný dialogů. Jenomže ty dialogy jsou tak skvěle napsané! Celá hlavní linka s Mattem a Foggym, jejich vztah, jejich dynamika je naprosto boží, každou tuhle scénu jsem si užíval a jsem strašně rád, že jejich vztah není o takovém tom „hej, můj kámoš je superhrdina, to je hrozně cool“, což bývá v superhrdinských filmech a seriálech dost časté. Ne, tady máme opravdu dobře udělaný konflikt mezi těmito dvěma kamarády, který dává smysl, chápete obě strany, jejich názory a myšlenky. Celý díl mi trošku sráží linka s Karen, jejíž postava mi občas hrozně leze na nervy. Ale jinak naprosto skvělý díl s tunou bravurních dialogů. Hodnocení: 80%

Daredevil - My o vlku (2015) (epizoda)

Opět poměrně pomalá epizoda, tempo seriálu v téhle části lehce vázne. Pořád tu je ten problém, že některé scény vůbec nemusely být takto dlouhé a některé momenty nemusely být vůbec. Myslím, že zkrácení série třeba na 12 nebo 11 epizod by neuškodilo. Pořád je to ale poctivý seriál, který je skvěle natočen, má chytlavý a zajímavý příběh a spoustu skvělých scén. Příkladem moment, kdy Murdock poprvé potká osobně Fiska, ten je strašně napínavý a má skvělou nepříjemnou atmosféru. Taky se nám tu lehce nastiňuje organizace The Hand, která ještě dostane prostor ve 2. sérii. A finální moment, kdy Foggy odhalí pravdu o Mattovi, je výborná scéna. Hodnocení: 70%

Daredevil - Stíny ve skle (2015) (epizoda)

Relativně pomalá epizoda, jejíž tempo je oproti předchozím, pořádně nabušeným dílům možná až moc pomalé. Hrozně se to táhlo a některé momenty, některé scény a hlavně některé rozhovory mohly být kratší. To ale vůbec nebrání tomu, že tu máme tucet epických a skvělých scén, které pořád udržují kvalitu seriálu. Opět, jako v minulé epizodě, tu máme strašně moc flashbacků, tentokrát ale pro změnu na hlavního záporáka Fiska. Ten tu má celkově hodně prostoru a díky tomu ho můžeme lépe pochopit, porozumět mu a taky zjistit, že je to prostě totálně fenomenální záporák. Je až neuvěřitelné, jak moc sympatickým ho seriál dělá, takže si ho divák prostě musí oblíbit. A závěrečná scéna, kdy se odhalí veřejnosti, je taky skvělá. Hodnocení: 73%

Daredevil - Stick (2015) (epizoda)

Máme tady dost takovou fillerovou epizodu, která spíš připravuje půdu pro 2. sérii, než aby se zaměřovala na Fiska. Ale upřímně jsem si ji dost užil a byla taková osvěžující a příjemná. Díl je plný flashbacků na Mattovo dětství, a těch flashbacků je fakt hromada, možná až moc, ale na druhou stranu chápu, že jsou potřeba. Také se nám představuje Stick, kterého hraje neskutečně charismatický Scott Glenn. A Stick je prostě boží :D Jeho charakter je strašně zábavný, srší z něj charisma a i když se občas chová jako totální hajzl, tak jsem si tuhle postavu ihned zamiloval. Taky se mi hrozně líbí, jak tahle epizoda vlastně vůbec nic neřekne a všechno zůstává tak nějak záhadou. Za celý díl se nedozvíme kdo nebo co je vlastně Black Sky, ani proč je tak nebezpečný. A působí to hrozně mysteriózně a podle mě dost dobře. Celkově velice fajn díl, hlavně díky Stickovi. Hodnocení: 82%

Daredevil - Zavrhnutý (2015) (epizoda)

Další parádní díl, který se celý odehrává během jedné dlouhé noci, kdy se Hell's Kitchen otřásá po následcích předchozí epizody. Tento díl strašně moc tahají záporáci, jelikož oba dva jsou perfektní. Ať už Fisk, který je pořád výborný a třeba jeho první rozhovor s Mattem po vysílačce je highlight celé epizody, tak Vladimir, ze kterého se zde stává i relativně zajímavá a sympatická postava a ten je jedním z nejlepších prvků celé epizody. Taky se mi strašně líbí, jak seriál vykresluje Hell's Kitchen jako naprosto zvrácené a zkorumpované město, což se dá krásně ukázat na scéně, kdy je rukojmí policista zrazen a zavražděn svými kolegy. Tahle scéna je strašně nepříjemná na sledování, je hrozně atmosférická a mrazí z ní. Jednoduše skvělý díl. Hodnocení: 80%

Daredevil - Svět v plamenech (2015) (epizoda)

Velice příjemný pohodový díl, který dělá všechno stejně dobře jako epizody předešlé. Opět musím pochválit ten vizuál, kameru a celkový vzhled seriálu, který prostě vypadá výborně. Vizuálně je to strašně pěkné, akční scény jsou skvěle natočené, opět tu máme jistou scénu, která je točená na jeden záběr, a tyhle momenty jsou prostě dobré. A samozřejmě tu máme znovu naprosto fantastického Fiska, který je strašně sympatický a zároveň brutálně drsný a temný záporák. A hrozně si užívám jeho vztah s Vanessou. Hodnocení: 75%

Daredevil - V krvi (2015) (epizoda)

Oukej, oukej... tenhle díl je skvělý :D Velice pěkně a příjemně se nám tu rozvíjí vztahy mezi jednotlivými postavami, mezi Mattem a Claire, nějaký ten prostor dostává i Urich, který je dost fajn a má super herecký výkon od Vondie Curtis-Halla. Co je ale to nejlepší, tak je záporák Fisk, který si celou epizodu krade pro sebe. Vincent D'Onofrio je pro roli Kingpina stvořený, ten člověk prostě vypadá jako Kingpin a hraje skvěle. Navíc tu má i dost prostoru, takže si ho můžeme poměrně oblíbit, jelikož celý díl působí relativně sympaticky a mile... a pak přijde ta epická poslední scéna, kdy Fisk rozmlátí Anatolyho hlavu za pomocí dveří od auta. A tahle scéna je neskutečně výborná. Pořádně temná, atmosférická, krvavá a brutální. Díky téhle scéně dávám dílu 5 hvězd, jelikož tento moment mě opravdu dostal. Těším se na další díly a těším se, co předvedou se záporákem. Hodnocení: 80%

Daredevil - Králík ve sněhové bouři (2015) (epizoda)

Trošku pomalejší a lehčí díl, což ale vůbec nevadí. Epizoda se dost zaměřuje na osobní život Matta, konkrétně na jeho právnickou práci, a hrozně se mi líbí, jak je to zpracované. Všechny ty dialogy, všechny právnické věci, scéna u soudu, všechno je to strašně dobře udělané a i když si někdo určitě bude stěžovat, že tahle epizoda nemá žádnou akci a je to pro něj nuda, pro mě rozhodně není a právě táhle právničina mě strašně bavila. Člověk u toho musí i dávat trochu pozor a věnovat se seriálu, aby to pořádně pochopil, což je rozhodně fajn. Zatím jsem nevěděl, u jaké epizody to mám zmínit, tak to zmíním tady :D ale intro tohoto seriálu je naprosto geniální. Ta hudba je tak strašně dobrá... :D Taky se mi líbí, že každá epizoda má nějakou zapamatovatelnou scénu nebo moment. V první epizodě jsme měli tu závěrečnou koláž, která ukazovala zkorumpovanost města, ve druhém díle byla ta úžasná finální akční scéna bez střihu a zde máme třeba skvělou úvodní scénu na bowlingu nebo finální odhalení záporáka. Když už jsme to zmínili, tak se mi strašně líbilo celé to budování napětí a strachu kolem Fiska, mělo to perfektní atmosféru a finální scéna epizody, kdy se nám konečně ukáže, je strašně fajn. Těším se, co autoři s touhle postavou předvedou. Velice příjemný právnický díl. Hodnocení: 72%

Daredevil - Cut Man (2015) (epizoda)

Daredevil si stále drží kvalitu a i druhý díl je prostě skvělý. Opět musím pochválit tu výbornou atmosféru, která je pořádně temná a drsná, čemuž dopomáhají i brutální a krvavé scény a momenty. Seriál je výborně natočen, každý záběr vypadá hrozně dobře a finální akční scéna, která je točená na jeden záběr a bez střihů, je skvostná. K příběhu, v téhle epizodě byl možná lehce slabší a takový zbytečnější, působil dost epizodně a měl celkem pomalé tempo, ale bavil mě. Dynamika mezi Mattem a Claire je dost příjemná a flashbacky na Mattovo dětství mě hrozně bavily. Sice mě úplně neoslnila ta linka s Foggym a Karen, ale chápu, že pro rozvíjení vztahů tu musí být. Velice příjemný díl. Hodnocení: 75%