• Krátkometrážní

Agent Carter - A View in the Dark (2016) (epizoda)

Trošku slabší, ale stále strašně pohodové a zábavné. Líbí se mi dynamika a chemie mezi Peggy a Sousou, naopak mě dost nebaví a otravuje dr. Wilkes a jsem i poměrně rád, že jsme se ho takto rychle zbavili :D Docela se mi líbí i záporačka Whitney Frost a jsem zvědav, co s ní seriál ještě plánuje. Tento díl byl takový pomalejší a docela zbytečný, vlastně nám jenom předal informace o Zero matter, ale baví mě to. Hodnocení: 65%

Agent Carter - The Lady in the Lake (2016) (epizoda)

Začátek druhé série je pro mne velmi milým překvapením. Působí to totiž naprosto odlišně a mnohem lépe, než celá první série. Taky mě to bavilo víc, než jakýkoliv díl předchozí řady. Postavy jsou stále dost sympatické, veškerá dynamika mezi Peggy a Jarvisem, Sousou a dalšími je skvělá. Změna prostředí z velkého New Yorku do slunného Los Angeles je poměrně příjemná, seriál má najednou mnohem zajímavější atmosféru. A konečně, ten děj a příběh jsou zajímavé, stanovuje se tu pár záhad a konečně to působí dobře a ne nezajímavě, jako první série. Příjemný začátek. Hodnocení: 74%

Agent Carter - Season 1 (2015) (série)

Předem se omlouvám všem, komu se první série Agentky Carterové líbila, ale mě to většinu času extrémně nebavilo :D Začneme s pozitivy, jelikož jich není moc :D Hayley Atwell je skvělá hlavní postava, Peggy je sympatická a dokážete jí chápat. Navíc mi přijde opravdu dobrý nápad udělat seriál zrovna na tuto dobu MCU, tedy doba po Prvním Avengerovi, jelikož je to poměrně neprobádané a zajímavé období. Když už jsme nakousli postavy, tak Edwin Jarvis je naprosto výborný sidekick, je vtipný, je strašně charismatický a je to dobrá postava a fajn humorný prvek. Další vedlejší postavy jsou fajn, ale u některých je škoda, že jsou jenom vedlejší, viz Howard Stark, který mohl dostat podstatně víc prostoru. Taky chci pochválit atmosféru 40. let, která je prostě skvělá a všechny kulisy a kostýmy vypadají dobře, k tomu je tu i skvělý soundtrack. Bohužel, to je tak nějak všechno z dobrých věcí. Ten zbytek je strašný průměr. S čím mám největší problém je děj, který je nehorázně nezajímavý, kromě posledních 3 epizod vlastně ani není moc ucelený a jinak je hrozně obyčejný, není ničím zajímavý a vlastně mi bylo tak nějak jedno, co se děje. Není tu moc zvratů, není tu žádná zajímavá nosná příběhová linka, prostě sledujete pár postav, jak něco dělají a není to ničím okořeněné, není to zajímavé a je to takové nijaké. Obyčejné a nezajímavé jsou asi ta 2 správná slova, která to dost vystihují. Problém mám i se záporáky, kteří jsou úplně stejní jako ten děj. Nezapamatovatelní, nudní a nezajímaví. Hlavně doktor Fennhoff, který je zde hlavní záporák, tak se objeví až na poslední asi 3 díly, jeho motivace jsou ukázány až v poslední epizodě a i když má potenciál, tak není moc charismatický a ničím nevyčuhuje mezi ostatními MCU záporáky. A navíc, jeho schopnost ovládat lidi mi přišla už trošku moc na tenhle seriál :D Doteď to bylo relativně přízemní a najednou je tu týpek s magickou schopností hypnózy, která navíc za celý seriál není pořádně vysvětlená. Kdybych to měl nějak celkově zhodnotit, Agent Carter a její první série je strašně nezapamatovatelný seriál, který se vám vykouří z hlavy po pár dnech, co ho uvidíte. Nedělá vlastně nic špatně, jenom nedělá nic natolik dobře, aby stál za to se na něj podívat. Je tu průměrný děj, průměrní záporáci a průměrné postavy a to všechno je obalené v poměrně pěkném kabátku 40. let. Ale je to strašně obyčejné, není tu nic tak speciálního a tak dobrého, aby to stálo váš drahocenný čas. Jedná se o velice průměrnou podívanou, která v sobě neobsahuje nic moc zajímavého, ale není to špatné. Je to opravdu čistý průměr. Hodnocení: 53%

Agent Carter - Valediction (2015) (epizoda)

Finále první série je dost super a pravděpodobně nejlepší epizoda řady. Všechno do sebe krásně zapadá, dozvídáme se spoustu vysvětlujících informací, včetně motivací hlavního záporáka, které z něj dělají aspoň trochu zajímavou postavu. Dost se mi líbilo i zapracování Howarda Starka, díky kterému se nám uzavírá osobní příběhový oblouk s Peggy a jejím vyrovnáním se Stevovou smrtí. Díl je dost příjemný, napínavý a zábavný, a fakt nechápu, proč takto nemohla vypadat celá série. A závěrečné cameo Tobyho Jonese taky potěšilo. Hodnocení: 72%

Agent Carter - SNAFU (2015) (epizoda)

Zatím určitě nejlepší epizoda tohoto pro mě dost průměrného seriálu. Strašně mě baví dynamika mezi Peggy a SSR, která je dost fajn. Postavy jsou dobré, stále pro mě vede Sousa a Jarvis, což jsou strašně sympatické a dobře napsané postavy. Kde to trošku vázne, tak jsou pořád ty záporáci. Dottie je... no prostě strašně nezajímavý charakter a fakt nechápu, proč někdo tvrdí, že je lepší než třeba takový Ward z Agentů S.H.I.E.L.D.u. Doktor Fennhoff je relativně charismatický, ale pořád jsem se tak úplně nepřekousl přes jeho schopnost ovládání lidí, která absolutně nesedí do charakteristiky zbytku seriálu. Ale líbil se mi ten detail, jak četl knížku o Doktorovi Faustovi, což je pochopitelně odkaz na jeho komiksovou identitu :D Samozřejmě závěr, tedy Dooleyho smrt, ta byla velice dobře udělaná a i dost emotivní. A taky se mi líbila úplně poslední scéna v kině, která je hodně nepříjemná a mrazivá. Dobrá epizoda, konečně mě ten seriál začíná bavit... skoro na konci první série, super :D Hodnocení: 70%

Agent Carter - A Sin to Err (2015) (epizoda)

Ach jo :D Po minulé nadějné epizodce sklouzáváme zase k těm částem, které mě prostě moc nebaví. Kdybych měl říct něco pozitivního, tak celá část točící se kolem Peggyny zrady a to, jak ji agenti SSR nahánějí, to mě bavilo a přišlo mi to jako fajnový a dobře zpracovaný nápad. Co už mi ale přijde trochu pofiderné, tak jsou oba záporáci, jak Dottie, která je totálně bez jakéhokoliv charisma a je to takový jednovýrazový nudný charakter. To samé pan ruský doktor, který dělá nějaké totálně podivné out of nowhere schopnosti se svým magickým prstenem alá Kilgrave z Jessicy Jones... akorát mnohonásobně horší :D A pořád to působí hrozně o ničem, hrozně nevýrazně a zvadle. Hodnocení: 55%

Agent Carter - The Iron Ceiling (2015) (epizoda)

První epizoda, která mě opravdu jakž takž bavila :D Sice je příběh neskutečně epizodický, působí to strašně televizně a je to takové nezajímavé, ale z nějakého důvodu mě to bavilo :D Bylo fajn opět vidět Kapitánovu starou partu a Dum Dum Dugana, taky se mi líbilo zpracování Red Room. A pomalu přicházím na chuť i Thompsonovi. Pořád je zde co zlepšovat, ale už se mi to docela líbilo. Hodnocení: 65%

Agent Carter - The Blitzkrieg Button (2015) (epizoda)

Blitzkrieg Button je fajn :D Ale pořád mě tenhle seriál úplně nepřesvědčil o jeho kvalitách :D Musím pochválit Starka, který je super a bylo by asi lepší, kdyby byl stálým charakterem. Celý příběh o Blitzkrieg buttonu je ale upřímně docela podivný :D Jakože, vážně SSR vědci to neprozkoumali natolik, aby zjistili, že to zas tak nebezpečné není? A vážně Peggy riskne totálně zničit New York na několik let jenom proto, že má pocit, že ji Stark kecá? :D Chjo :D Taky je tu takový pofiderný mini záporák pan Mink, který nemá žádný prostor, je hrozně zbytečný a je tu jen proto, aby se u jedné postavy vytvořil jistý zvrat, který ale nefunguje, jelikož daná postava měla asi 2 minuty screentimu :D Je to fajn díl, ale pořád nic moc jako celek :D Hodnocení: 58%

Agent Carter - Time and Tide (2015) (epizoda)

Pravděpodobně nejlepší epizoda z těch prvních třech, ale pořád mi to úplně nestačí :D Opět musím vychválit hutnou atmosféru čtyřicátých let, která je velice fajn. Jarvis je stále strašně super, dostáváme k němu takový menší origin a třeba jeho scéna ve vyslýchací místnosti SSR je strašně dobře a chytře udělaná. Epizoda končí smrtí jedné z postav, která mi ale byla totálně jedno, jelikož jsme tuto postavu prakticky neznali a když už jsme ji znali, byla mega nepříjemná :D Pořád se mi úplně nezdá ten děj a celkově je to takové pomalé, ale už tomu začínám pomalu přicházet na chuť. Hodnocení: 60%

Agent Carter - Bridge and Tunnel (2015) (epizoda)

Druhý díl je o trochu lepší, než ten předchozí, ale pořád mě to tak úplně nebaví. Peggy je stále poměrně sympatická, Jarvis je pořád totálně skvělý :D Organizace Leviathan je pořád strašně nezajímavá a celkově ten děj a příběh mě úplně neoslovily. Je tu pár fajn akčních scén, má to super atmosféru, ale jinak prostě nic moc. Hodnocení: 60%