Antaeus

Antaeus

okres Nové Zámky
Nejako bolo a nejako bude. Ale nikdy nebude tak, aby nejako nebolo.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 13.11.2018  09:44

VEĽKÉ sklamanie. Jednotka bola surova, priama, šťala do svätenej vody v krstitelnici a so zdvihnutým prostredníkom na plnú hubu ziapala na pohrebe mníšky. Ziapala a to bolo dobre. Bolo ju v tej záplave rádobypoučnýh fetfilmov počuť. Naproti tomu dvojčička je ako zakríknutý napravený feťák, ktorý si ale sem-tam trochu zaspomína na časy, keď "to ešte žilo". To sú tie svetlé okamihy. Inak je plusom akurát niekoľko scén a fakt, že sa dala dokopy komplet parta po takom dlhom čase. Videť tento paskvil dnes a bez znalosti jednotky spamäti, dve hviezdy za snahu. Nostalgia je ale sviňa, zatemňuje úsudok ako zatemný mesiac Slnko a tak na nebi horko-ťažko zbadať 3 vetché hviezdičky..

• 19.10.2018  18:13
    Tajný život pana Ávily (TV seriál) (2013)

Keď máte s niekým problém na SR, žalujete ho. Keď majú s niekým problém Mexikánci, "vyriešia" ho. Za týmto účelom navštívia miestni podnik, ktorý sa špecializuje na riešenia inak neriešiteĺných problémov. Je to zároveň aj vysvetlenie, prečo sa Mexičanom stáva toĺko "nehôd". No a jedným z týchto riešiteĺov je aj pán Ávila, poisťovací agent, ktorého náhle povýšenie na riaditeĺa pohrebného ústavu neznamená iba krajšiu kanceláriu, vyšší plat a oddaného asistenta. Ale tiež manželku prekvapenú kariérnym twistom svojho manžela, hafo nových (ne)priateĺov a večerné správy plné pracovných úspechov señora Ávili a jeho (nie vždy) oddaného tímu a nových kolegov.. Seriál je temný, ponurý, často chladný. Ako svet, v ktorom sa odohráva. Rešpektuj pravidlá, nerob chyby a prežiješ v ňom. Ale urob chybu a prežiješ iba ak všetci ostatní zomrú. A ak si navyše Señor, je chyba každého Tvojho zamestnanca aj Tvojou osobnou chybou, ktorú je potrebné vyriešiť. Ak nie, staneš sa sám chybou na vyriešenie. Výborný prierez organizovaným zločinom siahajúcim tak vysoko, ako je to prakticky len možné. Seriál graduje s každou sériou a prerod účtovníka Ávili v Pána pánov je ako fascinujúci, tak bolestivý..

• 3.9.2018  01:50
    Ostrov pokladů (TV film) (1990)

Film hodnotím spamäti. Ale ak si z neho aj po viac ako 20-tich rokoch pamätám aj iné, než názov, neváham a pálim 4 ako v Sarajevu. Aj keď tam ich vlastne bolo 6. Či 7?.. Každopádne hneď, ako splaším funkčný prehrávač Video Home System-u, oprášim si detstvo a možná s nostalgickou slzičkou pridám aj piatu do páru..

• 17.7.2018  19:26

To bol tak úchylné, až to bolo zábavné! Neopísateľné (aj navzdory faktu, že sa tu o to mnohí viac či menej úspešne pokúsili), nutné vyďjeť! Hlavne už asi začínam rozumieť ženskej záľube v návštevnosti kaderníka..

• 11.6.2018  01:34

No tak ja teda šovbyznys nesledujem, ale ani mne neunikla satyra na túto tému. Polnišová ako divoká karta ma miss Slovensko? Latinák ako najsexi muž niekoľko rokov po sebe? A toto niekto berie fakt vážne? Kto pozna Cuky a Luky z Kredenca, musel vedieť, do čoho ide. A kto nie a má aspoň nejaký nadhľad, musel film pochopiť. Je to zabavne a na moje prekvapenie tu skoro neboli trapné okamihy! Výborná satira s VEĽKOU dávkou sebairónie a sebareflexie. Kto nechápe, nech ide nabudúce radšej na Twajlajt..

• 29.5.2018  23:27
    Taxidermia (2006)

Kurva to bol úlet! Na hodnotenie sa vyspím. A asi nie len raz..

• 21.5.2018  00:08
    Temná věž (2017)

Ako pilot ku seriálu kľudne za 3, ako film.. Alebo sa na to ešte vyspím a podľa starého známeho "ráno múdrejšie večerať" sa ku hodnoteniu ešte vrátim.

• 30.4.2018  15:14
    Podezření (2000)

5 obvykle dávam iba filmom, ktoré si po dopozeraní môžem ihneď pustiť znova a vychutnám si ich rovnako, ako po prvýkrát. Keď ale ide o dielka, kde je pointa tým hlavným ťahúňom, nedávam za 5, lebo.. no logicky už ma prekvapko nečaká. Ale tu urobím výnimku, nakoľko a) film je tu podhodnotený a b) ako fanúšik "roomoviek" som bol z filmu nadšený! Herecký koncert v dvoch miestnostiach. Mňamka..

• 23.4.2018  21:40
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Všichni sou mrtví Dave, všichni sou mrtví..

• 15.3.2018  23:27

Nie. Takto nie. Ako Spidermanov skalný už od svojich siedmych rokov eduro.. erukdo.. odborne prehlasujem tento počin za zločin voči predlohe. Chudobný a nesmelý chlapec bez rodičov, ktorému zastrelia aj strýka a ostane mu iba teta May, chlapcovi, ktorý si kostým ušil doslova na kolene a ktorý si vrhače pavučiny ukutil v domácej dielničke, tak tomu istému chlapcovi tu dali Ajronmenov oblek aj s integrovanou šarmantnou asistentkou a full výbavou, ktorú Ajronmen normálne skrýva v pancieri. Samohybné autonómne ploštice, robotické drony, 570 nastavení vrhačov pavučín (nekecám, to číslo je citované), rentgenove videnie, infravidenie, menič hlasu atď atď.. Este raz: to nie je popis Ajronmenovho plechového supersaka, ale zooznam hračiek v textilnom pyžame Spajdrmena. A to som ešte nespomenul milfku Marisu ako tetu May, Spidiho platonickú polovičku afrického pôvodu a fakt, že pomaly každý v jeho okolí vie, kto je Spidi v civile. No nie. Neviem, ci je to Ajronmen junior wanabí, alebo čo, ale tudy cesta nevede. Ak chcú z Padavky Parkera spraviť supermana, nech natocia Tajne vojny. Inak nech sa držia predlohy. Veľkými pozitívami tak ostávajú akčné scény a Keaton čoby Vulture. V siedmych rokoch by som si nechal koleno vŕtať za akýkoľvek film o Spidim. Dnes by som si nechal protézu uhniť, len nech už ho radšej netočia.

• 17.2.2018  22:59
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

(Pozor! Ťažko potláčam nadšenie, tak budem trochu infantilný). No HOTOVO! Dožil som sa toho, aby mal niekto za morom gule natočiť osemdesiatkovú kečupiádu! Navyše Ashov suchý humor a hlášky by sami o sebe rozbili každého démona, ale uznávam, že motorovkou namiesto ruky a upilovanou dvojhlavňovou brokovnicou to ide predsa len máličko farebnejšie. No a ten jeho team "duchobijcov".. No poteš.. Hlavne zrak, aspoň čo sa Kelly týka. Toto má veľkú šancu presekať sa do mojej topky.

• 17.2.2018  22:36

Jas som pri tom zaspal. A to sa mi fakt stáva zriedkavo. A aj keď som nečakal zázraky, predsa len Transformers, že áno, to, čo som videl ma fakt nebralo. Vizuál ako obvykle na úrovni, ale to, ako si kovoví G.I.Joe furt nájdu nový a nový dôvod prichádzať na návštevu a ako sa im ľudia stále odznova stavajú na odpor, to už začína byť trapné. Ako keby bol každý ďalší diel rebootom. Pán Záliv, to je také zložité pozrieť si svoje predošlé diela na osvieženie pamäti, keď už si nepamätám, o čom boli? Fakt je nutné stále dookola začínať od začiatku? Nebolo by jednoduchšie natočiť rovno seriál? Ďalší diel TRANS-formátorovskej telenovely si už nepozriem. Strata času.

• 10.12.2017  20:45

Vizuál v 3D pekný, príbeh pre deti.

• 11.10.2017  21:51
    Ostrov (2005)

Hodnotenie hlavne pre prvotný "wau" efekt. Na druhé či ďalšie pozretie tak maximálne na 3. A nebyť toho "wau" efektu. jednu by som ešte ubral.

• 8.10.2017  00:51

No to tu ešte nebolo. Film o Draculovi je historicky nepresný! Tak za to by mal niekto prísť o prácu. Alebo rovno odvisnúť. Alebo by sme sa mohli upokojiť a vychutnať si celkom zaujímavo postavený príbeh, v ktorom sa pekne mieša realita a rozprávky. Navyše praotec čech, teda pardon, chcel som napísať praotec upírov je obzvlášť šťavnatý. To je asi trochu spojler pre každého, kto číta moje komentáre (Ahoj Provitamin) a rád sa necháva filmami prekvapiť, ale nakoľko ja som o existencii filmu nemal ani páru (upozornila ma naň moja drahá polovička), prišla mi prvá asi polovica filmu obzvlášť pútava. V nej som ešte tak nejak netušil, ktorým smerom sa film bude uberať. Či smerom dohadov a fikcie, alebo známych faktov a histórie. Výsledok bol zábavný guláš všetkého možného, s lehce sentimentálnym koncom (dobre dobre, silno sentimentálnym), čo sa ale dá odpustiť. (250)

• 26.9.2017  21:25

SPOILER ALERT! Hm.. Podobne, ako pri Dr. Strange, som nevedel celkom presne, čo čakať. Ale že votrelec je vlastne laboratórne vyšľachtená spóra či vítrus nejakej mimoňskej huby, to ma fakt rozsekalo. A tiež že jediný android dokázal za púhych 10 rokov vyhubiť prakticky všetku faunu na planéte. Alebo aspoň na tej časti planéty, na ktorej sa sám pohyboval. A to vrátane celej mimozemskej civilizácie humanoidov, ktorí vlastne stvorili život na Zemi. Z filozofického hľadiska by bol Nietsche z filmu nadšený. Lenže.. Už je mŕtvy..

• 19.9.2017  23:50

Film bol fakt troch strendž, asi som čakal niečo iné, nie Koprfílda na steroidoch. Pútavé, Cumberbatch charizmatický. A i keď som sa vcelku dobre bavil, nemyslím, že budem mať tak skoro záujem vidieť to znovu. Jeden z dlhej rady filmov, ktoré pobavia, vyslovene neurazia (pokiaľ teda nie si začínajúci amatérsky iluzionista a na rozdiel od tunajšieho doktora ovládajúceho skutočné čáry-máry potrebuješ fešnú asistentku na odlákanie divákovej pozornosti, kým nebadane vsúvaš králika do klobúka. To by ťa film mohol nadobro poznačiť.), ale po čase vyšumia z hlavy.

• 12.9.2017  21:48
    Doma na porádku (TV seriál) (2012)

Namiesto komentára iba odporúčanie: šup na jútub a kuk na to. Link nebudem dávať, vygúgliť to snáď nebude problém..

• 19.4.2017  21:23
    1890 (TV seriál) (2017)

Príliš dlhý rozbeh, pomalý spád, zbytočné vedľajšie dejové línie. Herecké výkony kolísavé, aj keď vcelku uspokojivé. Milión drobných a tisíce väčších nedostatkov, dier v logike, ojedinele idiotské chovanie postáv. Tak prečo za štyri? No.. Pekné scenérie, prostredia, kostými aj kulisy. Hlavne rozmanité. No a aby som nezabudol to najdôležitejšie: seriál dokáže udržať záujem! Vrah je naozaj dobre skrytý. Neustále sa vynárajú nové podozrenia a nové motívy postáv. Na počudovanie nie sú umelé, ale pôsobia prirodzene. Úprimne som bol zvedavý na pokračovanie a aj keď bola fúra pasáží zbytočná či zbytočne dlhá, neodradili ma od pokračovania.

• 17.4.2017  19:25
    Méďa 2 (2015)

No čo dodať? Pecka. V podstate podobná volovina, ako prvý diel, ale dospelejšia. A na počudovanie to funguje výborne. Záver na Komikkone nemá chybu. Dvaja úchylní "partizáni" v maskách šikanujúci nerdov a gíkov a inú háveď ma rozbili. Zábavnými momentami je film nabitý a v mojich týraných očiach prekonáva aj veľmi solídnu jednotku. Čo dokazuje dve veci: Že sa dá s trochou snahy natočiť výborné pokračovanie a že všetkým u prdele, či to niekto chcel alebo nie.

• 17.4.2017  19:15
    Azyl (2008)

Brutálny experiment to je maximálne pre narkoleptikov. Kto z nich to dotiahne až do konca pri plnom vedomí, je vyliečený. Na druhú stranu nedá sa povedať, že by film bol vyslovene nudný. On je "iba" nudný. Násilie je tu celkom OK, ale jedna gore scéna na 10 minút koncentrovanej nudy je zlý pomer aj pre filmového diabetika.

• 24.10.2016  01:52

Tarantino vanabí. Ale nejde mu to. Až na niekoľko gore scénok, ázijské ehm.. "kvetinky" na čele s Lusi Ljú a Rasela Vranu ide o velice nepodarený počin.

• 11.9.2016  19:10

Sí Es Áj Štokholm s naklonovaným Gibsom z En Sí Áj Es sa vydávajú po stopách ultrapravicovej grupy retardov s hákovými krížmi namiesto mozgových závitov tradične hulákajúcich tradične nacistické sračky proti každému a všetkým, čo podľa nich ohrozujú švédsku demokraciu. A sú setsakramentsky úspešní! Navyše ako "vedľajší produkt" svojho snaženia sa dostanú do "krížku" aj s gangom z opačnej strany barikády: Bandou potomkov strýčka Sama. Napinák od titulkov po titulky. Kto bude nakoniec úspešný a komu ostane po poslednom výstrele stáť? Aspoň jeden muž? Bande potomkov Červeného Erika? Potomkov zberačov bavlny, pozostatok nekontrolovaného importu? Alebo polícii, ktorá má gule aj napriek ženám vo svojich radoch? No neuhádol by si..

• 5.9.2016  20:14
    Želvy Ninja (2014)

No hej, čo asi tak čakať od filmu so zmutovanými tínejdž korytnačkami, ktoré sú navyše nindža a trénuje ich obrpotkan? Poďte bližšie, nech nemusím kričať, šepnem vám to do uška: NO NIČ INTELIGENTNÉ, MUDRLANTI! Nechápem, načo na podobné filmy čumia ľudia, ktorí dopredu vedia, že to oodpadujú? To fakt nemáte iné na práci, než čumieť na rozprávky, kde už námet je pekne mimo realitu, a potom tu vo veľkom kritizovať absenciu logiky? U Hulka si kritiku odniesli trenírky. Tu čítam kritiky za vagón, ale že by niečo konkrétne, to nie. Asi len miestni "jasomodborníci" nemajú gule priznať, že v rámci žánru "tínejdž mozgu výplach" ide o vskutku vydarený rimejk.

• 14.8.2016  02:13

Nie, neprežijem (na potešenie mnohých) a (ako správny erudovaný kritik) ani neodpustím tak skvelému filmu všetky tie nezmysli (na ich výpočet si prečítaj iný komentár, skoro v každom ich je tu spomenutých tak za Tatrovku). Prečo, boha jeho, prečo, sa museli všetky tie nezmysli udiať? Tak realisticky pôsobiaci život tankistov, tak pekne vyobrazená cynika tých, čo prežili tak dlho a ono sa to na konci zvrtne v skurvenú americkú rozprávku na ktorú mohlo s pokojom v duši capnúť nálepku aj olmájty Dizny štúdio. Neviem, ale v posledných rokoch mam silný pocit dežavu SSSR (a nie len filmový), akurát tentokrát sa ku nám hovná valia zo západu..

• 3.8.2016  02:35

Za 5. To ako komentár stačí. Na všetko ostatné tu je tisíc odborníkov a tisíc lepších komentárov. Alebo aspoň kvetnatejších, chlpatejších, zelenších či svalnatejších. Ale prihodím si na miestnu grafomanskú kopu aj ja za jedny vidle: Humor, farbičky a humor sú troma najväčšími devízami filmu (viem, že som "humor" napísal dvakrát, Tatári..). A tiež tá banda zlepencov na čele s ultracynickým svišťom (viem, že to bol medvedík čistotný, Tatári.. Človek aby tu všetko vysvetľoval..). Veľmi milé prekvapenie a keď si predstavím, že som sa filmu úmyselne vyhýbal, mám skoro chuť sa z tohoto svojho hriechu vyspovedať. Skoro..

• 3.8.2016  01:45
    Hostel (2005)

Videl som to snáď ešte za minulého režimu. A dodnes neviem, ako toto "dielo" ohodnotiť. Lámu sa vo mne dve polohy: Sadistická a (no povedzme že) patriotická. Sadistu vo mne chápem. Aj keď vzhľadom na povesť filmu som čakal, že bude ukojený viac. No a patriot vo mne škrípe zubami za pohľad na Slovensko ako na rozvojovú krajinu kdesi v Tichomorí. A tak ma nebotyčne serie, že tu máme policajný štát, s ktorým žiadne OSN ani NATO poriadky nerobia, že na SR nie sú žiadne mobily (iba tie v rukách amerických turistov) a vrchol dopravy je rozjeba.. staré žiguli, na ktorom jazdí ako plebs, tak aj fízli. Smotánka sa ale vyváža na 603-kách. Asi preto, lebo na to majú. Na druhej strane ani na Texas nenazerám ako na krajinu, kde kadejakí psychopati porciujú turistov do soté motorovou pílou. Tak čo tie pohnuté emócie? Snáď preto, lebo u nás (podľa amerických kolegov) na diskotéke stále vyhráva Paľko Haberovie. A to je fakt vrchol, takto nás vykresliť pred svetom..

• 31.7.2016  23:32
    Tekken (2010)

Farebný videofilm podľa farebnej videohry. Nič viac ani menej.

• 15.4.2016  09:27
    November Man (2014)

Huha.. Čakal som bežný nedeľný výplach "ja som lepčí agent ako ty"! a "nie , nenaučil som ťa ešte všicinko!". A ono nie. Pírs je ako tuhý chlapík v pohode uveriteľný (až som bol sám prekvapkaný, ako veľmi), jeho žiak sa snaží, čo to ide a hajzlíci sú nechutne reálny. Žiadne veľkolepé ratata-ta, ale pekne "komorné" pif-paf sem-tam okorenené nejakým tým bum-bum. Veľmi príjemná chuťovka, ktorá dokázala aj z bežných surovín ukuchtiť náramne výživné soté agentov, nájomných vrahov, skrytých svedkov, prestreliek a tak podobne.. Film, ktorý nestihne nudiť a ku koncu vyslovene upúta aj bez megalomanských výbuchov mrakodrapov.

• 29.3.2016  00:27

Asi takto.. Keď počas úmorného pracovného dňa ide človek na obed, obyčajne nemá náladu, chuť a (ako v mojom prípade) ani dostatočné množstvo straveniek na nejaké šaškovanie s bažantom na víne s ananásovou majonézou a kaviárovou prílohou. A tak si objedná hovädziu s rezancami a šnicel. A pokiaľ táto zmes nijak exkluzívnych surovín nechutí ako zostatok po vyvarených plienkach trojmesačného kojenca a vyprážaný vecheť, človek bude spokojný. Takže pokiaľ niekto nečaká, že vyššie spomínané menu (v tomto prípade zložené z Dolfíka, Toníka, Roníka a Mišíka) za tri padesát bude chutiť ako posledná večera anglickej kráľovny (rozumej: blokbástr), bude (zrejme) taktiež spokojný..

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9