PetGriDus

PetGriDus

Petr Petgridus

okres Praha

• 20.12.2010  14:45
    Pohádky o mašinkách (TV seriál) (1987)

Tenhle večerníček byl pro mě jako dítě velký zážitek.

• 16.12.2010  22:12

Díky Pomovi a ČSFD za projekci. Fantastické technické zpracování a skvělý doprovod od Daft Punk přebijí rozpačitost z děje a blížící se nudu u delších povídacích pasážích. Jako fanoušek demoscény dávám 4*. I když mám obavu z trendu, že kulhající film zachráníme 3D kabátem.

• 15.12.2010  07:05
    Ondine (2009)

Ne všechny mořské panny jsou tím čím se zdají být. I přes ten trochu rozpačitý konec dávám 4*, protože to byla krásná filmová procházka.

• 9.12.2010  07:14

Plný velký sál kina Světozor přihlížel nesmrtelnému hrdinovi s vousy jak si poradí s nekonečnými nástrahami, které mu pobyt ve Vietnamské lidové republice způsobil. Vypjaté bojové scény leckdy vyvolaly smích a dá se říci, že zubem času se film z žánru akčního béčka přesunul do žánru nechtěné akční komedie. Jeden ze zajatců mi připomínal českého herce Matonohu. Ve filmu byl v domovní scéně zbořen mýtus, že Chuck nevrhá stín.

• 5.12.2010  15:04
    Tokio! (2008)

Merde mě nebavilo. Zbylé dvě povídky výborné!

• 4.12.2010  19:26

Filmové pohlazení. Někdy ten nejbližší je tak daleko a ten nejvzdálenější tak blízko.

• 1.12.2010  04:45
    Američan (2010)

Mainstreamové publikum bude mít s tímto filmem asi dost problém, když se ale člověk nechá unášet krásnou hudbou a dívá se na film Američan z pohledu umění tak zas tak vyloženě zklamán být nemůže. Tvůrci si zaslouží ocenit za odvahu, že natočili trochu jiný film než na který jsou popcornem odkojení diváci navyklí.

• 28.11.2010  02:00

Příběh, který může zažít každý z nás, o tom kam až může vést láska ...

• 23.11.2010  07:40
    Až do smrti (2007)

JCVD v pozici ve které ho opravdu neznáte. Aneb co dokáže udělat s člověkem životní zlom. V záplavě šílených filmů s JCVD v posledních letech je to hodně příjemné překvapení.

• 1.11.2010  21:46

Díky ČSFD za projekci!

• 7.3.2010  06:43
    Timecop (1994)

3 hvězdy z nostalgie a plus s přihlédnutím do jakých dalších hrůz směřovala kariéra JCVD v následujících letech

• 4.2.2010  16:04
    Big Hit (1998)

11 let sem ten film chtěl vidět a za tu dobu zas tolik nezestárnul!

• 1.2.2010  07:35

Pod(f)uck mě bavil víc.

• 31.1.2010  00:07
    Fish Tank (2009)

Vtáhne Vás na 2 hodiny do děje a nepustí!

• 8.1.2010  07:31
    Ratatouille (2007)

Totální pohoda při jejímž sledování jsem dostal opravdu velký hlad.

• 2.1.2010  08:02
    Cvokař (2009)

Film mě oslovil možná podobným osudem. Nevadilo mi ani volnější tempo, které je tu ve většině komentářích vyčítáno. Nemá to sice drive jako Americká Krása, ale rozhodně bych to neoznačil za propadák. Kevin Spacey podává hodně dobrý výkon. Škoda trochu konce. Pobavilo mě v jednom komentáři zde spojení slov psychotický psychiatr, protože komentující zjevně neví co to slovo psychotický znamená. I přes volnější tempo pohodový film co stojí za vaši pozornost.

• 22.12.2009  13:50
    Podfu(c)k (2000)

Tohle byla jízda!

• 20.12.2009  20:40
    Avatar (2009)

Mezník ve filmových dějinách. Ve 3D opravdu pohádkový zážitek.

• 20.12.2009  09:04
    Četa (1986)

I po 23 letech od svého vzniku velice působivý film. Myslím, že v každém z nás je kousek Eliase a zároveň i Barnese. Lidé nejsou zvířata, zvířata z nich dělá válka.

• 11.12.2009  08:21

Tenhle film mi zas trochu otevřel oči a pomohl mi pochopit svoje nitro.

• 11.11.2009  23:43
    Zoufalci (2009)

Tento film mě potěšil jako diváka v zoufalém věku. Hodně hlášek ze života. A některé scény se myslím mohou stát po nějakém čase kultovními. Nechápu proč tomuto filmu někdo dal odpad. Je příjemné konečně slyšet ve filmu Čtení se Strýčkem Míšou.

• 3.11.2009  21:34

Fanoušci Palo Habery si můžou přidat hvězdičku navíc.

• 1.9.2009  22:23
    Sin Nombre (2009)

Po shlédnutí tohoto filmu si uvědomíte, že na tom nejsme tady u nás zas tak špatně.

• 1.9.2009  06:25

Řemeslně zajímavě udělaný film, ale jinak tam prostě něco drhlo. Jinak děkuji ČSFD za fajn akci!

• 29.8.2009  05:29

Dechberoucí film o tom že silou vůle se dají překonat i zdánlivě nepřekonatelné překážky. Sonda do světa lidí, kteří neměli takové štěstí a musejí se prát se svojí špatnou psychikou. Filmů s touto tématikou není mnoho a zas je to trochu jiný pohled než v Přeletu nad kukaččím hnízdem nebo ve filmu The Soloist. Film dokázal opravdu realisticky zachytit co vlastně takový nemocný člověk schizofrenií ve své nemoci prožívá. Je to dá se říci souboj sám se sebou se svým mozkem. John Nash tento boj nevzdal a my díky filmu můžeme ocenit jeho nezlomnou vůli, která ho dovedla až k zaslouženému úspěchu. Četl jsem i knihu, která byla předlohou k filmu a musím uznat, že filmové zpracování knihy je mistrné.

• 27.8.2009  10:15

Dokoukal sem a je ve mě takový zvláštní pocit. Zas po delší době film, který mě dostal. Říkal sem jsi, že Jima budu mít zaškatulkovaného jako blbého a blbějšího ale tento film mě přesvědčil o opaku. První předtitulková část mi připomínala trochu můj život. Kolik vlastně takových Joelů po světě chodí? Zaslouženě pět hvězd.

• 12.8.2009  06:09
    G. I. Joe (2009)

Dabing je opravdu příšernej :((((((( a pobavila mě automobilová honička, která byla natáčena asi v 50 metrovém úseku Haštalské ulice v Praze 1 takže pro člověka, který tu ulici zná je komické když na počátku honičky se začíná na začátku 50 metrového úseku a po ujetí několika km v honičce se střihem vrátíme na druhý konec 50 metrového úseku. Počítačově dokreslená eiffelovka za známou karlínskou budovou budí rozpaky ale zas na druhou stranu kolik američanů zná Prahu tak dobře aby to poznali.

• 14.4.2009  21:36
    Gran Torino (2008)

To se nedá komentovat.To se musí vidět!Absolutní bomba!

• 16.11.2008  12:46
    Hra smrti (1978)

4 hvezdy jen za závěrečné souboje které natočil pravý Bruce Lee.

• 29.7.2008  08:50
    Hard Boiled (1992)