Slovensko (2004)

Slovensko...moja rodná hruda:)

Zpívej 2 (2021)

Konečne otvorené KINO a očakávaný 4* zážitok ešte k tomu aj v prvý deň premietania na Slovensku.

Ariana Grande: Live in London (2018) (koncert)

Zaujímavé spojenie koncertu a talk show (2v 1) z Londýna. Koncert Ariany Grande so svojou skupinou, zborom a za doprovodu veľkého ženského sláčikového orchestra.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Mám rád tento film a pozriem si ho zakaždým, počas doma stráveného papučového tele-víkendu. Záver filmu ma vždy dostane do pomykova, keď Miranda (Meryl) v aute povie (Andrei) Anne "vidím v tebe veľký kus seba". A potom sa udeje zvrat , takto som si koniec nepredstavoval. Jednoznačne 4*.

Země dinosaurů 10: Velké dinosauří putování (2003)

Od času kedy povinne pozerám s mojimi dcérami celodenne TV s výhradne detskými kanálmi dostávam sa opäť do dávno zabudnutých čias mojej závislosti na rozprávkach. Pomaly začínam poznať lepšie vysielaciu štruktúru týchto detských TV staníc ako tých obľúbených filmových. Nedávne sobotné ráno pri tichšie pustenej televízii ma donútilo skôr vstať a ďalej nevylihovať, pretože práve dávali tento skvelý animovaný dinosaurí príbeh o ceste za žiariacim kotúčom. Dokonca som si zistil a pozrel odznova jeho následné opakovanie, pretože som ho nevidel od začiatku a to už je samo sebou čo povedať...

Športy na Slovensku (2011) (seriál)

Je úžasné pozrieť a priblížiť si aká bola minulosti keď sa nám v športe darilo. Pozrieť si tú radosť a výkony našich športovcov. Dobrý začiatok pred hlavným vysielacím programom kde šport hrá prvé husle. Dokument pre fanúšikov ako aj nešportovcov, ktorý sa môžu čo to dozvedieť o najväčších úspechoch Slovákov na športoviskách

Rakev na přání (2010)

Tak tento dokument ma prikoval k televíznej obrazovke na dobrú trištvrte hodinku. S prvoti som si myslel, že ide o žart? Neskôr som spoznal aspoň cestou obrazu čo to o tradícii a zručnosti majstrov práce s drevom a časti kultúry tejto africkej Ghany. Určite je to svetový unikát vo výrobe "rakiev na prianie" a ich celosvetový dopyt a predaj cez internet. Moje hodnotenie je veľmi vysoké, dal by som plných 5* keby ma nezarazila tá časť dokumentu kedy finálny produkt bol reálne už použitý k svojmu účelu a umiestňovaný do zeme, kde vačšinou bola vykopaná rozmerovo menšia jama a miesto jej zväčšenia radšej účelovo poškodili, usekli či ulomili vytŕčajúcu časť tvorivej práce majstrov tohto remesla, ktorý práve tieto koncové časti detailne ručne opracúvali

Zázračné přistání (1990) (TV film)

Film nakrútený podľa skutočnej udalosti z 28. apríla roku 1988 (skoro leteckej tragédii), ktorú vďaka skúsenému kapitánovi, bývalému inštruktorovi lietania na vojenských stíhačkách a jeho druhej mladej ešte neskúsenej pilotke neskôr kapitánke a v neposlednej rade duchaprítomnej a obetavej letuške sa skončilo ukážkovým letom v núdzovom stave a aj pristátím bez dalších následkov na zdraví a majetku. Je vôbec zázrakom, že o život prišla len jedna osoba z 94 prítomných na palube (89 cestujúcich a 5 členov posádky) a to letuška, ktorá v čase prasknutia trhliny na strope v prednej časti trupu a následnom vytrhnutí veľkej časti lietadla bola vymrštená do atmosféry. Výborný a zároveň mrazivý záber bol na zraneného muža, ktorému z ľavej časti hlavy trčal kus vytvarovaného predmetu podľa obrysu tela z úlomkov lietadla. Tvorcovia sa snažili aj o vykreslenie ďalších postáv, ktoré sa pričinily na záchrane a pomoci či naopak vytvárali stres a paniku z nevedomosti, strachu o vlastný život či pretvorení vlasnej mysle na čin svojho života

Knight Rider (1982) (seriál)

uau..tak toto auto som strašne chcel, ako malý chlapec keď som ťahal na špagáte za sebou dreveného zajaca. Aspoň, že "angličák" som mal, vlastne kde ho mam? Idem ho pohľadať:)