djsaly

• 18.1.2014  12:54
    Slovensko (2004)

Slovensko...moja rodná hruda:)

• 31.12.2019  20:54
    Ariana Grande at the BBC (koncert) (2018)

Zaujímavé spojenie koncertu a talk show (2v 1) z Londýna. Koncert Ariany Grande so svojou skupinou, zborom a za doprovodu veľkého ženského sláčikového orchestra.

• 5.10.2019  23:57
    Karel Gott - Zůstanu svůj (TV film) (2019)

Maestro Karel Gott, ďakujeme!

• 22.9.2019  13:12

Mám rád tento film a pozriem si ho zakaždým, počas doma stráveného papučového tele-víkendu. Záver filmu ma vždy dostane do pomykova, keď Miranda (Meryl) v aute povie (Andrei) Anne "vidím v tebe veľký kus seba". A potom sa udeje zvrat , takto som si koniec nepredstavoval. Jednoznačne 4*.

• 15.2.2013  09:31

Od času kedy povinne pozerám s mojimi dcérami celodenne TV s výhradne detskými kanálmi dostávam sa opäť do dávno zabudnutých čias mojej závislosti na rozprávkach. Pomaly začínam poznať lepšie vysielaciu štruktúru týchto detských TV staníc ako tých obľúbených filmových. Nedávne sobotné ráno pri tichšie pustenej televízii ma donútilo skôr vstať a ďalej nevylihovať, pretože práve dávali tento skvelý animovaný dinosaurí príbeh o ceste za žiariacim kotúčom. Dokonca som si zistil a pozrel odznova jeho následné opakovanie, pretože som ho nevidel od začiatku a to už je samo sebou čo povedať...

• 20.5.2012  16:44
    Športy na Slovensku (TV seriál) (2011)

Je úžasné pozrieť a priblížiť si aká bola minulosti keď sa nám v športe darilo. Pozrieť si tú radosť a výkony našich športovcov. Dobrý začiatok pred hlavným vysielacím programom kde šport hrá prvé husle. Dokument pre fanúšikov ako aj nešportovcov, ktorý sa môžu čo to dozvedieť o najväčších úspechoch Slovákov na športoviskách

• 7.8.2011  10:02

Tak tento dokument ma prikoval k televíznej obrazovke na dobrú trištvrte hodinku. S prvoti som si myslel, že ide o žart? Neskôr som spoznal aspoň cestou obrazu čo to o tradícii a zručnosti majstrov práce s drevom a časti kultúry tejto africkej Ghany. Určite je to svetový unikát vo výrobe "rakiev na prianie" a ich celosvetový dopyt a predaj cez internet. Moje hodnotenie je veľmi vysoké, dal by som plných 5* keby ma nezarazila tá časť dokumentu kedy finálny produkt bol reálne už použitý k svojmu účelu a umiestňovaný do zeme, kde vačšinou bola vykopaná rozmerovo menšia jama a miesto jej zväčšenia radšej účelovo poškodili, usekli či ulomili vytŕčajúcu časť tvorivej práce majstrov tohto remesla, ktorý práve tieto koncové časti detailne ručne opracúvali

• 18.7.2011  16:13
    Zázračné přistání (TV film) (1990)

Film nakrútený podľa skutočnej udalosti z 28. apríla roku 1988 (skoro leteckej tragédii), ktorú vďaka skúsenému kapitánovi, bývalému inštruktorovi lietania na vojenských stíhačkách a jeho druhej mladej ešte neskúsenej pilotke neskôr kapitánke a v neposlednej rade duchaprítomnej a obetavej letuške sa skončilo ukážkovým letom v núdzovom stave a aj pristátím bez dalších následkov na zdraví a majetku. Je vôbec zázrakom, že o život prišla len jedna osoba z 94 prítomných na palube (89 cestujúcich a 5 členov posádky) a to letuška, ktorá v čase prasknutia trhliny na strope v prednej časti trupu a následnom vytrhnutí veľkej časti lietadla bola vymrštená do atmosféry. Výborný a zároveň mrazivý záber bol na zraneného muža, ktorému z ľavej časti hlavy trčal kus vytvarovaného predmetu podľa obrysu tela z úlomkov lietadla. Tvorcovia sa snažili aj o vykreslenie ďalších postáv, ktoré sa pričinily na záchrane a pomoci či naopak vytvárali stres a paniku z nevedomosti, strachu o vlastný život či pretvorení vlasnej mysle na čin svojho života

• 17.5.2011  11:44
    Knight Rider (TV seriál) (1982)

uau..tak toto auto som strašne chcel, ako malý chlapec keď som ťahal na špagáte za sebou dreveného zajaca. Aspoň, že "angličák" som mal, vlastne kde ho mam? Idem ho pohľadať:)

• 10.3.2011  09:27
    Návrat kráľov (TV pořad) (2011)

Z názvu "Návrat kráľov" som si sprvoti predstavoval opačné synonymum a hľa? Naozaj tam boli králi a ešte aký! Dokonca som si dovolil aj na niektorých už pozabudnúť, Vaše ctené veličenstvá mi to ráčia prepáčiť, však. Takú bohatú nádielku som ešte pokope a to v jednej relácii ešte nevzhliadol. A toto posolstvo by som rád zanechal všetkým tvorcom a médiám aby naďalej produkovali TV Reality Show a tak o desať, dvadsať rokov som si opäť mohol pripomenúť a pozrieť v jednom krásnom večeri pri televíznej obrazovke ten rozkošný výkvet slovenskej pospolitosti a dúfam, že aj výber ne-moderátora programom nebude zaostávať za tým terajším. Moje hodnotenie je veľmi silné 4* a rukavica je hodená..

• 13.1.2011  14:07

Túto rozprávku si určite rád pozriem aj nabudúce, pretože som nevidel posledných desať minúť aj keď som už pätnásť meškal do práce:) doslovne ma očarila pestúnka svojou kúzelnou drevenou palicou a myslím si, že aj pripútala k sledovaniu televíznej obrazovky a sedadlu pohovky. Najviac mi utkveli opakujúce sa scény kedy sa z ničoho nič objaví v zábere pestúnka a povie: "klopala som" odpoveď: "samozrejme, ja viem" to ma dostalo! Moje hodnotenie preto zvyšujem na 4 a 1/2*

• 28.9.2010  17:17
    Hlava státu (2003)

"ja som vláda, ja môžem všetko" a je to tu..amerika má nového prezidenta:)

• 21.9.2010  14:25

Na dobu v ktorej bola táto rozprávka napísaná a zahraná i mňa ako dieťa upútala, keďže som sa bál tmy a samoty. Pamätám si ako mi mama nechávala svietiť lampu do času kým som nezaspal. Dnešnú generáciu už takéto rozprávky nezaujmú pre ich nádych inej doby i prevedenia grafických efektov napriek tomu, že princezná Zorenka ma blankytne modré oči...

• 23.6.2010  10:32
    Test magazín (TV pořad) (2008)

Objektívne, rýchle a vecné testovanie výrobkov od A až po Z, ktoré je možné si pozrieť aj v archíve relácii na STV

• 23.6.2010  08:57
    Paľba (TV pořad) (1996)

RE: súhlasím s "Musakle" a dodávam, že redaktor Paľo Fejér pokračuje vo svojich začatých šľapajách dnes v REPORTÉROCH na STV

• 20.6.2010  19:49
    Noc v archíve (TV pořad) (2009)

RE: súhlasím

• 5.8.2019  13:51

3* za ten koniec...pobavil som sa...ešte že to bolo také krátke...

• 31.12.2017  15:50
    Podľa zvyku starého (TV pořad) (1989)

Toto sa mi este za desat rokov na portali nestalo, nepodarilo...som prvy, ktory pridavam komentar i hodnotenie...

• 25.7.2010  18:20
    Hadí princ (TV film) (1973)

Typická televízna inscenácia inak nazvaná ako hra pre mládež, ktorých stovky či tisíce vyrobila STV. Myslím si, že nezaujala ani v rokoch minulých a nie to dnes. Jednoduchý príbeh hadieho princa v podaní Michala Dočelomanského, princeznej, studne a nádvoria Maharádžovho sídla zo šedivými kulisami. Jednoznačne dielo má iba hodnotu umelcov a majstrov slovenskej hereckej obce, ktorých aj výkony boli dosť okresané a nevýrazné. Moje hodnotenie je 2* za hru a 4* za herecké obsadenie

• 14.7.2010  19:42
    On a ona u vás doma (TV pořad) (2000)

Je to súťažno zábavná relácia, ktorá príjemne pôsobí domácim prostredím v súbojoch dvoch manželských dvojíc pod taktovkou herca a moderátora Petra Kočiša vysielaná na verejnoprávnej STV1. V každej časti sú pozvané nové dvojice, ktoré odpovedajú v rovnakom čase na tú istú otázku a cieľom je zistenie či žijú v idylickej symbióze, či nie? Relácia má aj charitatívny rozmer. Moje hodnotenie je 2 a 1/2*

• 11.7.2010  10:48
    Zlatá brána (TV pořad) (1974)

VERZIA 1: Zlatá brána otvorená, zlatým kľúčom podoprená, kto do nej vojde, hlávka mu zojde, či je ona či je on, nepustím ťa z brány von. VERZIA 2: Zlatá brána otvorená, zlatým kľúčom podoprená, kto do nej vojde, jabĺčko nájde, či je ona či je on, nepustím ho z brány von.

• 11.7.2010  10:29
    Na stopě (TV pořad) (2000)

Tento kriminalisticko-publicistický program vysielaný v českej verejnoprávnej televízii má už za sebou desaťročnicu vysielania v novej podobe (starú verziu za čias éry socializmu nemusím popisovať) o čom svedčia aj výsledky hodnotenia a sledovanosti najviac u starších generáciách reprezentatívnej vzorky obyvateľstva. Má svoje miesto a aj opodstatnenie vzhľadom na dobu v akej žijeme. Jedná sa hlavne o informovanie verejnosti a o pomoc pri pátraní po určitých typoch "osôb" spoločnosti. Tento program nesledujem ale čo sa týka námetu a vecnosti uvítal by som ho aj na obrazovke pre slovenského diváka.

• 4.7.2010  09:46
    5 proti 5 (TV pořad) (2007)

Hodnotenie tejto rodinnej ak sa podarí tak 5-dňovej súťaži proti 5-tím iným rodinám v hádaní najviac položených anketových odpovedí vybraných z ľudí ulice za éry zabávača a moderátora Petra Novotného na českej TV PRIMA bolo o poznanie 1/2* lepšie ako ten istý TV formát na slovenskej STV so zabávačom a moderátorom Andrejom Bičanom. Keďže dnes nemám možnosť už sledovať tento formát s novým moderátorm Petrom Lesákom a ako čítam z iných komentárov tak som aj rád. Spomienka na dobrú pohodu po dni v práci pri sledovaní televízie pred večernými správami. Moje hodnotenie je 3 a 1/2* oproti 3*

• 23.6.2010  09:07
    De Facto (TV pořad) (2007)

Táto publicisticko-politická diskusná relácia "De Facto" vysielaná na TV JoJ je ten istý formát ako na TV Markiza, relácia "Sito" pred jej odchodom moderátora Daniela Krajcera do konkurenčnej súkromnej televízie. Moje hodnotenie dnes je 2 a 1/2* a v minulosti 3 a 1/2*

• 20.6.2010  18:54
    Sedem (TV pořad) (2008)

Ak by som mal zhodnotiť tento formát ako celok tak je to humoristicko-glosátorská TV show uvádzaná "Eňou", ktorá pláva v týchto vodách hádam "odjakživa" a má rovnaký scenár či stálych hostí dnes i včera ešte na konkurenčnej stanici (s rovnakým názvom bez "s.r.o.") Neskorá večerná hodina vysielania uberá širokej verejnosti (vysielanie po 22 hod. aj vzhľadom k obsahu *18) okrem pravidelných divákov medzi, ktorých nepatrím ale ak v tej dobe mám zapnuté TV a chcem sa pobaviť z udalosti a príhod uplynulých dní v podaní určitých hostí tak sa moje hodnotenie pohybuje v rozmedzí od 2* po 4*

• 13.6.2010  01:42
    Modré z neba (TV pořad) (2008)

Myslím si, že pomáhať druhým a hlavne chorým a odkázaným na niekoho iného pomoc je ušľachtilé a potrebné. A to je v prvom rade na tomto už niekoľko sezón obľúbenom formáte to podstatné. Samozrejme, že bez sponzorských darov, reklamy, hviezdnych osobností a hojnej sledovanosti by nebolo možné vyčariť úsmev na tvári a zniesť aj "Modré z neba" tým trom ľuďom každý týždeň. Moje celkové hodnotenie je 3 a 1/2 * za pána moderátora akým je Vilo Rozboril.

• 12.6.2010  10:22
    Vtipnejší vyhráva (TV pořad) (1971)

Spomienka na roky minulé a vtipy dávno ale dávno po zenite bývalého režimu, každopádne tie dnešné sú takisto len vtipy dneška a tým pádom budú raz staré a neaktuálne. Relácia súťažno-zábavná a úspešná čo do sledovanosti i obsadenia.

• 21.3.2010  11:17
    Nové bydlení (TV pořad) (2007)

Relácia Nové bývanie je určená hlavne pre tých čo sa zaujímajú o realitný trh či hľadajú pre seba "nové bývanie" teda strechu nad hlavou a nevedia ako a čo robiť. Je to dobrý štart či návod kde začať! Samozrejme, že sa jedná o reality šou, ktorá musí aj niečím zaujímavým pritiahnuť diváka a tak zaručiť sledovanosť vždy s novým nápadom. Formát tohto druhu je obľúbený a vysiela sa nie len na slovenskej TV JoJ.

• 6.3.2010  19:15
    Next (2007)

Podľa obľúbenosti i spracovania je to priemerná americká akčná i svojím spôsobom sci-fi poviedka vo filmovom prevedení kde hlavnú postavu, ktorú som s údesom sledoval hlavne pre jeho výraz tváre a úletu na hlave mimochodom môjho obľúbeného herca. Bolo mi to smiešne ale asi tvorcovia vedeli prečo tak Nicolas Cage vyzeral:D Rád som si pozrel už dospelú Jessicu Biel aj kôli, ktorej som pred rokmi s obľubou sledoval rodinný seriál "7th Heaven" každú nedeľu doobeda. V príbehu by som radšej videl iný dôvod potreby pomoci hlavného hrdinu pre FBI ako nástroja pre zamedzenie použitia nukleárnej hrozby a na druhej strane komu by sa nepáčilo vidieť svoj osud aspoň dve minúty dopredu však? Čo ma zobudilo a zanechalo otvorenú myšlienku na film bola posledná minúta a ten nečakaný zaver filmu..moje hodnotenie je 3 a1/2*

• 13.10.2019  20:31

V obsahu sa píše, že to bude: "ekologické, zábavné a zázračné!" No ekologické beriem, pretože hlavným želiezkom sú ekologické ocenené projekty ale inak? Hodnotím jedine za tú ekológiu 2*.

<< předchozí 1 2