Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi
  • Drama

plakát

Gangy z Birminghamu - Série 4 (2017) (série)

Ešte stále vstrebávam neuveriteľné dojmy, jednoducho už som na štvrtej sérii a stále ma to baví.... Ale veď pri niektorých seriáloch som už vypínal v druhej sérii. Prečo je to vlastne také dobré? Jasné seriál sa už opakuje a dejovo sa posúva ďalej. Zápletka je tam ale už to  je  furt  na tom istom princípe: je tu niekto kto chce zabiť Tommyho=THE END! Ale toto je prekvapivo stále dobré a stále herecké obsadenie neomrzelo a pozor spoiler - Arthur nemusel prežiť, sorry kamo ale ľudí asi bavia oživovačky, áno, áno chápačka že to mali premyslené ale na Čo?! Na houno! A konečne tu neboli divné sexistické scénky, ktoré boli specifikovateľnejšie pre sériu tretiu.  Osobne je toto zatiaľ moja najobľúbenejšia séria, priam neuveriteľné že ma seriál ešte stále drží pri pozeraní a nie tak že nitkou ale rovno celým hrubým špagátom!

plakát

Gangy z Birminghamu - Série 3 (2016) (série)

Tretia séria. No zo začiatku som bol strašne nadšený, že však Campbell už zomrel čo môže byť už horšie? No aha zistil som to. Toľko sexu v seriáli sa podľa mňa nenachádza ani v sex uducation a tento seriál má ešte aj v názve SEX! Lenže no dajme tomu že sa to dá odpustiť. Veď predsa len tá Jaskynná hudba je chytľavá. Bál som sa že čo tu ešte vlastne bude a Ruskú mafiu som akože nečakal a ani Ruskú vojvodkyňu, ktorá bude nahá hrať Ruskú ruletu.... A povedal som si: veď to nie je až taký bizár a potom som videl scénu v paláci, myslím tu šialenú párty kde si to tak 20 ľudí rozdávalo v jednej izbe. A potom som bol trošku znechutený, nie ani preto že by tam boli holé ženy ale to že do riti sú všetci v jednej izbe no zahoďme to za hlavu. Opäť Cillian Murphy aka Tommy Shelby potvrdzuje že tvorcovia si vybrali správne. Ako viem že asi som to už písal v minulých recenziách ale herecké obsadenie je bombové priam rozprávkové. Ale stále som bol v napätí a stále som pozeral z veľkou chuťou. Teším sa na ďalšiu sériu.

plakát

Gangy z Birminghamu - Série 2 (2014) (série)

Sezóna za mnou a no....  opäť som to pozrel strašne rýchlo. Síce pri románikoch som niekedy až zatváral oči lebo ako sorry zasa spoiler - robenie starých ľudí nie je pre mňa. Ale tak celkovo sériu hodnotím predsa len nadpriemerne, aj síce kvôli pár "preklepom" alebo "chýb" to tolerujem. Prečo? No príbeh je super, postavy a ich charaktery sa pekne vypestovali od prvej série, len máme tu aj suchšie miesta. Tak ale dovolím si tvrdiť že pozerám fakt špičkový seriál aj napriek tým "maličkostiam". A dúfam že ma tretia séria nesklame tak ako ma nesklamali tie ostatné.

plakát

Gangy z Birminghamu - Série 1 (2013) (série)

Máme tu koniec prvej série a ja som nadšený. Seriály som už dlho nepozeral ale o tomto som počul už dávnejšie tak že si reku pozriem. No prvú sériu som zbaštil ako nič. Hustý gangsterský príbeh, premakané postavy, aj okoloidúci sú perfektní. Som zvedavý čo nám prinesie druhá séria aj keď nečakám už nič moc pretože neviem už čo by tvorcovia prinesli do série nové alebo inovatívne alebo čokoľvek odlišné. A plus keď to má 5 sérii a plánuje sa aj 6. séria. Takže hádam má druhá nezradí a dá mi to prečo som si tento seriál zapol.

plakát

Jozef Mak (2021) (TV film)

Jozef Mak, jeden z mála podarenejších slovenských filmov. Nejedná sa o zázrak ale v našej kinematografii veľmi rád uvidím niečo nové. Kamera mi trošku prekážala lebo behala tade kade ale to sa dá odpustiť. Pedro natočil film. Nie ďalšiu debilinu. On jednoducho natočil film, viete podľa mňa sa ťažko uchytíte na Slovenskej scéne lebo tu sa nerobia filmy ako v Hollywoode. Tu sa spravý jeden film za rok a to nám stačí. Len nie vždy sú tie filmy priaznivé. Ale veď nájdu sa tu filmy ako Čiara, ktoré ovplývajú špeciálnym drsným čarom, ktorý ja zbožňujem. Maštalír je tu ukážkový, proste aj v Čiare sa ukázal ako pekná sviňa (v tom dobrom). Po tomto filme mám akúsi nádej, že nerobíme sračky veď Hollywoodske filmy sú väčšinou 50 percentné filmy takže nemáme sa za čo hanbiť. Teda knihu som nečítal a ani neviem či mi film dal podnet na jej prečítanie. Ešte nad tým porozmýšľam, všetci herci boli fajn len hlavný hrdina mi nesedel. Akoby to bolo amatérsky zahrané, aj keď herec určite nebol amatér len nejak som mu neuveril čo vlastne hrá. Neviem možno som iba ja už zmagorizovaný béčkami. Ale za to postava Julky bola perfektná, jednoducho herečka to zahrala ukážkovo a myslím že túto dámu budeme v budúcnosti oslavovať ako Lasicu.

Poslední souboj (2021)

Ridley, Ridley... ty kuján, toto je geniálne. Toto je reálne najlepší medieval film ever! Matt Démon je prekvapiteľne výborný hnusák a Adam Šofér prekvapivo tiež! Možno sa Adam poučil zo Star Wars lebo takto ho nepoznám. Budem sa asi už opakovať ale Scott nám opäť dokázal že vie ako sa profesionálne režírujú filmy. A na modernú filmárčinu. Ako fakt som príjemne prekvapený. Napätie funguje zážitkovo a ten posledný súboj.... Aaaaaaaa, to bola fakt najlepšia časť filmu. Aj keď sa film skončil ako sa skončil, verím že to bolo podľa skutočnej udalosti a že sa to teda tak aj reálne skončilo.

Roztříštění (2019)

Zaujímavé. Od Netflixu som nečakal ništ moc ale prekvapilo. Vážne. Aj keď tento pomalý thriller mi na začiatku poriadne liezol na nervy lebo viete, celú hodinu filmu tam len tak bezradne pobehujú a kričia po sebe no a posledných 40 minút rozoberem dôkladnejšie. Prvých 20 minút sa už začína čosi diať takže sa neukrižujete nudou no a posledných 20 minút za odohrá to najdôležitejšie a začne sa Vám naťahovať napätie. Ako z napätím som spokojný lebo ja som ešte 2 minúty po filme rozdýchaval. Herecké obsadenie svieže, pretože na čo sakra už pchať okukaných hercov do každého filmu, preto mám rád keď sú vo filme neznámy herci. Lebo keď herca nepoznám tak neviem aký výkon podá, takže to bude prekvapko. No lenže ak tam zase nadrbete Bruca Willisa tak presne viem čo od toho herca dostanem.

K zemi hleď! (2021)

Film, ktorý mi už Netflix ukazoval na oči dlho až kým som si ho nepozrel. Dicaprio je fajn len ako učiteľ, ktorý je moc príťažlivý.... Ehm no toto mi nesadlo aj keď nehovorím že nie je sexoš! Katastrofické vecičky nemusím. Jennifer mi sadla a prezidentka bola tiež ukážková. Ale no nemusím takéto žánre. Nehovorím že to je trash alebo že sklamanie roka.... Len film mi akosi nesadol nie pretože tam hrá Dicaprio alebo Lawrence či Streep, len neprišiel som si na svoje v tomto filme.

Wind River (2017)

Nečakal som že takto si strávim Vianoce ale stalo sa! Tento film ma mrazil už od začiatku a vlastne až po koniec. Temná atmosféra bola prítomná taktiež od začiatku. Jednoducho pecka. Postavy a scenár podarené možno mŕtvola vlka by mohla byť lepšia, ale to je len detailík. Ako takýchto filmov, ktoré majú podobnú atmosféru je na kinematografickej scéne požehnane. Kľudne sa nebojím tvrdiť, že som pozeral najlepší Vianočný film:) Ale nie, nie je to Vianočný film len aj som ho pozeral na Vianoce.... Hej keby sa takéto filmy vyrábali furt... každý by bol spokojný. Pretože béčka majú radi bohužiaľ len klasický konzumenti. A nie skúsený jedákovia.

Kráska a zvíře (2017)

Ajajajajaj..... Ďalšia prepesničkovaná detská rozprávočka. Pravda že nie som cieľovka pre tento film. Lenže nedokážem sa uspokojiť s niečím robené pre dievčatá - malé dievčatá. Príbeh je jednoduchý  ale uznávam, je to robené pre deti. Nie pre geeka, ktorý fičí na Alienovi a DC.....  Možno keby som sa premenil ako istý Wachowski tak by sa môj názor na tento dvoj - hodinový film. Ty kokos, tento film je dlhý ako celovečerný thriller a je tam toľko zbytočných piesní. Herecké výkony no.... polovičné ako hej Emmmmmmmmmička sa do tejto úlohy hodí ale že totálne. Veď však asi aj dosť makala na konečný výsledok a hej spieva pekne. No teda nepočul som ju spievať lebo som film pozeral po Slovensky. Ale dúfam že  hádam by to tam nedávali keby Emma nevedela spievať. Ale šablóna je proste taká že: jeden bohatý a namyslený idiot a nevinná chudobná prekrásna dievčina si fidlikajú úvodné piesne, z ktorých som vďaka Bohu nedostal mŕtvicu. No a kráska si nájde chlpatého krampusa a splodia spolu deti - teda myslím že ich splodia v budúcnosti...  Len chcem povedať že nič nové a ani inovatívne nepriniesla táto "nová" verzia starého anímaku.  Ach ani neviem ako to proste mám zhodnotiť. Lebo no nemôžem kritizovať niečo čo nie je stvorené pre mňa. Ale tak myslím že je to optimistická rozprávka, ktorá v tejto dobe padne. Videl som ju už viac krát len až teraz som sa rozhodol ju zhodnotiť. Viem že na začiatku som to celkom hejtil. Len pri mojom prvom stojákovi Hermione nemôžem dať horšie a ani lepšie hodnotenie.

Ovládací panel