Nabídka (2022) (seriál)

Keď som sa dopočul, že existuje seriál o natáčaní Krstného otca, nemal som v pléne pozrieť si to. Nakoniec som sa k tomu nejak donútil. Očakávania boli pod bodom mrazu a ja som myslel, že to vypnem po dvoch častiach. Nestalo sa. Absolútne ma to vtiahlo do deja a nesmierne ma to začalo baviť. Nikdy by ma ani len nenapadlo, že to, aby vôbec vznikol Krstný otec bol boj. Nejak som sa nad tým ani nezamýšľal ale až teraz si uvedomujem aké  to mali zložité. Herecky je tento seriál priam dokonalý. Miles Teller zahral Ala Ruddyho tak sebavedome a dôveryhodne. Krivdil by som, keby poviem, že niekto to zahral zle. No ja mám rád mafiánske filmy a gangsterky, a preto moja obľúbená postava a aj herecký výkon je Giovanni Ribisi, teda Joe Colombo. Je to priam neprehliadnuteľné, že inšpirácia pre túto postavu vychádzala z postavy samotného Krstného otca. Čo mi ale v konečnom dôsledku neprekáža a pomerne sa mi to páči. Musím pochváliť, že Al Pacino sa fakt podobá na Pacina a aj Marlon Brando vyzerá celkom ako Marlon Brando. Al Ruddy sa moc nepodobá, ale to nevadí. Coppola sa podobá tiež, Robert Evans už moc nie a ani Bettye sa nechytá. Ja viem, že to extrémne nevadí, ale hlavne, že sa podobá Pacino. The Offer ma veľmi príjemne prekvapilo a potešilo. Veľmi šikovný seriál, v ktorom ale musím vyzdvihnúť miesta, kde sa mi to moc nepáčilo. Napríklad posledné dve časti. Neboli zlé. Pripadalo mi to však ako keď hráte skladbu v nejakom tempe, a potom zrazu spomalíte tempo. Je to tá istá skladba, ale pomalšia. Koniec sa snažil podobať originálu, ktorý som si mimochodom čistou náhodou pozrel pred touto časťou. Chýba mi tam však Clint Eastwood. No nevadí. Nedostatkov bolo fakt minimum a preto dávam The Offer 5 hviezd z 5.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Posledné dobrodružstvo Indiana Jonesa. Indy sa s nami rozlúčil vo veľkom štýle a na konci mi vybehla slzička. Ale no tak. Reálne? Toto by bolo ukončenie aké by som si želal. Namiesto toho som dostal ani neviem čo. Indy je starý. Ale že fakt starý. Na jednej strane vyzerá ako úbohý dôchodca a na druhej ako v najlepších rokoch. Úvodná scéna z minulosti je pomerne obstojná. Neviem síce z kerej riti vyhiahli Baza, ale tak čo už. Dostávame klasické dobrodružstvo plné akcie a nacistov. Síce Indy vyzerá ako postava z videohry ale berme to tak, že sme si nič nevšimli. Dej sa už potom úplne sústreďuje na Indyho v "súčastnosti" . Vôbec som neporozumel, že prečo sú agenti CIA takí neschopní a ešte prečo Mads Mikkelsen vyzerá 30 rokov stále rovnako? Síce má trošku belšie vlasy, ale stálo to je ten istý nácek. Ale ako záporak je dobrá voľba. Viem že nie som sám, ale nie je trošku podobný týpkovi zo Stratenej Archy? Ten čo mal takú zjazvenú ruku. Zo začiatku ma to aj celkom bavilo. Však prečo nie. Bolo to také dobrodružné, akčné, tak to ušlo. Nepochopím, že prečo je tam nejaká Helena, o ktorej som počul že nikde. Neviem ako odkiaľ sa dostala. A už vôbec neviem prečo Indy nemá syna? Kamoško kde si? (viem čo je s jeho synom, ale prišlo mi to divné ho proste nechať zomrieť). Helena je tak nesympatická postava, že radšej máte Jurgena. Majú tam teda nejakú vecičku, ktorú zostrojil Archimedes a údajne vie robiť trhliny medzi časom. Už vtedy mi nebolo všetko jedno. Ale niekde hlboko vo vnútri som dúfal, že však predsa nebudú cestovať časom. Ja idiot! Ako som si to mohol vôbec myslieť? A akonáhle sa dostali ku Archimedovi, pane bože. Indy isteže musel ostať v starovekom Grécku, ale nie. To by naša Heľenka nedopustila. Tak ho Heľina udrela a dajakým zázrakom sa dostali naspať do prítomnosti. A čo ma od*ebalo, Marion tam vošla v tej istej košeli, ktorú už nosí podľa mňa od narodenia a začala sa tam muchlovať s Indianom. Ty kokos... Taký jeden pán z kina radšej došiel - to bola asi najzábavnejšia časť filmu.  Je to pomerné sklamanie. Fakt som sa na tento film tešil. Nedúfal som, že by to bolo nejaké úžasné, ale aspoň také, aby som si povedal, že to bolo adekvátne rozlúčenie. Toto bolo niečo ako zahanbenie pre staršie filmy s Indym. Nemyslím tým Kráľovstvo Krištáľovej lebky. Ale tie tri. Oproti starým filmom to bolo hrozné. Ako recyklovanie legendárnych scén a hlášok na mňa proste nefunguje. Nebolo to síce nič hrozné, ale neviem či by som si to druhý krát pozrel.

Insidious 3: Počátek (2015)

Insidious nám opäť prináša recyklovaný dej a aj postavy. Sú síce iné, ale vo všetkých ohľadoch sa správajú rovnako tupo, ako tie v predchádzajúcich filmoch. Insidious dva bolo fajn, toto ale už nebolo ani strašidelné. Pár krát som sa zľakol, ale nebolo to nič úžasné. A tak čoskoro bude v kine nový, tak už to nejako dopozerám.

Tiché místo: Část II (2020)

Druhá časť Tichého Miesta je dosť dobre porovnateľná s tou prvou. Síce už bez Johna, ale za to ho dopĺňa môj obľúbený Cillian Murphy. Tentokrát je scénar takmer rovnaký, len dostávame rozšírenie post-apo sveta. Atmosféra porovnateľná s prvou časťou. Som spokojný.

Tiché místo (2018)

Nemal som chuť na horor, preto som zapol Tiché miesto. Tiché miesto nie je ten typ filmu, kde je prekomplikovaný scenár. Na čo? Tento film je božský! Celá atmosféra, ktorú film vytvára je fantastická, pretože jeden zvuk dokáže zmeniť všetko. John Krasinksi sa prekvapivo ukázal ako schopný režisér. A zistenie, že je to ten týpek so zlým účesom z Officu, bolo pre mňa komické... Ja nemôžem tento film viacej odporučiť.

Pomáda (1978)

Zabite ma. Ja som si svojvoľne vybral tento film s očakávaním, že však muzikál nebude až taký hrozný. Hej? Fakt som si to myslel. Neviem ako mi do hlavy vlietli takéto hriešne myšlienky, no možno muzikálu v divadelnej forme ešte dám šancu. Ale toto! Pre boha! Je nejaká random scéna vo filme a zrazu z ničoho nič proste začnú všetci spievať a ja sa dívam, že ty vole, nemal by som experimentovať s crackom. A toto sa deje celé dve hodiny. Ja ani neviem posúdiť herecké výkony, lebo všetci sú tak strašne afektovaní a divní. Zrejme takto sa robí muzikál. Ja som tomu neprišiel na chuť.

Hříšný tanec (1987)

Toto bolo hriešne až tak, že sa obrázku Ježiša zavreli oči. Hovoril som si, tak mal by som prestať pozerať filmy o nadupaných svalovcoch a raz za čas pozrieť aj niečo pre ženy. Ach jaj. Paťo je veľmi inšpiratívny človek. Za prvé: vedieť tak tancovať chce fakt talent, dych berúce. A za druhé: ja som sa rok učil spievať a nič pekné z toho nevyšlo, ale tento človek ešte aj naspieva pesničku do filmu a aby som nezabudol, aj zatancoval! Paťo má odo mňa veľký obdiv, lebo je fakt vidno, že je umelec. Čo sa týka ženskej hrdinky, tak mi nevadí, zo začiatku mi vadila, ale potom som ju dokázal stráviť. Celá táto lásková záležitosť je pekne nereálna. Ale celkom idylická a taká pekná. Je to fajn pocit, keď sa pozeráte na dvoch ľudí, ktorí sa majú radi. Nie je to nejaký totálne úžasný film, ale dať tri hviezdy mi bolo proti srsti.

Jak jsem poznal vaši matku - Série 3 (2007) (série)

Som veľmi milo prekvapený. HIMYM bolo prvé dve série celkom milučký seriálik. Nie že by to nebolo aj v tretej. Tretia séria sa mi páčiloa viacej. Môžeme si cšimnúť Boba Odenkirka v úlohe Marshallovho šéfa čo je veľmi milé cameo. Fun fact: presne kvôli Bobovom cameu v How I met yout mother sa vytvorila postava Mikea v seriáli Breaking Bad. To znamená, že keby nemal Bob rolu v HIMYM, nebol by Mike, tým pádom by zrejme nebol ani Better Call Saul. Udialo sa nám tu pár udalostí, ktoré sú celkom podstatné. Napríklad Tedova láska k tej doktorke, ale čo je podstatnejšie Barney sa očividne zaľúbil. Síce to je stále: ,,a teraz si povieme ako som spoznal vašu mamu, teda nie, teraz vám poviem iný príbeh..." , celkom ma to v predošlých sériach hnevalo, tu si však na nič také nespomínam.  Ja som sa bavil. HIMYM je moja takzvaná "náhrada" za Priateľov ale s úsmevom môžem skonštatovať, že mi supluje Priateľov dobre.

Jak jsem poznal vaši matku - Série 2 (2006) (série)

HIMYM sa nám rozbieha v plnej paráde. Zažral som sa do toho a obľúbil zároveň. Dlho som hľadal dobrý sitcom. Práve som ho našiel.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Bratov Coenovcov považujem za kvalitu. Preto som bol ochotný pozrieť si film, ktorý som našiel na Netflixe. Áno, čítate dobre. Hodnotenia ma vôbec nezastrašili. Videl som western, tak reku nebude to stáť za hovno. Teraz by som skôr zmenil svoj názor. Nie, že by to fakt za to hovno stálo, ale nie je to dokonalý film. Niektoré poviedky boli super, iné zas moc nie. 1. The Ballad of Buster Scruggs - úvodná poviedka je veľmi vizuálne krásna a vtipná. Dej je jednoduchý a zároveň má aj myšlienku. Má rýchly spád a pôsobí to ako studená čapovaná Kofola v lete. Hlavný hrdina je sympatický a spev vôbec nekazí krásnu, priam rozprávkovú atmosféru. Koniec je morbidný, ale nie je celkom random. Viete, myslíte si o sebe, že aký ste úžasný a neporaziteľný. Že nikto na vás nemá, vždy sa nájde niekto mladší, lepší, krajší. Myslím, že moja najobľúbenejšia poviedka. 2. Near Algodones - opäť skvelá fresh poviedka. Skvelé postavy, hlavný hrdina sympaťák... koniec super. Ujo panvica je najväčší šéf divokého západu. 3. Meal Ticket - kde mám len začať. Poviedka je nemastná neslaná. Neviem, nesadla mi. Na začiatok máte prvé dve poviedky, ktoré sú úžasné a potom dostane dlhú a celkom depresívnu poviedku. Nechcem tvrdiť, že by bola zlá, ale zatiaľ ste mali komédiu a teraz si musíte zvyknúť na niečo menej komické. Isteže je to silný príbeh, ale neviem či zrovna patrí do tejto komediálnej zmesi. 4. All Gold Canyon - konečne som sa dočkal ďalšej sympatickej poviedky. Herci, teda herec je sympatický človiečik (ten druhý až tak nie). Ide si za svojím cieľom aj keď už možno nemá na to sily. Tvrdo maká a potom mu niekto niečo... Vtedy som ostal celkom v sklamaní, lebo som si hl. postavu obľúbil a nechcel som teraz baladu. Na moje prekvapenie sa táto poviedka skončila dobre, Veľký palec hore. 5. The Gal Who Got Rattled - Celkom sa nám to tu zlepšuje, ale musíme si na to trošku počkať. Isteže je poviedka dobrá, je na mňa až moc romantická. Ja chápem, že zrejme bol zámer aby si každý divák v tom našiel svoje. Prekvapivo dostávame sympatické postavy ako Mr. Arthur alebo lámač Mr. Knapp. Koniec je vcelku morbidný, ale aj podivne zábavný. Nebola to najlepšia poviedka, ale nebola ani najhoršia. 6. The Mortal Remains - piati odlišní ľudia spolu cestujú v dostavníku. Majú rozdielne názory a je to nuda. Pardon, ale film má viac než dve hodiny a ja už čakám príjemný koniec, ale nie. Na čo? Však? Tak, nejedná sa o takú strašnú katastrofu, ale chýba tomu náboj. Niečo čo by trošku pozdvihlo tú ťahajúcu sa atmosféru. //// The Ballad of Buster Scruggs nie je najhorší film. Oplýva veľmi pekným vizuálom aj hudbou. Herci berú svoje povolanie vážne a postavy vyzerajú fakt živo. Trošku to malo nádych Wesa Andersona aj keď to je asi len tak dosť malý nádych. Ja to tam ale niekde vidím. Bratia Coenovci ma zatiaľ v ani jednom ich filme nesklamali (videl som až dva, teraz teda tri) a s úsmevom môžem konštatovať, že ani teraz ma nesklamali.