slunicko2

svítím všem

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 96 128
    • 10.5.2020  14:04

Klasicky životopisně ponudnělé. 1) Život Stephena Hawkinga byl natolik pozoruhodný, že ani ponudnělé zpracování nedokázalo filmu příliš ubrat na zajímavosti._____ 2) Herecký výkon mého oblíbeného 32letého Eddieho Redmayna (Hawking) byl výborný. Zaujal mě i rovněž 32letý Charlie Cox (přítel Jonathan)._____ 3) Vtipná definice kosmologie: I´m a Cosmologist... It is a kind of religion for intelligent atheists._____ 4) Skvělé vyznání o smyslu životního usilování:There should be no boundaries to human endeavor. We are all different. However bad life may seem, there is always something you can do, and succeed at. While there's life, there is hope._____ 5) Výstižný koment: Cinematrix ****.

• 10.5.2020  13:35
    Lucie Bílá - recitál (koncert) (2019)

53letá Lucie Bílá prokazuje svůj sklon k šansonům. 1) Slova chvály nestačí. Ze všech hledisek to bylo skvělé vystoupení. Oduševnělá tvář, vkusné šaty, nádherné líčení, parádní hlas a výborný repertoár._____ 2) Zaujaly mě písně Hany Hegerové v novém odlehčeném hávu. Bílá postrádá tragiku Hegerové. Ale je osvěžující slyšet chronicky známé písně více zazpívané, než zarecitované. Hegerová byla jen jedna, ale Bílá na ni důstojně navázala a poprala se s touto výzvou skutečně se ctí._____ 3) Nepřehlédnutelné jsou i písně s křesťanskou tématikou.

• 10.5.2020  13:25
    Konec léta (TV film) (1967)

Silná atmosféra vesnického léta. 1) Děti protivně řvou, teenageři dělají naschvály a ti starší sentimentálně vzdychají. Nic se tu neděje, ale to bezčasí horkého letního dne je sladké._____ 2) Zaujal mě Jaroslav Zátka (teenager Jirka), o němž jsem však na netu nic nenašel.

• 10.5.2020  13:02
    Hacker (2015)

32letému Chrisu Hemsworthovi to sluší.

• 10.5.2020  12:58
    Avenue 5 (TV seriál) (2020)

Chvílemi, pravda, něco málo problesklo, ale většinou jsem viděl křečovité, nudné a trapné pokusy o vtip.

• 10.5.2020  12:14

Komedie? Horor? Kdepak. Jenom hloupá nuda.

• 10.5.2020  12:06

Bez chuti a bez zápachu. 1) Film je plný různých vychytávek, bondovských zbraní, zajímavého prostředí s mimozemšťany a tak. Akce jsou efektní a na efekt, grafika je vymakaná. Útočníci přijali vzezření teroristů._____ 2) Chvílemi mi snímek připomínal Harryho Pottera - zejména při dopravě do Londýna včetně hudby._____ 3) Bohužel po chvíli vyšla najevo prázdnota a samoúčelnost toho všeho a film mě přestal bavit.

• 10.5.2020  11:53
    Modrý den (TV film) (1994)

Těžkopádně utahané.

• 29.4.2020  15:35

Těžkopádná nuda.

• 29.4.2020  15:26

Ponudnělý utahaný survival. 1) Nabízí se srovnání se Štvanci, což je ovšem jiná třída._____ 2) K neuspokojivému dojmu přispěl i mizerný český dabing na Primě s hlasy neodpovídajícími postavám a celkový zvuk jako z telenovely._____ 3) Důvodem ke sledování byl 40letý Jonathan Rhys Meyers, který nezklamal. Pěkný byl i 33letý Mads Sjøgård Pettersen (Gudrunin bratr Grønwol).

• 29.4.2020  15:01

Celé je to takové ponudnělé. Herci na mě působí, jakoby je někdo (režisér?) zbavil jejich přirozeného charismatu, ať už mluvíme o pěkném 34letém Johnny Deppovi anebo o klasice, 57letém Al Pacinovi.

• 29.4.2020  14:55
    Popel (TV film) (1969)

Starosvětská inscenace starosvětského příběhu. 1) Nabízí se srovnání se Stříbrným větrem. Stejný autor, stejný režisér, a, věru, nezaměnitelný rukopis obou tvůrců._____ 2) Koukal jsem, jaký byl 22letý Viktor Preiss (student Hanka) charismatický a hezký kluk._____ 3) Přes melodramatické prvky se herci dobře přenesli._____ 4) Zaujala mě i 24letá Klára Jerneková (dcera Pavla), ale všichni herci bez výjimky odvedli výborné výkony.

• 29.4.2020  14:38

Důstojné a nudné jako zaprášená školní knihovna.

• 8.4.2020  11:47
    Fénix (2014)

Německo-polská nuda. 1) Komentář obsahuje spoilery. Čti až po zhlédnutí filmu!_____ 2) Na rozdíl od většiny komentátorů zde na ČSFD mi nevadí vykonstruovanost příběhu ani fakt, že muž nepoznal svou ženu._____ 3) Základní problém, který se snímkem mám, je nuda prvních 40 minut, kdy jsem málem od televize utekl. Nadbytečně dlouhý úvod by se dal zvládnout za čtvrtinu této doby a tím výrazně ušetřit producentovy peníze a divákovy nervy._____ 4) Dále mi silně vadí, že nevíme, proč udělal muž, co udělal. Nabízí se prvoplánové vysvětlení: on jako ne-žid se rozvedl se svou ženou po rozhovoru - nátlaku - výslechu (nehodící se škrtni) na gestapu. Tu pak následně zatkli a poslali do koncentračního tábora. Musel to učinit anebo ne? Znamená fakt, že se rozvedl, i to, že se zachránil? Zachránil by svou ženu, kdyby se nerozvedl? Mělo jeho chování nějaký vliv na fakt, že byla poslána do koncentráku? Odpovědí může být mnoho a různých._____Když scénáristé připustí, že muž nepozná svou ženu po ročním odloučení a operaci obličeje, pak stejně dobře mohou připustit, že jeho chování mohlo nějakým způsobem ovlivnit její osud, ať už že do tábora půjde anebo nepůjde. To ovšem z filmu nepoznáme._____ 5) Další zmatek přinesl konec filmu. To, že ji nakonec pozná (nebo se mu dá poznat ona) bylo jasné už od začátku. Filmaři to zvládli velmi decentně a vytříbeně. Ovšem ukončit film v tomto okamžiku mi přijde podobné, jako kdybych jel vlakem z Prahy do Plzně a v Rokycanech mi řekli, že tu vlak končí, vystupovat. Dál ať si cestu domyslím. Byl jsem zvědav právě na jeho reakci, na jeho chování, na jeho vysvětlování a tak._____ 6) Film nabízí možnost, že mu žena odpustila (nic proti němu nepodnikla), i když málem ne (revolver v kabelce). Ale i tento výklad může být mylný._____ 7) Apologetům hitchcockovských postupů chci připomenout, že základním předpokladem je, aby byl divák napnutý nebo se i bál. Film mě (po čtyřiceti minutách) skutečně zaujal, ale napětí vypadá jinak.

• 7.4.2020  11:42

Za socialistickou vesnici! 1) Z filmu si odnáším pocit trapnosti z toho, co lidi museli snášet. Jdu na soudružskou návštěvu. A kdopak vás posílá, slečinko? Dělníci! Právě na těchto margináliích je nejlépe vidět zvrácenost režimu, který se nejenže za ně nestydí, ale ještě o nich točí "zábavné" filmy. A pšenice bude mít tři klasy! Když budeme chtít, tak jich bude mít pět!_____ 2) Konec překoná i osvědčené socialistické pohádky. Největší agitátoři jsou zachyceni podnikovým náměstkem, jak nesou Panenku Marii. Zemědělci se za ně postaví a všichni na místě podepíšou přihlášku do družstva. Surrealismus hadr._____ 3) Filmaři nijak netají názory a postoje agitátorů, kterým nejde o združstevněnou vesnici, ale: Tady jde o čest naší agitkolony! I jejich mínění o zemědělcích si těžko dá někdo za rámeček: Aby je čert vzal! To nejsou lidi!_____ 3) Ale na plný konec zazní pěkné české: co jsme si, to jsme si..._____ 4) Výstižný koment: zputnik (nehodnotil).

• 7.4.2020  11:23
    Poldové a nemluvně (TV seriál) (2020)

Jalová snaha udělat rodinný pohodový seriál vyšla na prázdno. Tvůrci moc tlačí na pilu, výsledkem jsou vtipy typu: zasměj se nebo tě zastřelím. 1) Seriál začal pěkně, ale postupně díly prostupovala stále větší a větší nuda._____ 2) Policie nic nedělá a jen řeší, jak se nenamočit. Její bývalý šéf se chová jako kokot._____ 3) Rovněž herecké výkony jsou typicky seriálové (v tom špatném smyslu slova). Zvláště výkony policistů jsou samé pitvoření (současný šéf Marek Němec, jeho zástupce Radek Holub i řadoví policisté)._____ 4) Vlastně to nejhezčí byla sportovní postava 33letého Marka Adamczyka v parádních džínách.

• 7.4.2020  11:07
    Veterán (TV film) (2020)

Konečně jsem pochopil, jak žít po dvaceti letech v cizinecké legii. Otevřu si kavárnu. 1) Nevýraznému (jako obvykle) scénáři 45letého Marka Epsteina ani profesionalita 53letého Jana Hřebejka moc nepomáhá._____ 2) Ale je tu 40letý přitažlivý Milan Ondrík s parádní sportovní postavou (veterán), 23letý Vincent Navrátil (syn místostarosty) a překvapivě zajímavá 32letá Marie Poulová (dcera místostarosty)._____ 3) I brněnské reálie působí mile._____ 4) Výstižný koment: honajz*.

• 7.4.2020  09:47

Tři povídky o vzorných komunistech. 1) Slušná Instrukce*** těží ze zajímavého prostředí. 58letý Zdeněk Řehoř můj oblíbený herec rozhodně nebyl, zato rovněž 58letý Rudolf Hrušínský jako vyšetřovatel gestapa byl podle očekávání skvělý._____ 2) Povídka Tvrdohlavá* je o ničem, skrytém za fasádou statečné družstevnice._____ 3) Unylý Kandidát** uzavírá tuto přehlídku socialistického ideologického kýče.

• 7.4.2020  09:31
    Společník (TV film) (2003)

Průvodním znakem filmu je neohrabanost. 1) Neohrabaná režie pracuje s dost mizerným scénářem a neohrabaný snímek nabízí pomalou a polopatickou zábavu._____ 2) A to vše navzdory výbornému hereckému obsazení (Dušek, Holubová, Somr, Vašut) i příjemnému námětu.

• 7.4.2020  09:25

Zmatený děj primitivní zápletce nijak neposloužil. 1) Ve filmu chybí to jediné, co by snad mohlo být zajímavé - jak osobnost agenta ovlivní psychiku zločince._____ 2) Londýnu na záběrech to sluší.

• 27.2.2020  11:04
    Work In Progress (TV seriál) (2019)

Nesympatické, hysterické, zakomplexované, neatraktivní, tlusté ženské mě ke sledování, věru, nelákají. 1) Přidejte nevýrazný scénář a deprimující americká kamaradschaft a je vymalováno._____ 2) Měl jsem tendenci přidat hvězdičku z pocitu sounáležitosti s lesbickými ženami, ale postavy mě natolik iritovaly, že z toho nic nebylo._____ 3) Jo a už vím, co to je psychopatická buzna. Ale toto poznání mě nijak netěší.

• 27.2.2020  10:55

Není to nezajímavé, jen je to k ničemu. Sledování filmu pro mě není zábavné ani mě nijak neobohatilo. 1) Nemám rád hádanky a nerad je luštím._____ 2) Hard version pevnosti Boyard mi přijde jako nějaká odvozenina počítačových her._____ 3) Pointa byla jediná možná a ta pak i nastala. Druhá pointa je pěkná.

• 26.2.2020  12:23
    Rocketman (2019)

Kvalitní muzikál s výborným scénářem, choreografií a dojemnými okamžiky. 1) 53letý sympatický herec a v posledním desetiletí i režisér Dexter Fletcher se očividně poučil z předchozího snímku o Mercurym, kde asistoval a následující čistě svůj projekt pojal odlišně._____ 2) Podobně jako mnozí zde se ani já neubráním srovnání s filmem o Mercurym. Popovou hudbu veleúspěšného Sira Eltona Johna jsem znal, ale neposlouchal. Nelíbila se mi. Naproti tomu pop-rockovou tvorbu Queen z konce 80. let jsem zbožňoval. Mercury byl sexy, zatímco obtloustlý vykroucený extravagantní John mě nijak neoslovoval. A vida - u filmů je to naopak. Zatímco Mercury je odtažitý jako školní učebnice, John je skutečný, z masa a kostí (a z tuku). Bohemian Rhapsody je o Mercurym a ničem jiném. Rocketman je o vykořeněnosti génia a hledání smyslu života a místa mezi lidmi. Kdybychom nahradili hlavní postavy virtuály, Bohemian Rhapsody by ztratil smysl, zatímco Rocketman by byl stejně působivý, jako je i teď._____ 3) Verbalovi*** a dalším bych chtěl připomenout, že film není moc o Eltonově homosexualitě. Jeho hlavní frustrací a bubákem z dětství je nedostatek lásky, odcizenost génia, vpravdě děsivé prostředí, v němž vyrůstal a které film působivě zobrazuje. Že jeho později objevená homosexualita k pocitu začlenění do společnosti nijak nepřispěla, je jasné, ale to není primární sdělení filmu. When are you going to hug me?_____ 4) Jen ty terapeutické momenty ve skupině mi připadají nadbytečné - proškrtat či odstranit. Mělo by to větší spád a šťávu._____ 5) 30letý pěkný Taron Egerton (Elton John) se v maskérně změnil v nepříliš atraktivního, později přímo nehezkého maníka oháveného do hnusných oblekových kreací - inu, Elton John jako vyšitý. Je i dobrý zpěvák - vše songy nazpíval sám._____33letý Jamie Bell (textař Bernie) vypadal v dlouhých vlasech divně, ale jeho přitažlivosti to neubralo._____ Dále mě zaujali 33letý Richard Madden (milenec a první manažer John Reid) a 23letý Charlie Rowe (asistent producenta Raymond)._____ 6) Mám rád vyznání lásky ve dvojici, kde je jeden straight a jeden gay: I love you, man. Always have, always will... I love you, man. I do, but... not in that way._____ 7) Výstižný koment: Matty****, D.Moore*****, Ghoulman*****.

• 25.2.2020  11:15

Parta kulturistů na dovolené na jachtě ztroskotá u útesovitého pobřeží, kde je napadnou jiní kulturisti. Obě party se pak honí a přetahují, jak jinak, než o princeznu. Jak to asi dopadne? 1) K filmu mě přitáhlo herecké obsazení: Tom Hopper, Ryan Kwanten, James Norton. Ovšem film jim nenabídl nic po herecké stránce ani z hlediska jejich velké přitažlivosti._____ 2) Ještě trochu zaujala krásná jihoafrická (!) krajina úspěšně představující Skotsko.

• 25.2.2020  10:54
    Čistka (1981)

Ponudnělý lehce filosofický a lehce ironický snímek. 1) Atmosféra konce světa někde v africké poušti je vystižena docela trefně._____ 2) Přerod policisty z hlupáčka - otloukánka do nemilosrdného mstitele byl rychlý a nepřesvědčivý._____ 3) Zaujal mě pes s pěšinkou na hřbetě, aby si každý z rozhádaných manželů mohl hladit svou polovici._____ 4) No, alespoň jsem se dozvěděl, proč se psi očuchávají zezadu. Že nejsem škrob, podělím se s vámi o toto poznání. V době, kdy psi vládli světu, měli jednou kongres, aby určili nové zákony. Šéfpes tehdy pravil: Vzhledem k mizerné hygieně zde na místě navrhuji, aby každý účastník odložil svůj zadek u vchodu. A tak se i stalo. Ovšem, co čert nechtěl, přišlo tornádo a všechny prdele pomíchalo. Nikdo pak nepoznal, komu která patří. Od té doby si psi očuchávají zadky.

• 25.2.2020  09:53
    Syn temnoty (2019)

Totálně o ničem a ještě k tomu nudně. Nejsem zkušený fanoušek hororů, natož pak znalec, ale připadá mi, že snímek udělali podle obvyklých schémat. Jenom vtělení ďábla nahrazuje kukaččí dítě, antipod Supermana.

• 24.2.2020  12:12
    Hotel Mumbai (2018)

Nenudil jsem se, ale nijak mě to nebralo. 1) S pragmatickou názorností vidíme, co jsou teroristé zač - zmanipulované oběti výplachu mozků pocházející zpravidla z chudého prostředí. O jejich manipulátorech se nedozvíme nic._____ 2) Film se mě nijak emociálně nedotkl. Postavy mi byly šumafuk, jejich utrpení jsem pociťoval stejně, jako kdybych pod mikroskopem sledoval, jak vir požírá bakterii._____ 3) Za pozornost stojí i neschopnost indických úřadů účinně a hlavně včas zasáhnout v největším (!) městě země. Ale kdo spolupracuje s Indy (například ajťáci), tak ho tento fakt asi nepřekvapí._____ 4) Zaujal mě pěkný Amandeep Singh (terorista v béžových kalhotách Imrah). Pochází z Ludhiany v Pandžábu, kde stále bydlí a získal bakaláře ve stavebním inženýrství. Nyní dělá modela na módních přehlídkách, v reklamách a hraje - Hotel Mumbai je jeho druhý celovečerní film. Práce ho zavedla i do USA, Austrálie či na Nový Zéland._____ 5) Z filmu si odnáším jeno poučení: ověřil jsem si, že na Sikhy je spolehnutí._____ 6) Výstižný koment: rikitiki***, Wacoslav1***, camppix***, Lacike**.

• 22.2.2020  14:53
    Zlí hoši (1983)

Trochu schematický až naivní pohled na vězení pro mládež a aktéry v něm. 1) Za zmínku stojí tarif trestných bodů ve věznici: smoking - 400, fighting - 700, gang activity - 1000, sexual harrasment - 1200, drugs/alcohol - 1500, running for the Fence - 2000._____ 2) V rámci přípravy na roli si Penn nechal narůst dlouhé vlasy, vytetovat vlka na paži, oblékal jako členové pouličních gangů, jezdil na noční hlídky s Gang Crimes Unit chicagské policie a jednou dokonce byl policisty omylem zadržen._____ 3) Nejzajímavější na filmu mi připadají pěkní kluci. 23letý podmanivě divoký Sean Penn (Mick) je doslova k sežrání. 21letý Esai Morales (drogový dealer Paco) byl trochu nevýrazný, ale i tak pěkný. 17letý charismatický Eric Gurry (spoluvězeň na cele Horowitz) se o šest let později vystudoval práva a svou slibně se rozvíjející hereckou kariéru opustil. 24letý Clancy Brown (blonďatý kápo ve vězení Viking) působil přiměřeně stejně jako Robert Lee Rush (černošský kápo ve vězení Tweety). Za hejno pěkných kluků přidávám hvězdičku._____ 4) Jazykové okénko. Dospělý chodí do vězení (prison) či do žaláře (jail), v USA oficiálně nazývaném penitentiary. Na mládež pak v USA čekají juvenile correctional facility nebo také youth reformatory. Taky tomu můžeme říkat prostě reform school.

• 20.2.2020  11:30

Forma je příjemná, ale plytkost obsahu nezná hranic. 1) Politická propaganda má již dobově lidštější a příjemnější tvář, než v 50. létech, ale je tu stále přítomna._____ 2) Zkoušení studentů ve třídě a jeho hodnocení je učebnicovou ukázkou, jak to nemá vypadat._____ 3) Nakonec pro mne největším zážitkem byli retro zpěváci Helena Blehárová, Eva Pilarová a Waldemar Matuška.

• 20.2.2020  10:41
    Vysoká hra (TV film) (2020)

Mafiánská témata dorazila ze slunné Itálie do Čech. 1) Vše to může a nemusí být pravda. Úvaha o tom, že za vším je systém a ne muži v černém, zní zajímavě a, bohužel, i velmi věrohodně._____ 2) 43letému Richardu Krajčovi (policista Krása) to moc sluší i v pokročilejším věku._____ 3) Snímek vychází vstříc mínění velké části naší populaci o tom, že všichni kradou a kdo nekrade, tak se na to chystá. Těžko říci, jak moc je to pravda._____ 4) Navzdory tématu a oblíbeným hercům je celkový dojem poněkud rozpačitý. Není to zlé, ale druhý den už nevím, co jsem sledoval._____ 5) Za smutnou zmínku stojí i žlučovitá nenávist, kterou stříkají někteří odpadoví a jednohvězdičkoví komentátoři ať na režiséra Svobodu, herce Krajča, autora knižní předlohy Lásku či poradce režiséra Šlachtu. Hodnotit film podle sympatií či nesympatií k jeho protagonistům je opravdu ukázkou vysoké kulturní úrovně.

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 96 128