slunicko2

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 73 97
    • 18.7.2018  16:27
    Pomsta (1990)

Morálně neukotvená rádoby balada zabalená do westernových klišé. 1) 33letý Kevin Costner (pilot Jay) je důvodem, proč jsem si film pustil. 2) Dále účinkovali: 33letý štíhlý Miguel Ferrer (Amador, který se k Jayovi přidal), 24letý John Leguizamo (Amadorův bratranec, co moc nemluví). 3) Věk protagonistů se vztahuje k roku 1988, kdy byl byl pořízen obrazový materiál.

• 18.7.2018  16:07
    01:54 (2016)

Nejvíc mě zaujal konec. 1) 37letý herec, Quebečan Yan England (scenář, režie a podíl na produkci) ve svém celovečerním debutu se rozhodl do toho praštit a vypořádat se hned s několika tématy. No...posuďte sami, jak se mu to podařilo._____ 2) Téma homosexuality je bezbarvé a nevýrazně zobrazené._____Sportovní téma je v podstatě o ničem. Ty jsi mi sebral mou lásku (Francise) a já ti seberu tvoji (úspěch v běhání)._____Téma sociálních sítí konstatuje, že fungují, jak fungují._____ Téma šikany je jediné zobrazeno věrohodně. To ale samo o sobě nestačí._____ 3) Pro mě tedy největším překvapením je, jakým společenským stigmatem ještě dnes může být v liberální Kanadě homosexualita. Protagonisté se s ní vypořádávají neúspěšně. Je problémem odlišnost jako taková anebo je spíš problém v psychické kondici obou chlapců?_____ 4) 19letý Antoine Oliver Pilon (Tim, tají svou homosexualitu) mě zde herecky moc nenadchl. 20letý Robert Naylor (šikanovaný gay Francis) je rovněž herecky nevýrazný. 21letý přitažlivý Lou-Pascal Tremblay (šikanista Jeff) uzavírá trojku pěkných kluků.

• 18.7.2018  14:45
    O pokladech (TV film) (2012)

Zase jedna pohádka... 1) Pěkné prostředí, sympatičtí herci, Čechomor. Zatím dobré. 2) Neschopný scénář i režie. Jako když se díváte na svět přes luxfery - vše je rozmazané a jde šejdrem. Ale dodíval jsem se. Zvědavost mi nedala.

• 18.7.2018  12:34
    Královská zima (TV film) (2017)

Červená kalpurnská knihovna pro chudší duchem. 1) 32letý Angličan Jack Donnelly (princ Adrien) i Cian Barry (komorník Felix) jsou pěkní kluci. 2) Poničené a neudržované zdi v záběrech z Kalpurnie dávají tušit východoevropskou provenienci. Půlka rumunských jmen na výplatní pásce to pak potvrdí. Sedmihradský Segešvár je pro amerického diváka vskutku jako z pohádky. 3) Veřejná korunovace mi připomněla vítání občánků někde na ONV blahé paměti.

• 18.7.2018  11:45

Typický film giallo. 1) Expresivní herectví ve stylu antického dramatu věru nezůstalo pozadu za divokou jižanskou krví. 2) Zaostalý kraj, zaostalí lidé i pastýř nebeský. 3) Malý zeměpisný exkurs. Základem příběhu se staly skutečné vraždy dětí v roce 1971 v městečku Bitonto v Apulii. Film se odehrává ve fiktivním městečku Accendura v jižní Itálii. Natáčení proběhlo v městečku Monte Sant´Angelo v Apulii. V této souvislosti nechápu poznámku v obsahu filmu od Cinemaxu o sicilském venkově.

• 16.7.2018  15:39

Jako někteří páchají násilí kvůli násilí (bezdůvodně), tady spáchal 45letý scenárista a režisér Wes Craven horor kvůli hororu (asi pro peníze). 1) Když přijmu premisu, že účelem hororu je pěkně se bát, když přijmu další premisu, že jsou údajně diváci, kteří se bojí rádi a doplním ji premisou, že tedy smyslem hororu je horor a ne nějaké vyšší víceplánové sdělení, pak mi nezbývá, než připustit, že v tomto případě se to tvůrcům podařilo._____Snímek je nápaditý a vtipný a má roztomilý konec._____Kdybych byl fanda hororů, asi bych dal čtyři hvězdičky. Ale já jím nejsem._____ 2) Ve skutečnosti jsem chtěl vidět filmový debut 21letého Johnnyho Deppa (Glen). Slušelo mu to, ale moc si nezahrál. Ještě méně byl vidět 21letý Jsu García (Rod)._____ 3) Fanouškům žánru mohu doporučit malou říkanku před spaním: One, two, Freddy's coming for you. / Three, four, better lock your door. / Five, six, grab your crucifix. / Seven, eight, gonna stay up late. / Nine, ten, never sleep again._____ 4) A kdyby to nepomohlo, věřící se mohou alespoň pomodlit: And now I lay me down to sleep, I pray the lord my soul to keep. And if I die before I wake, I pray the lord my soul to take.

• 16.7.2018  14:05
    Ďáblovy zlaté vlasy (TV film) (2013)

Eklektický paskvil. 1) Čím víc pruhů, tím víc Adidas, říkají údajně vietnamští stánkaři. Čím víc spletené, tím víc pohádka, si musí říkat ti, co se pod tento snímek podepsali. 2) Koukl jsem se na film kvůli 25letému Jakubu Gierzalovi (dospělý Felix).

• 16.7.2018  13:40

Přemýšlím, pro jak moc hloupé děti je tato pohádka určena...

• 16.7.2018  13:36
    Benzínka (2016)

Skvělá atmosféra opuštěné benzínky v pusztě připomíná americké undergroundové snímky z prérijního zapadákova. 1) Maďaři zřejmě gangsterky umějí. 36letý režisér a scenárista Attila Gigor Galambos je dobrým důkazem. 2) 38letý Péter Jankovics (nevýrazný syn Laci) se mi taky zamlouval.

• 16.7.2018  13:10

Lehce zábavně o jednom vztahu. 1) 38letého herce (jindy též produkčního, scenáristu, režiséra či zpěváka) Gaela Garcíu Bernala (herec Elígio) mám rád jako osobnost a líbí se mi i jeho tělo. 2) Jeho Susanu jako představitelku rozmarného ženského "nevím, co chci, ale nedám pokoj, dokud to nedostanu" bych nakopal do prdele, i kdyby měla sebehezčí mužské pohlavní znaky (jakože nemá). 3) Film byl vyroben podle titulků v roce 2015.

• 15.7.2018  16:36
    Temná věž (2017)

Ztráta času a peněz. 1) Nedalo mi to a kousek Kingova románu jsem si přečetl. Ano, je pěkný, dává prostor fantasii a je kultivovaně psaný. To se ovšem nedá říci o scénáři filmu. 2) Připadal jsem si jako bych sledoval blábolení chovanců psychiatrie z uzavřeného oddělení. 3) Snad jen 48letý Matthew McConaughey (čaroděj) měl charisma. 4) Komentátor Isherwood již napsal vše, co mám na srdci, takže odkazuji na něj.

• 15.7.2018  16:13

Suchopárně zpracovaný dramatický příběh. 1) Druhá půlka filmu je výrazně lepší. 2) Sympatický 40letý Dragoș Bucur (Andrei) působí věrohodně.

• 15.7.2018  15:51
    Revue pro banjo (TV pořad) (1963)

Divoký západ na českém venkově. 1) 40letý Zdeněk Podskalský starší si tu vyzkoušel své budoucí karáskoviny i jiné milé písničkové blbiny. 2) Zarazila mě účast 39letého Josefa Škvoreckého. Do čeho všeho se nepustil... 3) Dnes zajímavé snad jen jako kuriozita s dobovými herci a zpěváky.

• 15.7.2018  15:37
    Album Supraphonu (koncert) (1962)

Svěží aranžmá songů i hbitý průběh bez moderátorské vaty. 1) Naivita doprovodného slova konferenciérů asi vyvolá úsměv na rtech stejně jako písničky, z nichž jako bych cítil závan předjaří. 2) Zatím jsem viděl jen koncert za rok 1962.

• 15.7.2018  15:33
    Studio B (TV pořad) (1982)

Slávek Janoušek. Přemýšlím, co mě dojímá víc. Protiválečné písničky anebo doba těhotná očekáváním a nadějí? 4*.

• 15.7.2018  15:28
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Seriál je chvílemi krimi, chvílemi scifi, chvílemi horor, chvílemi mysteriózní, chvílemi komedie, chvílemi psychologický, chvílemi telenovela. 1) Pozoruhodná směska geniálních a přiblblých, napínavých a nudných okamžiků, jejichž nositeli jsou postavy sympatické, nesympatické i další mně zcela ukradené pronášející střídavě duchaplnosti i hlouposti v tomto kriminálním dramatu/komedii se spoustou mysteriózních prvků. Máte v tom zmatek? Já taky. Vlastně to není moc napínavé (kromě dvou - tří dílů na začátku druhé řady), ani moc dramatické, ba ani moc veselé. Ale je to hravé._____ 2) Zatímco v první řadě se tvůrci rozjíždějí, ve druhé pak jejich šílenství vyhřezne na povrch jako Prométheova játra při opracovávání nechvalně známým olympským orlem. Vybere si každý nebo nikdo._____ 3) Jako celek nabízí seriál spíš bizarní, než napínavou podívanou. Nevyvážená kvalita jednotlivých dílů vede k tomu, že části dramatické střídají části spíše nudné. Čím déle seriál trval, tím méně mě bavil._____ 4) Ne, že by to nebylo ze života. Všichni jsou všem nevěrní a každý jede v něčem nezákonném nebo alespoň nemorálním._____ 5) Z pěkných kloučků mě zaujali 31letý Kyle MacLachlan (agent Cooper), 23letý Dana Ashbrook (frajírek Bobby Bricks), 25letý Eric DaRe (Leo, který mlátí svou ženu), 23letý James Marshall (motorkář James) a mnozí další._____ 6) Seriál jakoby předjímal budoucí úspěch seriálů s větší či menší dávkou mystiky (Preacher, John ze Cincinatti, Carnivale)._____ 7) Podmanivý hudební motiv z hlavy nedostanu a nedostanu._____ 8) Ne, že bychom se něčemu nenaučili: The owls are not what they seem._____ 9) Jsem zvědav na pokračování seriálu po 27 letech. Zdalipak se naplní proroctví dámy s polenem? One day my log will have something to say about this.

• 14.7.2018  15:48

Smutek ušlechtilý, sofistikovaný, promlouvá ke každému, kdo je ochoten naslouchat. 1) Melancholie je zřetelný rys mnoha písní 59leté Hany Hegerové. Její osobní život se tu protíná se životem uměleckým. Ve vkusném medailonku o svých emocích mluví decentně. 2) Osobně mám raději její "veselejší" tvorbu z 60. let, ale vysokou laťku, kterou splňují bez výjimky všechny její songy, neopustila ani v tomto recitálu.

• 14.7.2018  15:35
    Loď pro dva (2016)

Vše je tak easy, až je to plytké. Vlezlá babka a kluk bez charismatu představují červenou knihovnu, co si hraje na umění. A nic nepomůže, že se to odehrává v San Diegu a že to někoho přece jenom osloví.

• 12.7.2018  16:13

Hledal jsem okamžik, který by nebyl klišé. Marně. 1) Když z trojice hlavních protagonistů nejsportovnějším dojmem působí 34letý Kryštof Hádek, tak to znamená, že moc přitažlivých těl neuvidím. Což o to. 33letý Jakub Prachař i 28letý Vojtěch Kotek sexy byli, dokud nezačali tloustnout. 2) Tvůrci vsadili na krásné prostředí, oblíbené herce i lákavé téma, ale zapomněli napsat scénář. A tak 60letý režisér Vladimír Michálek rychle sehnal lidi a vždy jim určil: teď něco říkejte, je jedno, co to bude. A tak se i stalo. Možná to bylo jinak, ale silně pochybuji. Bude to čajda nebo kajďáček? 3) Film nabízí i poučení. Potřebuješ inspiraci? Opusť Pardubice a vyraž mezi Alpy a moře. V Provence se ti bude líbit. Běžně se tam mluví česky, matroš je všude a v nejhorším se najde i pár lanýžů. 4) Zasvěcený koment o okolnostech vzniku filmu: troufalka.

• 12.7.2018  12:23

Čistokrevný kingkongovský kýč. 1) Šikovný scenárista posbíral trosky svého chemického, ekologického a psychologického vzdělání, přidal mlhavou vzpomínku na Doylův Ztracený svět a předešlé verze King Konga a dalších hypertrofovaných příšer, doplnil dětinský obdiv k zeleným mozkům a voilà - je hotovo. Pokud to bylo jinak, pak fakt nevím..._____ 2) Na film mě nalákal můj oblíbený herec 36letý Tom Hiddleston. Netušil jsem, že jediné, čeho se mi bude nadíti, jsou Tomovy ostře řezané rysy, když s puškou v ruce ostražitě hleděl vpřed jako Old Shatterhand blahé paměti._____ 3) Snímek se dá použít jako tipy, kam na dovolenou. Na výběr je vietnamský záliv Ha Long, dále queenslandský záliv Moreton, Gold Coast a hora Tamborine a dva ranče na Oahu._____ 4) Nixon ohlašuje konec války ve Vietnamu (leden 1973) a výprava vyráží vpřed, aby odhalila skoro 32metrového goriloidního tvora, co chodí po dvou a má slabost pro blondýnky. A na tom všem pracovaly stovky lidí, jak je zřejmé z titulků._____ 5) Výstižný komentář: Marigold (i když nechápu hodnocení)._____ 6) Není mi jasné, v čem spočívá čínská účast na projektu.

• 12.7.2018  10:49

Příjemný lehce dojemný snímek o životě v australském vnitrozemí z pohledu dospívajícího kluka v 70. létech. 1) Zajímavá australská polopoušť, něco domorodé mystiky a pěkný kelpie Blue. 2) Tvůrci se očividně chtěli přihřát na popularitě předchozího filmu. Ten jsem zatím neviděl. 3) Hlavní roli hraje 14letý Levi Miller (Mick). Dabuje ho v češtině uječený Matěj Macháček = typická ukázka nevhodného obsazení. Dále je tu 26letý Thomas Cocquerel (pilot Stemple) a 24letý Aboridžinec Calen Tassone (domorodec Taylor Pete).

• 11.7.2018  16:37
    2024 (2016)

Odnikud nezávisle nikam. 1) Pro Richarda Mundyho (režie, scénář, produkce, střih) je film celovečerní prvotinou. 2) Jedinou lidskou roli Roye hraje Andrew Kinsler. 3) Nepochopil jsem sedmdesátkový vizuál. Proč počítačový terminál v roce 2024 zobrazuje rozhovory jako kompy před 30 roky? 4) Ale na tom ani moc nezáleží. Důležitý jsi ty. What's on your mind?

• 11.7.2018  15:26
    Sahara (TV film) (1995)

Boj o vodu v saharské poušti. 1) Klasický koukatelný film o přežití nabízí podívanou přiměřenou očekávání. 2) Originál z roku 1943 jsem dosud neviděl.

• 11.7.2018  15:14

O americkém náboženství zvaném baseball. Zaujali mě 30letý Tim Robbins s podmanivým úsměvem a sexy tělem (nadhazovač Nuke), 33letý Kevin Costner (zkušený zadák Crash) a 31letý William O´Leary (Jimmy, který se žení).

• 11.7.2018  14:56

Nenáročná pohoda. 1) Troufnout si na remake komedie století vyžaduje odvahu a sníženou soudnost. Dílo 59letého Jiřího Chlumského (režie) ani 49letého Marcela Bystroně (scénář) není zrovna přehledem kvality či úspěchů. Ale musím připustit, že snímek je lepší, než jsem čekal. 2) 45letý Pavel Liška (bratranec Ondra z Kanady) je v civilní roli příjemný a zřejmě na sobě zapracoval i pokud jde o tělesnou schránku. 3) U hlášky Zopakuj, co jsem řekla! jsme se doma hluboce zasmáli. 4) Dnešní filmové titulky obsahují vskutku všechny myslitelné služby. Zaznamenal jsem zde nejenom catering, ale i WC servis.

• 11.7.2018  13:52

Australské vánoce aneb Jak rozeznat zmrda. 1) Trvalo mi přes půl hodiny, než jsem si uvědomil, že film není rasistické drama, ale komediální satira. Ó ta úleva. A já už si myslel, že je to všechno doopravdy. Všichni ti zmrdi jsou totiž vylíčeni neobyčejně živě a výstižně. 2) V rámci edukace doporučuji zhlédnout snímek rasistům, fašistům, okamurovcům a dalším spřízněným skupinám. 3) Problém podobných výchovných počinů je ovšem v tom, že podobným výlupkům nepomůže a ostatní ho nepotřebují. 4) Duševní zrůdy jsou reálné, chodí kolem nás, mají volební právo a, jak ukazují i výsledky voleb, aktivně ho uplatňují. Je jedno, na čí straně stojí, za které politické či ideologické uskupení kopou. To je jen zástupná identifikace. Představují primitivismus, tupost, buranství. 5) Scenárista a režisér, jindy i herec, 35letý Abe Forsythe, odvedl záslužnou práci. 6) Líbil se mi i provozovaný beat box a hudba.

• 11.7.2018  12:37

Tohle by se v JZD Vítězný únor určitě nestalo. Pohled na americké zemědělství. 1) Docela zajímavá změna proti Plechové kavalérii žádné zásadní prozření pro diváka nepřináší. Snad jen to, že zemědělci a jejich problémy jsou všude na světě stejné. 2) 25letému Zacu Efronovi to slušelo.

• 10.7.2018  17:05

Jak si trampové plní své sny. 1) Zdá se, že roli národního folklóru, obvyklou u emigrantů, v dokumentu zaujal folklór trampský. Inu, proč ne? 2) Vancouver, Yukon, Colorado, Texas. Modly českých trampů. 3) Neodpustím si osobní vzpomínku. Koncem 80. let jsem v Praze provázel americkou skupinu, která prahla po folklórním zážitku. Právě v kulturním středisku na pražském Žofíně běžel country ples. Pro turisty to byl skutečný šok, když uprostřed Evropy, za železnou oponou, nalezli plný sál lidí oháknutých ve stylu Divokého západu a divoce křepčících na americké lidové songy, které tu očividně všichni dobře znali a zpívali spolu s účinkujícími.

• 10.7.2018  13:54

Tato crazy komedie ve mně vyvolala úsměv ulehčení až v okamžiku, kdy jsem se úspěšně proklikal až do konce. 43letý Robert Hays (manžel Sean) je sympaťák.

• 10.7.2018  13:42

ET pro dospělé. Vezměte jedno ET, odejměte mu Spilbergovy kvality, originalitu a všechny možné příchutě a dostanete Půlnoční dítě.

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 73 97