slunicko2

svítím všem

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
    • 19.1.2018  13:46

Typicky americký pohádkový doják. Děj je pravděpodobný jako výhra v loterii - nereálná, ale lákavá.

• 19.1.2018  13:18

Adam Foster (Noah) i 23letý klavírista a skladatel písniček Nat Wolff (Joseph) stojí za kouknutí. 1) Adam Foster trefně popisuje duchovní atmosféru seriálu: After seeing a lot of the episodes, I do believe there’s a spiritual element to the entire thing. Maybe not a specific religion, but it’s almost like the room is alive and anything can happen while you’re inside it. You meet your former self, or you discover who you really are. Your identity, sexuality, inner demons, everything is awakened. Whether or not it’s explicitly said, there is a kind of spirituality to the room, and it asks you to look deeper into yourself and your humanity. I think that’s what the Duplasses are trying to accomplish._____Things aren’t necessarily what they appear to be on the surface, so we’re going to go on a journey here and maybe find out some things about ourselves that we’ve neglected or never noticed before._____ 2) Adam Foster o svém spoluhráči a o jejich vztahu: If we’re both doing our jobs and we’re both invested in the characters and in our life experiences, then there’s no reason why that chemistry or that camaraderie or that friendship couldn’t be there. And I think I was really drawn to his dedication to work, which just made me want to dive in deeper and really show up for him as his partner.

• 18.1.2018  17:51

Skvělé téma zpracované způsobem, který...jak to jen říci...není pro mě. Můj oblíbený pěkný 41letý Jim Carrey nezklamal. Nevyhovuje mi ale humor založený na pitvoření a laciných fórech.

• 18.1.2018  12:41

Zajímavá konverzačka s výbornými dialogy. 1) Snímek má z mého pohledu jeden, věru zásadní, nedostatek: protagonisté mi jsou velice protivní. Nenašel jsem nikoho, s kým bych se mohl ztotožnit. Ani témata se mě příliš nedotkla, ať už si komentátoři jakkoli lebedí ve výstižnosti zobrazení postsocialistické reality. 2) 44letý scénárista, režisér a spoluproducent Szabolcs Hajdu (taky nedobrovolný hostitel Farkaš) pojal vlastní divadelní hru vskutku jako rodinný film. Zangažoval vlastní manželku, dceru, syna a dvanáct svých studentů kameramanů (třináctý je profík) a vše kvůli úsporám natáčel ve vlastním bytě. Některé detaily viz Zajímavosti k filmu. 3) Rozumná délka a jakási kompaktnost, jednota místa, času a děje jsou dalšími pozitivy díla. Možná jsem šťastný, jen si to neuvědomuji.

• 11.1.2018  23:01

Film mi připomíná nemocniční stravu - všechny živiny jsou přítomné, ale moc si nepochutnáte. 1) Jsem na rozpacích. Záměr tvůrců je jasně čitelný, byli angažováni dobří herci, depkoidní atmosféra Gilbertova života prýští z každého záběru. Přesto věci chybí koření. Film mi připomíná nemocniční stravu - všechny živiny jsou přítomné, ale nepochutnáte si. 2) Herecký koncert 19letého Leonarda DiCapria (postižený bratr Arnie) nepřekoná 30letý Johnny Depp se svým typický kamenným obličejem (starší bratr Gilbert), byť mu to slušelo a měl pěkné vlasy, ani 46letá tehdy asi 230kilová Darlene Catesová (tlustá matka).

• 11.1.2018  21:58

Thriller pro jednorázové použití.

• 10.1.2018  20:35

Zajímavá ukázka britské a indické mentality a praxe pozdního kolonialismu. 1) O páté ráno mě probudil můj indický sluha s čajem. Podával ho, jak ho Angličané naučili, s mlékem a po místním způsobu převelice sladký. Napil jsem se a zjistil jsem, že mléko je jednoprocentní uhátéčko se sacharinem či stéviií či něčím podobným místo cukru. Pít se to dalo, ale potěšení mi ta břečka neposkytla._____ 2) I dvacetidílný seriál Indian Summers obsahuje očividně vše, co divák očekává, ale celkově nějak moc neuspokojí. Zdlouhavý zpočátku silně nepřehledný děj s hromadou postav pomalu plyne a divák uvažuje, zda má ten příběh bez šťávy vypnout hned anebo až po deseti minutách._____ 3) Nicméně druhá řada překvapivě nabrala dech a škála charakterů postav od klaďasů až po záporáky získala barvy jako Indie sama, byť se natáčelo v Malajsii._____ 4) Děj se totiž odehrává v oficiálním letním sídle vlády Britské Indie, v Šimle (stát Himáčalpradéš), v polovině vzdálenosti mezi dnešním Pákistánem a Nepálem. Kvůli moderní výstavbě a období monsunů zvolili filmaři Penang Hill a okolí Georgetownu na ostrově Penang v Malajsii._____ 5) A ještě pár zajímavých herců: 30letý Henry Lloyd-Hughes (tajemník Ralph Whelen), Alexander Cobb (mladý majitel pozemku Ian McLeod), 35letý hudebník Ash Nair, pátý ve druhé řadě malajsijské Superstar v roce 2005 (sluha tajemníka Bhupinder), 29letý Nikesh Patel (šéf úřadu tajemníka Aafrin Dalal) a 37letý absolvent Cambridge, charismatický Blake Ritson (muž Whelenovy sestry Charlie Havistock).

• 10.1.2018  16:33

Zábavná směska komedie, klasických francouzských dobrodružných filmů s trochou mystiky, trochou vtipu a trochou sexuálních narážek. 1) Tato verze Ostrova pokladů nemá se Stevensovou předlohou nic společného. Sami tvůrci si z příběhu dělají jakousi komiksoidní srandu. Film je vskutku bláznivý a divák netuší, co se v příští scéně stane, takže se ani nenudí. 2) Překvapivě film provázejí dobré herecké výkony, tempo, spád a fajn hudba. Postavy baronky, opilého lékaře či teplého kapitánova zástupce jsou roztomilé. Pravda, ke konci to autoři s omamnými látkami přepískli a ztratili soudnost, nicméně na celkovém milém dojmu to neubralo. 3) Tělesné vnady zde do nebes vyzdvihované Alice Taglioniové na mě nijak nepůsobí (proč asi?), za to však ocením ostatními komentátory zcela opomenuté pěkné herce: 23letého Vincenta Rottierse (Jim Hawkins) a 34letého Stéphana Metzgera (předák pirátů Bill).

• 3.1.2018  15:46
    Playhouse uvádí - Oběť (TV film) (2014)

Happiness is not the absence of problems, it´s the ability to deal with them.

• 3.1.2018  14:26
    Horizont (2015)

Nepříliš přesvědčivé drsné kriminální drama ze současného Rumunska. 1) Sleduji, jak se hlavní postava - kuchař a šéf pronajatého penziónu - chová, ale moc to nechápu. Lavírování mezi smyslem pro spravedlnost a strachem z mafiánského šéfa nepůsobí autenticky. 2) V televizním programu byl snímek označen jako thriller. No...dílo se má k thrilleru jako salám Sibiu k uheráku.

• 3.1.2018  13:51

Roztodivné příběhy jedné nepříjemné hysterky. 1) 26letá Drew Barrymoreová hraje 15leté (!) děvče (nepřesvědčivě), zatímco později hraje matku svému synovi (rovněž nepřesvědčivě), o dva roky staršímu Adamu Garciovi. Tak nevím... 2) 28letý Australan Adam Garcia (syn Jason) vypadal dobře.

• 3.1.2018  13:19
    Pasažéři (2016)

Dobrý námět je nudně uchopen, natočen, sestříhán a posléze i promítnut. Každá scéna je předvídatelná, už někdy po půl hodině jsem do detailu věděl, jak bude film pokračovat.

• 3.1.2018  13:13

V kapitalismu zdomácnělí veksláci vzpomínají na mládí. 1) Depkoidním loserským příběhům chybí to lehce tabuizované téma jedničky...i když ta taky za moc nestála. 2) Je spolehlivý? Jako dvojitá šprcka.

• 3.1.2018  13:08

Efektní na pohled, prázdné uvnitř.

• 3.1.2018  12:25
    Strapatí gentlemani (TV pořad) (1983)

Súbor zábavy mladých nabízí autentický zážitek. 1) Povinné sledování pro všechny milovníky reálně socialistické zábavy. Ne protože je to hloupé a trapné, ale protože režim neumožňoval oficiální alternativu podobným sračkám. A to tahle patřila k těm lepším. 2) Pokus o slovenský klon českého divadla Sklep se nevydařil. 3) Nicméně 23letý Štefan Skrúcaný měl tehdy sexy štíhlou postavu, sofistikované taneční pohyby a pěkně přiléhavé kalhoty. 24letý Miro Noga měl šmrnc. 23letý Stano Král byl taky pěkný kluk a zaujal mě i 23letý Milan Bahúl.

• 27.12.2017  13:26

Zbytečný film. 1) Příběh fracků, kteří si svou sexuální či psychickou nedostatečnost kompenzují extrémním rizikem, jemuž vystavují nevinnou veřejnost, mě nikterak nefascinuje. Takovým zmrdům nefandím, byť by je představovali sebepřitažlivější herci. 2) A takoví tu, pravda, jsou: Dominic Cooper (bývalý závodník NASCARu Dino), 35letý Aaron Paul (automechanik Toby Marshall), 21letý Harrison Gilbertson (závodník Little Pete), 30letý Scott Mescudi (černošský pilot vrtulníku Benny), 33letý Rami Malek (Fin, svlékl se do naha). 3) Takže to spočítáme: jednu hvězdičku za pěkné kluky a jednu prémiovou za občasný vtipný nápad při jinak nekonečných honičkách.

• 27.12.2017  13:01
    Místo zločinu Plzeň (TV seriál) (2015)

Příjemný rozjímavý seriál, kde zamyšlený monolog střídá jiný zamyšlený monolog. 1) Nikdo tu neřve, ba ani nezvyšuje hlas, nikdo nikam neběhá. 2) Příjemný dojem podtrhují hezké, byť nepříliš vynalézavé, záběry na Plzeň. 3) Stále pěkný už 40letý Jan Zadražil i rovněž pěkný 26letý Vladimír Polívka to pak jistí.

• 27.12.2017  12:58

Zběsilá krimi akce pečlivě zbavená jakéhokoli obsahu.

• 27.12.2017  12:54
    Spojenci (2016)

Nedomrlé. 53letý Brad Pitt vypadá pořád dobře.

• 27.12.2017  12:52
    Vesmírná loď Ascension (TV seriál) (2014)

Skvělé téma je trestuhodně nevyužité. Slabý scénář, odbytý konec.

• 27.12.2017  12:38
    Vlak svobody (2014)

I v socialismu byly svobodné volby. Lidé volili nohama. 1) Metodicky přehledný dokument připomíná napínavou detektivku. A vůbec nevadí, že víme, jak to všechno dopadlo. 2) Vytkl bych snad jen až příliš obsáhlé informace o opakované cestě vlaků. 3) Celkem západní Němci vypravili čtrnáct Züge in die Freiheit.

• 27.12.2017  12:29

Komedie s prvky absurdního dramatu, ironický vsazenými do komorního snímku. 1) Chvílemi trochu laciný nicméně stále úsměvný snímek poukazuje na nesourodost mužského a ženského vnímání světa. 2) Nevěsta - esence agresivního pragmatického slepicismu - má ČVÚT, což názorně ilustruje budhistické úsloví: Dej vzdělání nevěřícímu a dostaneš ďábla. Nevěstina kamarádka - svědkyně manžela - představuje pro změnu husu. 3) Lesní hospoda se symptomatickým jménem Lapačka se stává dějištěm vpravdě náročných dialogů: Píchala s mým snoubencem týden před svatbou. To je...jako píchat snoubence týden před svatbou.

• 27.12.2017  11:59
    Boj o těžkou vodu (TV seriál) (2015)

Suchopárně nudné. Zajímavé chvíle (zejména akce) střídají suchopárně nudné plonkové dialogy.

• 27.12.2017  11:58
    Sezn@mka (2016)

Film je fajn v detailech, ale chybí nosný příběh. No a film bez děje...aneb Nejdřív blinkat, potom spinkat. 1) Ještě po půlhodině jsem si říkal, co že se to těm komentátorům na filmu nelíbí. Zatím přece dobrý. Jako když padáte ze sto třicátého patra mrakodrapu, jste deset metrů nad zemí a říkáte si - zatím dobrý. 2) Ani nesporně šaramantní 50letý Jiří Langmajer (šéf Seznamky) nepřekročí svůj stín ani stín neuspokojivě napsaného scénáře. Tak jsme spolu párkrát spali. Nechápu, jak sis mohla myslit, že spolu chodíme.

• 27.12.2017  11:27
    Šílení (2005)

Historické a současné reálie spolu s doplňující animací tvoří chvílemi dost nechutnou, přesto ale ústrojnou a i fascinující směs. 1) Věci prospívá neobyčejně trefný 69letý Jan Tříska. 2) Snímek se naváží do všeho možného. Nejpatrnější jsou alegorie politické, alegorie na proradné ženství a na pomíjivost civilizačních výdobytků (dnes nebo před dvěma sty léty, все равно). 3) Docela napínavému snímku by prospělo svižnější tempo (zvláště ve druhé polovině) a nůžky, které by snímek zkrátily alespoň o půl hodiny. 4) Výborný koment: Adam Bernau.

• 27.12.2017  11:06
    Killjoys: Vesmírní lovci (TV seriál) (2015)

Scifi telenovela. 1) Velmi odpočinkové dílko zaujme svým tempem, svěžestí, hudbou a, samozřejmě, i atraktivními herci a herečkami. 2) 36letý Aaron Ashmore (John Jaqobis) a 35letý Luke Macfarlane (svalnatější bratr D´avin Jaqobis) svou práci odvedli a díky nim jsem vydržel na seriál koukat až někde do poloviny třetí řady. Pak už jsem to vzdal.

• 27.12.2017  10:37

Snímek představuje detaily každodenního života v nepálském Ladaku a místní přírodu. 1) Jako vzpomínka na netradiční výlet je to fajn. Zajímaví jsou i účastníci zájezdu, promiňte, dobrovolníci. Pro někoho může být užitečné zjistit, že do Himalájí se za kulinářskými zážitky nejezdí. 2) "Pomoc", kterou představuje dvoutýdenní ocmrdávání se kolem školy, je spíš výsměch, než cokoli jiného. Do očí bije kontrast přirozeného zemitého chování lokálů s křečovitostí Čechů, kteří si na místo přijeli léčit své osobní problémy, než opravdu pomáhat. Nic proti nikomu. 3) 44letý David Čálek (scénář, kamera, režie) si udělal pěkný výlet a natočil o něm domácí video s bulvárním nádechem. Proč ne? Je šikovný a všichni si to tam určitě užili. Za co ovšem dostal cenu Pavla Kouteckého, je mi záhadou. 4) Výstižný koment: xenie.

• 23.12.2017  21:27
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

Úsměvná vzpomínka na doby minulé je stylizovaná - jsou tu sladké písničky, pastelové tóny, přibarvené příhody a umně vybrané šoty Krátkého filmu Praha. 1) Ve skutečnosti sladký song zazněl v rozhlase tak jednou za den a nikdo netušil, kdy se tak stane. V rozhlase uplatňované pravidlo stanovilo, že třetina hudební produkce má být ze zemí socialistického tábora (to se vesměs nedalo poslouchat), další třetina česká produkce (to se dalo poslouchat jen občas) a jenom jednu třetinu tvořila (selektovaná) produkce z kapitalistické ciziny._____ Rovněž měkké pastelové barvy aby člověk pohledal. Snad jen bleděmodrý umakartový povrch ledničky či veselé vzory umělohmotných nenositelných svetříků z Kotvy rozháněly všudypřítomnou šeď našich životů._____ 2) Podobně jako Hřebejkovy Pelíšky i Vyprávěj je baladickou stylizovanou vzpomínkou. Paměť setřela hořkost i autenticitu života pod diktaturou proletariátu a zůstalo jen prázdné vzpomínání na dobu, kdy jsme byli mladí, život a lásky jsme měli před sebou a svět nám ležel u nohou._____ 3) Nemohu si pomoci: hlavní hrdina měl být menší ňouma.

• 23.12.2017  16:28

Parta dobrodruhů zkoumá, co vydrží Trabant, Maluch i oni sami. 1) V rámci žánru patří film k těm lepším. I tak je to ovšem výhradně pro fandy trabantománie, jejich rodinné příslušníky a přátele. Oceňuji partu, vozíčkáře i dobrodružství během půlroční cesty. Ale jinak je to všechno blbost. 2) Proč tuto klukovinu podpořil Státní fond kinematografie (program filmových povídek) mi zůstalo utajeno.

• 20.12.2017  18:15

Ne, že by se tvůrci nesnažili...ale marně...

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83