slunicko2

svítím všem

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 60 80
    • 20.9.2017  12:56
    Prodaná nevěsta (divadelní záznam) (1987)

Roztomilá adaptace loutkovým divadlem Drak, divadlem, v němž se nikdy od jeho vzniku v roce 1958 nepodařilo založit ZO KSČ. 1) Nepatřičnost tvorby divadla Drak bila v období reálného socialismu do očí - ani loutkové představení, ani klasická opera a vůbec už ne socialistický realismus. Zglachšaltování společnosti se brání inscenace i v dnešních konzumeristických dnech. 2) Pravda, půlku úspěchu dělá geniální Smetanovo dílo, ale i skvělá scénografie (Petr Matásek) a svižná režie (Josef Krofta) potěší dnes stejně jako před třiceti lety.

• 20.9.2017  12:23

33letý Adam DeVine (Mike) a 29letý Zac Efron (Dave) předvádějí své hypertrofované svaly v buranské "komedii".

• 20.9.2017  12:16

Španělé a Indiáni se předvádějí, kdo umí lépe německy. 1) Pásmo událostí vytržených souvislostí mě spolu s nedostatkem kontaktního zvuku a podivnou hudbou nějak nezaujaly. Herzog zřejmě nebude moje krevní skupina. 2) Ať o věci přemýšlím, jak přemýšlím, nepřicházím na nic lepšího, než co jsem už uvedl. Snad jen: Svlékněte negra! Rychle!

• 20.9.2017  11:55
    Počkaj ma v parku (TV film) (1989)

Geronti z ÚV KSS se rozhodli poskytnout socialistické mládeži nějaké rozptýlení - rozuměj film, který pravdivě a věrně zobrazí, čím ti naši mladí žijí, o čem sní a jak se baví. Je příšernější děj anebo taneční čísla? Těžko říci...

• 20.9.2017  11:10
    13. komnata Romana Vojtka (TV film) (2008)

Hezký a přitažlivý 36letý Roman Vojtek s pěknou postavou umí ode všeho něco - hrát, zpívat, tancovat, bavit a zřejmě i podnikat. Přesto mám pocit, že dostal naděleno sice všeho, ale jen v omezené míře. Ke slušné obživě to určitě stačí. K zapsání do dějin asi ne.

• 19.9.2017  16:00
    Čtyři dny v Hotelu Pavouk (TV film) (2014)

Filip Remunda upřednostňuje prezentaci vlastního ega před autentickou výpovědí. Ale i tak se divák něco málo dozví. 1) Dělat rozhovor v jedoucím vlaku v jídelním voze, kde ruší procházející lidi, se mi nezdá. 2) 86letý (!) Pavel Kohout projevuje pozoruhodnou čilost tělesnou i duševní stejně jako jeho žena, 73letá Jelena Mašínová.

• 19.9.2017  15:49

Dějová ekvilibristika chvílemi vyvolává zvednuté obočí, když už nic jiného. Ale nakonec mě film přece jen dojal, ne, že ne. 1) Italský film v anglickém jazyce se odehrává v Mariánských Lázních, v klášteře v Teplé, na Sychrově a v Praze s dobovými historickými nepřesnostmi a kapku popletenými reáliemi. 2) Jazyky, zejména ve středoevropském prostředí, hrají svou nezastupitelnou roli. Angličtina sem nepatří, přinejmenším pro mne ne. Ostatně i do italštiny museli tvůrci nakonec svůj italský film nadabovat. 3) Zaujali mě 25letý Skot Hans Matheson (houslista Jeno Varga), 26letý Welšan Lee Williams (Jenův kamarád David Blau) a 19letá Francouzska výborná Mélanie Thierryová (klavíristka Sophie Leviová).

• 18.9.2017  14:07

Těžkopádně pomalé. 1) Líbil se mi 12letý Aiden Longworth (Louis) a 37letý Aaron Paul (otec). 2) Ovšem tento fakt jsem musel pracně dolovat ze svých poznámek, protože jsem po pár týdnech po zhlédnutí si zaboha nemohl vzpomenout, o čem snímek byl. Nepomohly ani fotky, ani komentáře. Až trailer mi osvěžil paměť. Takhle si tedy zapamatováníhodný zážitek z filmu nepředstavuji.

• 18.9.2017  11:21

Vskutku ahistorické dialogy jako z amerických prérií přes svou vtipnost vzbuzují přinejmenším údiv. 1) Skousnete-li prapodivné rozhovory, které vede znuděný frackovitý víceadmirál se svým sluhou, termíny jako "má na kontě" nebo "psychoanalytik", dostane se vám svérázného diváckého zážitku. 2) Spoiler. I některé další skutečnosti vzbuzují pochybnosti o příčetnosti tvůrců filmu. Sluha onanující nad obrázkem víceadmirálovy nastávající nebo sám víceadmirál znásilněný kapitánem přinášejí vskutku neočekávané scény. 3) Rocková hudba mi připomněla Coppolininu Marii Antoinettu. Zde jsem ji však kupodivu docela snesl. 4) Jednoznačný plus má 30letý Nor Jakob Oftebro (víceadmirál). Ve filmu si malou roli kadeta střihl i jeho 20letý rovněž pěkný bratr Jonas Hoff Oftebro. 5) Překvapující vtipné zápletky dodávají této svérázné okružní road movie po českých hradech a zámcích zajímavosti.

• 18.9.2017  10:38
    Kolonie (2013)

Dobrý námět má mizerný scénář a prachbídné zpracování.

• 10.9.2017  11:55

O teenagerech pro neteenagery. 1) Zajímavý a citlivý film natočil 45letý režisér a spoluscénárista Niklaus Hilber jako svůj třetí celovečerní. Těžko si vzpomenu na snímek, který by tak výstižně vyjádřil citový zmatek dospívajících dětí. Jeder sieht, wie du scheinst. Keiner fühlt, wer du bist. 2) Přihoďme věrohodný děj, dialogy i celkové pojetí. 3) Na první pohled je vidět, že herci jsou podstatně starší, než jejich postavy. Má jim být kolem 14 let. Ve skutečnosti tu vystupuje 17letý Fabricio Borsani (Selim), 16letý Jérôme Humm (Jan), 16letý Benjamin Dangel (Adi), 16letý Nicolas Heini (Dave), 19letý Veton Hamza (Kemal), asi 21letý Nicola Perot (Lars) a další. Kvalitnímu přirozenému herectví to neubírá a navíc si myslím, že šestnáctiletí čelí stejným problémům. 4) Inu, vzorní žáci nedělají průsery, jen hledají své místo ve světě.

• 8.9.2017  12:24

Trocha fassbinderovské poesie nikoho nezabije a někoho možná i osloví. 1) Přenos do českých poměrů sice dílo trochu ochudilo o německé konotace (hezky o tom píše komentátor gudaulin), ale na rozdíl od něho si myslím, že dílo získalo zase jiná pozitiva. Zejména secesní prostředí pražské Lucerny dodává inscenaci jakýsi až surrealistický rozměr. Jarmulku dolů. Ovšem Fassbinderův filmový scénář jsem nečetl, divadelní zpracování neviděl. Možná bych pak změnil názor. 2) Zaujali mě 34letý Stanislav Majer (pasák Franz), 30letý Jiří Černý (židův asistent Oskar) i 42letý Martin Finger (bohatý žid).

• 8.9.2017  12:03
    Abulele (2015)

Asi je to spíš pro děti, než pro dospělé aneb Skousnou děti plyšáky za milión dolarů?

• 8.9.2017  11:43

Dobová ideologická sračka s několika vtipnými momenty (z dnešního pohledu). 1) Z filmu si odnáším pohled na rozzářené děti, které v krojích přišly na nádraží v Chebu k odjezdu vlaku zazpívat své učitelce. Ta jela na jednodenní školení do Prahy. 2) Také policejní stíhači na motorkách stojí za zmínku.

• 8.9.2017  10:58
    Karel Plíhal - V Telči (koncert) (2005)

Už to není ono. 1) 52letý Karel Plíhal je stále dobrý, veršuje mu to pěkně, na kytaru umí dobře, ale působí příliš rutinovaně a unaveně. Doby pětihvězdičkových ocenění (osmdesátá léta) jsou nenávratně pryč. 2) Vadilo mi ozvučení s nadmírou basů.

• 8.9.2017  10:51
    Avengers (2012)

Ani nasazení spousty oblíbených pěkných chlapců tuto splatlaninu v mých očích nezachrání.

• 8.9.2017  10:48
    Tour de doping (TV film) (2017)

Tak jsem objevil, že kromě parodií na filmy nebo na písničky existují i parodie na dokumenty. No nevím...mě to neoslovilo.

• 8.9.2017  10:39

Komu jsou po chuti osvalení umělovci, přijde si chvílemi na své. Jinak je film o ničem.

• 8.9.2017  10:34
    Dáma (TV film) (1967)

Zajímavý film. 1) Kladem je vzdělávací aspekt snímku. Kdo dnes ví, že i Slováci se svou (pravda, jen malou) mírou podíleli na obsazení Polska (i na jiných událostech druhé světové války - googli, nevíš-li)? 2) Dalším pozitivem je výborně vykreslená atmosféra doby i konkrétního prostředí. 3) Nepatřičné je, že polští herci, zejména ona "dáma", byli předabováni slovensky. Snižuje to jinak působivou autenticitu výpovědi. 4) Příběh sám je nevýrazný a dost nepřehledný, což platí i o pointě. 5) Dobové Topolčianky, kde se film natáčel, vypadaly stylově.

• 8.9.2017  10:20
    Zpátky si dám tenhle film (TV pořad) (1993)

Klipy ze šedesátých let. 1) Ne každý z interpretů dokáže přežít svá skvělá mladá léta. Gottovi se to podařilo. Ale i u něj platí, že to nejlepší, co kdy dělal, konal právě v létech šedesátých (s několika výjimkami). 2) Nejenže z budoucího Mistra čiší živočišná chuť a nasazení, ale sám je chvílemi dokonce sexy. 3) Připočtěte báječné songy a je vymalováno. Jestli Karel Gott, tak Karel Gott z šedesátých let.

• 5.9.2017  16:09

"Vzrušující" příběh ze samoty, kde je k nejbližší civilizaci snad 500 km. 1) Dvě souběžné časové roviny mě rozptylovaly. 2) Zaujal mě 15letý Archie Cox (starší bratr Lol).

• 5.9.2017  15:57

Výrazná satira. Ani se nechce věřit, že v roce 1956 něco takového mohlo vzniknout. 1) Vtipné zrcadlo režimních nešvarů i českého maloměšťáctví je dostatečně obecné, aby se v něm všichni trknutí poznali, ale dostatečně neosobní a neadresné, aby to prošlo censurou. 2) Zvláštní poklona uměleckému kritikovi Pošahalovi - typickému představiteli doby. 3) Dobová herecká elita pečetí příznivý dojem, který ze snímku mám.

• 5.9.2017  15:44
    Poupata (2011)

Ano, i takhle vypadá země česká, domov můj. 1) Největší klad snímku je v jeho autenticitě. Své přidává vynikající (jak jinak) Vladimír Javorský. 2) Na druhé straně jsou mi všechny postavy ukradené...možná je to tím, jak se chovají. Já hnojím, ty svítíš. 3) Zaujali mě 18letý Josef Láska (Honza) a 31letý Jiří Maryško (Cyril). 4) Vystoupení Poupat po 25 letech na pozadí kouřících komínů v Novém Sedle stylově zakončuje celou story. 5) 42letý režijní debutant Zdeněk Jiráský (dosud dokumentarista a scénárista) sice nepředvedl nic světoborného (trochu mi tu chybí touch of art), ale na jeho příští film se rád podívám.

• 4.9.2017  10:39

Načinčaná forma, prázdný obsah. 1) Filmu chybí drajv. 2) Trochu mi vadí, že nevím, co se přesně na obrazovce děje.

• 4.9.2017  10:30
    Smoochy (2002)

Snímek balancuje na tenké hranici mezi zábavou, kýčem, debilitou a svérázným osvětovým pořadem. 1) 33letý pěkný Edward Norton (nosorožec Smoochy) a 51letý Robert Williams v záporné roli (Duhový Rudolf) jsou zárukou, že u filmu navzdory jeho přiblblému obsahu vydržíte. You can't change the world but you can make a dent. 2) Film diváka i poučí, jak správně pojmenovat nejlepšího přítele chlapa: What are you, blind? It's a cock! It's not a rocket, you sick fuck! It's a cock! Look. It's a cock and balls! A dick! Chorizo and the huevos! It's a big stiffy! It's a penis! Penis maximus! A willie! A weenie! Mr. Jiggle Daddy! The one-eyed wonder weasel! Don't you see that? It's Jimmy and the twins. Rumple Foreskin. He made this. It's made from dil-dough.

• 4.9.2017  10:11

Příjemná žánrovka - krimi komedie. Pořád se něco dělo, žádná nuda.

• 3.9.2017  15:54
    Pátý (TV seriál) (2016)

Překvapivě temný kriminální seriál s mysteriózním laděním kamery i režie. 1) Především mě u seriálu drželi zajímaví charismatičtí chlapi: 31letý Tom Cullen (právník Marc), 36letý O.T.Fagbenle (vyšetřovatel Daniel), Martin McCreadie (policista Karl), 26letý Tom Brittney (policista Ken), 44letý Jonathan Kerrigan (žárlivec Stuart) a 40letý svěže vyhlížející Lee Ingleby (Slade). 2) Děsivý thriller končí jako rodinné melodrama, za které by se nemusela stydět ani Rosamunde Pilcherová.

• 3.9.2017  10:46
    London Town (2016)

Pěkní kluci to jistí. 1) Nebyl to punk ani sedmdesátky, které mě přitáhly k tomuto filmu, ale 39letý Jonathan Rhys-Meyers (zpěvák Joe), který je stále k zakousnutí a jenž si nazpíval asi pět songů sám a 30letý sexy Tom Hudges (matčin milenec Johnny). Ukázalo se, že se k nim úspěšně přidal 17letý příjemný Daniel Huttlestone (Shay, hlavní role). 2) Pro fajnšmekry následuje malá lekce britštiny: Alice: Shay, what does shagging mean? Shay Baker: Cooking. That's all. Alice: Oh! Mum's a much better shagger than you. 3) Film sám jinak nic zaznamenáníhodného nepřináší, takže nakonec to hodilo slabé přeslazené 3 hvězdičky.

• 3.9.2017  10:10
    Moje souboje a boje (TV film) (2016)

Námět, scénář, hudba, texty, scéna, kostýmy, režie, hrál, zpíval, tančil...hádejte kdo. 1) Nostalgická vzpomínka na minulost Semaforu není, pravda, přliš obsažná, ale komu to vadí? Mně ne. 2) Nevyčerpatelná tvůrčí potence a životní elán již 85letého Jiřího Suchého ohromují.

• 30.8.2017  12:12
    Hra peněz (2016)

Milá americká limonáda. 1) Zaujaly mě neokázale chytré dialogy, dramatická stavba, spád a celková příjemná atmosféra snímku. 2) Pěkný 26letý Jack O´Donnell (útočník ve studiu) dobře doplňoval hvězdné obsazení. 3) Za thriller bych toto drama, budiž, neoznačil stejně jako bych na rozdíl od Falconu neoznačil útočníka ve studiu za finančníka. Chtělo by to nejdřív se na film podívat, než začnete psát obsah a charakteristiku.

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 60 80