slunicko2

svítím všem

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86
    • 15.4.2018  18:53

Film o pocitech. 1) Mainstreamovou společnost zde představuje internát s ne vždy pochopitelnými pravidly a zvyky. 2) 17letý Vincenzo Crea (nováček Guilio) a jeho spolužák Ludovico Succio (tajemný Edoardo) mě udrželi u obrazovky až do konce.

• 15.4.2018  18:39

Smutný příběh imigrantů ve Švýcarsku a současně pěkný vhled do švýcarské mentality. 1) 38letý dokumentarista Bernard Šafařík (scénář spolu s Jaroslavem Vejvodou, režie, produkce) emigroval ve 20 letech do Švýcarska, kde psal povídky a natáčel televizní dokumenty. Chladný ráj je jeho druhý a, zdá se, že i poslední celovečerní film. 2) Poloamatérské herecké výkony přispívají k autenticitě výpovědi. 3) Mladý Julius Effenberger (Jan, hlavní role) je sexy.

• 15.4.2018  18:10
    Všemocný (2011)

Pěkné. Viděl jsem nejdřív seriál a pak film. Zde jsou hlavní představitelé méně sexy, celé je to méně bláznivé, kompaktnější. Příběh má větší tempo a rychlý spád. Seriál pak přidal linku s FBI a osobní vztahy.

• 15.4.2018  13:27

French Bashing. Francouzský dokument není o Francouzích, ale o americkém a anglickém pohledu na ně. Ale i tak je tato přehlídka stereotypů ve vnímání Francouzů docela zajímavá i zábavná.

• 15.4.2018  13:21

Nefalšovaný kýč. Zajímaví jsou snad jen 52letý stále fešný Dermot Mulroney (řemeslník Ian) a 16letá roztomilá Baile Madisonová (elfka Clementine).

• 15.4.2018  13:09

Vysoce zajímavý a instruktážní...proboha, co to plácám...prostě film o práci kata v Singapuru. Nejzajímavější na tomto mainstreamovém softu jsou detaily.

• 15.4.2018  13:02
    Žabí muzikál (TV film) (1969)

Kdybych neviděl, neuvěřím. Výprava jako z dobového Zlatého slavíka, songy oprávněně zapomenuté a celkové pojetí, věru, neskutečné. Kdyby to bylo alespoň trochu vtipné...

• 14.4.2018  12:02
    Země jahod (2016)

Film pěkně zobrazuje atmosféru mezi sběrači a vztahy Poláků se Švédy. 1) Spoiler. Přemýšlím, v čem spočívá komentátory často zmiňované vykořisťování zahraničních sběračů. Kradli Litevci, kradli Poláci, když Švédové jednoho usvědčili, nevyplatili jeho rodině třítýdenní mzdu. A co má jako být? 2) Problematika gastarbeiterů je vylíčena velmi obecně. Totéž by se mohlo odehrát v mnoha místech, kam jezdí za prací nádeníci z chudých zemí. Rovněž teenagerovský vztah zobrazuje běžnou obecnou situaci s typickými a obvyklými reakcemi ze strany lokálů (na budku dostane na české vesnici i Pražák, který se začne zajímat o místní děvče). Až na konci filmu jsme svědky specifického incidentu. 2) Zajímavý koment: Malarkey.

• 14.4.2018  11:13

Vlažné a bez chuti jak jídlo v nemocnici.

• 14.4.2018  10:54

Autoři červené knihovny se nevyhnou ani papeži. 1) Milostná linka je mizerná a nevěrohodná. Jinak jde o limonádovou červenou knihovnu. S přibývajícími minutami je film stále horší a horší. 2) 41letému sportovnímu Giorgio Pasottimu (lyžařský instruktor Lino) to sluší.

• 14.4.2018  10:46
    Ptačí zpěv (TV film) (2012)

O čem film vlastně je? 1) Podivně pospojované dvě základní spolu vlastně nesouvisející dějové linky považuji za hlavní slabinu díla. Záběry z Velké války jsou působivé, přesto se však nemohu zbavit dojmu, že jsou zde jenom proto, aby vytvořily patřičný background k Isabellinu doznání. 2) Neobyčejně mě iritovala pomalost filmu, záběrů i děje. Ten však samotný přes určité křečovité prvky není špatný. 3) Ale okouzlující 30letý Eddie Redmayne (Stephen) mi náladu zase zlepšil.

• 13.4.2018  15:31
    Zpověď (TV seriál) (2011)

Zajímavá konverzačka s pseudointelektuálním nátěrem.

• 13.4.2018  15:29

Snímek se snaží o současný drsný styl slovenské kinematografie. 1) Svérázný lehce surreální střih naštěstí neubírá filmu na přehlednosti. 2) Líbil se mi 27letý Erik Ollé (Joko, na útěku z vězení). Vlastně celé se mi to líbilo.

• 13.4.2018  15:17
    Reality+ (2014)

Prakticky stejné téma je stejně mizerně, jenom s delší časovou dotací, zpracováno ve filmu Náhradníci (Surrogates). 1) Nepochopil jsem, proč docela pěkný kluk (čtyřicátník Vincent Colombe) touží po jiném těle. 2) Druhý bod dávám ne za kvalitní pointu, ale hlavně za to, že ji snímek vůbec má, což u krátkých filmů nebývá zvykem.

• 7.4.2018  12:40
    Život ve vzduchu (TV seriál) (2017)

Zajímavé přiblížení provozu letiště. Tvůrci vybrali samé sympatické týpky, jasné fandy profese.

• 6.4.2018  13:08
    Šerifská hvězda (TV seriál) (2017)

Antické drama uprostřed kanadské přírody aneb Spravedlnost je věc ošidná a relativní. 1) Nikdo není, za co se vydává, všechno je jinak, chování postav je nepředpověditelné. Děj ovládá syrová kanadská příroda a syrové charaktery. 2) 56letý vynikající (jak taky jinak) Tim Roth (šerif) a pěkně vytvarovaný asi 22letý Oliver Coopersmith (vrah Whitey) jsou zárukou, že je na co se dívat. Ještě je tu 42letý Stephen Walters (kytarista Jimmy).

• 6.4.2018  12:19
    Prolhaní (TV seriál) (2017)

Zajímavé...kdyby to nebylo tak natahované a rozvleklé...

• 6.4.2018  12:15
    Listopad (2014)

Když si profíci hrají na amatéry... 1) Americký dokumentarista, kameraman, zde i spoluscénárista a především režisér Gary Keith Griffin se rozhodl udělat si radost a zavzpomínat na bouřlivá léta svých studií na FAMU. Méně radostí udělá jeho amatérsky působící snímek divákům. 2) S dialogy Griffinovi pomohl spisovatel Arnošt Lustig, jehož jméno mě na film nalákalo. Marně. Podílel se i Lustigův syn Josef. Film byl připravován pět let. 3) Hlavní postavy žijí v jakémsi bezčasí a světě bez určení školy či práce. Občasný hezký či vtipný postřeh prostě nestačí. Vše je kašírované, nevěrohodné, snahu o groteskní prvky lze označit oblíbeným výrazem dnešní internetové mládeže: what the fuck. 4) Jsou tu pěkní kluci: 25letý Filip Cíl (Jiří, dělá černé kopie hudby), 32letý Pavel Richta (malíř Ondřej) či 30letý Filip Tomsa (hokejista Petr).

• 6.4.2018  11:13

Nepříliš věrohodné dialogy v nepříliš věrohodném podání dětských herců.

• 4.4.2018  13:04

Hezký námět, hezké chvilky, ale celkově mi to připomíná Trabant, který má odvézt TIRácký náklad.

• 4.4.2018  12:59

Krásné Portoriko, pěkní herci, celkem napínavý děj. 1) Od konce první hodiny se děj mění na honičku mezi vrahy a oběťmi, nicméně nekonečné twisty udržují jisté napětí až do konce. 2) 41letý Timothy Olyphant (Nick - frajer, kterého nezabiješ) a 26letý Chris Hemsworth (Kale) dodávají trochu toho testosteronu. 3) Komentář, který posouvá tuto divácky nenáročnou zábavičku na vskutku filosofický level, dodal, jak jinak, Shadwell.

• 4.4.2018  12:40
    Graffiti (2015)

Typický příklad toho, proč nemám rád krátké filmy. 1) Neuspokojivá pointa (i když Pánbůh zaplať, že alespoň nějaká). Chování postav je zcela absurdní a nesmyslné. V této souvislosti zaujme i bezvadná angličtina desetiletého ukrajinského dítěte léta žijícího v izolaci. 2) 22letý Oriol Pla je pěkný kluk, ale na 17 let fakt nevypadal. 3) Snad zajímavé jako exkurze do Černobylu.

• 4.4.2018  12:29
    Trestanec (2017)

Lehce nudné fádně zpracované drama o vězeňském systému USA.

• 4.4.2018  12:26

Nuda. Film snad ocení Američané nebo historikové dějin americké country music či její skalní fanoušci. Jelikož nejsem ani jedno z toho, nudil jsem se navzdory jako vždy báječnému 34letému Tomu Hiddlestonovi (Hank).

• 4.4.2018  12:08
    Radius (2017)

Zmatená mystery s pěknou i když očekávatelnou pointou. 1) Postavy řeší jen osobní rozměr. To, co se zdá mít skutečný význam - jakýsi druh vesmírné invaze či co vlastně, nikoho nezajímá. 2) Film není skutečná scifi, scifické prvky tu slouží jen k ozvláštnění děje. 3) No...vlastně je to celé nesmysl. 4) Ale na 2* si to vydělá, protože tu jsou pěkní mužní herci: 38letý Diego Klattenhoff (hlavní postava Liam) a 31letý Brett Donahue (manžel).

• 24.3.2018  13:27

Belhá se jeden. Druhý se ptá: revmatismus? Odpověď: Ne, Záporožec. 19letá Helenka Vondráčková zpívá anglicky Yesterday, 24letá Marta Kubišová zpívá německy a francouzsky, 23letý Václav Neckář rusky, i 34letý Walda Matuška dal své Jó třešně zrály rusky. Jo a Neckář tancuje kozáčka. No odolali byste?

• 23.3.2018  15:00
    Koruna k Vánocům (TV film) (2015)

Cukr (spíš melasa) z pohádky teče proudem. 1) Americké stereotypy v zobrazení plebejské (samozřejmě velmi schopné) pokojské a šlechtické (tupé a nepřející) společnosti pobaví, pokud tedy nenaserou. A ten černoch v roli kancléře? 2) Zaujal 45letý fešák Rupert Penry-Jones (princ) a tuším, že Rollo Skinner (Allienin bratr).

• 23.3.2018  14:14
    Taboo (TV seriál) (2017)

Překvapující a nezvyklá je naturalisticky pojatá výprava. 1) Za mihotavého svitu svic se špinaví a nenašampónovaní herci chovají neurvale a hrubě. 2) Příběh sám je navzdory svému mysterioznímu pozlátku poněkud nudný, nicméně na tři hvězdičky to stačí. 3) Že je ovšem všechno jen primitivní kašírování prozrazuje dnešní slovník, konverzace i chování postav. 4) Výstižný koment: marvan.

• 23.3.2018  14:05

Ani pěkný svěží 19letý Uriah Shelton (Jack Bronson) nevyváží stupiditu díla.

• 23.3.2018  14:03
    Vidina (2015)

41letý Louis Morrisette (Patrick, hlavní role) je pěkný chlap.

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86