slunicko2

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 75 100
    • 23.9.2018  15:19
    Kaboom (2010)

Jako když ke kachně se zelím popíjíte kakao. 1) 51letý gay režisér Greg Araki (zde i scénář, podíl na produkci, střih) zůstává věrný svému směru točit filmy převážně o homosexuálech. Tentokrát se však rozhodl své dílo čímsi zpestřit._____ 2) Dokud se film držel vztahových záležitostí, působil se svým hbitým střihem, vtipnými dialogy a celkovou svěžestí neobyčejně příjemně. Uvažoval jsem o čtyřech hvězdičkách. Posléze však se začaly objevovat zcela neústrojné fantaskní motivy (muži v maskách, zamilovaná lesbická čarodějnice, sekta), které svou laciností a nepatřičností dojem silně pokazily. A k tomu ten konec..._____ 3) 23letý Thomas Dekker (hlavní postava Smith) také zpívá, komponuje, hraje na kytaru i dělá vlastní filmy. V době natáčení svou homosexualitu skrýval, vyoutoval se až o sedm let později._____Další sexy kluci: 25letý Chris Zylka (blonďatý spolubydlící Thor), 23letý Andy Fischer-Price (Rex, který se pral s Thorem na zemi v pokoji), 20letý Brennan Mejia (známost přes internet Oliver)._____ 4) S ohledem na spoustu pěkných klukovských těl a příjemný přístup k homosexualitě přidávám hvězdičku.

• 23.9.2018  13:33

Žánrově neujasněný snímek klopýtá od srandy k tragédii. 1) Josef Škvorecký je v mých očích světový spisovatel. Jeho knihy čtu se zájmem a s potěšením. To ovšem neplatí o jeho scénářích. Opakovaně se prokazuje známá pravda, že dobrý spisovatel nemusí být i dobrý filmový scenárista._____ 2) Politická parafráze trpí silnou dobovou podmíněností. Obávám se, že dnešní mládež už většině narážek nemůže rozumět nebo je ani nerozezná._____ 3) Naštěstí špičkové herecké obsazení dělá z filmu vcelku koukatelný zážitek._____ 4) 48letý Vlastimil Brodský (kostelník) a 37letý Jan Libíček (učitel) jako dobové kontrapunkty a současně kumpání na jedné loďce jsou jediným zajímavým prvkem v celku nudném snímku._____ 5) Ukáže se i Josef Škvorecký jako profesor v televizi a Zdena Škvorecká jako nevěsta Anna._____ 6) Další komentář by jen opakoval, co napsal již komentátor gudaulin ve svém výstižném příspěvku.

• 23.9.2018  12:59
    Švindlíři (1990)

Uondaný nanicovatý snímek...jako vlažná polévka. Zaujal mě přitažlivý 24letý John Cusac v asexuálním oblečení.

• 22.9.2018  15:51

Odpudivý životní styl sovětského budovatele komunismu. 1) Film je zajímavý pouze zobrazením sovětské každodennosti v reáliích a v reakcích lidí._____ 2) Všepřítomný alkoholismus, nekvalitní služby, zanedbaný veřejný i soukromý prostor jsou ve filmu jen komediální kulisy, ale mnohé vypovídají. Film totiž říká mnohem více, než tvůrci zamýšleli._____ 3) Ve stylu komunální satiry je centrem pozornosti instalatér flákač Afoňa a všichni ostatní jsou víceméně fajn._____ 4) Za pozornost stojí kulturní vystoupení, interiéry bytů a restaurací i podnikové (nebo domovní, to jsem nepochytil) schůze, svolávané na podnět policie s cílem napravit hříšníka a přivést ho na správnou cestu. Není divu, že se sovětští turisté tehdy v Československu cítili jako na Západě._____ 5) Nejvíce mě vzala za srdce scéna, kdy hlavní postava Afoňa pojídá se svým hostem suché vařené makaróny lehce posypané nastrouhaným sýrem z konzervy (!) a zajídají je chlebem s máslem._____Připomělo mi to vedoucí jedné sovětské turistické skupiny, která si u stolu ukrojila kus suchého houskového knedlíku, přidala na vidličku vařenou bramboru (dávali jsme jim přílohy k masu napůl knedlík a napůl brambor, kdyby jim knedlík nechutnal), sousto vložila do úst, ukousla si chleba (ten jedí Rusové ke všemu), směsku poválela na jazyku, rozkousala, spolkla a s uchváceným výrazem se ke mně obrátila: Как ето вкусно - to je tak dobré.

• 20.9.2018  11:48

Fantasmagorický bizár. 1) Dojem z filmu mám otřesný. Samý neskutečný (a přitom nudný) patos, divadelní deklamace, toporné výkony. Příběh chybí zcela, film působí jako slepenec nalezených zbytků seriálu. Burton, take this man. If he gives you any trouble, club him._____ 2) H. G. Wells vydal svou novelu The Shape of Things to Come v roce 1933. Nečetl jsem ji, ale tak trochu předpokládám, že je čtivější, než film. Well očividně scénáře neuměl._____ 3) Můžeme si cenit toho, jak Wells odhadl blízkou budoucnost - začátek války (září 1939) zasadil do ledna 1940, píše třeba o kobercovém bombardování měst. Na druhé straně mnohé se nenaplnilo. Válka netrvala 26 let, neměla až takový ničivý rozsah, o vesmírném dělu posílajícím potomky na Měsíc ani nemluvě. Ostatně, ani obyvatelé nevěděli, že by mohli uvnitř domů svítit vlastními slunci._____ 4) Filmoví historici i kritikové mluví o významu snímku pro dějiny filmu. Možná, to neumím posoudit. Protože však filmy hodnotím, jak neustále opakuji, výhradně z pohledu dnešního diváka, musím konstatovat, že jsem se nudil a chvílemi jen nevěřícně zíral. Ostatně, jak jsem se dočetl, film neměl úspěch ani u diváků ve své době._____ 5) Jak producenti využili 300 000 liber (dnešních cca 590 miliónů korun), posuďte sami.

• 20.9.2018  10:00

Typický sovětský dobový bezbarvý snímek. 1) Zajímavé jsou reálie a pár záběrů na středoškoláky v těsných džínách (zejména 19letý Vadim Kurkov). 2) Film povoleným způsobem zobrazuje stylizovanou realitu.

• 19.9.2018  16:57
    Šviháci (2008)

Chvílemi parádní muzikál, chvílemi nuda. 1) Základním problémem jinak parádního snímku je jeho délka. Prostinký děj bez songů je tak na 30 - 40 minut. Songy dalších cca 30 - 40 minut. Zbylá hodina je nudný balast, který zvláště v první části filmu jen otravuje._____ 2) Na druhé straně většina písniček a jejich hudební a taneční ztvárnění snese srovnání se špičkovými světovými muzikály, což je vzhledem k absenci muzikálové tradice v Rusku a osobě 46letého režiséra Valentina Todorovského, pro něhož to byl první pokus v tomto žánru, pozoruhodné._____ 3) Scénář vznikl už v roce 2000. Ovšem najít investory a sebrat odvahu do mimořádně náročného projektu zabralo ještě další léta. Věc zdržovaly i problémy s hudbou. Režisér mezitím natočil s vybranými herci film Tiski_____ 4) Velkou výzvou byla hudební stránka filmu. Po létech (doslova) hledání nakonec režisér použil hudbu skupin ze 70. a 80. let: Машина времени, Кино, Зоопарк, Nautilus Pompilius, Ноль, Браво, Колибри, Чайф a Бригада С, které částečně hrály hudbu stylizovanou do stiljažského období. S novým aranžmá a novými texty (většinou) nakonec songy slavily velký úspěch._____ 5) Stiljagi se rozšířili od konce 40. let do začátku let šedesátých. Pojem Стилягa se objevil v sedmém čísle satirického časopisu Krokodýl 10. 3. 1949. Jejich vzorem byl americký životní styl. Díky své apolitičnosti, cynismu a negativním postojům ve vztahu k sovětské morálce se rychle stali cílem Stalinova tažení proti tzv. kosmopolitismu (rozuměj: všemu, čím vyčnívali z řady), zde vedeným zejména Komsomolem. Výrazně barevné až cirkusové oblečení, zvláštní slang a samozřejmě velký zájem o západní hudbu a tance je činily viditelným celé společnosti, která, jak film dobře demonstruje, je většinou odsuzovala. Сегодня он играет джаз, а завтра Родину продаст - Dnes hraje jazz a zítra prodá svou vlast._____ 6) Vznik tohoto hnutí souvisí s poválečným návratem statisíců vojáků, kteří viděli nesovětský životní styl a přivezli s sebou spoustu oblečení, gramofonových nahrávek apod._____ 7) Spoiler. Film je ovšem spíš pohádka. Ve skutečnosti by si Mels oblečení v ceně několikaměsíčního platu na černém trhu těžko obstaral za pár brigád na nádraží. Tolerantní postoj Fjodorových rodičů je spíš přání otcem myšlenky než reálná zkušenost. Rovněž idylický život v komunálním bytě je spíše z říše pohádek, o přátelském přijetí narozeného černouška "za našeho" ani nemluvě. Realita života byla chmurnější a děsivější, než film zobrazuje._____ 8) Spoiler. Na druhé straně vzhledem k ceně oblečení byly zásahy komsomolských úderek velmi citelné. Vyloučení z Komsomolu pak mnohdy znamenalo celoživotní stigma bránící (nejenom) kariéře. Prodejce desek nakonec sebere milice, dalšího pošlou sloužit vlasti na ponorku, třetí dostává zákaz pobytu v Moskvě a celá skupina se postupně rozpadne. Fjodor po návratu ze Států nachází jen Melse._____ 9) 24letý Anton Šagin (Mels) působí na pohled trochu nevýrazně, ale hrát, tancovat i zpívat umí. Rovněž 26letý Maxim Matvejev (Fjodor - Fred, syn diplomata a šéf hipsterské party) patří dnes k vysoce ceněným ruským hercům. Roztomilý je 25letý Igor Vojnarovskij (Bob, učil Melse tancovat), který kvůli roli přibral 20 kg._____ 10) Za zmínku stojí i pokoutně kopírované zahraniční desky. Na rentgenový snímek se pomocí záznamového zařízení přenesl originální obsah. Podobné "měkké" desky pamatuji ze svého dětství, kdy bylo možné nechat se nahrát ve speciálním studiu pro veřejnost a šťastný klient pak obdržel obdélníkovou ohebnou "desku", která se dala přehrávat na gramofonu._____ 11) Slovo Mels sestává z prvních písmen jmen Marx, Engels, Lenin a Stalin. Za Stalina často rodiče toto uměle vytvořené jméno dávali svým potomkům._____ 12) Znalým ruštiny udělá jistě radost stiljažský slang. Pár příkladů: Бродвей (hlavní třída, kde se scházeli - v Moskvě dnešní Tverský prospekt), Чувак (náš člověk), Динамо (taxík), Шузы (boty, z anglického shoes), Хата (byt), Лукать (hledět, z anglického look), Манюшки (peníze, z anglického money), Штатники (stiljagi se tak sami nazývali, od ruského Соединённые Штаты, tedy Spojené státy)._____ 13) Rozsáhlé a velmi zajímavé informace o stiljagách jsou na ruské Wiki._____ 14) Spoustu zákulisních informací o vzniku filmu uvádí rovněž ruská Wiki._____ 15) Natáčelo se v Moskvě, Minsku a Petrohradu.

• 16.9.2018  12:24

Chlap na svém místě. 1) Když jsem v polovině osmdesátých let dostal do rukou LP Born in the U.S.A. (1984), symbolizovala pro mě tato asi nejúspěšnější Springsteenova deska Reaganovu Ameriku - novou, skvělou a zářící. Chlapský macho přitažlivý vesnický maník ztělesňoval jednu tvář Ameriky - tvář úspěchu, selfmademanství, vítězství._____ 2) 67letý Bruce Springsteen ve stále výborné fyzické formě (dlouhá léta byl k sežrání přitažlivý). Film je osobní výpověď a jakási ilustrace k jeho 600stránkové autobiografické knize Born to Run._____ 3) Jeden z nejúspěšnějších rock´n´rolových zpěváků světa mluví o obyčejných věcech jednoduchým jazykem a dojímá mě. Jeho slova jsou skromná, věcná, životem poučená. Má co říci a říká to prostě a výstižně._____ 4) Springsteenova hudba není tak úplně my cup of tea, ale cítím, že co dělá, jde od srdce._____ 5) Oceňuji i profesionálně udělané české titulky, které respektují jazykovou odlišnost i stylovost vyjadřování (vzácný to jev dnes).

• 15.9.2018  14:57
    Volyň (2016)

Nejhorší nebyli Sověti, ba ani fašisté. Nejhorší byli sousedi z vedlejší vesnice. 1) Velkým plusem filmu je autentičnost prostředí, chování lidí, otevřenost vypravování. Naturalismus při zobrazování násilí patří k věci a není na závadu._____ 2) Naopak podivný nepříjemný střih mě často nutil přemýšlet, co se vlastně na obrazovce děje._____ 3) S nefunkčním střihem souvisí i nevyrovnané tempo, kdy akční scény střídají utahané nicneříkající záběry. Chvilkami tvůrci jakoby odpadli od únavy, praštili sebou o zem na místě, kde zrovna stáli a prostě jen tak lelkovali a nabírali síly._____ 4) Neustálé "minitrailery" (komentátor spraTECH) mi neumožnily vytvořit si k postavám vztah a tak ani jejich osud mě nijak emocionálně nezasáhl. To považuji za úplně největší nedostatek filmu._____ 5) Mnozí diváci zahrnují do svého hodnocení i svůj postoj k zobrazovanímu ději. To ovšem nepovažuji za správné, protože posuzujeme film a ne historické události. K nim se lze vyjádřit v komentáři._____ 6) Zezvířečtění ve jménu ideologie je staré jako lidstvo samo. Není to věc teritoria ani doby a vůbec ne kultury. Pomysleme například na čínskou kulturní revoluci, khmérskou genocidu, irské náboženské fanatiky, válku v Jugoslávii či islámský stát, abych jmenoval čistě namátkou._____ 7) Obecnější historický rámec dobře popisuje článek na anglické Wiki, zatímco detaily masakru jsou přehledně zde.

• 15.9.2018  13:03
    John Lennon & hosté (koncert) (1972)

Génius světové pop music mi zde připadá unavený a opotřebovaný. 1) Hravost raných Beatles jakož i duchovní hledání druhé poloviny šedesátých let je pryč. 32letý John Lennon předvádí rutinní vystoupení. 2) Obraz i zvukový záznam jsou nevalné kvality.

• 13.9.2018  13:36
    Satyricon (1969)

Surrealistické podobenství dnešní doby. 1) Film mě přiměl, abych si Petroniovy zápisky znovu po létech otevřel. A vskutku, leccos z knihy se do filmu dostalo. Ovšem kniha sama je sbírkou fragmentů mnohokrát přepisovaných, upravovaných, vzájemně pospojovaných a rozmanitě překládaných a interpretovaných. Hovořit o filmovém přepisu tedy není na místě. Spíš jde o Felliniho volnou fantasii na antické motivy._____ 2) S tím souvisí otázka, jak moc odpovídají zvyky, oblečení, jídlo, tance, hudba, hovory antické skutečnosti. K tomu říká sám režisér: Petroniův Satyricon je tajemný především proto, že je fragmentární. To symbolizuje neúplnou povahu antického světa, jak si ho dnes představujeme. Proto je text a svět, který představuje, tak fascinující. Během natáčení jsem stál před neznámou krajinou. Mlha byla tak hustá, že se vždy vytratila jen ně několik sekund a umožnila mi uvidět scénu. Antický svět je pro mě ztraceným a neznámým světem. Mohu se k němu přiblížit jedině prostřednictvím tvořivosti a obrazotvornosti, aniž bych se uchyloval k historickému backgroundu či podobným informacím. Federico Fellini, Un regista a Cinecittà, Mondadori, Milan, 1988, strana 127._____ 3) Stylizace i chování postav jako z cizí planety je tedy součástí režisérova vnímání nám nepříliš známé antické reality. Nejde o historický film. Režisér nabízí jakousi surrealistickou poesii, fantaskní obřady a obrazy a komunikuje s našimi emocemi a podvědomím. Co jiného je umění?_____ 4) Spoiler. První část snímku se odehrává v Římě v noci či za soumraku v interiérech. Poté, co dva "studenti" projdou bizarním prostředím města, nacházíme je v další části filmu jako otroky na lodi a sledujeme jejich únik v řadě pikareskních dobrodružství. Tato část filmu je odehrává ve volném prostoru, na moři, plážích a pouštích často pod pražícícm sluncem._____ 5) Spoiler. Noční polovina filmu se často vztahuje k umění. Vidíme divadelní představení, postavy diskutují o malířství, deklamují básně, nabízí se spousta delikátních jídel, sochy jsou rozváženy po městě, architekti hovoří. Druhá část filmu je naopak plna válek a bohů, kteří se nakonec ukáží být falešnými. Unesený polobůh je nemocný hermafroditní albín umírající na žízeň. Minotaurus je prostě muž s býčí maskou. Vládu tvoří řada vzájemně se hašteřících Caesarů, kteří zemi přivádějí do chaosu. V předkřesťanské éře neexistuje pro tyto postavy žádná spása._____ 6) 48letý Frederico Fellini sáhl pro představitele hlavních rolí do zahraničí._____Pro 24letého Angličana Martina Pottera (Encolpius, který bojuje o svého miláčka Gitona) je to filmový debut stejně jako pro 24letého velmi přitažlivého bisexuálního Američana Hirama Kellera (Askyltos, Encolpiův přítel a soupeř v milostných vztazích). Toho Fellini objevil v New Yorku v muzikálu Hair._____17letého Angličana Maxe Borna (Giton) našel Fellini v Chelsea a popsal ho jako this little whore with an angel's face._____Civilní fotografie herců je zde. Zaujal mě i Mario Romagnoli (Trimalchio)._____ 7) Titulky uvádějí rok vzniku filmu 1968._____ 8) Výstižný koment: Ekdahl._____

• 12.9.2018  14:31
    Sid a Nancy (1986)

Sid je pořád sjetý a v řídkých okamžicích, kdy není, se chová, jako by byl. Koho baví se na to koukat, je ten, pro koho byl film natočen. 1) 32letý herec, scénárista a režisér (jindy i střihač či producent) Alex Cox v pietně udělaném snímku s láskou a chutí připomíná různé vylomeniny, které feťák a chuligán (a shodou okolností též kytarista Sex Pistols) Sid Vicious se svou holkou prováděli._____ 2) Film není o Sex Pistols ba ani o hnutí punk. Co je punk a čím se proslavili Sex Pistols se ze snímku nedozvíme._____ 3) Co byl Sid zač si lze jednoduše přečíst. Fakt, že česká Wiki uvádí 31 popkulturních odkazů, je přinejmenším k zamyšlení nad soudobým mediálním prostorem. Výživné je i přehledné info k Sex Pistols. Doporučuji přečíst i Zajímavosti zde na ČSFD._____ 4) 28letý sexy Gary Oldman (Sid) typově sedí, i když chvílemi mi scénky připadají příliš aranžované. Výborná je i 30letá Chloe Webbová (neobyčejně protivná uječená Sidova partnerka Nancy)._____ 5) Výstižný koment, který bych napsal sám, kdybych si byl pospíšil: gudaulin._____ 6) Jak říká ve filmu manažer Malcolm: But Sidney's more than a mere bass player. He's a fabulous disaster. He's a symbol, a metaphor, he embodies the dementia of a nihilistic generation. He's a fuckin' star.

• 12.9.2018  13:18

Muzikál - nemuzikál o uvědomování si sexuální identity. 1) Nízkorozpočtový muzikál, do něhož mi songy moc nepasovaly, trpí nedostatkem výrazu. Snímek je jako hlavní postava - nevýrazný, neprobuzený a asi i proto dost nudný. 2) Dobrý úmysl neumí scénárista a režisér, homosexuální běloch Damon Cardasis ve své celovečerní prvotině patřičně představit. [The film] was inspired by a program at a church in the West Village of New York called Saint Luke in the Fields that has a Saturday church program that caters to a lot of LGBTQ youth from the city. Some are homeless, and I found out about this program through my mother, who’s a priest. I started volunteering there, and I would go on Saturdays, and I’d feed the kids, and talk to them, and hear their stories. The program offered food and social services and legal advice, and also just a safe space to be themselves._____ 3) 17letý Luka Kain (14letý Odysseus) na první pohled neodpovídá věku._____K roli říká: I have a sister who’s a trans woman – she came out just after we finished filming the movie. I’m very proud of her and feel like knowing that someone in the family was advocating for trans rights in some sense helped her to feel comfortable with who she was._____ 4) Marquis Rodriguez (Raymond) se líbí nejen Odysseovi, ale i mně a určitě mnohým dalším.

• 12.9.2018  12:26
    Vandráci (TV seriál) (2018)

Další z výletů oblíbených omezenců, kteří svou ignoranci a primitivismus nabízejí (ne)vděčným divákům v podbízivém balení. 1) Copak lze odolat známým a populárním hereckým tvářím, jak na motorkách brázdí exotickými krajinami a řeší, co den přinese? No, milí diváci, lze odolat velmi snadno. 2) V čem vidím zmiňovanou ignoranci? Vandráci jedou očividně nepřipraveni na cestu, nevědí, kde a jak mohou spát, kudy a kam mají jet. Ani základy jazyka se nenaučí (připomínám, že jeli na tři měsíce do zemí, kde se prakticky jinak než španělsky nedomluví a že tam jedou částečně nebo zcela pracovně, za honorář z filmu, který posléze uvede Česká televize). Naučit se španělsky je navíc velmi snadné, přinejmenším na potřebnou úroveň. 3) Z této nepřipravenosti vyplývají pak hloupé a ignorantské otázky a poznámky, kterými obšťastňují diváky. Nemají co říci a dávají to ostentativně a nahlas najevo. 4) Jako home video pro promítání přátelům při sklence vína je snímek fajn. Jako profesionální počin pro diváky veřejnoprávní televize je přinejmenším nevhodný.

• 12.9.2018  12:12

Italský eintopf. Není to show kuchařská, i když se tu trochu vaří. Není to show cestovatelská, i když jedeme do Itálie. Není to muzikál, i když se tu trochu zpívá. Co to je?

• 12.9.2018  12:09
    8 MM (1999)

Nuda a znechucení. 1) Depresivní filmy (ani umění) nemám rád. Netoužím posilovat negativní egregory vlastní ani cizí mysli. To za prvé. 2) Film samotný je napsán podle obvyklé šablony platné pro thrillery - lze tedy vlastně hned od začátku se dobrat toho, jak se děj bude vyvíjet a jak to celé dopadne. Takže ani jako příběh nepřináší nic zajímavého. 3) Stylizace do pochmurna je zvýrazněna pro mě nezajímavým hereckým obsazením, absencí podnětných dialogů i celkovou délkou snímku.

• 12.9.2018  11:54

Laciná varianta na Total Recall. 1) Vidět 32letého Jesseho Eisenberga v hereckém protiúkolu jako aktivního bojovníka ve špionážním thrilleru mi přišlo docela cool. Ovšem realita je někde jinde. 2) Celý film se bere příliš vážně, jak píše komentátor Seti. Po první půlhodině jsem se už nudil. 3) Takže to spočítáme: nepůvodní námět, nejasný žánr, nevhodný casting a celková nuda hodí dohromady jednu hvězdičku.

• 12.9.2018  11:36

Typická ukázka toho, jak je obtížné měnit zvyky zabedněnců a omezenců.

• 4.9.2018  14:04

Přírodní nestylizovaný pohled na život. Rozhodně nedoporučuji nemocným rakovinou.

• 4.9.2018  13:59
    Rok 68 (TV seriál) (2007)

Vzpomínka pro pamětníky, varování pro mladé. 1) Naděje představuje idealistické s mocenskou realitou zcela se míjící iluze a představy o vlastní cestě k socialismu s lidskou tváří. Možná tomu i někteří věřili. Jak je dnes ale patrné, tato cesta mohla skončit jen dvěma způsoby - jedním z roku 1969 a druhým z roku 1989. 2) Zrada znamená, že bláhové růžové brýle odletěly po ráně pěstí, která vrátila zaběhlou československou ovečku do hájemství sovětského pastýře. 3) Bezčasí ukazuje zejména začátek sedmdesátých let, kdy se zrekonstruovaly nudné prorežimní adorační rituály, kterým, pravda, nikdo nevěřil, ale k naplnění nepsané dohody mezi mocí a lidem postačovaly.

• 4.9.2018  12:38
    Písničky roku 1973 (TV pořad) (1973)

Pěkná dramaturgie předvádí pěkné písničky. 1) 24letá Miluška Voborníková předvádí v typické minisukénce hezké nohy, 30letý Jaromír Mayer přítele z města N, 24letá Petra Černocká Saxanu. 34letý Karel Gott si osladil kávu, zatímco jeho hlasový konkurent 23letý Pavel Bartoň taky cosi zazpíval. Budoucí dramaturg Československé televize 26letý Aleš Ulm dal taky něco do placu. 28letý Viktor Sodoma přivlekl Papouška kakadu a nechyběla ani bizarní dvojice 22letá Věra Špinarová a 26letý Bob Frídl._____Z dalších jmenujme například 23letou Jitku Molavcovou, 41letého Waldemara Matušku, 32letou Marii Rottrovou, 34letou Evu Pilarovou, Zelenáče, Plavce, 26letou Helenu Vondráčkovou, 30letého Václava Neckáře či 29letého Petra Spáleného._____ 2) Umělci zpívají převážně převzaté songy._____ 3) Všechno oblečení je očividně šité na míru či výrazně nad tehdejší možnosti československé veřejnosti._____ 4) V souladu s čerstvým normalizačním tažením proti dlouhým vlasům jsou u mužů povinně vidět uši.

• 4.9.2018  11:31
    Nedostupná pro kovboje (TV film) (1998)

Chlapské, úsměvné, příjemné. 1) Nenápadný příběh kanadských kovbojů z let 1939 - 1940 zahřeje u srdce. 2) 27letý přitažlivý Chad Willett (mladší kovboj Rich) i 36letý Ted Atherton (starší kovboj Pan) jsou přesvědčiví stejně jako roztomilý 18letý Ryan Gosling (nadšené kovbojské štěně Tommy) ve svém druhém filmu.

• 4.9.2018  10:43

Poutavá reportáž ze začátku okupace. Zajímavé záběry, přehledný nezkreslující komentář a přiměřená délka jsou hlavní pozitiva tohoto sympatického filmu.

• 3.9.2018  13:17
    Dubček (2018)

Spíš dokudrama než film, ale o dokumentární věrnosti by se dalo, jak říkával Čapek, s úspěchem pochybovat. 1) Dialogy ze srpna 68 jsou očividně převzaty z Mlynářových pamětí Mráz přichází z Kremlu. 2) Když se dnes podívám na dobové filmové týdeníky a přečtu si tehdejší noviny, připadá mi, že sovětský zásah byl nevyhnutelný. SSSR nemohl nechat jít Československo svou cestou, protože by to během nejbližších let rozklížilo celou socialistickou soustavu. Nebylo náhodou, že nejvíce pro zásah horovali představitelé NDR a Polska. Že to neviděla veřejnost lze pochopit. Ale zaslepenost nejvyšších politiků omluvit nelze. 3) Výstižný koment: Marigold, Aky.

• 3.9.2018  12:58
    Michail Gorbačov (TV film) (2011)

Lehce zajímavý a lehce originální pohled na Michaila Sergejeviče.

• 3.9.2018  12:56

Pár dojmů na pozadí několika všeobecně známých faktů. 1) Většina snímku je věnována srpnu 1968. 2) Výpovědní hodnota slabá.

• 3.9.2018  12:53

Šedesátá léta po sovětsku. Chruščovovské uvolnění dalo vzniknout odlehčeným snímkům, než o pár let později Brežněv opět utáhl opratě.

• 2.9.2018  19:36
    Kmotr III (1990)

Ani trojka neopustí zavedené standardy. 50letý Al Pacino (Michael Corleone) a 34letý přitažlivý Andy Garcia (Vincent Mancini) stojí za zmínku.

• 2.9.2018  19:15
    Kmotr II (1974)

Druhý díl si ničím nezadá s prvním - je podobně zajímavý, napínavý či nudný, herecky brilantní, morálně pochybný. 1) Vedle aktuálního příběhu Michaela jako nového šéfa mafiánské smečky film ve druhé lince ukazuje mládí Michaelova otce Dona Vita Corleona, jeho příchod do Spojených států a jeho mafiánské začátky. 2) 31letý Robert De Niro (mladý Vito Corleone) hrál dobře.

• 2.9.2018  16:08
    Kmotr (1972)

Pěkné, zajímavé, předlouhé, chvílemi až nudné. 1) Je to pěkný a zajímavý snímek. Ale nechápu tu aureolu filmového kultu okolo. Sedmý nejlepší film na ČSFD, jedenáctý nejoblíbenější. 92%. Moře pětihvězdičkových ocenění. Fakt nechápu. 2) Knihu jsem nečetl. 3) 33letý Francis Ford Coppola (režie, spolupráce na scénáři) obsadil v drobných rolích i své rodiče, dva syny a dceru. 48letý Marlon Brando (Kmotr) zaujal stejně jako 32letý Al Pacino (Michael Carleone). 4) Tak jsem to napsal. Nyní čekám, že se někdo z New Yorku ozve a řekne: I'm gonna make him an offer he can't refuse.

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 75 100