Love and Dance (2009)

Polská červená knihovna. Pěkná hudba 32letého Łukasze Targosze a přitažlivý 28letý Mateusz Damięcki to v mých očích vytáhli až na tři hvězdičky.

Quo Vadis (2001)

Remake přežvýkaný pro masy.

Sněhurka (2012)

Hrozná výprava a hollywoodský konec.

Cizinec (2005)

Hlavnímu hrdinovi nerozumím. 1) Kvůli šaramantnímu 36letému Edwardu Nortonovi (kovboj Harlan) ze začátku filmu bych v pohodě opustil Los Angeles i Prahu. 2) Po hodině mu však přestávám rozumět. Naštěstí tu je moudrý strýček gudaulin, který vystihl, co si o filmu myslím tak, že mi netřeba nic dodávat. 3) 36letý americký písničkář a herec Peter Salett dodal atmosférickou hudbu.

Noc plná zázraků (2011)

Anglofonnímu postkomunistickému konzumnímu viewegovsky úhlednému kýčoidnímu stylu nechybí touch of feeling.

Souboj Titánů (2010)

Výpravná podívaná o ničem. 1) There is a God in you. Be sure to bring it. End of lesson. ... I cannot be a king. I serve you better as a man. 2) Četba zajímavostí o filmu zde na ČSFD mi připadá mnohem zajímavější, než film sám. 3) Release the Kraken!

Kulhavý ďábel (1968)

Jedna hvězdička za snahu a za pár nápadů.

7 krabic (2012)

Až nepříjemně syrové akční drama z Asunciónu.

Neobyčejný život Boy George (2010) (TV film)

Vidím tři důvody, proč film vidět. a) Jsem vášnivý fanoušek Boy George. b) Zajímám se o transky. c) Jsem gay. 1) Jeden z těchto důvodů opravdu splňuji. 2) Přes všechny výhrady mě film lehce dojal.