Amazing Spider-Man (2012)

Keď to porovnám zo Spider-Manon z roku 2002, tak sa mi toto zdá oveľa lepšie spracované. Chápem, že to nemôžem porovnávať, lebo to už je 10 rokov. Avšak Andy mi do role spidermana sadol pomerne dobre. First person zábery pri "lietaní" boli super, škoda, že ich bolo tak málo. Krásna Emma Stone len dodala tomu ešte krajší kabátik.

Avengers (2012)

Osobne som od toho čakal trochu viac. Hlavne prvá polovica filmu bola podľa môjho názoru nudná a zdĺhavá. Avšak záverečná akcia mi to všetko vynahradila. Až som bol prekvapený, aké vtipné hlášky zazneli. V závere, jedinečný HULK, ktorý bol výborný. " ... and Hulk, smash!"

Banshee (2013) (seriál)

Vie zaujať, hlavne Job a jeho štýl. Po skončení druhej sezóny, som v úžase.

Bořiči mýtů (2003) (pořad)

Prvý krát som si to pozrel náhodou. Ale keď som videl, ako s láskou vyhadzujú veci do vzduchu, ako ich ničia, či naopak stavajú, musel som si ich zamilovať. Potom keď ešte prišli pekné baby, na ktoré sa dá ako tak pozerať, čo viac treba? Vždy vražedná kombinácia ničenia vecí a báb.

Bratři (2009)

Priznám sa, je to prvý film kde hrá Toby Maguire niekoho iného ako Spidermana. Ale prospelo mu to. Trojica hercov v hlavnej úlohe si padla. Zaujímavý pohľad na väzňa v afgánskej púšti, ktorý mi pripadá veľmi reálne a následné psychické následky človeka tiež. Veľmi kvalitný snímok, ktorý sa oplatí pozrieť aby ste vedeli čo sa robí s vojakom. Film o vojakoch, ktorí sú len bezduší zabijaci, bolo dosť.

Byl jednou jeden polda (1995)

Neviem prečo, ale vždy keď vidím tento film v TV, musím si ho pozrieť. Neviem prečo ale aj keď scenár a dej sú na nič, vtipy sú tam prvotriedne. Smiať sa na nich budem asi vždy. A k tomu postavy a.k.a Kuře, a jeho 11 prstov. To je na nezabudnutie...

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Pozrel som skoro celú prvú sériu. A musím povedať, že to na mňa urobilo dojem. Alebo skôr na mňa urobila dojem Emma, Karkulka a ostatné herečky, ktoré sú tu. Neviem, či boli tak starostlivo vybrané, alebo presne odhadli môj vkus. Z mužského osadenstva ma zaujal Robert Carlyle a.k.a. Rampelník. Spojenie rozprávok a reality bol odvážny počin ale vydaril sa.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Slušné pokračovanie jednotky. Celý film mal spád, človek sa pri tom nenudil. Vedel aj parkrát prekvapiť. A aj tretie pokračovanie sľubuje zaujímavý dej.

Ctihodný občan (2009)

Mrazivý trihller, ktorý mal výborný začiatok, výborné jadro a trošku slabší koniec. Ale Butler ako chladnokrvný vrah mi sedí. Neviem si predstaviť, keby to bolo obrátené ako to malo pôvodne byť. Neviem si predstaviť Foxxa ako niekoho vraždí. Takýto filmík by som si dal hocikedy.