Černobílý svět (2011)

Musím povedať, že český preklad názvu "Černobílý svět" mi neskutočne k tomuto filmu sedí. Či sa hodí na vyniknutie sveta spisovateľky alebo na zobrazenie (ne)skrytého rasizmu. Film ma očaril neskutočne a som rád, že som mal k nemu prístup aby som si ho pozrel.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Neviem, ale žánre Drama a Komedie mi nejdú k sebe. Počas tohto filmu som sa zasmial asi raz. Aj to možno preháňam. Bolo vidno, že film sa snažil povedať niečo viac, no podľa mňa sa mu to nejak nepodarilo. Ako všetci mi hovorili aký super film to je, ostal som sklamaný. No čo už. Aj sklamanie je súčasť života.

Den před krizí (2011)

Možno až veľmi dobre opisuje nenažranosť, chamtivosť a aroganciu niektorých "dôležitých" finančných žralokov.

Děti moje (2011)

Príbeh, odohrávajúci sa v krásnom prostredí. Žiť v takej úžasnej krajine je snom veľa ľudí. Film výstižne poukazuje na vzťah medzi otcom a dcérami, ale pritom si nedáva servítku pred ústa. Film beriem ako drámu, ale určité pasáže filmu mi dokázali pokrútiť kútikmi úst. Myslím si, že veľmi zaujímavý snímok, ktorý si zaslúži pozornosť, aj vďaka výkonu Georgea Clooneyho. Už na oko sa mi hodil do príbehu, čo potvrdil aj svojím hereckým výkonom.

Dexter (2006) (seriál)

U mňa momentálne asi najlepší seriál. Michael C. Hall v ňom exceluje až ma mrazí v kostiach. Výborný scenár a vývoj deja aj keď som si myslel že po prvých 2 sériách už nemá čo ponúknuť. Avšak opak je pravdou, dej naberá na obrátkach. Má množstvo výborných charakterov, predovšetkým Dextera ale aj jeho sestru Deb, ktorá má vždy pikantnú nadávku a Masuku, ktorý vie vždy niečo povedať k veci. Výborné hlášky, výrok Jordana Chasa je môj obľúbený. Tick, tick, tick, that's the sound of your life running out.

Dokonalý únik (2009)

Celkom príjemne pobavilo a udržalo moju pozornosť počas celého filmu. Celkom zaujímavý zvrat, ktorý bol avšak viac menej istý, len nebolo isté na ktorú stranu.

Dostaň ho tam (2010)

Príjemná komédia, ktorá ma zabavila, príjemné herecké obsadenie no ale asi najviac sa mi páčil ten štýl hudby ktorý tam prezentuje Aldous. Myslím si ale, že Stoller a spol. si zobrali príklad z hudobnej brandže a celkom vtipne a presne to vystihli. Ako vravím, u mňa skóruje celkom slušne :)

Dr. House (2004) (seriál)

Mám rád seriály z medicínskeho prostredia. Avšak tu je medicína skôr na druhom mieste by som povedal. V čele je arogantný, sarkastický, nepríjemný Greg, ktorý je na druhú stranu geniálny. Nič viac sa k tomu nedá dodať.

Elitní zabijáci (2011)

Rozhodne som od toho očakával viac. Už po hodine som nevedel, čo tam ešte chcú dať aby to nebolo také nudné. Keby tam nebola krásna Yvonne, asi by som to vypol po polhodine a skôr. Sklamanie.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Ach jaaaaj. Nasmial som sa viac ako pri nejakej priemernej komédii. Tie vtipy odkazujúce na ich vlastné filmy, ma položili. Dej jednoduchý, ale splnil účel. Chuck, Arnold a všetci boli na svoj vek úžasní. Omnoho lepšie ako jednotka z môjho pohľadu.