Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Rodinný
  • Loutkový
  • Akční

plakát

Děti z Kouřové hory (1979) (TV seriál)

Novozélandský dobrodružný seriál natočený podle stejnojmeného románu Novozélandských spisovatelů Graemeho Farmera a Rogera Simpsona . Seriál nás seznámí s pěti dětmi přesněji se třemi chlapci a dvoumi dívkami žijícími jak už název napovídá u kouřové hory kde provádí menší legrácky jako každá parta chlapců a děvčat v jejich věku a užívají si svého bezstarostného dětství těmto třem chlapcům a dvoum dívkám se ovšem do jejich legrácek přichoumejtne také odkrývání podvodů jednoho nejznámnějšího obyvatele jejich městečka a dál máte možnost pozorovat jak to vše nakonec dopadne .

plakát

Zlatá horečka (1974) (TV seriál)

Australský historický seriál odehrávající se v letech kdy v Jižní Austrálii propukla Zlatá horečka čili touha po zlatě v podobě zlaté rudy která se těží a ze které se oné zlato vyrábí . Tento seriál nás seznamuje se slušnou rodinou pocházející u Británie která se právě na Jih Austrálie z tohoto důvodu v domnění že jim to zajistí lepší budoucnost přestěhuje kde už mají koupený pozemek na kterém mimo toho že si na něm postavý rodinný dům kde chtějí bydlet chtějí též zkusit i těžit .

plakát

Co přináší řeka (1983) (TV seriál)

Australský seriál podle románu Australské spisovatelky Nancy Cato . Tento seriál je o mladé ženě Philladeplhii co se svými rodiči měla naplánovaný lepší život v Jižní Austrálii konkrétně v Jižním Walesu bohužel při plavbě do Jižního Walesu koráb kterým cestovali postihlahla bouře a skoro všichni kdož na něm byli tedy i Philladephini rodiče v bouři zahynuli a přežila jen ona s kapitánem té lodi Tomem s nímž později našla cestu zpět mezi lidi z ostrova na kterém ztroskotali . Po následném pobytu v nemocnici do které se Philladephia hned po tom co našla s Tomem cestu mezi lidi dostala zotavila a hned po zotavení se seznámila se strýčkem Charlesem se kterým se dopravila místní parníkovou dopravou na místo kde pobývá její strýc Charles s tetou Hester, při oné dopravě parníkem se seznámuje s jedním mužem z posádky oného parníku Brentonem kterému se Philladelphie na první pohled zjevně zalíbila . Po těchto shledání nastali smutné časy jak pro Philladelphiinu rodinu tak pro celou posádku parníku ze kterých se s Phiadelphiinou pomocí dostanou a na její počest nese parník její jméno, kapitán Tom ji daruje podíl na parníku Philladelphia a společně s posádkou se Philladelphia vydává na cestu při které se Philladelphia s Brentonem sblíží a kapitán Tom předává svůj podíl tedy své kapitánství Brentonovi, po nějaké době se Philladelphia s Brentonem vemou a vydají se spolu na první společnou cestu parníkem při které zažijí různá dobrodružství .

plakát

Skippy (1968) (TV seriál)

Australský dobrodružný seriál . Tento seriál nás seznamuje se správcem parku Watarah na Východě Austrálie Mattem Hammondem otcem dvouch chlapců Marka a Sonnyho kteří z celého parku plného zvířat z celé Austrálie mají nejraději klonana jménem Skippy .

plakát

Zrozeni ke svobodě (1974) (TV seriál)

Americký dobrodružný seriál zfilmovaný podle románu Americké spisovatelky Joy Adamsové mimo psaní románů se také věnovala malování a chovu divokých zvířat v Africe, během svého chovu divokých zvířat stačila vychovat a navrátit do divoké přírody lvici Elsu, levhartici Penny a gepardici Pippu, své zkušenosti z chovu divokých zvířat v Africe popsala ve svých románech pod názvy Příběh lvice Elsy, Příběh levhartice Penny, Volání divočiny a další .

plakát

Daktari (1966) (TV seriál)

Americký dobrodružný seriál natočený podle stejnojmeného románu Americké spisovatelky Susane Hartové . Děj tohoto seriálu se odehrává ve Východní Africe ve městě Wamer kde se místní veterinář Marsh Tracy snaží ošetřovat všechna zvířata tam žijící a chránit je před místními pytláky, v záchraně mu pomáhá jeho Dcera Paula s jejím přítelem Jackem a zvířecí hrdinové lev Clerenc s opičkou  Judy .

plakát

Krkonošské pohádky (1974) (TV seriál)

Pro mně 2 nejkrásnější Český večerníček ty ostatní kreslené ty nestáli za nic .

plakát

Na návštěvě u Spejbla a Hurvínka (1972) (TV seriál)

Nostalgici se asi hodně podiví ale musím se přiznat, jako malá jsem večerníky moc nesledovala nebot mně nezajímali tolik jako pohádky a když tak to už museli být večerníčky poučné, roztomilé, legrační přesně takové co správná citlivá dětská dušička potřebuje, přesně takové jako tady Hurvínek, kdybych někdy měla zase čas na večerníček či pohádku tak zase budu chtít vidět jedině něco podobného a když ne podobného tak jedině Hurvínka . Nechci urazit nostalgiky ani děti dnešní doby ale ono bylo pro mně těžké hledat večerníček co by mi vyhovoval tenkrát a bylo by to těžké i dnes, proto všechno  je pro mně Hurvínek tím nejoblíbenějším  Českým večerníčkem . Jen musím zkritizovat ti co Hurvínka dali na dvd ten obal to je ostuda dát na obal dvd s názvem Na návštěvě u Spejbla a Hurvínka z roku 1972 fotku z dvd s názvem Hurvínek vzduchoplavcem z roku 1997 když v roce 1997 postavičky Spejbla, Hurvínka, Máničky vypadali jináč než na dvd sb názvem Na návštěve u Spejbla a Hurvínka z roku 1972  .

Tintin (1961)

Můj 1 nejoblíbenější hraný Francouzský film podle animovaného seriálu Tintinova dobrodružství jeho hlavním hrdinou jak už název napovídá není nikdo jiný než mladý detektiv Tintin na jehož cestách za záhadami jej doprovází jeho věrný psí přítel Pudlík, dnešním generacím by toto ztvárnění přišlo určitě staré, nudné, divné stejně tak jako mé milované dobrodružné seriály a filmy z let 1960 protože tohle je právě z tohoto období ale já dávám přednost těmto lehkým nenáročným ponejvíce i kupodivu ne daleko od pravdy právě takovým to serálům filmům před dnešními napodobeninami které se hromadou přehnaný ho efektů snaží zaujmout nebo rovnou být pro lidi něčím víc než to předešlé kupodivu se jim to bohužel daří bodejď by ne když se mezi námi naleznou čím dál tím víc náročnější a kvůli své náročnosti  pro ně není problém odkopnout to předešlé a s tím i toho kdo to předešlé uctívá ale to mně neodradí já se nehodlám nechat oblbnout jak jsem se zmiňovala hromadou přehnaných  efektů ať si každý koukám na co chce ať každý poslouchá co chce ale ať v tom na co kouká co poslouchá neomezuje toho druhého, když se ti to nelíbí nehodnoť, nekomentuj.

Králíček Petr (2018)

Můj 5 nejoblíbenější hraný film podle animovaného seriálu Svět králíčka Petra a jeho přátel a jak už název napovídá jeho hlavní postavou je králíček Petr a jeho přátelé králičsci, zajíčsci a ostatní lesní zvířátka bránící se lidské civilizaci která je chce vykořistit z přírody z lesů ve kterých vždy žili jako první zvířata, moc se mi líbí že se v dětském filmu na tuhle lidskou škaredou povahu poukazuje aby děti budoucí generace něco proti tomu chtěla dělat i když tomu popravdě nevěřím že s tím někdo něco konečně udělá. Do té doby než vyšlo filmové zpracování Chipmunků a tohle filmové zpracování králíčka Petra jsem měla v oblibě Scoobyho a Garfielda kteří mně zaujali svou skvělou animací ale jak mile vyšli Chipmunkové a  tohle tak musím říct že u tohohle to platí dvojnásob, tady se animace povedla tak dokonale že ta zvířátka co jsou hlavními postavami těchto dvouch filmů jsou téměř k nerozeznání od opravdových zvířátek.

Ovládací panel

Fanklub