Malarkey

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 44 87 130 173
    • 16.12.2017  21:30

Po přečtení obsahu jsem se tak nějak připravoval na to, co přijde. Nakonec to zase tak explicitní není. Ale když už má někdo snahu točit film o postižených, mohl by do něj přidat i trošku umu sblížit diváka s problémy hlavních postav. Takhle to na mě působilo hrozně neosobně, nepřístupně, odříznutě a odtažitě. Za tu dobu už vím, že filmy o postižených se dají točit s citem k filmařskému řemeslu. Tento ale pouze poukazuje na problematiku, což na jednu stranu není málo, ale po filmařské stránce je to holt průměr.

• 15.12.2017  14:37

Noc po shlédnutí a já vlastně nevím, jestli Disney ten posun celé ságy vymyslel dobře nebo ne. První díl nové trilogie super, o tom žádná. Postavy byly zajímavý a odkaz na původní příběh zřejmý. Tady to vlastně není jiné. Celý ten námět se vlastně točí kolem Luka Skywalkera a nemá to chybu. Také představení nových světů tu dopadlo na jedničku. Místy jsem si užíval tu filmovou roztomilost, když se na scéně objevilo nějaký dosud nezmapovaný zvíře. Snad každé mělo oči jak kocour ze Shreka, takže si můžete představit, jak jsem u každé zvířecí scény jihnul. Na druhou stranu jsem si ale říkal, že to působí až moc dětsky. Recenze mluvili o tom, že tenhle díl je daleko temnější, než předchozí díly, ale podle mě temnota vypadá trošku jinak. Tu bych přirovnal tak k druhé epizodě. Tady ta epizoda je taková spíš roztomilá, trošku dětinská, hodně akční a válečná. Celkově vlastně fajn, ale na pátou hvězdu mi chybí trošku více epičnosti k celému Hvězdnoválečnému univerzu.

• 15.12.2017  14:36

Jako jednohubka je tenhle film docela fajn. Taky je ale fajn, jak původní myšlenku, zfilmovanou v krátkometrážním filmu, režisér zakomponoval do celovečerního filmu. Není to nic složitého a funguje to. K tomu to taky není vůbec blbý. Lidi se tu chovají jako lidi a ne jako gumy na papíře. Takže celkově vzato? Příjemné hororové překvapení, které neurazí, nenadchne, ale svojí misi splní na plný počet přeživších.

• 15.12.2017  14:35

Líbí se mi, jak se celý Jurský svět odkazuje na starý dobrý Jurský park. Neskrývá v sobě onen odkaz a nepokouší se o další trapný remake. Naopak rozšiřuje celý dinosauří svět a to je vlastně docela dobře. A i když je hlavní příběhová linka o jednom přerostlém a zmutovaném dinosaurovi, což je vlastně docela nic moc motiv na celý film, tak se na to pořád docela hezky kouká. Tvůrci tu totiž parádně trefili filmové obsazení. Chris Pratt a Bryce Dallas Howard je přesně to, proč jsem si film tak nádherně užil. Chris Pratt hraje svého standardního frajera, kterej působí, jak kdyby zrovna vylezl z pralesa a uměl komunikovat s každým savcem na planetě a Bryce Dallas Howard je tu tak krásná, že o té její ofině se mi asi bude ještě pár měsíců zdát.

• 15.12.2017  14:34

Ze začátku jsem byl překvapený samotným příběhem. Film totiž nenabízí klasický pohled na život Tarzana v pralese, ale začíná momentem, kdy už je Tarzan kultivovaným a spořádaným anglickým občanem s aristokratickou minulostí a chováním pravého obstarožního gentlemana. Začátek tak působí hodně dobře a vysloveně baví. Jenže po asi půl hodině se Tarzan vydá na cestu do své původní domoviny. Příběh udělá twist a vrátí se zase na začátek celého příběhu. Tarzan tak zase lítá na nekonečných liánách, v jedné ruce liánu, v druhé ruce krásnou Jane a bojuje proti kolonizátorům z Británie. V tu ránu celé nadšení začíná chřadnout a už se to bohužel nezlepší. Fajn, ale víc jak tři hvězdičky na liáně si film nezaslouží.

• 15.12.2017  14:33

Že se mi onehdá líbil La La Land asi umocnilo fakt, že, jakožto muzikál, měl krásně napsanou hudbu a do toho nabízel špetku osudovosti, která mi standardně v současných muzikálech chybí. Na muzikály totiž jinak příliš nejsem…spíš vůbec. No a tato verze Krásky a zvíře je přesně ten druh sladkobolného americké muzikálu, který je jistě dobrý ve všech ohledech, ale nic navíc Vám nepřinese. Maximálně tak vizuální stránku v podobě mluvícího nábytku, což je fajn, ale celý film to rozhodně nezachrání. Průměr až to hezké není…

• 15.12.2017  14:32
    Uteč (2017)

Úplně otočený pohled na rasismus způsobil, že je Uteč jeden z nejzajímavějších thrillerů, které jsem za poslední dobu viděl. Rasová nesnášenlivost tu totiž vytvořila hodně silný příběh, u kterého je dobré, když o něm před shlédnutí budete vědět co nejméně. Budete pak hodně překvapeni a zároveň dost napjati s každou další minutou, což umocní zážitek z celého filmu. K tomu musím dodat, že na mě hodně zajímavě zapůsobil Daniel Kaluuya. Uvidíme, s jakými dalšími filmy do budoucna přijde.

• 15.12.2017  14:31

Ještě nikdy jsem se nesetkal s filmem, který vypráví poměrně dost smutný a emotivní dramatický příběh, jehož vyprávění si usnadňuje fantastickými motivy v podobě samotného netvora s naprosto charismatickým hlasem Liama Neesona. Vlastně bychom mohli říct, že se vůbec nejedná o fantasy. Celý příběh stojí na základě jednoho smutného lidského příběhu z ponurého anglického venkova. Nicméně právě ta atmosféra anglického prostředí a samotný netvor z celého filmu dělá opravdu povedenou událost, která na konci filmu musí rozsekat snad každého diváka.

• 15.12.2017  14:31
    Koruna k Vánocům (TV film) (2015)

Tohle bylo tak blbý, až jsem to musel dokoukat do konce. Že se to protiřečí? Tak určitě. Všichni se tu totiž chovali tak divně a nepochopitelně, že mě zajímalo, co z toho nakonec vznikne. No a jelikož to má poměrně libivý příběh, tak bych to kvalitou přirovnal k Hanna Montaně. Všichni jsou tady jak na houbičkách, ale ty jejich kecy Vás tu tak nějak zhypnotizují, že máte nutkání přidat teplotu na topení, zalézt si pod deku, udělat si útulno v duši a bez mrknutí oka na tuhle kravinu koukat až do konce.

• 15.12.2017  14:30

Na tomhle příběhu vlastně není vůbec nic špatně. Odehrává se v, ač to zní blbě, filmově atraktivní době druhé světové války, vypráví příběh o sirotkovi, který se skamarádí s divokým psem a celý tento zajímavý příběh se točí kolem nádherného prostředí francouzských Alp. K tomu všemu režisér je grand a spolu s kameramanem vytvořili nádherné filmařské záběry, na které je doslova radost koukat. Za mě tedy dobrý. Moc hezky natočený rodinný kousek.

• 7.12.2017  16:20
    Respire (2014)

Mám Melanie Laurent moc rád, ale v tomto filmu mi chyběla chuť ho vůbec dokoukat. Holky se snažily seč mohly, ale ve výsledku to bylo stejně prd platné, protože s ničím objevnějším nepřišli. Klasicky průměrné drama ze světa současné Francie.

• 7.12.2017  16:20

Celý film sledujete herečku, která se, chtě nechtě, před kamerou neustále promenáduje v kalhotkách. Zřejmě záměr. Do toho ji tam neustále zneužívá její hispánsky laděný manžel a kolem pobíhá dvojka holčiček, kolem kterých by se film údajně měl točit. Jenže když už po hodině máte pocit, že se ve filmu nepohnul ani chlup na chlapské hrudi, tak se těžce hledá jakýkoliv důvod mít z tohoto filmu radost. Jediné pozitivum je sice kamera, která zabírá moc pěkné záběry, ale námět je těžce o ničem.

• 7.12.2017  16:19

Původně jsem filmu chtěl dát čtyři hvězdičky, ale když jsem četl komentáře níže, tak jsem usoudil, že tři budou akorát. Film měl natolik vděčné téma, že mohl vyvolat daleko jiné emoce, než jaké vyvolal…a že to z většiny zachraňovala hlavně kamera zabírající přenádhernou krajinu? To je sakra málo. Ruský film Návrat je opravdu o úroveň jinde.

Frost (2017)

Film se zaměřuje na ústřední dvojici, která zde zároveň je určitým romantickým středobodem, a snaží se svůj vztah / nevztah realizovat v ukrajinských končinách směr Donbas. Za zájem určitě stojí prostředí, ve kterým se film odehrává. Také je určitě neméně zajímavé sledovat postavičky, které ve filmu hrají. Věřím, že se budou zakládat na nějakých reáliích. Jak chladné je ale zamrzlé prostředí poničené válkou, tak chladné jsou životy v něm strádající. Po celé takřka dvě hodiny jsem byl studenej jak psí čumák. Jediný moment, který mě zlomil, byl až závěr. Dokázal, že ty dvě hodiny stojí za to počkat.

7 životů (2017)

Jedno z těch dystopických sci-fi, kterým by se mohlo vyčíst mnoho. Jenže za nápad a za způsob, jak je kvalitně natočen, mu všechno odpustíte a budete si užívat přelidněný svět, který se jedna diktátorka snaží regulovat. Noomi Rapace tady předvádí nadpozemský výkon. Asi tak podobný, jako když James McAvoy byl loni rozpolcený. Nikdy by mě totiž nenapadlo, že by mi jedna herečka dokázala vytvořit rozdílné emoce ke každé ze sedmi postav, které v tomto filmu hraje. Je prostě znát, že tohle sci-fi je totálně její. A jelikož je radost na ní koukat, je radost koukat i na celý film.

• 4.12.2017  16:41
    Astropia (2007)

Astropia má smůlu, protože ji, chtě nechtě, musím srovnat s Big Bang Theory. A ten je prostě o trošku lepší a hlavně i vtipnější. Přitom islandská kinematografie mi je obecně sympatická a tehdejší Miss Island – Hildur – mi je ještě sympatičtější. Jenže hodně pozvolný rozjezd pak střídá řada vtipných scén, které nápaditě, ale trošku mimo film, doplňují scénky z RPG světa. Astropia je tak určitě originální a zajímavý film. Vtipný místy taky umí být, ale moc mu to nevydrží celou tu dobu. Je na něm vidět, že ulítlí nerdi nebyli jenom postavičky na skice, ale i tvůrci celého filmu. Jako jednohubka pro podobné nadšence je ale Astropia úplně tak akorát a rozhodně má své místo na Slunci.

• 4.12.2017  16:39

Na tomhle filmu nic moc extra není. Snad jenom skladba herců se tu sešla poměrně slušná. Jenže co je to na plat, když se tu například Honza Budař chová jak po lobotomii mozku. Ona to v některých filmech může být legrace, ale když už to pak působí, jak kdyby parodoval sám sebe, tak je něco špatně. A o tom je vlastně celý film. Nejdrsnější(pozitivní stránka filmu) na tom všem byly ty rozcapený holčičky, který, když mohly, tak řvaly…a řvaly opravdu festovně. To se jim upřít nedá. Celkově ale nic moc, takový slabší průměr.

• 2.12.2017  18:37

Whoopi tady hraje postavu, která je protivná jak průvan ve dveřích a do toho nesnáší Vánoce. A i když jí opravdový Santa Claus, nám jinak dobře známý coby tajemník ministerstva Sir Humprey Appleby z Jistě pane Ministře, přesvědčí, tak to celkový dojem z filmu nezachrání. Alespoň, že Amíci směřovali bydliště Santy Clause do Norska. Lepší, jak drátem do voka.

• 2.12.2017  18:27
    Údajný vrah (2013)

Jelikož u nás doma probíhal vánoční úklid, tak jsem prostě zapnul televizi a jediný film, který jsem neznal, byla tahle sračka. Film debilní jak ucpaná žumpa. Nechápu, že Casper Van Dien hrál ve Hvězdný pěchotě. I když...do toho béčka jeho ksicht docela padnul.

• 2.12.2017  18:25

Král Šumavy je vzorový případ precizně natočeného filmu, který zároveň perfektně vykresluje tehdejší léta na Šumavě. A to jak z dobrého úhlu pohledu, u kterého vidíme, jak v tehdejší době lidé žili, tak z toho špatného úhlu, abychom věděli, co do lidí v té době hustili. To, aby všem dali najevo, jak je západ špatný. Obrovská filmová schizofrenie.

• 2.12.2017  18:22

Musím podotknout, že Němci poslední léta odvádí hodně slušné výkony na poli komedií. Mám ale problém s tím, že dobrý nápad a místy opravdu dobrý humor kombinují s řadou nemístných a naprosto zbytečných scén. Třeba v tomto filmu jsem se dočkal jedné naprosto zbytečné sexuální scény a ke konci filmu jednoho takového, na můj vkus, až zbytečného drogového vyhrocení, které bych si teda, bejt tvůrce, klidně odpustil úplně. Závěr filmu je taky na můj vkus až moc sluníčkový, ostatně jako celý film, a vykresluje Němce trošku někde jinde, než tomu ve skutečnosti je. Každopádně beru to. Když se přes to všechno přenesu, tak Rande naslepo byla moc příjemná komedie, která měla málo k tomu, abych si ji opravdu oblíbil.

• 1.12.2017  22:57
    Radius (2017)

Kanaďani byli vždycky úchylný na sci-fi. Sem tam i dost blbý sci-fi.

• 1.12.2017  22:20
    Plán B (2016)

Černoch, dva žlutý a Turek se chopí otěží a snaží se v Německu u kebabu zamyslet nad tím, jak to udělat, aby natočili solidní akční béčko. No a nakonec natočí film, který jediný, co má ucházející, je akce. Ironie, co?

• 1.12.2017  21:24
    Big Ben - Hon (TV film) (2000)

Na Bena je v tomhle díle drzej snad úplně každej. Sice se tu ředí téma myslivců, ale líbilo se mi, jak Benův bejvalej kamarád - Tony Rambold - mluví o Benovi jako o tlustým Berghamerovi. Dokonce i vrah si z Bena dělá prdel a posílá mu výhružný dopisy, kde ho častuje názvoslovím tlustý prase. Ben to má ale v hajzlu a doufá, že se doma pořádně nažere a napije. A to i přesto, že ho máma docela šetří. Solidnější díl, ve kterém se promítla celá řada standardních postaviček od Fajfra počínaje po preláta konče.

• 30.11.2017  21:03

Chvíli trvalo, než jsem si na Kumaila zvyknul. Cirka asi dvacet minut jsem si byl dokonce dost nejistý s tím, jestli tahle komedie je opravdu komedií a nebo neotřelým dramatem. Jakmile se ale Zoe Kazan objevila na scéně (potažmo v kómatu) rozjela se smršť skvělého situačního humoru, který z Kumaila vycházela tak přirozeně, že byla radost na něj koukat. Třeba jeho první setkání s rodiči Emily je neuvěřitelně povedený. A podobných scének je ve filmu daleko víc. Nakonec se z neotřelého dramatu stala neotřelá dramedie, která ve mně dokázala po zbytek filmu vyvolat tak dobrou náladu, že jsem se jí nezbavil ani po shlédnutí. Přečetl jsem si totiž o filmu, že je podle pravdy a že hlavní postavou opravdového příběhu je stejný Kumail jako ten z tohoto filmu. V tu ránu film dostál úplně nové dimenze.

• 30.11.2017  20:58

Dlouho se mi nestalo, abych měl pocit, že po shlédnutí filmu jsem viděl dvě kvalitou naprosto rozdílné poloviny akční komedie. Nadšení z nové akční komedie z kraje postupně klesalo, když jsem pozoroval příběh odehrávající se v Londýně, který není ani moc vtipný a dvojka Samuel L. Jackson a Ryan Reynolds se ne a ne naladit na správnou buddy vlnu. Trvalo to dlouho a chvíli jsem měl i pocit, že film nevydržím dokoukat. Třeba Salma Hayek je tu tak strašně nevtipná a v roli mi tak příšerně neseděla, že trapnosti nasazovala korunu. Jenže po hodině filmu se stalo něco neuvěřitelného. Film se přesunul do Amsterdamu a nejenom, že rozjel naprosto úžasnou akční smršť, ale dokonce začal i docela dost bavit. Samuel se tu s Ryanem vysloveně našli a začali proti sobě drtit jednu hlášku za druhou. Z druhé poloviny jsem nakonec byl tak nadšený, že jsem si pár scén musel pustit znova. Jak je sakra možné, že jeden film může vyvolat až tolik rozdílných emocí?

• 30.11.2017  20:50

Ulítlá Marie, která opovrhuje vším a všemi dostane nabídku od kamarádky, že by jí na svatbě mohla dělat družičku. V tu ránu se k ní kamarádka chová ještě odpornějc a celý ten, alespoň krátký příběh, začíná nabírat na absurditě, kdy jsem přemýšlel, co dobrého bych si na tomhle filmu měl vůbec odnést.

• 30.11.2017  20:48
    Únos (2017)

Dost drsný, nekompromisní a brutální. Na Slováky ale zatraceně dobrý. My tu máme gangstery typu Káčko nebo Mrázek, ke kterým si snad ještě máte chuť vytvořit vztah a oni Vám předvedou ty nejodpornější zrůdy ze světa strachu a hnusu. Gratuluji. Konečně slovenská kinematografie začíná být zajímavější a zajímavější.

• 29.11.2017  15:37

Fascinuje mě, co všechno jsou tvůrci filmů schopni vymyslet. Poměrně nehezká smažka, která to drandí v zánovním Porsche s nějakým černým borcem po pusté dálnici, se hodně rychle dostane do sraček. Přítel dostane čouda od 1, slovy jednoho, zombíka, který ji pak nahání napříč celou tundrou. Ona ho pak láká nasáklým tampónem a myslí si, že si tím zachrání kůži. Co se děje dál, to snad ani netřeba dodávat. Pár nechuťáren tu ještě přibude. Nicméně uznávám a chápu, proč tento film na jistých tematických festivalech vytvořil mírné kladné pozdvižení. Nápad to není úplně špatnej a možná někoho, kdo má podobný styl, jistě i potěší. Je hodně zajímavý sledovat, co někteří scénáristé a režiséři drží v hlavě.

• 29.11.2017  15:35
    Most - Série 3 (série) (2015)

Chvíli mi to trvalo, než si zvyknu na nového parťáka. Přeci jen ten první dánský vyšetřovatel byl hodně fajn a zároveň dost zvláštní. U tohoto mi to chvíli trvalo, ale někdy v půlce seriálu přišel zlom a emoce se okamžitě probudily. Vyšetřování vražd je tu ale místy dost nepřehledné. A to i přesto, že jsou řádně rituální a brutální. Dokonce zachází hodně osobně do života Sagy, která v této sérii dostává náklad ze všech stran a nutno dodat, že po psychologické stránce tu herečka Sofia Helin předvádí asi nejnáročnější hereckou postavu v kriminálkách, kterou jsem vůbec kdy viděl. Ke konci jsem nicméně opravdu přemýšlel nad tím, že jsem spíš zklamaný, než potěšený touto sérií. Třeba jsem hledal souvislosti se samotným mostem. Závěrečný díl ale všechno zachránil tím, že se stal nejlepším dílem z celé série a tak u mě i třetí série zakotvila v solidní čtyřhvězdičkové lajně.

<< předchozí 1 2 3 4 44 87 130 173