Malarkey

okres Praha-východ

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 46 91 136 181
    • 21.5.2018  22:02

Neměl to pan Foucault mezi těmi obyčejnými dětmi vůbec jednoduché. Dokonce i já jsem zažil podobné situace coby dítě na základce a to jsme tenkrát nebyli ti nepřizpůsobiví. Prostě jen děti, kterých je na základních školách neustále kvanta. Po shlédnutí filmu mi ale tak nějak přišlo, jak kdyby Francouzi až moc odlišovali děti podle toho, na jakou školu chodí. A to samozřejmě není dobře. A na psychiku dítěte už vůbec ne. Ale pan Foucault, jak se mi ze začátku nelíbil, protože žil v těch lepších vrstvách, tak se v průběhu filmu srovnal a docela mi udělal i radost. Nakonec to nebylo špatný...vlastně to nebylo vůbec špatný. Jen se připravte na to, že tohle není komedie. Vlastně skoro vůbec. Ale jako lidské realistické drama je to hodně upřímný zážitek.

• 21.5.2018  20:00

Hodně milé a nečekané překvapení, které ze stand up komiků vytřískala opět něco nového a neobvyklého. Na neznámé tváře, se musím přiznat, mi všichni sedli do puntíku. Líbilo se mi, jak civilně byl film pojat. Každý měl v sobě nějakou tu neotevřenou skřínku a jak Buddy tak i divák se k ní postupně dostával. A i když na to Buddy měl pouhých 86 minut, a na oné stopáži nestihl skoro nic moc udělat a říct, pořád mě, jakožto diváka, jednoznačně dokázal udeřit do srdce. Nečekaně příjemná jednohubka a asi to nejlidštější ztvárnění stand-up komika se vším všudy.

• 21.5.2018  19:54
    Porto (2016)

Oceňuji prostředí portugalského Porta, které je neotřelé, staromódní a ve filmech se neztratí. Škoda ale, že režisér si z filmu udělal spíš uměleckou záležitost se vším všudy, než vzorové dialogové romantické setkání na způsob Před úsvitem. Toto setkání totiž radši vynechalo dialogy, aby se zaměřilo na artovně nasnímanou kameru plnou různých filtrů...a mně to prostě nestačilo.

• 21.5.2018  15:53
    Každý milion dobrý (TV film) (2016)

Pokud nemáte rádi Jiřinku a sere Vás pokaždé, když se lísá k aktuálnímu politickému esu, tak na film snad ani nekoukejte. Sice je to taková trošku lepší epizoda Rodinných pout na úrovni Života na zámku, ale nedá se jí upřít, že jsem ji měl tendenci dokoukat. Herecky to tu je (kromě Jiřinky) docela nabouchaný, ale u Ondry Vetchýho je třeba hrozně znát, že stačí horší film a už to jeho ztřeštěné chování vypadá spíš parodicky, než vážně.

• 20.5.2018  09:34

Líbí se mi, že tvůrci šli oficiální cestou a plně se odkazují na původní rodinku Griswoldovic. Dokonce ke konci jsem se dočkal jak Beverly D´Angelo, tak Chevyho Chase, což mi udělalo obrovskou radost. Nicméně to jsou asi ty největší plusy. Film totiž poměrně úspěšně nudí. První polovina filmu je zábavná jenom díku tomu, že se ve filmu objeví nejošklivější auto na světě - albánská Honda Tartan Prancer. A tvůrci z něj opravdu těží seč můžou. Jakmile se ale překlopí druhá polovina filmu, humor začíná slábnout. Ne, že by nebyl, jen to prostě nemá takové komediální koule, abych dokázal říct, že tahle komedie se opravdu povedla.

• 19.5.2018  14:41

Kluci zřejmě vyklidili garáž, odvezli zašlého Saaba do šrotu, napojili techniku s promítačkou, doplnili öl do lednice a rozhodli se 22 hodin denně sledovat filmy Jima Jarmusche. No a když po dvou dnech nezřízeného pití a sledování filmů konečně jeden z nich promluvil, jednalo se o nápad natočit podobnou roadmovie v duchu právě této legendy. Kluci jsou ale fiškusové a tak do filmu zakomponovali nejenom to nejlepší (a nejhorší) z Jarmusche, ale vpravili do něj i tak trošku nádech estonské divnosti Pokušení svatého Toníka. Zajímavý, divný, ale být to delší, tak asi rozkoušu ovladač.

• 19.5.2018  12:57
    Vesničan (TV seriál) (2018)

Mini-seriál od Playtváka, který je prostředím a hereckými výkony docela v pohodě, jenže scénář je jedna velká černá díra. Vrcholem je pak závěr, který je v podstatě neexistující. Chybí tomu nějaká trefnost, nějaký druh humoru, kterým by se tenhle seriál od jiných mohl lišit. Nic z toho ale bohužel nemá a tak je průměrným počinem, který neurazí, nenadchne a v rámci možností akorát tak vyplní desetiminutové chvilky mezi lepší zábavou.

• 19.5.2018  08:58

Osobně se jednalo o brutální utrpení. 150 minut trýznění, které nebralo konce. Nehledě na to, že tvůrci se ve Francii zřejmě nedomluvili a natočili dva dost podobné filmy v jednom roce. A na rovinu říkám, že tenhle je ujetější, delší, otravnější, možná i oslizlejší. Snaží se, ale já určitě nejsem cílovka. Nebejt výzvy, nikdy bych si tenhle film nepustil.

• 19.5.2018  08:33
    Unesená (2009)

Vzorový béčko, u kterého ale nechápu účast áčkových hereček Paz Vega a Chloë Grace Moretz. Takovej scénáristickej kolaps jsem dlouho nezažil. Tradiční ztráta dítěte se tu mísí se sektou, aby se v druhé polovině filmu ze Simona Bakera stal Liam Neeson a začal to brutálně kosit v závanu filmařské mlhy. Brutální srágora.

• 19.5.2018  07:56

Myslel jsem si, že se bude jednat o onen náraz tradičních muslimských hodnot a západního světa v podobě Michaela Jacksona. Nečekal jsem ale, že tvůrci do filmu budou muslimskou víru tahat až tak strašně moc. Jasně, příběh se točí kolem imáma, ale tohle vynucování víry by volič SPD rozhodně nedal. Já s obtížemi.

• 18.5.2018  18:44
    Brouček (2017)

U této francouzské komedie je pro mě trošku nepochopitelné zdejší hodnocení. Já jí dal jen tak z náhody a doufal, že dokáže rozesmát. Ona ale nejenom dokázala rozesmát, ale dokonce vysloveně bavila. Mlaďák, kterýmu první láska zlomí srdce, se rozeřve hned v prvních minutách filmu a když není v depresích, tak tu neustále řve. A jelikož se celý příběh točí kolem mentála, tak je o zábavu postaráno. Rodinka se rozhodne mu první lásku vysloveně vymlátit z hlavy a tak tu vymejšlí takový fígle, za které byste je nejradši protestně povraždili. Být teda v jeho pozici. Za mě super. Jakmile jsem si tenhle film pustil, musel jsem ho dát zase. Nejlepší jsou tyhle překvapení, od kterých nic nečekáte a přitom se skvěle pobavíte.

• 18.5.2018  18:40

V pohodě stravitelná rumunská komediální jednohubka, která není úplně tak komediální, jako spíš dramatická a se zajímavými rumunskými postavami. Je to takový ten film, na který nekoukáte proto, abyste se v jednom kuse smáli, ale zase jste zvědaví na to, co si manželka hlavního protagonisty v každé další scéně připraví. Asi nejvzorovější ztvárnění protivné, žárlivé, ale místy spravedlivé manželky. Nevěděl jsem, jestli ji tu vnímat pozitivně nebo negativně a tak jsem jí radši nevnímal nijak. Pro jistotu.

• 18.5.2018  18:36

Ridley Scott na stará kolena blbne a snaží se vytřískat co nejvíc z jeho dítěte - Vetřelce. Moc totiž nechápu onu novou vetřelčí trilogii počínaje Prometheusem. Sice je pravda, že první díl alespoň působil trošku zajímavě, jenže Covenant je nejenom pitomej, ale ještě k tomu v příběhu kopíruje první díl Vetřelce. Proč proboha? Nehledě na to, že místy digitální efekty vypadají jak od nigerijského IT učně třetí třídy. Covenant je fakt pitomost, na které nevidím v rámci vetřelčí ságy nic kloudného.

• 16.5.2018  19:56

Mám pocit, že tenhle animák není tak úplně pro současné děti, jako spíš pro ty, kteří poznali první stolní počítače, Commodory, Atari, momenty, kdy se začaly rozjíždět první fejsbuky, dotykový telefony a ne ty, kteří v té době již žijí. Jen ty totiž dokáží pochopit, co se v tomhle filmu vůbec děje a jak moc ujetě zábavný to je. Já byl totiž docela spokojenej a upřímně nechápu ten brutální hejt, co se tady na Emoji ve filmu sype. Za mě dobrý.

• 16.5.2018  19:18

To je tak, když v duši cítíte nedostatek historických filmů na poli české kinematografie a tak se těšíte na každý nový film, který by tady s kvalitou mohl zacloumat. V tomto případě ale ne. V tomto případě opravdu ne. Od začátku jsem nevěděl čí jsem. Sice jsem měl nějaké hrubé znalosti ze základky na téma defenestrace, ale to, co tvůrci předvedli zde, to opravdu nemá obdoby. Příběh neexistující. Před kamerou se promenáduje série herců, kde každý předvádí nějakou historickou postavu. Chodí sem a tam, tam a sem a ve výsledku se neděje vůbec nic. Maximálně tak střih, který nás přesune na Jižní Moravu. V tu chvíli, ale kdyby místo Jižní Morava bylo napsané Jižní Osetie, nebudu vůbec proti, protože jsem vůbec nechápal, co se to vlastně děje. Nehledě na to, že herci se tu tvářej, jak kdyby jim pomocnej kameraman podkuřoval nějakým durmanem. No a pomyslnou třešničkou je hudba, která je v tomto případě úplně šílená. Jak kdyby nechtěla skončit. Ostatně jako celý film. Děs, běs. Nechápu, jak mě po výborných Poupatech pan režisér mohl tak zklamat.

• 15.5.2018  20:33
    Smrtihlav (2017)

Pro mě už je nepochopitelné jen to, že se v Hollywoodu nedokázali domluvit a schválili si příběh atentátu na Heydricha rovnou dvakrát, časově takřka za sebou. A opravdu bych se chtěl zdržet porovnání s Anthropoidem, ale tady to prostě jinak ani jít nemůže. Takže nejdříve plusy. Ty jsou, už z podstaty věci, hlavně v první půlce filmu, který se překvapivě zaměřuje hlavně na Heydricha. Neřeknou nám nic nového, ale za to je zajímavé tento příběh vidět z trošku jiného úhlu. Stejně tak se musím přiznat i k tomu, že mi sedli herci hrající postavy atentátníků stejně tak, jako závěrečná scéna, která mi nepřišla tak epická, jako u Anthropoidu a možná byla dokonce i daleko úhlednější. Další věc je i hudba, která tu byla opravdu dokonalá. Teskné piáno tu vytvářelo přesně tu atmosféru, kterou si film zasloužil. Nicméně, co se týče negativ, a zde s tím mám opravdu velký problém, tak to nutno podotknout, že tu Praha vůbec nepřipomíná Prahu. A to se přitom tvůrci různými plakáty a popisky v češtině opravdu hodně snažili. Každopádně uznávám, že zahraničnímu divákovi je tohle stejně u prdele. Mně ale ne. Stejně tak mi nejsou u prdele ani historické nepřesnosti, které byly stejně marné i v Anthropoidovi, ale zahraničnímu divákovi jsou také u prdele. Celkově vzato tak musím říct, že mi tento film vyznívá o chloupek slabší, ale kdyby se spojili, asi bychom se dočkali jedinečného a nezapomenutelného díla, který ve válečné kinematografii nemá obdoby.

• 15.5.2018  20:25

Fantasy, u kterého Rusové asi moc koukali na Mrazíka, když ho natáčeli. A nebo podobné příběhy prostě neumí brát vážně.

• 15.5.2018  20:22
    Malý Sheldon (TV seriál) (2017)

Nelze upřít skutečnost, že si tvůrci Big Bang Theory dali opravdu práci nad tím, aby vykreslili Sheldonovu rodinu co nejvěrněji a nejpřesněji tomu, o čem mluví v původním seriálu. A stejně tak je na tom i mladý Sheldon, který je úplně stejnej ksicht, jak ten o dvacet let starší. No a musím se přiznat, že ani po stránce vtipu jsem nebyl vysloveně zklamaný. Je pravda, že byly díly, které zaváněly spíš nudou, než trapností, ale to se u podobných seriálů holt občas stane. Solidní čtyři hvězdičky s návratem do období na přelomu osmdesátek/devadesátek a uznání, že tak povedený casting pro podobný sitcom se hodně dlouho nepovedl.

• 15.5.2018  20:03
    Narcos (TV seriál) (2015)

První díl Narcos mě okamžitě vcucnul do děje tím, jak informativní byl a jak dokumentaristicky rozjel onen příběh Pabla Escobara. Onen dokumentární střih se samozřejmě dalšími díly zpomalí, ale ve výsledku to vůbec nevadí. Budete sledovat každou minutu a čekat na moment, až do Vás tvůrci opět nasypou nějaký ten zajímavý fakt, který Vás utvrdí v tom, že nekoukáte na vymyšlený příběh, ale na neuvěřitelně krutou realitu Kolumbie tehdejší doby. Občas se nechce ani věřit, že něco takového bylo možné. Leč právě neuvěřitelnost je devíza celého námětu, který je prostě natolik silný, že i pět hvězd je pro něj málo. Jednoduše...bomba. Zde se Netflix opravdu vyšvihl.

• 10.5.2018  15:10
    Wakefield (2016)

HBO má dar na zajímavé scénáře, do kterých umí obsadit jednu zásadní hvězdu, která si svojí roli pokaždé užije. V tomto případě září Bryan Cranston. Jeho postava a hlasité rozmýšlení nad životem nemá chybu. Strašně se mi ten nápad líbil. Tak moc, že nebýt useknutého závěru, skončil bych klidně u páté hvězdy. Koho kdy nenapadlo celý život hodit za hlavu, odklidit se do kouta a pozorovat, jak žije okolí bez nás samotných? Takhle ale naprosto chápu, proč tu řada diváků film tak srazilo. Film většinou funguje tak, že spěje k samotnému závěru, ve kterém se divák dočká rozuzlení. Tady je ale zásadní to, co se děje v průběhu filmu (hlavně tedy myšlenkové pochody hlavní postavy) a závěr je jenom takový důsledek, který pro film nemá žádný význam…ale všichni na něj čekáme a v něco doufáme. Marně.

• 10.5.2018  15:10

V tomto filmu je asi rekordní počet velkých hereckých es, které se vůbec kdy v blockbusteru objevili. Ale jeho kvality kolísají podle toho, kdo se před plátnem zrovna objeví. Scény se Strážcemi Galaxie, Thorem nebo mladým Spider-manem jsou třeba hodně zábavné a přibližující se zábavou až ke třetímu dílu Thora. Na druhou stranu je to ale pořád Iron Man, Kapitán Amerika nebo Černý panter, kteří legraci vyvažují vážností a spíš kecají, než aby bavili. To je také ten důvod, proč nejsem filmu schopný dát pět hvězd. Na druhou stranu se ale nejspíš jedná o nejakčnější komiksový blockbuster, který se vůbec kdy natočil. Působilo to na mě, jak kdyby se za dvě a půl hodiny akce ani nezastavila. Pořád se něco dělo, mělo to spád a bavilo to. K tomu úhlavní nepřítel v podobě Brolina byl naprosto excelentní. Vzorově pak tvůrci nachystali závěr, který mě na druhý díl nemohl nalákat lépe. Ve výsledku jsem spokojený. Komiksová pětihvězda ale v tomto případě zůstala ušetřena.

• 10.5.2018  15:09
    Paterno (TV film) (2018)

Aneb co se stane, když někde pracujete mnoho let, přehlížíte určité věci, ale přesto se snažíte svoji práci dělat dobře. Nebo také ne. V tomhle je tento film zajímavý. Nutí diváka přemýšlet a utvořit si svůj názor. No a k tomu mu dopomáhá skvělý Al Pacino. Na druhou stranu počítejte s tím, že na filmu je vidět Barry Levinson, který s kvalitou svých filmů byl vždy jak na houpačce a hodně často dokázal nudit průměrnou režií.

• 10.5.2018  15:03
    Kruh (2002)

Pokud někdy budete kritizovat filmový žánr zvaný horor, tak si zkuste pustit Kruh. Jedná se totiž o jeden z novodobějších hororů, který sice využívá námět z Japonska, ale zároveň ho natáčí tak nápaditě a originálně, že si ho budete prostě a jednoduše užívat.

• 10.5.2018  15:02
    Mon trésor (2004)

Feministické drama z prostředí dnešního Izraele, které si na to ani nemusí hrát, ono jím prostě je. Ničím zvláštní, chvíli silně ženské, dramatické tak akorát na tři hvězdičky. Nic víc jsem na něm nenašel.

• 30.4.2018  00:00
    Elisa (1995)

Tohle jsou vlastně první počátky francouzského multi-kulti ve filmu. První půle je jasná reklama na hodného muslima prezentovaná černým kloučkem jak od Matela. I kvůli tomu mi první polovina tohoto filmu přišla o dost slabší. Nicméně druhá, ve které se objeví Gérard začala mít konečně úroveň. Nejdříve do filmu vstoupí jednou velkou pijatikou, aby si mě po chvíli svým herectvím absolutně získal. On to prostě umí a zachránil tím celý film. A Vanessa Paradis taky nebyla úplně hloupá. Šla na herectví chytře, přes kozy..a dneska je z ní uznávaná herečka.

• 29.4.2018  23:56
    Metanol (TV film) (2018)

Vlastně je film spíš na čtyři hvězdičky, ale pátou jsem se nakonec rozhodl dát za to dokonalé souznění scénáristů, režisérky, kameramana, tvůrce hudby a samozřejmě i ne příliš okoukaných herců, což vlastně filmu jde k plusu. Osobně jsem ale byl překvapený, že za tímto stojí samotná Česká televize. Námět je totiž geniální. Sám si moc dobře pamatuju celou tu metanolovou aféru a dodnes na ní vzpomínám. Nikdy jsem se ale uceleně nedozvěděl, jak to vlastně s tím pančováním bylo. No a tady to mám krásně a na čisto. V prvním díle z pohledu obviněných a v druhém díle z pohledu vyšetřovatelů. Klobouk dolů Česká televize! Vydala si do světa jeden z nejlepších českých filmů za poslední roky. A přitom si na to ani nepotřebovala miliony ze státního fondů jako třeba Filip Renč za Lídu Baarovou, kterej jí za kopu státních peněz ještě k tomu dokázal hodně slušně dojebat.

• 29.4.2018  23:51

Bruce Willis je fakt mentál. Jak se herec devadesátkových vrcholových akčňáků dostane do takové sračky, to mi hlava nebere. Kdyby alespoň hrál toho agenta FBI. Na toho by se dalo nalepit alespoň tucet hlášek. On ale raději podepíše smlouvu na nějakýho vyteplenýho majitele banky a ještě stojí za hovno.

• 29.4.2018  23:49
    Rodinné sídlo (TV seriál) (2017)

V ničem vybočující britské drama odehrávající se na začátku 20. století v Londýně tu poměrně sympaticky zobrazuje tehdejší inteligenci. Jelikož tu ale tvůrci naštěstí nerozjeli vztahovou rošádu na úrovni Jane Austen, dalo se na to poměrně bez problémů podívat. Neurážející, ale místy i dost anglicky průměrné. Jako výplň ale postačující.

• 29.4.2018  23:45
    Flakes (2007)

No co Vám budu vykládat. Jediný důvod, proč jsem si film pustil, je Zooey Deschanel. A jelikož ji, řekl bych, z jiných filmů už docela znám, tak moc dobře vím, že ona tu nehrála Miss Pussy Katz, což je mimochodem absurdní a přesně to k ní sedí, ale že si tu střihla sama sebe, v což jsem vlastně i doufal. Ulítlá anti-komedie, která z bláznovství dělá přednost.

• 29.4.2018  23:41
    Die Tür (2009)

Pominu skutečnost, že námět je jeden velkej nesmysl a zaměřím se na to, že v rámci nesmyslu se snaží působit originálně. Také ale za to může děkovat Mads Mikkelsenovi, kvůli jehož herectví jsem docela i rád zapomněl na to, co do mě vštěpují sci-fi filmy minulosti, ale i současnosti. A to skutečnost, že mé budoucí já nemůže potkat, natož pak zavraždit, mé minulé já, protože v tu ránu by vytvořil časový paradox. Nicméně dobře...i přes tu absurdní zápletku jsem se docela dost bavil. Mads tu rozjel hodně slušného chlápka v psychologickém rozkladu, který mu film ve své druhé půlce dost kazil, aby dokázal, že vlastně nekoukám na drama, ale na letmo zaobalené sci-fi.

<< předchozí 1 2 3 4 46 91 136 181