Malarkey

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 47 92 138 183
    • 16.7.2018  14:24
    Euforie (2017)

Moc západní. Nečtěte pokud nechcete číst spoilery. Film hrající si na schopné drama, ale ve skutečnosti umělý, až to hezký není. Zatímco v západním světě si objednávají poslední týden života v nádherném rezortu,kde vstup je jak do Hobitína a Eva Green kvůli němu prodala byt, aby ho zaplatila, tak u nás a na východě si sednou na lavičku s výhledem do okolí, který je mimochodem možná ještě hezčí výhled než jakékoliv záběry na krajinu v tomto filmu...a prostě počkají, až to přijde. Jen mě zaráží, jak se k tomuto filmu dostala Alicia, Eva a Charles. Mám je rád, rád bych je viděl v lepších filmech.

• 16.7.2018  06:38
    Wonder Woman (2017)

V posledních letech se rozmohla móda točit akční nebo fantasy filmy s hlavními hrdinkami a tak máme možnost vidět nebo poznat celou řadu nových a krásných hereček, které mají co ukázat. V tomto případě Gal Gadot vůbec nezklamala. Její krása je vidět snad až z Měsíce a i na Marsu by pochopili, na co si na planetě Zemi mají dát pozor, kdyby ji chtěli místní Marťani dobít. Horší už je to ale se scénářem, se kterým jsem osobně měl problém. Amíci si asi myslí, že u nás v Evropě jsme úplně blbý a tak tu smíchali vizualizaci první a druhé světové války a udělali z něj líbivý mišmaš, který sice vypadá docela dobře...ale jinak je totálně hloupej. Naštěstí tu ale ke Gal Gadot přifařili Chrise Pinea, který byl snad ještě lepší, jak ona. Měl opět nádhernou roli. Horší už to bylo s nepřítelem v podobě Davida Thewlise. Herecky dobrý, ale jako nepřítel bych ho směřoval někam do úrovni hodný strýček s knírem a bonbóny. No...osobitost by z filmu čišela, stejně tak i kvalita, ale podle mě je to pořád málo na to, aby DC padlo alespoň na rovinu s Thorem nebo Strážci galaxie, kteří přivedli do komiksových filmů novou úroveň kvality...a zábavy.

• 15.7.2018  19:43
    Historky z metra (TV film) (1999)

Historky z metra jsou obecně dost ujetý. Na druhou stranu jsou dost i poplatný době a prostředí, ve kterém se natáčely a svoje místo na scéně určitě mají. Pro mě ale průměr. A ten sotva. V podobném stylu se dá natočit třeba Trainspotting, ale to musíte být borec v podobě Dannyho Boyla. Tady na to ani jeden nedosáhl.

• 15.7.2018  06:51
    Trpká úroda (2017)

To si dělaj prdel? Kanaďané točí o Ukrajincích historický válečný film a ještě z toho dělají rozjuchanou zábavu pro pamětníky ve stylu dechové kapely Polanky a jejich posledního koncertu na zábavě v Horních Přestavlkách. Strašný.

• 14.7.2018  20:46

Já chápu, že Jennifer Lawrence tu měla hrát naprosto nekompromisní vražednici bez špetky emocí. Škoda ale, že ona je taková ve většině filmů. Další problém jsem vnímal například i v tom, že se jedná o špionážní thriller a já jsem na konci byl úplně jalovej z toho, co se vlastně stalo. Nehledě na to, že na špionážní thriller tady bylo tak strašně málo napětí a akce, že jsem u těch skoro dvou a půl hodin nevěděl, jestli mám uvařit večeři nebo začít uklízet prach. Naštěstí to ale zachraňovala samotná krása Jennifer, která je veliká a dva její herečtí kolegové - Joel Edgerton a Matthias Schoenaerts. K jejich respektu jsem film dokoukal a uznávám, že tento film je alespoň průměrný.

• 14.7.2018  20:44

Jeden z těch vážnějších dílů, který ale úplně zrovna neoplývá kvalitou. Jasně, tvůrci hledali atmosféru v ženském klášteře Svaté Erentrudy. Celý díl je cítit náboženskou ideologií a díky tomu má velice osobitou atmosféru. I vrah je správně vyšinutý a tak byste počítali s tím, že tohle bude jedno z těch dobře odvedených řemesel, ale bohužel. Nakonec to dopadlo spíše průměrně.

• 14.7.2018  20:41

Jediné, co na tomto dílu stojí za zájem je skutečnost, že se v něm naposled objeví strážmistr Pfeiffer. Po natáčení totiž na začátku roku 2006 upadl v restauraci hlavou na roh stolu a utrpěl takové zranění, že se dalších dílů nedočkal. Bohužel. Jeho role v této kriminální sérii byla tak zásadní, že v dalších dílech bude chybět. Přitom tento díl žádná velká hitparáda není. Jasně, Rézi si neodpustí žádnou narážku na Bena, ale vyšetřování je trošku otrava...a to i přesto, že se má jednat o Prvotřídní pohřeb.

• 14.7.2018  20:38
    Kazišuci (2018)

Zdejší hodnocení bych vůbec nebral na zřetel. Asi se v něm našla banda lidí, kteří neměli náladu na komedii v době, kdy si pustili komedie. Kazišuci jsou totiž super. Jasně, jsou nekorektní už svojí podstatou. Kdo z čerstvě zletilých by chtěl mít rodiče, kteří je na maturiťáku budou šmírovat a snažit se o to, aby nedošlo k pohlavnímu styku. A když už se to dozví, tak který dítě by se s nimi bavilo. Jasně, uznávám, že tohle je na hlavu...ale všechno to kolem? To je jedna velká prdel. A doufám, že John Cena dostane víc takových rolí. Viděl jsem v něm totiž komediálně akční postavu současnosti, která mi tu po Arnoldovi sakra chybí.

• 12.7.2018  19:26
    Spectre (2015)

Není to tak temný jako Skyfall. Vlastně je to objektivně o dost slabší, jak Skyfall. Na druhou stranu, James Bond je tady jak chodící robot. Sejme každýho, kdo se na něj křivě podívá. Nic ho nezastaví a tím doslova myslím, že NIKDO. Počítejte tedy s tím, že je to tedy ještě horší...než obvykle. A k tomu hlásí o sto šest. I když v tom nejsou emoce, tak je v tom ta devadesátková vostrost starýho akčního hrdiny, kterou jsem snad v žádné jiné Bondovce s Danielem ještě neviděl. Škoda jen neskutečně ucajdané titulní skladby, která je otravná jak půlnoční déšť. Stejně tak ani dominantní nepřítel Christoph Waltz nebyl tak strašidelnej. Jediné silné plus je Léa Seydoux, která mi sem prostě sedla. Možná i proto, že už o ní vím delší dobu a hezky se na ní kouká. Trošku jiná Bondovka, ale v rámci starých dobrých akčňáren splnila můj dlouhou dobu chtěný sen.

• 12.7.2018  10:02
    Dost! (2016)

Překvapilo mě to. To hlásím hned na úvod. Hólanďani natočili hodně slušný teen thriller, který je dynamický, zábavný a dostatečně napínavý. Jak už tady zdejší komentátoři sepsali, největším mínusem je Indra, která čumí jak vyoraná myš. Jako celek film ale určitě nezkazila a závěrečné rozuzlení to ještě k tomu příjemně doladilo.

• 12.7.2018  09:45
    Big Ben - Láska a utrpení (TV film) (2005)

Na scéně je sexuální guru a Rézi se kolem něj samozřejmě otáčí. Příběhově průměr, legrace tak akorát. Tentokrát ji tu bez problémů udrží strážmistr Pfeiffer, u kterého už teď vím, že mi v dalších dílech bude chybět. Jeho roztržitost prostě nikdy neměla chybu. A v tomto dílu už tuplem ne.

• 12.7.2018  09:41
    Big Ben - Santa je mrtvý (TV film) (2005)

Tomuto dílu se nedá upřít skutečnost, že krásně navodil vánoční atmosféru. Někdy během Vánoc si tento díl klidně pustím znova a je mi jasný, že chybu neudělám. Také to tentokrát nebylo úplně o vraždě jako spíš o legraci. Santa je sice mrtvý, ale na scéně je vztahový trojúhelník a k tomu se Benovi taky jedna bude dvořit. Jo, původně jsem chtěl dát tři hvězdy za nijaký příběh, ale nakonec dám čtyři za tu legraci a krásnou vánoční atmosféru Bad Tölzu. Jinak objektivně zato tento díl působí spíš jak karikatura dobré kriminálky, než dobrá kriminálka.

• 10.7.2018  21:07

Fanoušci Big Bena se dočkali a v televizi se po mnoha letech objevila nadabovaná nová série, která začíná právě tímto dílem. Ono by to vlastně jinak, než nadabované ani nešlo, protože po pár posleších originálu bych řekl, že bavorština je asi nejhorší evropský jazyk. A to je to přitom jenom dialekt. Nicméně co se týče samotného dílu, tak ten to vybalí hnedka z kraje. V Bad Tölzu totiž probíhá vyhlášení nejlepšího bejka a ti se sjedou z celého širého okolí. O bejcích to ale úplně není a tak se objeví vražda. A to ne ledajaká, protože umře státní tajemník, který si za ty léta v seriálu něco zahrál a často s ním byla legrace. Jeho smrtelná křeč je ale hodně k smíchu a od toho momentu se rozjíždí smíchový kolotoč, při kterém Ben vypije asi čtyři basy piv a sežere (nevědomky) asi půltucet steroidů, které způsobí to, že ve dvou rukách ty čtyři basy odnese do domu. Já byl spokojený. Totální relax a upřímný návrat k zábavě.

• 10.7.2018  18:26
    Virtuos (2016)

Asi mi úplně nesedl ten art, který tvůrci do filmu vpravili. Za jiných okolností by to totiž mohla být docela slušná a zajímavá gangsterka. Samvel totiž hrál docela solidní ucho a Marija byla pro změnu asi nejkrásnější herecké překvapení, které mě za poslední léta potkalo. Umělecký přínos mi ale přišel dost mimo a stejně tak jsem úplně nerozuměl té klasické hudbě, kterou ten orchestr hrál. Na mě to divně propojovalo ulítlost s realitou a ve skutečnosti jsem se ztrácel v emotivních nesmyslech. Škoda.

• 10.7.2018  18:21

Během filmu jsem vzpomínal na dobu, kdy jsem s Enšpíglem byl na argentinském filmovém festivalu a na jednom tamním filmu jsem v jednu chvíli tvrdě usnul. U tohoto filmu bych dopadl stejně.

• 10.7.2018  18:19

Pro mě těžko pochopitelné anti-milostné drama, které se v názorech vymyká běžnému životnímu standardu a tak se vlastně odlišuje. Škoda ale, že odlišnost v tomto případě potlačuje jakékoliv emoce, které bych k filmu měl cítit.

• 10.7.2018  18:17

Těšil jsem se na suprovou odreagovávačku, která lákala nápadem, digitálními efekty a směskou herců, kteří za normálních okolností nemůžou zklamat. V tomto případě je ale největší problém právě to, že ten, co psal scénář, úplně nevychytal jednotlivé postavy a tak tu jediný zajímavý je Samuel L. Jackson, který dokonce i hraje a pak ještě John C. Reilly, který sem tam má i nějaký hlášky. Jinak je to military vyvražďovačka na způsob legendárního Predátora, jen s tím rozdílem, že v tomto filmu není nikdo, kdo by alespoň trošku dokázal zastoupit Arnolda. A tak tu chybí i hlášky a vlastně i duše celého filmu a stává se z toho další digitální průměrno ze světa Hollywoodu.

• 10.7.2018  18:14
    Krmelec U Muflona (TV seriál) (2017)

Taková ta hospodská idylka, u které víte, že pokaždé, když do ní vstoupíte, tak vstoupíte se stejnou grácií, ale odcházet budete dezorientováni, nesví a v podstatě vožralí pod obraz. A tak se to děje den za dnem, v tomto případě díl za dílem. No a ještě s tím rozdílem, že místo lidí do této čtvrté cenové lezou zvířata. A jelikož se nápadu chopil někdo, kdo si moc rád pohraje s českým jazykem, tak je z tohoto mini-seriálu docela příjemná oddechovka, která místy suprově rozesměje.

• 10.7.2018  17:52

V Hollywoodu prostě předvádí neuvěřitelný výkony. Vidí, že hudební životopisná dramata mají úspěch a tak nelení a rovnou jim uštědří jednu parodii. To, aby řeč nestála a prachy se neustále protáčely. Parodii natočili, nutno podotknout, docela i povedenou, protože se na něm podílí snad půlka komediálních herců Hollywoodu té doby...a Judd Apatow to píše. V tom případě prostě nemůžete šlápnout vedle. Jednu výtku bych ale přeci jenom měl. Zatímco parodie, jako jsou třeba Žhavé výstřely, přehání a ještě si ze sebe s nadhledem dokáží udělat legraci, tak v tomto případě přehání neskutečně okatě, což bych ještě docela zvládl, ale chybí jim tak trošku nadhled.

• 7.7.2018  11:43
    Dva holubi (2017)

Angláni vymysleli docela dobrý nápad, když se rozhodli natočit, v podstatě, horor, o jednom poltergeistu v bytě, který vlastně ani žádný poltergeist není. Uznávám, že ze začátku jsem byl trošku v rozpacích. Rachitický Javier Botet místy vypadal spíš jak vesmířan a některé jeho kanadské fórky tu byly na úrovni poblití se. V druhé půlce se ale rozjela docela slušná atmosféra a já si ve výsledku začal říkat, že to špatný vlastně vůbec není a zdejších 40 procent si tento film určitě nezaslouží.

• 7.7.2018  08:49

Dlouho jsem nezažil tak příjemný a pozitivní rodinný film. Zaručeně počítejte s totálním odpočinkem a zábavným příběhem, na který je radost koukat.

• 7.7.2018  08:47
    Robinsonka (1974)

Miroslava Šafránková je stejně působivá jako její starší sestra a Robinsonka je proto stoprocentně její film. Na ní stojí, padá, baví, smutní...ale i přes to všechno působí dost naivně.

• 7.7.2018  08:42

Blonďatý a modrooký mladík se přestěhuje do nového německého městečka. No a aby si mohl najít kamarády, tak mu scénář do cesty připraví dvě arabsky vzhlížející, německy mluvící děti. A aby to ještě víc bylo německy přijatelné a korektní, tak do filmu tvůrci nesmyslně natáhli svět Blízkého východu. To, aby německé děti koukající na tenhle nesmysl věděli, že i v Arábii je hezky. Za jiných okolností by mi to snad ani nevadilo, ale to by to nesmělo být tak uvědomělé.

• 7.7.2018  08:38
    Loď pro dva (2016)

Krásný, lidsky procítěný film o setkání dvou naprosto odlišných lidí, kteří si k sobě naleznou cestu a ještě si nevědomky duševně pomůžou. Pár takových filmů jsem už viděl a pokaždé to byl velký zážitek. Zážitek hlavně v tom, že mi pokaždé dá naději v lidskost, která mi v dnešním světě trošku chybí.

• 27.6.2018  17:36
    Rozkaz (2008)

Místní finská domobrana a původní myslivec Harjula je takovej jednodušší, ale o to hodnější kluk. Když je tedy svědkem scény, kde finská vojska znásilňují a pak hromadně povražďují sovětskou ženskou gardu, úplně to psychicky nedá. Já byl prvních patnáct minut také v rozpoložení obrovského lidského odporyáše, kde Finové pro mě v tu chvíli byli nejhorším národem na světě. Postupem času jsem ale zvolnil a přijal to, že válka je svinsto a každý národ má za sebou určité represe, na které by nejraději zapomněl. No a jelikož Seveřani jsou velcí sebekritici, tak tady to divákovi nakládají s celou parádou. Naštěstí je tu ale Harjula, který jednu holku zachrání. Je hezká, nemluví, ale přežila strašnou hrůzu. Ta ale neváhá a rozjíždí klasické ženské taktiky. No radost koukat.

• 27.6.2018  17:36

Výborné válečné drama, které velice nenápadně, ale o to intenzivněji burcuje. K tomu se v něm objeví má oblíbené Jennifer Aniston, která přesně kopírovala moje pocity z filmu. A to jsem na ní byl hodně zvědavý, protože podobných dramatických rolí má jako šafránu. Jak se ale začátek rozjížděl dost pozvolně, tak závěr byl vysloveně smrťák na emoce. Věřím, že amerických filmů s tématikou vojsk v Afghánistánů je hodně, ale žádný není jako tento. Vydržte do konce, ten závěr vážně stojí za to.

Makléř (1999)

Případ, kde název filmu přesně vystihuje to, co se v něm bude dít. Osobně jsem si ale film nepustil kvůli ekonomickým tématům, ale kvůli Ewanovi a tak trošku jsem doufal, že v něm ucejtím atmosféru devadesátkový Anglie. To se nakonec sice povedlo, což bez problémů zvládla hudba, zbytek byl ale poměrně nudnej.

• 27.6.2018  17:35

První, co si po tomto filmu vybavím, je moment překvapení, když jsem v průběhu politického harašmentu začal zjišťovat, co se v minulosti v Portugalsku vlastně dělo. Samozřejmě jsem o tom neměl ani potuchy a proto mě to dost překvapilo. Na politický thriller to dobově není vůbec špatně natočené. Škoda ale, že se opravdu jedná o ryzí politický thriller a tak tu je celá řada momentů, u kterých byste si nejradši dali dvacet. Stojí to ale za to film dokoukat.

• 27.6.2018  17:35

Jeden z řady smutných romantických kousků, který Vás dovede rozplakat a zároveň přináší určitou osvětu o jedné ze smrtelných nemocí. V tomto případě XP syndrom, který způsobuje alergii na sluneční záření. Plus jsem docela byl překvapený Patrickem Schwarzeneggerem, který dost možná bude hrát jednou líp, jak Arnold…ale za to nikdy nebude vypadat líp.

• 27.6.2018  17:34

K tomuto filmu bych zase tak kritický úplně nebyl. Jasně, nápad je hodně ulítlej, ale zpracování je na realistické sci-fi více než slušné. K tomu stejně tak na tom jsou i herci, kteří se zde sešli ve více než solidním rozpoložení. Kirsten Dunst, Michael Shannon, Joel Edgerton a Adam Driver jsou určitě z těch herců současnosti, na které je fajn koukat a většinou Vás nezklamou. Pokud tedy přijmete námět, tak počítejte s tím, že efektivnost Vás nezklame.

<< předchozí 1 2 3 4 47 92 138 183