Malarkey

Malarkey

Česko

homepage

1540 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 45 90 134 178
  • 21.3.2018  21:25

  Dospívání po Brazilsku a s odkazem na osmdesátá léta a Ameriku. První scéna jasně napoví, kam bude film směřovat a to se nezměnilo ani do samotného konce.

  • 21.3.2018  15:46
  Velký dar (2017)
  ***

  Příběh tohoto filmu je naprosto vděčné téma, u kterého jsem počítal se solidním emotivním zážitkem. Nakonec mě ale film mírně zklamal, protože ono bezchybné téma moc prolnul soudními scénami a mírným patetismem, který mi přišel totálně nelogický v momentě, když se projevil vztah matky a syna. V tom jsem se vážně ztrácel. Bejt já syn takové matky, tak jí hned z kraje pošlu do hajzlu a dál se s ní vůbec nebavím. Takže to, co se dělo tady, mi vůbec nedávalo smysl. Všechno ostatní ale bylo fajn. Takový ten typ vděčného filmu, po kterém Vám bude hezky.

  • 21.3.2018  15:46

  Můj snad první makedonský film a hned docela dobrá satira. Sice jsem se u filmu zase tak nesmál, ale myšlenka buchty s trávou, která vyléčí rakovinu, byla dobře ulítlá. K tomu i atmosféra filmu je typicky balkánská, takže se připravte na partu vostrejch chlápků, kteří se s ničím a nikým neserou.

  • 21.3.2018  15:45
  Tess (2016)
  ***

  Chtěl bych vidět, jak se po JARu toulá takhle pěkná bílá šlapka. Tu by tam ti černoši nenechali na silnici dejchat ani pět minut a už by skončila zprzněná někde ve škarpě u baobabu. Absurditu příběhu střídalo zajímavé téma, které naštěstí moje napětí udrželo až do konce.

  • 21.3.2018  15:45
  Za hranicemi (2011)
  ***

  Švédské válečné drama založené na místní domobraně s hlavní zbraní v záloze – sněžnicemi, a příběhem, který by mohl být důraznější, akčnější a zajímavější.

  • 21.3.2018  15:45

  Přiznám se, že na film jsem se podíval až potom, co jsem se vrátil z Davle, kde jsem most u domnělého Remagenu viděl na vlastní oči. Natočeno je bezesporu dobře, zajímavě a na tehdejší dobu dost akčně. Americký patriotismus samozřejmě nesmí chybět, ale více mě pálí skutečnost, že americké producenty během natáčení spíše trápila skutečnost, aby film dotočili, než fakt, že naše země je okupovaná.

  • 18.3.2018  08:55

  Pro režiséra tenhle film byl hodně osobní zpovědí. Škoda ale, že při natáčení nepochopil, že asi jenom Korsika ví, co se na Korsice děje a tak jsem na dění ve filmu koukal s podivem, ale vůbec jsem tomu nerozuměl. Na jedné straně mafiáni, na druhé straně revolucionáři za svobodu Korsiky a spolu tam vedli bezpředmětný diskuze, u kterých jsem se chtěl protestně říznout do zápěstí, abych dal najevo, co si o celém filmu myslím. Jediné pozitivní momenty byly akční sekvence, které byly krátké, intenzivní a vytvářely neuvěřitelný potenciál, který ale zbytek filmu strašně zazdil.

  • 18.3.2018  08:50
  Pororoca (2017)
  ***

  Hodně těžká filmařina, která určitě není pro každého. Naopak. Blockbusterový divák se tu například nejspíš ukouše nudou, protože v těch nekonečných záběrech by se dala hodina klidně zkrátit a vůbec by film nemusel mít 152 minut. Jenže na druhou stranu, právě v těch dlouhých záběrech je ta síla, která z filmu dělá jedinečný zážitek, který u mě sice není za pět hvězd, ale na druhou stranu netvrdím, že by neměl něco do sebe. Postava táty je v případě tohoto filmu třeba na Oskara. To co tam předváděl, to ve filmovém světě nemá obdoby.

  • 18.3.2018  08:47

  Hrozně mě potěšilo prostředí, ve kterém se film odehrává. Nepamatuju si totiž, že by někdy někteří tvůrci téma svého filmu situovali do psytranceového festivalu. V rámci prostředí má u mě film velké plus, díky kterému jsem měl chuť film dokoukat. Zbytek je rodinné drama, které je standardně průměrné a vůbec nikam se neposune. Závěr je třeba vysloveně na facku.

  • 18.3.2018  08:39
  Borg/McEnroe (2017)
  ****

  Škoda, že za filmem stojí tvůrci ze Skandinávie. Sice se snažili popsat život jak Borga, tak McEnroea, což se jim v podstatě i podařilo, ale stejně dali přednost Borgovi. A to je hrozná škoda, protože Borg je tady prezentovaný jako bezemotivní a soustředící se robot, který na kurtu předvádí zázraky. Postava McEnroea mi přišla několikanásobně zajímavější a v první půlce filmu to bylo sakra znát. Jakmile ale začal tenisový zápas století, tak jsem veškeré to předchozí představení obou tenistů pochopil do puntíku a užíval si neuvěřitelně precizně zvládnutý zápas, na který byla radost koukat. Závěr mě pak dodělal totálně a utvrdil mě v tom, že tahle jednohubka není úplně marná, jak na mě ze začátku působila.

  • 18.3.2018  08:36
  Nová šance (2017)
  ***

  Když Vám z kraje sednou herci, tak dobře, můžete si připsat jednu hvězdičku. Pokud na nich ale vůbec nic nevidíte a na film koukáte jen z čisté otupělosti přepnout kanál, tak zůstaňte u tří a podle stupně nasranosti postupně klesejte. Průměrný americký drama, kterých je tuna. A J.K. Simmons a Julie Delpy se svojí francouzštinou to nezachránila.

  • 18.3.2018  08:34

  Před začátkem filmu jsem se obrnil a připravil se na to, že tenhle film bude emotivní síla. Nakonec ani nebyla, protože se jedná o tradiční drama kvality jak od Hallmarku, takže jsem ve filmu po chvíli začal postrádat všechno, co by alespoň na chvíli vyvolalo emoce a jen nenudilo.

  • 18.3.2018  08:33
  Megan Leavey (2017)
  ****

  Když se Kate Mara se svým psem dostala do Iráku, tak jsem si úplně říkal, že tento film natočili jak Smrt čeká všude, akorát s ženskou a psem v hlavní roli místo pyrotechnika. Jenže v tom nejakčnějším momentu se všechno utne a celý příběh se vrátí zpátky do Ameriky, což není úplně na škodu. I tak bylo na co koukat.

  • 18.3.2018  08:30
  Bába z ledu (2017)
  ****

  Zaručeně nejlepší Bohdan Sláma. S jinými jeho filmy mám totiž trošku problém. A ani tady to nebude úplně na pohodu. On totiž zajímavé téma prolíná s takovými příběhovými výkruty, které bych si ve filmu klidně z fleku odpustil. Dávám za příklad sexuální scénu nebo když z paní Kronerové udělají rádoby Marilyn Monroe. To jsou takové momenty, u kterých si říkáte, že by ve filmu vůbec být nemuseli. Jenže to by to pak nebylo drama od Bohdana Slámy. Holt to tak prostě má. Pořád se ale jedná o hodně zajímavé drama, ve kterém postavy paní Kronerové a Pavla Nového byly napsaný vysloveně na tělo a byla radost na ně koukat. Arogantní zbytek byl taky fajn, ale hrál jenom druhý housle. Je třeba moc hezký vidět, že Vašek Neužil umí i vysloveně negativní postavu. Bába z ledu je tak naprosto poctivé drama evropských hodnot, což je super. Je vidět, že to taky umíme.

  • 12.3.2018  20:24
  25. Český lev (TV pořad) (2018)
  **

  Chtěl jsem koukat na předání filmových cen na úrovni a dostal jsem politickou agitku, u které bych byl radši, kdyby si ji někteří tvůrci nechali pro sebe a šli si ji říct někam do hospody nějakejm zoufalcům, kteří je budou poslouchat. A o to víc mě mrzí, že jejich tvorbu mám i rád, ale politická angažovanost mě u nich vysloveně sere. Jen info pro Vás, pokud to někdy někdo z Vás tady bude číst. Jděte s těmi politickými kecy do hajzlu. Koukám na slavnostní chvíle českého filmu a rád bych si je nezkazil Zemanem. Všude to stojí nějak za hovno a já bych si ty dvě hodiny radši vyplnil slavnostními momenty, které mě pobaví. Naštěstí technicky to bylo docela na úrovni a Adéla Banášová taky byla docela fajn. Nejvíc mi udělala radost, když umělce požádala o to, aby ve svých příspěvcích mluvili spíš o umění, než o politice. Ne každý to splnil a tak můžu říct, že vysloveně radost mi udělal Jarda Plesl s Václavem Neužilem a pak hlavně získaná cena Pavlovi Novému. Moc hezké chvíle Českého lva, který jinak za loňský rok byl kvalitou o dost chudší, než tomu bylo v předchozích letech.

  • 12.3.2018  20:14

  Jsem mírně v šoku. Režisér, co zatím natočil jenom pár hororových béček, najednou pozvedl svojí kariéru filmem, který je asi nejzábavnějším příběhem Spider-Mana. Je teda pravda, že si se Spider-Manovou postavou trošku pohráli a tak by bylo fajn, kdybyste okamžitě zapomněli na úvodní Raimiho trilogii. Udělali tu z něj totiž takovýho chudýho super hrdinu, kterej nic neumí, stojí za starou belu a ještě je doslova osinou v prdeli slovutné organizaci Stark Industries. Také Michael Keaton není žádnej nepřítel, ale kupodivu spíš reálnej člověk, kterej mě svojí rolí vysloveně překvapil. Jasně cílenej humor, kterej ze Spider-Mana dělá chudáčka, je ale kupodivu moc fajn a to středoškolské prostředí tomu jen a jen prospívá. Překvapivě hodně vydařená Marvelovina.

  • 12.3.2018  20:09

  Kupodivu hodně slušné drama rodiny, která je solidně rozkurvená a marně si myslí, že čerstvě koupený dům u pláže v Californii ji vytáhne z hodně slušných emo-sraček. Nevytáhne. Naopak rozjíždí hodně slušný dramatický kolotoč, kterému dominuje skutečnost, že tak dobře vykreslenou depresi jsem ve filmu ještě neviděl. Zajímavý pohled na věc.

  • 12.3.2018  20:05

  Vůbec se nedivím, že tenhle film v roce 1996 spustil v Americe poprask. Otevřel totiž sérii témat, o kterých se v Americe ani dnes příliš nemluví. A ne jen tak ledabyle...ale rovnou to odpálil pěkně v kopě a po hromadě v jednom uceleném filmu. Život Larryho Flynta prostě nebyl pro pruďase. Ne nadarmo totiž už od dětství vím, že Hustler byl vždycky nejdrsnější časák na trhu. Je teda pravda, že v dnešní době už to zřejmě nikoho nepřekvapí, protože dnes už pomalu i desetiletý dítě na základce ví, co je to fisting, ale tenkrát to byl masakr. A já jsem moc rád, že u té hysterie stál právě Miloš Forman. Je totiž hrozně fajn vidět, že zvolenou šanci neváhal využít a pěkně Hollywood tenkrát pozlobit. Dneska už si to nikdo nedovolí.

  • 9.3.2018  14:06
  Cesta časem (2017)
  ***

  Ne úplně jednoduché dánské civilní sci-fi o cestování v čase, u kterého je potřeba jej pečlivě sledovat a doufat, že Vám z něj nic neunikne. Jinak se totiž v příběhu ztratíte a závěr Vám bude k ničemu. Nápad určitě oceňuji, ale problém je, že i když je film poměrně krátký, tak místy svojí depresivní náladou dost nudí a soustředění divákovi moc neusnadňuje. Závěr to ale naštěstí docela zachránil.

  • 9.3.2018  14:05
  Našrot (TV seriál) (2016)
  ***

  Šíleně ulítlý britský komediální seriál, který sice čerpá kvality britského humoru, ale zároveň je dost vulgární, nechutný a ujetý. Vidím totiž v těch hlavních postavách dnešní husto-mlaďáky a jímá mě vztek. Tři hvězdy jsem nakonec dal proto, že jsem šest dílů seriálu dokoukal. Vydržet se to dalo, sem tam jsem se zasmál, ale znova už to vidět vážně nechci.

  • 9.3.2018  14:05
  Drei Zinnen (2017)
  ***

  Důkaz, že ani nádherné záběry na italské Dolomity nezachrání jinak naprosto průměrné a nezáživné drama.

  • 9.3.2018  14:05

  Chvíli mi trvalo, než jsem si zvyknul na to, jak tu tvůrci rozkrývají celou řadu sexuálních tabu u muslimů obecně. Možná i proto natočili podobně laděný film za rakouské a německé peníze. V Íránu by jim za podobné rouhání nejspíš pověsili koule do průvanu. Po chvíli jsem si ale na něco, co mi u této kultury příliš nesedí, nakonec zvykl a začal si užívat běžné, ale zároveň jedinečné a smutné příběhy lidí uprostřed Teheránu. Ty se snaží zapůsobit, což se jim daří, ale brzdí je celá řada lidí, kterým chybí špetka lidskosti. Závěr filmu mě totálně sejmul, že jsem neměl slov. Ve spojení obrazu a orientální hudby se stalo, že mi bylo vysloveně smutno. Důkaz, že i v Teheránu žijí lidé jako my, kteří ale chtějí žít život jako my, ale přitom jsou ovlivňováni tradicemi a pravidly, které u nás nikdy nikdo nepochopí a ani chápat nechce.

  • 9.3.2018  14:04
  Léto 1993 (2017)
  ***

  Průměrné rodinné drama o malém klukovi, který se snaží sžít s novou rodinou a moc mu to nejde. Jenže tvůrcům to taky moc nejde, protože i přes zajímavé téma natočili vysloveně průměrný a ne moc zajímavý film.

  • 6.3.2018  15:32

  Kdyby příběh byl čtyřiceti minutový, tak by asi nebyl špatný. Takhle se ten africky viděný život nedá vydržet moc dlouho. Sice to může na první pohled působit zajímavě, ale jakmile Vám tam šaman začne tancovat v kanceláři a rozmýšlet o životě jedné holky, tak věřte, že Vás to začne štvát. Jako zajímavost je tento film dobrý, ale v Evropě nemá šanci více zaujmout.

  • 6.3.2018  15:32
  Ava (2017)
  **

  Strašně ulítlej příběh s nezajímavým průběhem a sem tam ještě ulítlejšími, rádoby uměleckými, záběry, které moc nedávají smysl. A celkově mě to vůbec nebavilo. Francie je filmařsky tak objemná země, že točí vysloveně cokoliv. A sem tam se bohužel setkám s emotivně nulovým filmem, který nebaví, nudí a ještě k tomu místy i rozčiluje. Ava je vzorovým příkladem.

  • 6.3.2018  15:31

  Kupodivu docela dost černá komedie, které ale chybí dialogy, co v podobných situacích zvládnou jenom bratři Coenovi.

  • 6.3.2018  15:31
  Oscar 2018 (TV pořad) (2018)
  **

  Na letošní Oskary jsem popravdě koukat ani nechtěl. Hlavně proto, že mě většina nominovaných filmů vůbec nezaujala. Nejlépe vycházely Tři billboardy kousek za Ebbingem a Já, Tonya a zbytek, co jsem viděl, byl tak strašně průměrný a nezajímavý, že níž už akademie klesnout nemohla. Úplně zapomněli na tak filmařsky vydařené kousky jako Velká hra, Blok 99 nebo Wind River, a bylo jim to jedno. Hlavně, že v nominacích máme pár černochů, nějakýho politika a jsme korektně v pohodě. To je vlastně i to slovo, které letošní Oskary vystihuje – korektnost. Jimmy Kimmel byl tak vysranej, aby někoho neurazil, že se v druhé polovině ceremoniálu na scéně skoro ani neobjevil. A jelikož je v Hollywoodu aktuálně tématem #metoo, tak tu všichni byli opatrní, aby nějaká hollywoodská herečka neosočila svého souseda po levici kvůli sexuálnímu harašení. Kvůli tomu i plno herců na ceremoniál ani nedorazilo. Celkově vzato tenhle ročník byl hodně špatný. Nehledě o to, že celé předávání Oskarů byla jedna velká strašná, nesnesitelná nuda, ve které se nedělo vůbec nic. Doslova! Jimmy měl jedinej nápad se skútrem, kterej stejně zanikl v té záplavě nudy, že ani pointu neměl. Jedinou radost mi udělali ocenění jak u hlavních tak u vedlejších herců a hereček. Jen Francis by u toho nemusela tak moc feministicky kecat. Jediný plus letošních Oskarů nakonec bylo to, že se vešel v časovém horizontu čtyř hodin a já stihl přijít včas do práce.

  • 6.3.2018  15:31

  Příjemná, neurážlivá a nesprostá komedie z USA, což je v dnešní době skoro i zázrak, s morálním poučením na závěr, které neurazí a svým humorem příjemně pobaví.

  • 6.3.2018  15:31

  Tak hrozně hloupě natočený film jsem dlouho neviděl. Důkaz, že dobrý režisér a dobří herci se můžou objevit ve srágoře nejtěžšího kalibru, která vůbec nedává žádný smysl.

  • 6.3.2018  15:30
  Nikdys nebyl (2017)
  ****

  Jedná se o podobný umělecký zážitek, jako je například Drive s Ryan Goslingem. Jen s tím rozdílem, že Drive je odrazový můstek toho nejlepšího, co daný žánr nabízí a Nikdys nebyl se mu svojí kvalitou jenom přibližuje. Hudba, která u podobných filmů vytváří základní kostku kvality, je v tomto případě třeba dobrá, ale mohla by být klidně lepší. Stejně tak příběh, který není nosným motivem celého filmu je sice jednoduchý a fajn, ale místy také mohl být nápaditější. Jinak ale kamera je kvalitní a i přesto nabízí řadu nápaditých úhlů pohledu, kterých byste se u klasického thrilleru jen tak nedočkali. A samozřejmě Joaquin Phoenix je naprosto uhrančivý a to i přesto, že toho moc nenamluví. Kdyby byl závěr trošku víc údernější, možná bych uvažoval i o pěti hvězdách. Takhle jsou to slabší, ale zajímavé, čtyři zářezy na pažbě stavebního kladívka.

<< předchozí 1 2 3 4 45 90 134 178
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace