Malarkey

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 43 86 128 170
    • 20.10.2017  21:47

Vzorová komediální upířina je pro mě novozélandský kousek Co děláme v temnotách. Tento má snahu také poměrně dobře humorně najíždět, ale zároveň jsem s ním měl obrovský problém pro jeho nepřístupnost k divákovi. Nejenom postavami, ale i humorem. A když už jsem měl pocit, že se mi tenhle film začínal líbit, tak mě stihl uzemnit hrozně zvláštně, až groteskně, natočenými scénami, ve kterých upíři vraždí nebo jen levitují. Nakonec jsem se ani nestihl rozhodnout, jestli se mi film spíš líbil nebo nelíbil, protože když jsem nad tím začal přemýšlet, tak už byl konec filmu a předemnou se objevily závěrečné titulky. Tři hvězdy tudíž více než zřejmý...

• 20.10.2017  21:40

Na to, jak si v Anglii tenhle film chválí, je na mě až moc nudnej. Čekal jsem nějakou poctivou anglickou haha-suchařinu a přitom na mě vystřelila plitká bejkovina, která bavila alespoň svým zpracováním, ale nakonec bylo fajn, že měla jenom oněch 88 minut.

• 20.10.2017  20:02

Jednoduše skvělý film. Nejlepší totiž je, když od filmu naprosto nic nečekáte, zároveň o něm nic moc nevíte, a po shlédnutí jste spokojeni jak lemur na Larise. Nestává se to totiž každý den. O to hezčí a příjemnější tenhle pocit je. Osobně nechápu, jak je možné, že tenhle film není víc profláklej. Ústřední dvojka Kevin Bacon a Brad Renfro tu totiž předvádí tak perfektní herecké výkony, že jsem si užíval každou větu, kterou ve filmu pronesli. Speciálně teda Kevin Bacon, který u mě v tomto filmu vzrostl raketovou rychlostí a zároveň asi předvedl nejlepší herecký výkon, co jsem od něj vůbec kdy viděl. Jeho postava Billy Magica je tu totiž tak dokonale extrovertní, že jeho extravagantní angličtina mě bude budit ještě ve snech za půl roku. To Brad Renfro tu hraje standardní mládí vpřed, ale hraje to tak přesvědčivě, že Vám je až líto, jak to s ním ve výsledku dopadlo, a že těch hereckých šancí nedostal v životě víc. Po příběhové stránce celou dobu víte a tušíte, že nevidíte nic objevného, na druhou stranu jsem hltal každou další minutu, protože jsem věděl, že závěr mě uhrane lidskou upřímností a zároveň nejstylovějším lhaním po americku, které kdy ve filmu vůbec uvidíte.

• 20.10.2017  19:55
    Zoologie (2016)

Dobře...beru, že tenhle film se snaží mít myšlenku. Já si jen myslím, že některé myšlenky by měly zůstat u myšlenek a neměly by se nutně zfilmovat. Film tak působí sice dost zajímavě a jedinečně, ale na druhou stranu jsem měl dost velký problém, abych se odprostil od toho, jaká strašná pitoma tenhle film je a vnímal jen tu metaforu.

• 20.10.2017  19:52
    Durrellovi (TV seriál) (2016)

Příjemné prostředí, příjemné postavy a příběh o rodině, která se rozhodla z Anglie zmizet, vše hodit za hlavu a začít žít nový život v oblasti, kde si nikdo nehraje na to, kolik má peněz pod polštářem, ale jak moc čistá duše je. Místy jsou ty příběhy trošku slabší, místy zase pro změnu vážnější, ale sem tam jsem se od srdce opravdu příjemně zasmál. Po první sérii tak doufám, že seriál udrží tempo a i v nadcházejících letech pojede v podobném tempu. Já si myslím, že tenhle pohodový život uprostřed Korfu se může nechat vyprávět i dlouhodoběji.

• 20.10.2017  19:36
    Stahující se mračna (TV film) (2002)

Na HBO standardně precizní životopisné, televizní a politické drama, které pro zájemce představuje jedno ne úplně šťastné období Winstona Churchilla a zároveň dává šanci vyniknout anglickému elegánovi Albertovi Finneyovi, který si svojí roli vysloveně užívá. Hlavně teda ve vaně. Samozřejmě tedy počítejte se skvělým hereckým výkonem, ale i s klasickým popisem života jednoho státníka. Podobných dramat je bezpočet a všechny jsou si kvalitou srovnatelné. Na televizní film adekvátní, nějak jsem v něm ale nenašel nic, co by mě informačně hlouběji obohatilo.

• 15.10.2017  22:03

Vzorová francouzská filmařina, které zároveň vévodí starý poctivý český dabing. Osobně si myslím, že bez něj by to na pět hvězdiček nebylo, ale s ním Alain Delon a Jean-Louis Trintignant působí tak dokonale, že z filmu máte v průběhu celého příběhu naprosto stoprocentní husinu, bez které by poctivá francouzská kriminálka snad ani nemohla být.

• 15.10.2017  09:24

Tentokrát se jedná o díl, kde vedlejší příběhová linka Rézi s čerstvě nabytou restaurací na Jelení hoře, naprosto dokonale předčila vyšetřování, které je v tu ránu naprosto nezajímavé a bezpředmětné. Rézi se tu totiž chová jako dokonalá otrokářka a tím si mně opět naprosto získala. Hledá budoucí zaměstnance před úřadem práce, a ne v něm, všechny platí na černo, zaměstnává děti, šetří s jídlem...

• 12.10.2017  21:39
    Wind River (2017)

Když máte rádi filmy a měsíčně jich dáte celou řadu včetně těch nových, tak rádi oceníte film, který je od začátku do konce tak precizně napsán, že je radost na něj koukat. Asi proto bych jednoduše popsal, proč jsem filmu dal pět hvězd. Měl jsem totiž pocit, že od začátku do konce koukám na kriminálku s celou parádou. Nijak složité vysvětlování, úžasně mrazivá atmosféra, nádherné prostředí. Všechno do sebe perfektně zapadá a vy si k tomu všemu užíváte nejenom tu zkušenostmi strádající Elizabeth Olsen, ale také toho osamělého bojovníka za spravedlnost, kterým se Jeremy Renner sám ocenil v momentě, když si nasadil tu bílou kombinézu a vydal se do terénu. Byl jsem nadšen. V případě tohoto filmu mi neunikla ani minuta. A nejlepší na tom všem je, že z něj sakra cítíte rukopis Taylora Sheridana. Cítíte tu mrazivou realitu Sicaria, ale i ty nebezpečné přestřelky filmu Za každou cenu. A i přesto víte, že tenhle film je svým způsobem stejně naprosto jedinečný. Snad mu ta píle zůstane i nadále. Wind River je filmařsky jedním z nejlépe zvládnutých filmů, co jsem v roce 2017 viděl.

• 12.10.2017  21:34
    Big Ben - Smrt překupníka (TV film) (1997)

Hezké prostředí zámečku a v něm tajuplná vražda člověka, který vytváří a obchoduje s padělanými ikonami. Trošku tajuplný díl, ale ve výsledku poměrně průměrný. Jak po humoristické stránce, tak ze strany vyšetřování. Jediné plus na celém dílu je etuda matky Bena - Rézi - která zavražděnému prodá svoje hodiny za pakatel, aby následně zjistila, že mají několika násobně větší hodnotu. Ptáte se, jak to zjistila? Hodiny se totiž objeví na tamní aukci. To by ale bylo, aby se Rézi na aukci neobjevila a nezpůsobila tam tak trošku poprask...Je vlastně jedno, že tehdejší kupující je už mrtvý, žejo :-)

• 12.10.2017  21:31
    Big Ben - Smrt na turné (TV film) (1997)

V tomto díle zjistíte, že Ben má i ségru. Nevlastní, ale pořád ségru. Co čert ale nechce, zaplete se ihned do průseru v podobě vraždy herečky. Vražda to ale není ledajaká, ale mimořádně dramatická. Totiž přímo během divadelního výkonu. Vyšetřování se ale nicméně nese v klasickém duchu městečka a jediné, co mě opravdu zaujalo, tak skutečnost, že Ben jde přes mrtvoly a nemá problém obvinit všechny kolem sebe. To, jestli dotyčnou opravdu zavraždili nebo ne, je v tu chvíli jedno. Holt, každý má svůj styl. :-)

• 12.10.2017  21:29

Když je ve filmu nějaká dvojice, tak většinou nemám problém přijmout skutečnost, že oba jsou na plátně tak nějak rovnoměrně. Tady je to ale snad poprvý, kdy jsem se setkal s tím, že by jedna postava brutálně zazdila tu druhou. Působilo to totiž tak, že Adam DeVine je v příběhu pořád a Zac Efron takřka vůbec. Ne, že by to pro celkový příběh mělo nějaký význam, ale přišlo mi to poměrně zvláštní. Kór když se příběh netočí jenom kolem jednoho, ale právě, ještě k tomu záměrně, kolem bratrů. Komediálně jsem byl ale naprosto spokojen. Poctivá americká komediální tří hvězda, kde mě nejvíce ze všech potěšila Anna Kendrick, která hraje to svoje a opět to hraje tak naprosto božsky, že jí nemůžete nemít neradi.

• 12.10.2017  21:25

Herecky náhodou docela dobrý. A to i přesto, že námětem tahle komedie nepřináší vůbec nic nového. Zach tu ale hraje toho svého klasického dobráka a ještě k tomu vaří ve sklepě domácí pivo. Pro to mám vždycky pochopení a tak mi jeho postava okamžitě přirostla k srdci. To jeho manželka, Isla Fisher, tu na čtyřicetiletou paní vypadá více než dobře a to nejen vzhledově, ale i herecky. No a Jonesovi v podobě Gal Gadot a Jona Hamma? Hrajou to, co potřebujou a vytváří tak dostatečné napětí celému filmu. Já byl spokojen. Příjemně jsem si odpočinul a to jsem od podobné komedie v daný moment přesně potřeboval.

• 12.10.2017  21:20
    Big Ben - Smrt v křoví (TV film) (1997)

Tady se ti myslivci s těmi pytláky rozšoupli tak, že jsem normálně hodinu a půl držel pěsti Benovi, aby ten těžko rozluštitelný případ dokázal rozšifrovat. Kdepak, tady se zábavou nepočítejte. Tohle je asi ten nejvážnější díl, co jsem kdy viděl. A ten závěr? To je prostě pecka. Pro mě osobně velice milé překvapení v podobě hodně slušné kriminálky.

• 12.10.2017  21:18

Italové se zřejmě pokoušeli o takového osobitého Járu Cimrmana. Jinak si nedokážu vysvětlit, proč se pokusili natočit tuto rádoby komedii, která je vlastně dokumentem o postavě, která se nejdříve stala anti anti semitou, aby prozřela a pochopila, že Židy vlastně nebrání, ale že se jich bojí. Tudíž z anti anti semity se stane anti semita a už to jede...Nápad by nemusel být špatný, ale tvůrci zřejmě vědomě zacházeli tak strašně za hranu, že vtipný moment po chvíli přestával být vtipem. V Itálii byl ale tento film zřejmě úspěšný a tak mám pocit, že má současná Itálie práh zábavy posunutý asi o pořádný chlup níž, než já.

• 12.10.2017  21:15

Další z řady těch lepších dílů. Také hlavně proto, že Ben se s matkou odváží vyrazit do rakouského Kitzu a užít si tam dovolenou. Bena ale první večer na diskotéce nabaluje tehdejší Miss Rakousko a tak to ráno vypadá tak, že je obviněn z vraždy, protože drahou Marinu tamní policie objeví čelem k zemi v jedné horské ulici a bohužel to není tím, že by ve stesku po tehdejší slávě na diskotéce přibrala o chlup víc, než Ben. Což vlastně ani nejde, protože Ben vypije vagon piva a stejně odejde po svých. Nicméně okamžitě se seznamujeme s tamní vyšetřovatelkou, která je dutá jak vokap a tak jí Ben s vyšetřováním pomáhá. To se nese v poměrně napínavém duchu a plusem budiž, že si Rézi najde kamaráda pana Matušku, kterej má rád chlast a ještě k tomu rád prohrává peníze v pokeru. Rézi má ale štěstí v kartách a tak se jí chvíli daří. To je ale chvilkové a tak je jenom otázka času, než splaskne větev nejenom nad ní, ale i nad vrahem.

• 12.10.2017  20:52
    Sněhulák (2017)

Opět se tu potvrdilo pro mě neoblíbené heslo, že kvalitní knihu na plátno kin jen tak snadno nepřevedete. Přitom všechno na první pohled působilo poměrně dobře. Herecké obsazení v čele s Fassbenderem skvělé. Režisérská stolička seversky ucházející. Co víc chtít? Snad jenom, kdyby scénář byl trošku logičtější. Takhle jsem vlastně film, kde se mihla řada hodně zajímavých herců, tak jakoby bez povšimnutí přešel. Třeba Val Kilmer, kterého jsem tisíc let neviděl a klidně bych ho dalších tisíc let vidět nemusel. Nebo J.K. Simmons, který ve filmu byl asi jenom na ozdobu, protože si nejsem vědomej, že by v tom filmu vůbec něco udělal. Vlastně jo, dělal, fotil si úchylně fotky ženskejch na mobil a scénárista nám následně vůbec nevysvětlil proč. A to dělal u všeho, ksindl. Největší legrace je, že hlavní postava Harryho Holea, kterého zde hraje Michael Fassbender, tu působí jako po lobotomii mozku, takže vůbec nemáte pocit, že by vyšetřoval a k tomu, a to je ještě horší, si během filmu až moc často uvědomujete, že vůbec nemluví. Ten cynickej hajzl Hole, kterého všichni, co jsme četli knihu, milujeme za ty jeho nekonečný kecy, tu v kuse řekne maximálně dvě věty za sebou. Jak si ho tak mám oblíbit? A to vyšetřování? Schválně mi vysvětlete, Vy všichni, co jste knihu nečetli, proč tam vlastně vůbec ten Val Kilmer byl? Nebo proč vlastně ten vrah vraždil? Bylo to z toho závěru patrný? Mně teda nepřišlo. Celkově vzato strašně špatně natočená kriminálka, která si vzala na paškál nejlepší příběh Harryho Holea a podle mě zazdila celou sérii. Hodně dlouho jsem nebyl tak nasranej, jako v případě tohodle filmu. Jedna z nejhorších kriminálek, co jsem kdy viděl. Nebejt toho nádhernýho norskýho prostředí, tak odejdu z kina v půlce filmu jak Spáčilová.

• 11.10.2017  20:02

Své kouzlo tento film bezesporu má. To by v něm hlavní roli nesměl hrát Emir Kusturica, který dokáže bez problémů uhranout na režisérské stolici, s kytarou v ruce, ale i za kamerou coby herec. Počítat se ale musí s nesmírně pomalým tempem, kterému délka filmu taktéž nijak závratně nepřihraje do karet. Pokud se ale do příběhu dostanete, což není úplně tak obtížné, odmění se Vám upřímnou výpovědí špionážního světa v KGB a CIA. Kam se po pravdě hrabou akční selanky hollywoodského vzezření. Tenhle francouzský špionážní thriller nemůže být realističtější. Počítejte ale, že s realističností přichází méně akčních zvratů. Na druhou stranu si tvůrci mohli odpustit nudu a přibrat do takového námětu trošku napětí. To by se v takovém případě doslova nabízelo. Nehledě na to, že od počátku je patrné, kam celý ten špionážní kusanec směřuje...

• 11.10.2017  17:16

Jediné, co stojí za zájem, je kameraman. Ten si to na tom anglickém venkově doslova užívá. Daleko více, jak zbytek štábu.

• 10.10.2017  20:04

Vůbec se nedivím, že se Ang Lee se svým režisérským uměním vyšvihl na pozici nejpřednějších neamerických režisérů točících v Hollywoodu. Už ve svých prvních filmech, které točil na Tchaj-wanu, za podpory USA, je totiž patrné, jak již tenkrát byl silný v kramflecích. V tomto případě mě ale mrzí něco jiného a opravdu těžce se mi přes to přecházelo. Na jedné straně máme totiž starého pána, šéfkuchaře Chu, který vládne noži a předvádí nadpozemské kreace nad prkýnkem z bambusu. A na straně druhé tu máme jeho tři dcery, které mají problémy s partnery, ale i se samotným otcem, a tak tu předvádí vzorové vztahové kreace, kterých byste se dočetli v kdejaké červené knihovně. Naštěstí pan Chu je tak geniální postava, že herec Sihung Lung v ní musel promítnout sám sebe. Lidská, upřímná po životní stránce a geniální v kuchyni. Čínská kuchyně v žádném filmu nepůsobila tak zajímavě a chutně, jako v tomto filmu. Byla radost sledovat kulinářské umění pana Chu, kterému zřejmě dělalo nespornou radost, že jej mohl předat i dalším generacím v podobě tohoto filmu.

• 10.10.2017  19:55

Michael Sheen tu hraje nádhernou, i když trošku hloupoučkou postavu žijící ve světě, kde je jednoduše dáno, kdo je zlý a kdo hodný. Možná až příliš, protože v některých momentech kvůli té absurditě působí tato road movie až naivně. Určité momenty se k tomu až vybízí a nosná myšlenka zachránit si manželku před smradlavým, pupkatým hráčem šipek to jen potvrzuje. Na druhou stranu tu na cestě za svým osudem Colin potká celou řadu naprosto lidských postav v čele s Markem Strongem a stejně tak se projede nádhernou přírodou, že mu tu obecnou naivitu nakonec i rádi odpustíte.

• 9.10.2017  16:50
    Big Ben - Selská svatba (TV film) (1997)

Epizoda, která mě naprosto odbourala. Zahajující scéna je třeba na jedničku s hvězdičkou. Nevěsta se probudí s mrtvým prasetem v posteli, následně najde na rynku zavražděnýho novomanžela a rozjíždí se kolotoč vyšetřování. Během něj se Ben několikrát vožere. Nemluvě o tom, že první příjezd k vraždě je lemován zničeným pletivovým plotem zdejšího zemědělce. Jede totiž k místu vraždy přímo z kalby a po silnici nejede úplně nejrovněji. Někdy v půlce dílu prohraje dokonce i auto v Zeleným svrškovi. Během celého dílu ho k tomu všemu špicluje i strážmistr Fajfr, kterej na něj práská u šéfový. Třeba to, že mu naměřil 4,5 promile a ještě po tom v pohodě odjel svým BMW…teda než ho prohrál v těch kartách…:-)

• 9.10.2017  16:49
    Big Ben - Smrt kněze (TV film) (1999)

Tvůrci Big Bena nenechají německou katolickou církev na pokoji. V tomto případě jí věnují celý jeden díl. No a v tomto díle na jednu stranu církev pomáhá tureckým uprchlíkům a na straně druhé se tu řeší vražda kněze. Humorově to trošku strádá, ale o to více se tu vyšetřuje. Závěr je poměrně dost šokující a kdejaký klerik by ho nemusel ustát. Fajfr tu ale opět úřaduje a klerikům ze zdejší fary užírá zásoby během služby, které jinak vezou právě uprchlíkům do kostela. Že všechno zapíjí lahváčem netřeba dodávat. A to, že u toho ještě řídí, je důkazem, že policajta by v Bad Tölzu chtěl dělat každý.

• 9.10.2017  16:48

Tisícátý první boxérský příběh na tisícátý první způsob. Boxérská dramata jsou si nekonečně podobná, ale pokaždé přijdou s nějakou minimální vsuvkou, kterou se od jiných filmů dokáží odlišit. V tomto případě to jsou herci. Především Miles Teller, který mě baví snad zatím všude, kde se ukáže a Aaron Eckhart, kterého bych na první dobrou pomalu ani nepoznal. Jeho převtělení v trenéra alkoholika je naprosto ultimátní a vodí si to od první minuty filmu. I díky těmto dvěma hereckým výkonům jsem neměl obtíž film dokoukat. A to i přesto, že mi bylo jasné, co se bude dít a kam celý příběh bude směřovat.

• 9.10.2017  16:48

Angličani (potažmo v tomto případě Irové) nikdy kvalitně nezfilmují jakýkoliv příběh Jane Austen. Možná to bude i tím, že její knížky se za normálních okolností nedají ani číst.

Blade Runner (1982)

Já už asi vím, proč mi na první shlédnutí Blade Runner moc nesedl. Jedná se totiž o vizuální orgii bez špetky emocí. Harrison Ford, jak jindy předvádí divácky stoprocentně libivé postavy, tak tady o něm skoro ani nevíte. V jeho případě se jedná o diametrálně naprosto odlišnou roli, kterou si divák nemusí oblíbit, ale perfektně zapadá do té vizuálně precizně načrtnuté budoucnosti, která mě naprosto dokonale učarovala.

• 9.10.2017  16:47

Vzorová Skandinávie se vším všudy. Včetně nedostatku emocí a důvodů oblíbení si hlavní postavy. Přitom příběh sám o sobě má strašnou sílu a táhne příběh po celé dvě hodiny. Švédi se zjevně vůbec nezdají. Nejen, že tyranizovali Finsko z východu, ještě dávali za vyučenou Laponcům na severu. Bylo mi tak té holky opravdu hrozně líto. Kór, když jí „čistí“ Švédi nadávali takovými nadávkami, které bych si já sám ani nedovolil říct. A hlavně bych neměl vůbec důvod, protože byla po celé dvě hodiny úplně v pohodě. Jen dušičku to poznamenalo na tolik, že i v důchodu jí to pořád nedalo spát. Opravdu smutný příběh jednoho národa uprostřed národa, kterému to evidentně vůbec nikdo neusnadňoval a Švédi jsou dobří, že toto téma po filmařské stránce dokázali otevřít a přiznat si to jako chybu.

• 6.10.2017  13:01
    Big Ben - Smrt o masopustu (TV film) (1998)

Bezkonkurenční díl. V Bad Tölzu se koná masopust a i na policejní stanici je takovej bordel, že horší je snad už jenom v chlívě. Do toho se všichni předvádí v maskách a maska klauna tu má na svědomí vraždu. Kde kdo by mohl namítat, že smrt tu má na svědomí opět klaun, a že klauni se ničeho dobrého nedočkají. Možná i právě proto to stojí k zamyšlení. Nicméně všichni jsou tady přinalitý, Fejfr vyšetřuje strašný nesmysly, například na policejní stanici místní zemědělkyně přitáhne bandu nalitejch buranů, kteří ji vochcávali plot a chce to po něm vyřešit. Opravdu hodně dlouho jsem se nenasmál jako tady. Jo a to jsem zapomněl dodat, že tu hlavní roli hraje jedna nymfomanka a taky se tu hodně ukáže pan prelát, kterej se tu předvede v neuvěřitelným světle. Milovníci německé církve by tento díl měli raději vynechat.

• 6.10.2017  12:45
    Big Ben - Vražda vidlemi (TV film) (1998)

Statkáři se mezi sebou perou a u jednoho to skončí vidlemi v zádech. Vyšetřovací komando Ben a Sabrina to rozjedou a Fajfr se jim do vyšetřování klasicky motá. Hlavní slovo tady taky má velko statkář a obchodník Toni Rambold, který svými vizemi působí, jak kdyby to všechno byla jeho práce. V druhé půli se ale rozjede hodně solidní kolotoč vyšetřování s poměrně obstojným zakončením. Méně vtipný, více vyšetřující díl, který taktéž není na škodu.

• 1.10.2017  16:01

V Bad Tölzu mají fakt všechno. Po tomto dílu vím, že už i blázinec. No a na onom blázinci se objeví vražda a tak ji Ben začne vyšetřovat. Kromě snahy léčit blázny jódlováním se tu neděje nic moc zajímavého. Až teda na to, že si Rézi - mámu Bena - spletou s raketovou inženýrkou, která do blázince má přijít na léčení a okamžitě se jí chopí. Ben si jí ze začátku v blázinci nevšimne, ale doma zoufá, víc, že nemá uvařeno, než že dva dny už máma nebyla doma. K tomu v tomto díle není Sabrina a tak tu tvůrci kladou větší pozornost na strážmistra Fajfra. Ten standardně vyšetřuje kuloví, ale o to víc toho na policejní stanici sežere a vypije. Nebyl to zase tak zlý díl...

<< předchozí 1 2 3 4 43 86 128 170