Malarkey

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 43 84 126 167
    • 27.7.2017  22:05

Na zfilmovanou sérii románů Jussi Adler-Olsena koukám záměrně jen v TV. Skandinávských kriminálek je tolik, že je docela fajn, když si čas usnadním nějakou filmovou sérií. No a u této jsem si vždycky ze začátku zvykal na hlavní postavy, abych si posléze příběh naprosto užil. Tady je to ale trošku složitější. Carl Mørck se tady totiž celý film tváří, jak kdyby měl v prdeli zaraženej ananas a pořádný moudro z něj vypadne až na závěr celého filmu. To Assad alespoň vyjadřuje pár emocí a celé to svojí postavou dost zachraňuje. Naštěstí ale film má hodně slušnou atmosféru a naprosto ultimátního psychopata v podobě Pål Sverre Hagena, takže si můžete být jisti, že určité momenty si tu najde každý z Vás. Celkově vzato jsem ale byl zklamaný. Film jsem si pustil třeba pětkrát a až na po páté jsem ho opravdu dokoukal. Neznám vlažnější start u filmové skandinávské kriminálky, jak v případě tohoto filmu.

• 12.7.2017  18:15

Přiznám se, že jsem hodně váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Třemi proto, že místy podle mě až zbytečně zasahuje do současné americké popkultury, čímž se neubrání žádná americká komedie, a čtyři proto, že jsem se u ní tak parádně nasmál. Nakonec ale zvítězila upřímnost a chuť se u komedie pobavit, což se mi opět hodně dlouho nestalo. A James Franco to tady ovládal naprosto dokonale. Na závěr jsem se nemohl ubránit dojmu, že film je až moc podobný filmu Fotr je lotr, až jsem si na závěr přečetl v titulcích, že jeden z producentů byl i Ben Stiller. Ten vztah táta a přítel jeho dcery je naprosto jasnej. Každopádně za tu prdel nemůžu jinak! Zatím nejlepší komedie posledních dvou let, která z amerického chřtánu vypadla. A zřejmě jedna z nejlepších postav Jamese Franca za posledních několik let. A že jich nemá málo!

• 12.7.2017  18:12
    Dětská hra (1988)

Konečně jsem viděl, jak vznikla panenka Chuckie a musím říct, že ta původní myšlenka je docela prdel. Z filmu je cejtit osmdesátková atmosféra na sta honů. Krví se nešetří, každou chvílí někomu exploduje kus těla, ženský nosí zásadně kudrnatý vlasy a českej dabing se s tím ještě nesere a tak Chuckie hodlá ošukat všechno, co mu přijde pod kudlu. To všechno je sympatický a z dnešního pohledu příjemně úsměvný. Pořád ale lepší, než dnešní remaky, kterým chybí to kouzlo tehdejší doby.

• 12.7.2017  18:09

Jak Jane Austen potkala Jirku Romera a vyklubal se z toho zajímavý crossover, který nejvíce těží z pěkného steampunkového prostředí, ale naopak naprosto hoří v příběhové lince a hlavně v humoru. Škoda, veliká škoda...

• 12.7.2017  18:08
    London Town (2016)

Co naplat, že film sází na punkovej underground 70. let v čele s The Clash, když všechno ostatní je slabý odvar toho, co se v té době mohlo zažít a dít. I přesto je ale London Town milý a neurážlivý drama jedné rodiny, jejichž děti jsou první, kteří poznají, co je to vzdorovat systému. Z tohodle pohledu je to milý...milý a neurážlivý. Na film s punkovým pozadím trošku málo.

• 11.7.2017  23:54
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Původně jsem se na tento seriál hodně těšil. Někdy v půlce seriálu jsem si ale začal pročítat okolní komentáře a přemýšlel, jestli se to bude ubírat taky trošku jinak. Nakonec mě u knihy překvapil jeden názor čtenáře, který knihu, na které si tento seriál zakládá, přirovnal k feministické verzi příběhu 1984. Spisovatelka totiž Příběh služebnice napsala v roce 1985. A ono to asi opravdu bude sedět. Hned od počátku je jasný, že v celém příběhu budou především hrdinky, nežli hrdinové, což mi ale vůbec nevadí. Spíš to naopak umocňuje fakt, že v současné době v Americe preferují hrdinky před hrdiny, což je hodně dobře a příjemná změna. Také se mi moc líbilo, jak je tento seriál natočen. Je vidět, že tvůrci s s ním dali obrovskou práci. Třeba kameraman má nadživotní formu. Některé záběry nemají chybu a jakmile se na scéně objeví nějaká vražda, tak počítejte s tím, že to pro Vás bude brutální šok. Horší už je to s tím, jak šíleně tvůrci seriál natahují. První série je akorát tak na čtyři hvězdičky. Bůh ví ale, kam bude směřovat série druhá. Mohla by být daleko akčnější, ale pokud se ponese v podobném duchu, tak nevím, jestli budu i nadále zvládat naprosto apatický zjev hlavní postavy, kterou hraje Elisabeth Moss. A nenechte se mýlit. Hraje ji skvěle. Ale apatie jí ztvárněná je v tom světě tak těžko uvěřitelná, že bych si, být jí, dřív v příběhu prohnal hlavou kulku, než abych se snažil udržet při životě. Tak drsný přístup k ženám, jako je v republice Gileád, totiž jen tak nezažijete. Až absurdně drsný...

• 11.7.2017  23:47
    Rubber (2010)

Rubber dlouho čekal na to, až se k němu dostanu. Tenhle film, kde hlavní roli hraje pneumatika Goodyear, je totiž něco, co každý den neuvidíte. Ono pravděpodobně nikdy nic podobného neuvidíte. A dost možná to ani vidět znovu nebudete chtít. Mr. Oizo takové filmy prostě točí. Každý se směje v jiný moment. Někdo se nesměje vůbec. Věřím ale, že všichni čumí s otevřenou držkou a přemýšlí, na co to vlastně koukají. Wtf momentů je tu požehnaně. V podstatě šílená scéna střídá šílenou scénu a fascinuje mě, že 79 minut jsem pozoroval příběh jedné živé pneumatiky a vůbec jsem se nezačal nudit. Je to vůbec možný?

• 11.7.2017  23:43
    Pandemie (2016)

Není to zase tak blbý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Od filmu jsem nic neočekával a výsledek je, že jsem se dočkal celé řady pěkných scén z pohledu první osoby, což už předvedl Hardcore Henry, ale já ho ještě před tímto filmem neviděl. Nekoukejte na tento film z pozice příběhu jako spíš z pozice natočené akce a ta není vůbec zlá.

• 11.7.2017  23:42
    Tour de doping (TV film) (2017)

Tour de France vnímám hodně okrajově. Sice se jedná o zřejmě nejtěžší sportovní disciplínu na světě, ale také se v ní skrývá největší množství feťáků, takže nemá moc čím zaujmout. Každopádně Tour de doping na tohle přesně naráží a to mě baví. Pořád je to ale o stupínek slabší, jak 7 dní v pekle. Trošku víc nechutné a trošku míň vtipné. Lance Armstrong ale hodně potěšil.

• 11.7.2017  23:39

Takových, co chtějí vykrást banku a pak v ní zkejsnou, protože je u vstupu zaterasí celé policejní komando, které si nechce nechat ujít akci, tu už bylo, že tenhle kousek zaručeně nemůže ničím zvláštním zaujmout.

• 11.7.2017  23:37

Vizuálně je tento film naprostá a čirá lahůdka. Příběhově už je to trošku slabší. Problém je, že začátek se rozjíždí naprosto parádně. Podobnost s Prokletým ostrovem mi vůbec nevadí. Naopak jsem ze švýcarské vesničky a zámkem nad ní vysloveně nadšený. Atmosféru to vytváří naprosto dokonalou a konečně se taky někdo nebojí ze Švýcarů udělat onuce, které byste přirovnat k přivandrovalcům v té nejzapadlejší ulici v Bukurešti. Celou hodinu a půl to tu skvělou atmosféru drží, herci se také snaží a celé to spěje k závěru, u kterého je jasné, že se to rozlomí. Jenže tady je jasné, že to bude buď hodně dobré a nebo hodně špatné. No a tady se z toho stala čirá fantasmagorie. Nicméně po shlédnutí jsem měl asi půl hodinové okno, abych přemýšlel, jestli mi to ve výsledku vadilo nebo ne a nakonec jsem usoudil, že kvůli té skutečnosti, že se Gore Verbinski nebál pustit do mysteriozního thrilleru si to tu čtyř hvězdu zaslouží. Takových filmů moc není a přitom neuvěřitelně táhnou. A za to vizuálno co vykouzlil? To bych byl blbej, kdybych šel níž.

• 11.7.2017  23:33

Chvílemi jsem měl pocit, že film má na víc, než ve skutečnosti je. Jenže po každém nadějném momentu se srazil do průměru. I tak ale oceňuji námět, který není úplně jednoduchý, ale předhazuje nám standardní Sofiinu volbu ze světa právničiny.

• 11.7.2017  23:31

Vůbec se nedivím, že tento film na festivale v Karlových Varech vyhrál Křišťálový glóbus. Ono se v něm totiž moc nemluví, ale příběhově se toho v něm děje tak strašně moc. Vzorový je výběr lokace Kukuřičného ostrova, na kterém se vlastně odehrává celých 100 minut. Dlouho jsem se nesetkal s tak krásnou kamerou. Ten ostrov mi vůbec nebyl jedno a přitom to byla bezvýznamná půda, která se náhle objevila uprostřed řeky na hranici dvou států, které někdo nemusí považovat za státy a už vůbec ne za hranici. Poetika obrovská, zážitek jedinečný. Jen škoda, že jsem si plno věcí musel domýšlet. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, co se starýmu točilo v hlavě, než jsem pochopil, proč to všechno dělal. Filmově ale bezchybné.

• 11.7.2017  23:28
    Guerrilla (TV seriál) (2017)

Popravdě jsem vydržel asi čtyři díly a měl jsem co dělat, abych je dokoukal. Tento seriál na mě vůbec nezapůsobil. Režijně, herecky a příběhově naprosto vzorový průměr. U seriálu jsem dokonce měl pocit, jako kdybych měl mozek zahalený mlhou. Celý ten příběh mi byl úplně jedno, nevytvořilo se u mě ani zbla emocí. Takhle by seriál, u kterého mám strávit několik hodin, vypadat asi neměl.

• 5.7.2017  17:24
    Chyťte tu holku (2004)

Srágora ve stylu Spy Kids. Jen s tím rozdílem, že Spy Kids točil za jiných okolností docela šikovný režisér.

• 5.7.2017  12:13
    Ještě víc (2017)

52. KVIFF - Asi největší letošní zážitek z festivalu. Už jsem si totiž zvykl, že Turci točí hodně drsné a zajímavé filmy, čímž si nejednou získali moji pozornost. Podobné jsem tedy očekával i od tohoto filmu a ve výsledku jsem to od něj také i dostal. Ještě víc má sice pár momentů, bez kterých bych se obešel. Například odpočítávání dnů do konce příběhu mi přišlo o ničem a stejně tak jsem úplně nepochopil zpětné vyprávění hlavní postavy, která asi třikrát za celý film vstoupila do filmu a přitom bez ní by to vyšlo dost na stejno. Na druhou stranu mě ale nadchla hudební stránka filmu, která tklivými melodiemi vytvářela hodně mohutnou a depresivní atmosféru, která se dala krájet minutu za minutou čím dál tím víc, až došlo k jejímu vyvrcholení v samotném závěru. Ten jsem možná čekal ještě o chloupek drsnější, ale i tak jsem měl co dělat, abych se po filmu vzpamatoval. Turci mě tak opět přesvědčili o tom, že s jejich filmy se do budoucna musí počítat.

• 5.7.2017  12:00

52. KVIFF - Kena Loache jsem do tohoto filmu potkal jenom jednou a ještě se mi do povědomí nijak závratně nezapsal. Když ale před tímto filmem přebíral Křišťálový globus, tak jsem si říkal, že to určitě bude mít nějaké opodstatnění a začal se na Sladkých šestnáct let vysloveně těšit. Jakmile ale začal film, tak se rozjel příběh dvou patnáctiletých spratků, kteří si myslí, že krádežemi změní život. Jako uznávám, místy to působilo jako taková zajímavá konverzační gansterka, která mi místy, ale i prostředím, připomínala první filmy Guye Ritchieho. U toho ale nakonec také zůstala.

• 5.7.2017  11:52
    Fortunata (2017)

52. KVIFF - Obával jsem se průměrného filmu, ale hned po příchodu ustrašené Jasmine Trinca před plátno Velkého sálu hotelu Thermal, jsem si říkal, že by přeci jenom Fortunata nemusela být úplně špatným filmem, když hlavní postavu hraje tak zajímavá herečka. No a po jejím odchodu to začalo a já si užíval ne zrovna jednoduchý italský životní příběh, jehož hlavním bodem byly kvalitní dialogy především u terapeuta a taky Fortunaty dcera, která si hraní ve svých osmi letech vysloveně užívala. Počítejte každopádně se standardně uřvanou Itálií. Mám pocit, že ten jejich jazyk je tak uřvanej, že řvou nejenom u hádek, což je běžný a logický, ale i u normální mluvy, což občas tahalo za uši, ale ve výsledku to nebylo úplně špatný.

• 4.7.2017  12:21

52. KVIFF - Nejsem si jistý, jestli tento dokument Vít Klusák natočil proto, aby si z Daliborka udělal legraci nebo aby ho, jak on sám tvrdil, dokázal konfrontovat s realitou. Daliborek totiž není zlý, on si jenom vydedukoval pár svých pravd a nedokázal dojít k tomu, že by ty jeho pravdy mohly být diametrálně jinak. A těžko tak přesvědčíte člověka, který si myslí, že má největší pravdu a přitom naprosto převrací fakta, která jsou v dnešní době naprostou samozřejmostí. Výlet do Osvětimi a konfrontaci s paní, která přežila Osvětim, je mimochodem režisérův majstrštyk. Vracím se nicméně k panu Klusákovi a k výslednému dojmu, u kterého si nejsem jistý, jestli je dobrý nebo špatný. Negativně mě o tom přesvědčuje skutečnost, že tenhle dokument se jeví spíše jako film. Mám pocit, že, když už ne všechno, tak minimálně většina, je jenom nahraná na úkor kamer. A fascinuje mě, že na tuhle hru kromě Daliborka přispěla i celá jeho rodina. Na druhou stranu jsem se nasmál a zároveň zděsil. Zasmál proto, že Daliborek měl místy naprosto geniální hlášky, a zároveň zděsil, jak někdo kolem nás může být tak blbej. Nicméně to není jenom Daliborek, takových lidí je všude kolem nás požehnaně. Není to jenom o zatvrzelosti, ale také o omezenosti, kterou v sobě z nás má každý a je třeba je potlačovat. Dokument mě nicméně zaujal a stal se vrcholem celého filmového festivalu. Třeba to Dalibora a jeho okolí donutí k zamyšlení, když už nic jiného.

• 4.7.2017  12:13
    Juze (2017)

52. KVIFF - Na mě byl tenhle film až moc syrový. Oceňuji, že se indický režisér pokoušel o dokonalé realistično a nezahrnul nás tříhodinovou stopáží a bollywoodskými tanci. K podobnému příběhu by se to vlastně ani neslušelo. Oceňuji ale i snahu o poctivé ztvárnění tamního indického světa v provincii Goa v místech, kam se bohatý západní občan jen tak nedostane. Naopak jsem ale bojoval se Santoshem a některými momenty ve filmu, bez kterých by film klidně mohl být krátkometrážní a pak bych ho ocenil úplně jinak. Neříkám, že je film vysloveně špatný, ale v daný moment mě opravdu neoslnil.

• 4.7.2017  12:09

52. KVIFF - Koukám, že balkánská stigmata z války v devadesátých letech jsou stále aktuální. Co se stane, když v dnešní době přivezete do jednoho horského hotelu bandu Jugoslávců, Vám totiž odvypráví tento film. Ono potkat v současné době na jednom místě Chorvata, Srba, Bosňáka, Muslima a Ustašovce, by nechtěl nikdo z Vás. No a jeden slovinský psycholog to pojal jako dobrovolnický výzkum a zároveň pokus o vyrovnání s minulostí. To, že je ten doktor Slovinec je mimochodem docel trefný. Jak to nicméně dopadne, nemá smysl říkat, ale co se během filmu děje, to je to, co stojí za zájem. K tomu počítejte s naprosto úžasnou kamerou, která Vás přesvědčí, že horský masiv v Bosně a Hercegovině stojí za návštěvu. Za mě tedy rozhodně palec nahoru.

• 4.7.2017  11:46
    Arytmie (2017)

52. KVIFF - Hodně slušné zpodobnění ruského, lidského, čirého zoufalství uprostřed panelákova v jednom nejmenovaném ruském městě. Oleg pracuje jako lékař u rychlý. Káťa je lékařka v nemocnici. Oba dělají pro lidi a oba jsou z lidí naprosto vyčerpaní. Káťa by chtěla slušnější život, jenže Oleg chlastá jak nedořezanej. První scénou mě přesvědčil, že svojí láskou k chlastu by během dvou hodin v celé Mladé Boleslavi vypil všechny flašky vodky ve všech hospodách, nonstopech, restauracích a barech, které naše město nabízí. Na druhou stranu jsem mu to strašně záviděl, protože on byl schopnej vypít litry vodky a ráno odejít zachraňovat lidi, jak kdyby se nechumelilo. To já si v týdnu dám sedm piv a ráno se peru s peřinou, aby mě vyhrabala do práce. Arytmie nicméně nebyla jenom o tamní ruské dušičce, ona také byla poměrně dost vtipná. Narážela na ochlastu Olega, což nebylo úplně k smíchu, ale nevybíravě si utahovala i z lidí hypochondrů, což už legrace byla...velká.

• 4.7.2017  11:35

52. KVIFF - První návštěva letošního filmového festivalu ve Varech a hned taková viditelná citová ždímačka. Na druhou stranu oceňuji, že se někdo s odstupem času do takového dokumentu vůbec pustil. Pravda...je z 99,9 procent oslavný a jednostranný, ale na jeho obranu musím říct, že i tak řekne plno zajímavých informací ze světa Hollywoodu, o kterých bych se za jiných okolností jen tak nedozvěděl. Heatha Ledgera jsem měl už od mala moc rád. Ve videopůjčovně jsem ho poprvé potkal díky VHSce k filmu Deset důvodů, proč tě nenávidím, kde představoval postavu hezounka, kterých v té době v Hollywoodu byla celá řada. I přesto jsem ale tenhle film měl a mám hodně rád nejen pro jeho postavu. Nicméně mě fascinovalo, jak se přes Patriota a především Příběh rytíře (který mám osobně hodně rád) dostal až k postavě Jokera, která byla herecky naprosto brilantní. Oceňuji v dokumentu i řadu informací, o kterých jsem vůbec netušil. Heathovy začátky, jeho australský dům v Hollywoodu, jeho nadšení pro hudbu a natáčení videoklipů. Celkově vzato má pro mě tenhle dokument silnou vypovídající hodnotu, která mi přidala celou řadu zajímavých informací a opět dokázala, jak jsou herci ve skutečnosti úplně jiní, než se prezentují ve svých rolí. Skoro mi to Heathovo převtělení do různých postav přijde jako určitá forma paktu s ďáblem. Klobouk dolů na kluka z australské buše, který se všechno učil a naučil sám.

• 30.6.2017  21:37
    Truman (2015)

Hybnou silou tohoto melancholického filmu jsou Ricardo Darín a Javier Cámara, kde jeden je sice ze Španělska, druhý z Argentiny, ale dohromady jsou oba charismatičtí tak, že tenhle film o ničem naprosto parádně vyrovnají svými dialogy ze života a o životě. Mně to ke kvalitám filmu naprosto stačilo. Na dialogovky jsou Španělé opravdu mistři.

• 30.6.2017  21:34
    Zvířátko (2016)

Správná psycho jednohubka na nějakej kvalitní noční filmový turnus. Nic objevného, ale opět vidět Dominica Monaghana mi dělalo vysloveně radost. A jeho kvalitní proměna postavy také neměla chybu. Oceňuji, že každých dalších pět minut netušíte, co přijde, na druhou stranu počítejte s tím, že tenhle kousek Vám dost jasně dá najevo, že si na nic kvalitou nehraje a moc dobře ví, co si o něm divák bude myslet.

• 28.6.2017  14:58

První Jack Reacher mě nijak neoslnil, ačkoliv akce to byla nejluxusnější za posledních několik měsíců. Druhý díl jsem tak zkusil, abych zjistil, jestli se náhodou něco nezlepšilo. A nezlepšilo. Naopak. Akce je míň a Jack Reacher je pořád stejně nepřístupnej chlápek a nejhorší postava Toma Cruise, kterou kdy snad ztvárnil. A to i přesto, že scénárista si pro něj vymyslel domnělou dceru a snažil se druhý díl udělat trošku osobnější. Neudělal a bylo to popravdě horší, než jsem si myslel.

• 28.6.2017  14:58

Maďaři jsou zase nekompromisní. Z vozíčkářů udělají nájemný zabijáky a ještě to pojmou jako legraci. Jako dobře, beru to, zase taková komedie to není, ale je pravda, že jsem z toho měl furt lepší náladu, než když bych koukal na nějakou severskou depresívu. Líbí se mi, jak speciálně Maďaři se svým humorem umí být absurdní a tady to vychytali vysloveně parádně. Závěrečný moment je jen takovým příjemným zpestřením, které mě donutilo zamyslet se nad tím, co jsem vlastně viděl. Jako celek ale film funguje skvěle a je fajn vidět, že i lidé s nemocí pohybového ústrojí nebo na vozíku si dokáží udělat legraci sami ze sebe. Respekt a oceňuji film i jako celek. Stylově podobné jako belgická Hasta La Vista.

• 28.6.2017  14:57

Hodně dlouho se mi u hororu nestalo, abych hned z kraje filmu byl tak strašně v šoku z atmosféry, která mě napnula jak špagát od houpací sítě. Drželo se mě tohle napětí skoro hodinu. Nejen, že atmosféra předváděla velké pecky, také se tu rozjela poměrně nechutná podstata filmu – pitva, která dobrému vkusu hodných a milých hororových filmů úplně nepřispěla. Možná ale právě strach z neznámého způsobil, že jsem byl vysranej až za ušima. Přesně po hodině se ale začala vysvětlovat podstata veškerého dění a celá ta atmosféra šla doslova do prdele. Prostě se ve filmu událo tolik hovadin, že jsem měl chuť vstát a odejít na záchod přemýšlet, co tím tvůrce vlastně zamýšlel. Kvalitní herci, zajímavý námět, perfektní zpracování, to všechno hrálo k plusům. A nakonec to vyhrálo i přes tu legraci, co se v poslední půl hodině dělo.

• 28.6.2017  14:56

Hodně jsem se snažil přemýšlet nad tím, jak mám tento komentář napsat, abych nezaspoileroval. Řeknu to ale tak, že Rogue One má skvělý nápad a k tomu je opravdu krásně natočené. Hlavně závěrečná válečná scéna je asi nejlepší válečnou scénou, kterou jsem ve světě Star Wars vůbec kdy viděl. Problém nicméně je, že Felicity Jones na plakátě působila neuvěřitelně krásně a ve skutečnosti byla její role jedna z nejhorších hlavních rolí velkých blockbusterů posledních let. Nejen, že se tvářila, jak kdyby jí ulítly včely z úlu, ona dokonce působila, jak kdyby se v každé scéně urážela a nafukovala, jak malá cácora. Možná, že v té době měla jenom opuchlou držku, ale výslednému dojmu to také moc nepomohlo. Opravdu hodně jsem se na ní těšil a nakonec mě její otrávený přístup k roli hrozně zklamal. A stejně tak Diego Luna mi do druhé hlavní role vůbec neseděl. No a když Vám ve velkofilmu ze světa Hvězdných válek nesedí dvě hlavní postavy, je to docela problém. Ještě, že to naštěstí zachraňovala série vedlejších postav, na které byla radost koukat a celkový dojem z filmu mírně vylepšili. Škoda, pro mě je to hrozné zklamání. Takhle velké blockbusterové zklamání jsem hodně let nezažil. No jo, co se dá dělat, třeba příště výběr herců do hlavních rolí bude lepší.

• 28.6.2017  14:56
    Pokoj 304 (2011)

Šmírovat lidi, to by kameře šlo, ale odvyprávět s ní nějaký příběh, to tu byl trošku problém. Myšlenka jediná je to, co tenhle film táhne ode dna odpadu. Zbytek je ale směsice pitomostí, které nejsou úplně trapně natočené, ale nedávají vůbec žádný smysl.

<< předchozí 1 2 3 4 43 84 126 167