Malarkey

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 43 85 127 169
    • 20.9.2017  16:48
    To (2017)

Dětská dobrodružství s nádechem osmdesátých let započal před pár lety Super 8, ale na plno to rozjel až seriál Stranger Things v roce 2016. Rok pak trvalo, než to po komerční stránce vzorově využili i u filmu To. Ten toho využil opravdu se vší parádou, protože, co jsem četl, tak se z něj stane asi komerčně nejúspěšnější americký horor vůbec. A přitom bych osobně ani neřekl, že se jedná o horor. Dobře, začátek je trošku drsňačina, ale zbytek je úplně klasický dětský letní dobrodružství, kde si s castingem poradili úplně dokonale do posledního detailu. Popravdě mi ta parta až moc připomínala partu v Stranger Things. Jedna holka s klučičím střihem, jeden intoš, jeden ukecanej, jeden černej a tak dále. Na druhou stranu mi ale vůbec nevadí, že tvůrci tuto fungující myšlenku využili a představili právě v To. Naopak. Trošku mi ale po pravdě vadilo, že řada lekaček tu byla až moc umělých a na oko. Po shlédnutí jsem ale usoudil, že jsem vlastně nekoukal na horor, jako spíš na dětské dobrodružství a jako takové jsem si to užil opravdu perfektně.

• 18.9.2017  22:04
    Big Ben - Mezi přáteli (TV film) (1996)

V tomto díle zjistíme, jak si Ben umí poradit s berňákem. Jeho mámě přijde obsílka hnedka z kraje příběhu, aby zaplatila 40 tisíc marek na daních za svůj penzion za poslední rok. Jenže problém je, že ona za poslední rok měla tržbu 15 tisíc. Takže zřejmě chyba finančáku, což potvrdí i následující vražda, kterou spojují lidé právě z finančáku. Benovi je dluh u prdele a nechává den co den stresovat svojí mámu, které každý den chodí pokuta tisíc marek. Ben ale jako poctivý policajt má v tu chvíli v hlavě akorát tak to, jak ho jeden vlivný podnikatel a jeho dřívější kamarád pozval na večeři do nejdražší restaurace a ještě mu přinesl vzorový olivový olej lisovaný výběru z bobulí. V tomto díle se opravdu úplatky nešetřilo a zároveň je to velká legrace. K tomu ale počítejte i s poměrně zajímavou zápletkou a neméně zajímavým rozuzlením. Jeden z těch lepších dílů.

• 17.9.2017  18:45
    Maska (1994)

Pro mě osobně filmová legendární komedie, která mě seznámila s Jimem Carreyem a Cameron Diaz. A zatímco Jim prošel celým mým dětstvím a nejednou mi dělal radost, tak Cameron svojí krásou mým životem prochází neustále. Zároveň se jedná o jediný film, který jsem si ve videopůjčovně půjčoval pokaždé, když jsem nevěděl, co jiného si půjčit...až jsem si tu VHSku koupil a doteď ji mám doma. :-)

• 17.9.2017  18:43
    Rosalie Blum (2015)

Francouzi tyhle lidsky příjemné komedie s nádechem Amélie z Montmartru prostě umí. Rosalie Blum v tomto případě byla pěkná potvora, ale tu legraci z Vincenta jsem na její straně trošku chápal. A popravdě to občas byla veliká zábava tu její partičku pošuků sledovat, co všechno na Vincenta zkouší. Příjemná francouzská komedie se vším, co od komedie potřebujete při nedělním pošmourném odpoledni.

• 17.9.2017  18:34

Dlouho jsem neviděl podobně dobrý rodinný film, který je zároveň naprosto strašnou blbostí. V tom dobrém slova smyslu.

• 17.9.2017  18:33

I když je film spíše televizního charakteru, tak na mě působil poměrně emocionálně. Té Nigerijské rodiny mi upřímně bylo hrozně líto. Jedná se opět o hodně aktuální téma současné imigrace jak jinak, než z trošku jiného úhlu pohledu, ve kterém ani náš svět a ani svět imigrantů, není ten ideální a vzorový.

• 15.9.2017  18:17
    Adidas versus Puma (TV film) (2016)

Nechápu německé producenty, kteří se v jednom období rozhodli natočit dva hodně podobné filmy na téma bratrů Dasslerových. Samozřejmě mluvím o filmu Rivalové navždy - bitva o tenisky. Nicméně o tomto filmu jsem slyšel dříve a tak jsem byl zvědavý, v čem rozdílný tento kousek bude. Ve výsledku nemůžu říct, že by byl jeden lepší a druhý horší. Oba jsou kvalitně hodně vysoko. Třeba tento má luxusně natočené scény z konce války, kdy jim Spojenci chtěli zbombardovat fabriku. Tamten ale zase ve své délce vysvětlí více věcí dopodrobna. Každý má něco do sebe, ale kvalitou jsou si oba hodně podobné.

• 15.9.2017  18:11
    Moka (2016)

Herecky dokonalá Emmanuelle Devos se pustila do francouzského dramatu...no dejme tomu spíše do francouzské dramatické jednohubky. Celý film se totiž nese v duchu depky životního soukolí, které sem tam semele každého z nás, ale jen někdo tomu dokáže nadobro učinit přítrž. Vzorová tří hvězda, kterou byste na filmovém festivalu dozajista ocenili více, jak někde v poklidu domova.

• 15.9.2017  18:05

Je teda až s podivem, že Turci natočili něco tak drzýho, sprostýho, oslizlýho, ožralýho. A ještě o nanic díle kocourovi, kterej toho víc prokecá, než udělá. A co víc. Celý film bez skrupulí započnou smrtí jednoho kocoura a jedné kočky. Opravdu nic pro děti, což je patrný hned v úvodu. Na druhou stranu ale nevím, co si pořádně myslet. Jednak mě fascinuje, jak se Turci snaží přiklonit kulturou k západu a v tom jim zároveň opravdu hodně fandím. Druhak mi to ale nepřišlo zase tak moc vtipný. Pořád ale musím uznat, že se příběhem, prostředím a animací jedná o zaručeně lepší animák, než americká konkurence Buchty a klobásy.

John Wick 2 (2017)

Dvojka stejně dobrá jako jednička a tam, kde jednička začala, tam dvojka končí. V jedničce Johnovi sejmou psa a tak vraždí. Ve dvojce vraždí a odchází se psem. Kruh se uzavřel. Lepší vypatlávací akčňák dnešní doby neseženete.

• 15.9.2017  14:57

Nálada po skončení války je úžasná. Do obecného veselí vtrhnou dvě prdlý holky a nestačí se divit, co všechno se kolem nich děje. Na Anglii ale tenhle film na mě působil až moc střeleně a až moc zábavně.

• 15.9.2017  14:57

Dlouho jsem se této dvojce stranil. Melancholické návraty k legendárním dílům dopadají většinou až přes příliš melancholicky. Jinak je to ale u tohoto dílu, který se od prvního naprosto parádně oprostil. Horší je to ale už s humorem, který je častějc trapný, než-li vtipný. A to je popravdě opravdu co říct, protože Jeff Bridges a Jim Carrey tu hrají pořád stejný paka jako před dvaceti lety. Humor ale udělá sakra dost a jeden vtipný moment střídají dva horší, což je škoda, ale nic s tím neuděláme.

• 15.9.2017  14:56
    Big Ben - Smrt v internátu (TV film) (1996)

Standardní, ničím urážlivý díl Big Bena, který vyšetřuje případ zavražděné holky v internátě, která to autem schytá hnedka na začátku příběhu. Hlavní vražedník je patrný hnedka z kraje, a tak si užíváte postavy, jako třeba ředitelku internátu, která tady předvádí absurdní výkony. Prostory, ve kterým se díl odehrává, jsou nicméně moc hezké a věž hradu přímo pod Alpami ze všech míst asi nejhezčí.

• 13.9.2017  20:20
    Pyroman (2016)

Pyroman je vizuálně naprosto bezkonkurenční. Jenže problém Norska je ten, že sic po vizuální stránce mají podobné filmy naprosto precizně vymyšlené, ale daleko horší je to například s postavami, které se jim prostě nedaří natolik zvěčnit, na kolik by si zasloužily. Zdejší pyroman je třeba vzorový příklad psychopata, kterému se ale vůbec nepodíváte do hlavy. Sice pozorujete úchvatnou norskou krajinu a v ní každou chvíli nějaký hořící srub, chatrč nebo dům. Jenže k čemu Vám to je, když vše ostatní je jen dutá skořápka?

• 13.9.2017  20:15

Hannah je místy dost nekompromisní, místy také totálně bez emocí, ale celkově vzato má jeden hlavní cíl. Tím cílem je Adolf Eichmann, který ji nedá spát snad po zbytek života. Režisérka Margarethe von Trotta příběh postavy, která chtěla u soudu Eichmanna rozsekat na padrť, natočila poměrně precizně. Hrané scény střídá s reálnými záběry, což místy vytváří až husí kůži. Lidi jsou různí a tak věřím, že v lidském životě dokáží neustále překvapovat. Škoda ale toho, že dvě hodiny tohoto filmu utíkali poměrně po málu. Přijde mi, že film se snaží daleko více o rozbor Hanny a Adolfa, než o odvyprávění svébytného příběhu. I tak ale příběh, který je třeba z pohledu nacistického Německa znát a vidět.

• 8.9.2017  14:24
    Mělčiny (2016)

Ten digitální žralok byl tady fakt hodně hustej. V podstatě je námětem déčkový Megažralok nebo éčkové Sharknado, ale natočené zručným režisérem, takže to nepůsobí tak blbě a ani se u toho moc nenudíte.

• 8.9.2017  14:23

Předchozí dva filmy se mi moc líbili svojí zábavností a poměrně obsáhlou vypovídající hodnotou. U tohoto jsem měl ale trošku problém v tom, že první půle v Austrálii byla vlastně jen o situacích, kde se snad skoro každý člen výpravy přizabil na cestě. Jednou Dan Přibáň skončil v roští s roztrhlými zády, po druhý se Dominika namázla na štěrku. A takhle to bylo celou polovinu filmu. Vypovídající hodnota víceméně žádná jen s tím rozdílem, že přijeli k posvátné hoře Uluru, kde jedna polovina skupiny respektovala Aboridžince a na horu nevstoupila, zatímco pan Šlovák neváhal, aby na horu vylezl a následně všem do světa vyřval, že Bánská Bistrica je stejně lepší. V tomto momentě mě to opravdu mrzelo, protože do té doby jsem k ním vázal respekt, ale počínaje tímhle mé sympatie notně klesly. Aboridžinci mají co dělat, aby sami přežili a neuchlastali se. A tím, že jim na posvátnou horu poleze nějaký štáb, tomu rozhodně nepomůžou. Nehledě na to, že my, bílí, jsme ti, kteří jednou tento národ z jejich rodilého místa na dobro vypudíme. Škoda. Nicméně druhá část v Timoru mi náladu okamžitě zvedla. V tu ránu jsem z filmu cítil náladu předchozích dílů a koukalo se mi na zbytek dokumentu daleko snadněji.

• 8.9.2017  14:23
    Fitzcarraldo (1982)

Klaus Kinski a Werner Herzog jsou magoři. Převedli lidské šílenství v podobě Fitzcarralda a zahrnuli jej do stejnojmenného filmu. A popravdě nevím, jestli je větší magor Kinski, který celý film vypadá, jak kdyby zrovna strčil prst do elektriky a nebo Herzog, který po štábu v Peru chtěl, aby přes hory přesunuli celou loď a ještě s ní předvedli závěrečnou scénu, na kterou, jak jsem živ, nezapomenu. Film, u kterého nemáte problém uvědomit si, že během natáčení se klidně mohl někdo zabít (což se opravdu stalo), stejně tak, jako nebylo člověka ze štábu, který by se zároveň nestal kaskadérem.

• 8.9.2017  14:22

Finové se zjevně chtěli pomstít švédské královské rodině za staletí poroby a natočili vědomě špatný film o jedné ze slavných postav švédské královské historie. Jinak si tak špatný film příběhem, prostředím, herci (kromě Nyqvista) a hlavně dialogy nedovedu vysvětlit.

• 6.9.2017  16:33

Příběh je z ranku poctivých evropských dramat na základě těžko otevíratelných evropských stigmat. Francouzští vojáci a vojačky se vrací z Afghánistánu a armáda jim připraví tři dny relaxu na národnostně schizofrenním Kypru. Lepší místo by si snad ani vybrat nemohli. Standardní Francouz toho ale o Kypru ví asi tolik, jako já o pletení pánských svetrů, takže je z kraje musí poučit, kde to vůbec jsou, a že se opravdu jedná o Evropu. Následuje vcelku zajímavá sonda do hlav jednotlivých vojenských bezmozků a na závěr dojde k mírnému vyfouknutí emocí, které nijak zásadně nešokuje, jak by mohlo.

• 6.9.2017  16:33

Jakmile z kraje začne hrát Blondie, nečekaně ihned jsem zpozorněl. Richard Gere totiž ve svých mladých letech působil jak nejtěžší fešák Hubert Hollywoodských luhů a hájů. A popravdě, když nás představuje se svojí rolí dámského nabíječe, působí víceméně dost jemně, až žensky. Postupem času ale film dost ztemňuje atmosféru a závěr je vysloveně osmdesátková temnota se vším všudy. A na vině je především muzika, která je v tomto filmu naprosto skvělá. Umocňuje atmosféru osmdesátkového napínáku se vším všudy. Přiznám se, že i díky tomu by mě vůbec nenapadlo, že film pochází z roku 1980.

• 6.9.2017  16:32

Nevím, co Danny Boyle zamýšlel s pokračováním původního Trainspottingu, ale bohužel se nezbavil nostalgie, která se protáčí všemi pokračováními všech filmů snad napříč všemi kinematografiemi po celém světě. A čím víc let je od prvního dílu, tím více nostalgická tato pokračování jsou. Trainspottingu nevyjímaje.

• 6.9.2017  16:31

Dle hodnocení některých uživatelů jsem čekal originální příběh ze druhé světové války. Nakonec jsem byl ale zklamán průměrnou romancí, která mi nenabídla nic, čím by mě dokázala zaujmout.

• 6.9.2017  16:31

Klaus Kinski je prvotřídní herecký psycholog. To, co předváděl ve vztahu s Wernerem Herzogem, to zřejmě nepředvede už žádný jiný herec ve vztahu k režisérovi. Tento dokument doporučuji všem, kteří mají rádi filmy, aby viděli, jak se herec třeba může chovat. Nabídky indiánů, odkop ultra jedovatého hada nebo brutální výjevy na Wernera jsou to nejhorší, co si představit ani nedovedete, a co mají s profesionalitou pramálo společného. O to strašidelnější je duševní klid Wernera Herzoga, ze kterého vyzařuje víc strachu, jak z uřvaného Kinskiho. Věřte, že byste nechtěli dělat komparz ve filmu, kde hraje Kinski. Věřte, že v horším případě byste to přežili.

• 6.9.2017  16:30

Idris Elba je v tomto filmu tvrdej jak třetihorní žula a podle toho taky jedná. Zajímavej akčňák bez špetky emoce.

• 6.9.2017  16:29

Úplně chápu, proč se Gérard Depardieu dostal se svým herectvím až do Hollywoodu. V devadesátých letech totiž byla radost sledovat jeho role. Byl z něj totiž takovej správnej, dobrosrdečnej, obří i když trošku cholerickej Francouz, kterého si nešlo neoblíbit. Zelená karta je jeho vstupenkou do světa Ameriky a on ji zvládl s naprostou grácií, která mu nejde v tomto filmu upřít. Popravdě jsem si tímto filmem krásně připomněl, proč ho vlastně mám tak rád. Hezký, příjemný, lidský film s evropskou nonšalancí v americkém světě.

• 31.8.2017  13:47

Pokud máte Woodyho Allena rádi, tak si jeho postavu v tomto filmu okamžitě najdete. A já musím říct, že toho typickýho emocionálního ztřeštěnce tu Jesse Eisenberg zvládl poměrně zdárně. Zřejmě poctivě nakoukával všechny Woodyho filmy, protože měl nejen gestikulaci, ale udržel se i v rámci různých pohybů, posunků a chování vůči ženám obecně. Woody si navíc pro svůj další film zvolil docela vděčné téma, které on sám má moc rád a opět si tu udělal trošku legraci z marnotratnosti legendární herecké generace Hollywoodu třicátých let. Třeba Steve Carell tu byl ve své roli naprosto luxusní. To, co ale ze začátku působí jako další Woodyho dialogovka ze světa mladých, nadějných, bohatých a zkažených, se postupem času promítne jako hodně lehké melancholické drama s příchutí gangsterky. Woody tak opět natočil pro něj naprosto typický film a znovu do něj zanesl něco nenápadně nového, co dokáže pohladit na duši, ale zároveň i zaujme.

• 31.8.2017  13:46

Nebejt tady Ondry Vetchýho, tak bychom tu v devadesátých letech měli o jednu legendární komedii míň. To co předvádí v Okresním přeboru bez problémů totiž zvládal už v tomto filmu. A už tenkrát to působilo neuvěřitelně herecky, že jste mu to věřili od začátku do konce. Báječná léta pod psa třeba nejsou nejvhodnější knižní příběh pro zfilmování v českém rybníčku současné kinematografie, ale skrývají se v něm tak výrazné scény, že se k němu budete mít důvod zas a znovu vracet. A to jak ze strany humoru, tak i ze strany filmové atmosféry tehdejší vypjaté doby šedesátých let.

• 31.8.2017  13:46

Omar Sy už je pro mě asi nejpřednějším francouzským hercem rodinných komedií s příchutí dramata současnosti. To, v jakých filmech se totiž objevuje, je radost pozorovat. Narážka na Eddie Murphyho, která zazněla ve filmu, je mimochodem dost na místě. Je mu hrozně podobný. A svým pozitivním přístupem k hraní spolu s jeho osobností, nezkazí žádný film…včetně tohoto. I dva jsou rodina má opět krásně natočený, lidský a úsměvný příběh, pro který stojí za to si na něj počkat. Je to trošku cajdák, ale během filmu Vám bude tak krásně příjemně, že Vám to vlastně bude úplně jedno. Svým laskavým humorem totiž dokáže pohladit na duši.

Srážka (2016)

Říká se, že největší srážka je s blbcem. Když totiž po hodině filmu zjistíte, že Nicholas Hoult celou tu šílenou loupež vymyslel, ale nedomyslel, jen proto, aby se zavděčil jedný holce, tak Vám bude až smutně. Tohle je totiž fakt ještě větší blbec, než jsme doufali. Po akční stránce se totiž za jiných okolností jedná o slušnou Kobru 11 z opravdových a čistokrevných německých dálnic za anglický peníze. Jenže ten zbytek je k pláči.

<< předchozí 1 2 3 4 43 85 127 169