Malarkey

okres Praha-východ

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 48 95 141 188
    • 18.11.2018  18:53

Tak strašně blbej film, snad i na dítě. Přitom takových herců se v něm objeví. Každopádně musím uznat, že pro onu blbost jsem u něj vydržel i já. Občas jsem si zazíval, ale ten vizuál se netvářil, že by si zasloužil zdejších 37 procent.

• 18.11.2018  18:50
    Crazy Joe (2013)

Jeden z těch filmů s Jasonem, kde se moc nenasmějete. Překvapivě tu totiž Jason nesype hlášky, ale co víc, nezabíjí tu ani tuny nepřátel, aby tím vyhnal alespoň samotnou akčnost filmu. Vše tu působí poměrně realisticky, když tedy přijmete, že si tu Jason začne s jeptiškou. Pořád je to ale jeden z těch citlivějších, vážnějších a opravdovějších akčňáků, kde není důraz na hlavní postavu, jako spíš na emoce, což působí poměrně nestereotypním dojmem.

• 18.11.2018  18:47
    120 BPM (2017)

Z jedné strany nekonečné diskuze nemocných, nadšenců a profesorů na téma AIDS. Ze strany druhé zbytečné gay scény, u kterých jsem měl co dělat, abych to ustál. Tady s decentností nepočítejte...

• 18.11.2018  18:46

V tuto chvíli neexistuje aktuálnějšího filmu, než jsou právě Hrdinové ohně. Zatímco se totiž v Californii prohání nekonečný oheň, který za sebou nechává mrtvé a spálená vřesoviště, tak se u nás objevil film, který o lidech, co se snaží zachránit alespoň kus nedotčené krajiny, pojednává. Pro českého diváka je to něco neuvěřitelného, ale v rámci amerického patriotismu je to nejlépe natočený, v podstatě, katastrofický film za hodně dlouhou dobu.

• 18.11.2018  18:44

Pokud bych ve filmu hledal absolutní zábavu a show, tak šáhnu po tomto filmu. Zcela nic tu nemá logiku, ale všechno tu tak nějak pospolu funguje. Jen mě mrzí, že tu Rebecca Ferguson nedostala většího prostoru. Její postava byla žůžová...

• 18.11.2018  18:42

Překvapuje mě, že si v mém případě další pětihvězdu vysloužil zrovna tuniský film. Vlastně nevím, jestli tohle není můj první tuniský film, který jsem kdy viděl. Téma je hodně aktuální a háže na Tunisko jako takové odlesk temnoty. Pokud je ale divák inteligentní, tak mu musí být jasné, že tohle není jenom o Tunisku, jako spíše o celé Severní Africe. Téma více než aktuální. Ze začátku se mi líbilo, jak na mě tuniští mladí působí západně, aby mě pak zpražil zásadní moment celého příběhu - znásilnění. Následně jsem nestíhal zírat nad v podstatě jakýmikoliv státními autoritami. Občas si říkám, že v těchto zemích v současnosti člověk nemá nárok na právo. No a pokud jste žena, tak hůř pro Vás.

• 18.11.2018  18:39
    Tina Turner (1993)

Nejsem úplně fanoušek Tiny Turner, ale její příběh stojí za zfilmování. Z toho vyplývá i mé hodnocení. Čtyři hudební zářezy jsou tak akorát. Herecky super, filmařsky poplatné devadesátým létům. Jen škoda, že Ike v podání Laurence Fishburna tu s Angelou herecky trošku zametl. Možná to ale bylo i tím, že Ike byl hroznej krypl.

• 14.11.2018  22:57
    Skandál po anglicku (TV seriál) (2018)

Jasný, Angláni se zase předvedli. Lehce gay téma a výborné herecké výkony? No jasně! Hugh Grant a Ben Whishaw se tu vysloveně předvádí. Hugh Grant nejlíp za hodně dlouhou dobu a Ben Whishaw měl důvod mě donutit k tomu zjistit si o něm, že je opravdový gay. Přitom to téma? To je silné samo o sobě a je úplně jedno jaké národnosti a vyznání jste. No a tři hodinové díly navíc k tomu? Není problém. Pokud od počátku víte, že tento příběh bude herecky silný a zároveň Vám je jasné, že tvůrce si režisérsky pohrál s kamerou, tak můžete být jistí, že zde Vás nic a nikdo nudit nebude. Naopak.

• 14.11.2018  22:54
    K smíchu (TV seriál) (2018)

Tento seriál má několik důvodů, proč by je divák a milovník filmů, potažmo v tomto případě seriálů, měl vidět. Jedním je tvůrce a tím je Michel Gondry a druhým je hlavní role, kterou si tu užívá Jim Carrey. Pokud totiž filmy, potažmo seriály a filmový Hollywood obecně trošku sledujete, tak víte, že Michel Gondry ujíždí na efektivnosti a anti-hollywoodském absurdistánu. No a Jim Carrey? To je herecká postava, která prostupuje celým mým životem, takže zde důvod vidět jeho v čemkoliv absolutně postrádá důvodu se obhajovat. Nicméně u výsledku bych byl trošku rozporuplný. Pokud totiž znáte práci Michela Gondryho, tak můžete počítat s tím, že zde to jiné nebude. Na druhou stranu, Jim Carrey tu hraje trošku sebe a nemůžu se rozhodnout nad tím, jak moc sebe hraje. Jeho postava je totiž hodně smutná a místy tak depresivní, že ona deprese prostoupí až do vašeho vědomí. Možná ale proto mě ten seriál tak moc zajímá. Jim a deprese? Že to nejde k sobě?

• 14.11.2018  22:49
    Milada (2017)

Nechtěl jsem být tak kritický, ale nemohu jinak. V dnešní době je totiž poměrně populární otevírat politická témata a životopisně vyprávět příběhy důležitých politických postav naší republiky, potažmo Československa. No a Milada Horáková je opravdové téma. Téma, které si zaslouží respekt, pokoru a příběh, který se za sebe nemusí stydět. Tady sice v popisku přeháním. Film by se za sebe opravdu nemusel stydět. Jenže kromě adekvátního technického zpracování a více než solidní herečce z Izraele, mu chybí scénář, který by alespoň trošku dává smysl. Osobně, když nad tím přemýšlím, mám problém s tím, že podobné, poměrně vážné téma, dostane do ruky debutant. Je česká kinematografie natolik v hajzlu, aby podobná témata dostával na starost debutant? Nebo kde svaz bere ty koule na to, aby peníze pro tvůrce českých filmů přerozdělil zrovna debutantům? Osobně si nemyslím, že by David Mrnka byl natolik špatný, ale podle mě si vzal opravdu velké sousto. Dobré momenty střídaly vysloveně špatné a v rámci celého příběhu jsem měl co dělat, abych se o Miladě něco dozvěděl. Nakonec jsem se ale stejně nedozvěděl nic nového a ještě k tomu jsem měl co dělat, abych film dokoukal. Jediné svinstvo, na kterém se shodneme, je vzorovej českej komunista, kterej je pro mě asi nejodpornějším člověkem na světě. A je úplně jedno, jestli mluvíme o tom z minulosti nebo o tom ze současnosti.

• 14.11.2018  22:44
    Všechno nebo nic (2017)

Opravdu je česká filmařská scéna natolik špatná, aby tu producenti zaplatili film, který se tváří (a nejen tváří) jako vzorová kolumbijská telenovela? A ještě do toho všeho tahala polské herce, kteří předvádí v polských filmech úplně jiné kousky? Ono totiž přeskočit z polské kinematografie do podobné sračky není jen tak. Čeští filmaři se mají opravdu hodně co učit od našich polských sousedů.

• 14.11.2018  22:43

Queen mám jakožto milovník hudby silně zakořeněn v paměti. Vidět tento dokument mě ale donutilo až v momentě, kdy jsem viděl film Bohemian Rhapsody. A víte co? Film toho řekl hodně a stejně tak otevřel dost témat. A tento seriál uzavřel pár momentů, ale zato otevřel řadu dalších dotazů. U kapely podobného ražení to asi jinak být ani nemůže. Celkově vzato se ale, podle zdejších komentářů, jedná o jeden z nejlepších dokumentů o kapele a já mu kvůli nestrannosti a objektivnosti musím dát za pravdu.

• 14.11.2018  22:41
    The Deuce: Špína Manhattanu (TV seriál) (2017)

Musí se nechat, že tvůrci otevřeli poměrně pěkné téma. Tématem je totiž počátek pornoprůmyslu v New Yorku, čímž si zadělali o zlatého bludišťáka v podobě seriálového tématu pro rok 2017. Opravdu těžce by se totiž hledalo téma, které by bylo zajímavější, originálnější a lépe zpracované...co si ostatně budeme povídat. HBO se toho totiž chopilo opět poměrně obstojně a našlo si pro podobný počin postavy víceméně hollywoodsky zásadní. Zlobivý kluk James Franco tu produkuje, režíruje a ještě si tu střihne solidní dvojroli. Více šokující je ale Maggie Gyllenhaal, která tu jde herecky doslova na dřeň a když mluvíme o seriálu o počátku pornoprůmyslu, tak můžeme říci, že její postava tu začíná od opravdového dna a solidně roste tak, jak nabývá počet dílů samotného seriálu. Má to šmrnc, má to grácii sedmdesátých, potažmo osmdesátých let a chvíli to je tak brutálně sarkastický, že se mi těžce hledá jakákoliv alternativa. V rámci seriálů hodně solidní počin, ale po první sérii a půlce druhé marně hledám moment, který by mě zlomil na pátou hvězdu a já mohl říct, že tenhle námět je natolik dobrý, že je vlastně dokonalý.

• 8.11.2018  18:50

Konečně zase film, který do kina narval jak pravidelné, tak i nepravidelné návštěvníky. Pecka, která byla předurčena být peckou. Příběh o kapele, která již od počátku byla předurčena být legendární a jedinečnou. Kapela Queen totiž taková je a já už hodně let čekal na to, až se jejich příběhu někdo chopí a natočí ho tak osobně, jak to bude cítit. A Bryan Singer to cítil přesně tak, jak jsem si přál. Mohl bych mluvit o plusech, ale i mínusech. Steně tak o dobrých, ale i slabších momentech. Ve filmu jsou místa v příběhu, kterým úplně nerozumím, ale na druhou stranu jsou v něm i místa, která mě nutí přemýšlet nad tím, jaký Freddie asi byl a jaký nejspíš žil život. Druhý den v práci jsme se s lidmi shodli, že tento film je ještě hodně smířlivý s Freddieho životem. Věřím, že skutečná realita byla daleko horší...drsnější. Nicméně v tom příběhu je cítit obrovská pokora. Stejně tak i obrovský respekt celé kapely k člověku, který s ní rostl, a který je pro mě největším zpěvákem století. Možná i proto dávám pět hvězd a nejsem schopný hodnotit jinak. Z filmu je cítit preciznost a důraz na detail, který mi v jiných životopisných filmech občas chybí. Je v něm skryta duše dokonalého příběhu, který tady zase dlouho nebyl a nejspíš tu zase dlouho nebude.

• 8.11.2018  18:41

Nemůžu si pomoct, ale podobné filmy točí Rusové snad jenom pro Rusy, aby je vyburcovali a ukázali jim, jak moc velcí vlastenci mají být. Na filmu nevidím popravdě nic moc pěkného, kromě samotné technické vsuvky, která je v momentě atmosféry druhé světové války v oblasti u Finska poměrně věrná. Stejně tak i pár akčních scén není vůbec k zahození. Scénárista je ale asi podplacenej Putinem, protože to, do čeho tady ty holky vhodil, to prostě nemá obdoby. Hrdinky jak od Marvela, tragédie rovná se čerstvě zaniklému kolchozu.

• 8.11.2018  16:41
    Odnikud (2017)

Diane Kruger je tu naprosto nadpozemská. Její depresivní stavy se mi dostaly přímo pod kůži tak, jako se mi u filmu hodně dlouho nestalo. Stejně tak i téma je hodně aktuální, zajímavé a v celkovém kontextu dnešní doby dost vypovídající. Víc, než film, jsem vnímal spíš psychologický stav postavy Diany, která se ve své mysli postupně hroutila jako domek z karet a já čekal každou další minutu na to, co se bude dít dál. Film jde ale do důsledků a tak tu poukazuje i na to, jak problematické je soudnictví v Německu. Osobně jsem nepochopil, co jiného čekali? Pět hvězd jsem nedal snad jen proto, že mi po shlédnutí filmu bylo fakt dost zle. Nespravedlnost je svině.

• 8.11.2018  16:41
    Chvilky (2018)

Děkuji tvůrcům festivalu 3Kino za zpestření předpremiéry tohoto filmu v podobě pěkné diskuze po filmu s Jenovéfou Bokovou a Beatou Pokornou. Škoda, že takových diskuzí tu není víc a český divák na ně není tolik zvyklý. Hodně věcí mi to ohledně filmu vysvětlilo a donutilo mě to nad ním víc zapřemýšlet. Technicky film není vůbec špatně zvládnutý. Jenovéfa nejenom, že předvedla naprosto bombastický, na české poměry, neobvykle depresivní výkon, ale ještě k tomu ukázala, jak fajnový člověk je. Stejně tak i Beata, která se o filmu velice pěkně rozpovídala. Škoda ale, že příběh otvírá psychologickou schránku Jenovéfy postavy, ale tak nějak nehledá odpovědi. S divákem v podstatě nediskutuje. Jen poukazuje a to mě v závěrečném kontextu filmu trošku mrzelo. Dialogy tu ale místy byly vysloveně skvělé a rozesmály tam, kde to dovede opravdu snad jen český film. Po ironické stránce jsme fakt mistři humoru. U hodnocení jsem tedy hodně přemýšlel nad třemi a čtyřmi hvězdami. Závěr mě ale utvrdil v tom, že mi to duševní prozření tak nějak nestačí a skončil jsem u hodně pěkných třech hvězd. Celkově se ale spolu s diskuzí jednal o moc hezký zážitek, kterých bych do budoucna s tvůrci zažil víc. Není totiž nic lepšího, než když si na tvůrce uděláte obrázek přímo během diskuze, než z plátku pochybných časopisů a novin. A to mi u našeho českého filmu trošku chybí…

• 5.11.2018  22:09
    Most - Série 4 (série) (2018)

Když se u seriálu dostanu ke stádiu, že mi je během něj smutno, protože vím, že koukám na poslední sérii a další nebude, tak jsem vlastně rád, protože vím, že čas investovaný do něj stál za to. Dlouho se mi to nestalo a u Mostu jsem si tuto sérii vysloveně užíval. Popravdě možná i víc, než série předchozí. To bylo ale umocněné tím, že Saga tu předvádí dosud asi nejlepší momenty v rámci celého seriálu. Její neempatičnost a vyjadřování emocí za bodem mrazu tu naprosto dokonale gradovalo. Stejně tak ale ani její parťák Henrik nebyl pozadu. I jeho příběhová linka se pomalu uzavírá a tak je tu, popravdě, mnohdy daleko více zajímavější vyprávění kolem, než vyšetřování samotných vražd. To v tomto případě bylo opravdu na druhé linii. Škoda ale, že seriál si neudržel tak solidní tempo, jak na začátku načal. V druhé půlce už jsem tak nějak čekal na závěr…a ten jsem si, nutno dodat, doslova užil.

• 4.11.2018  07:59

Námět je naprosto bombastický. Úplně mi připomněl dobu, kdy v Hollywoodu točili taková ta osudová rodinná dramata s nádechem fantastičnosti, jako to třeba dokázal Tim Burton s Velkou rybou. Tim McCanlies ale není Tim Burton. Sice má štěstí na herecké strýčky, které si tu naprosto dokonale střihli Michael Caine a Robert Duvall, jenže pořád jsem se nemohl zbavit dojmu, že celá hromada podstatných scén mohla být daleko lepších. Třeba zrovna ta linka s tou lvicí. Tak krásný příběh, smutný, osudový a oni to tak jako zvláštně utnou...jako by se nechumelilo. Přitom to v tom námětu bylo. Hrozně hezky se na film koukalo. Po shlédnutí jsem si ale uvědomil, že mi zde trošku chyběly emoce a vlastně jakýkoliv důvod tomu mladýmu Osmentovi cokoliv přát.

• 4.11.2018  07:54
    Mustang (2015)

Mustang je vlastně takový psychologický rozbor Turecka. Na venek působí hodně západně a civilizovaně, ale jakmile otevře dveře emocím, tryskají z něj turecké tradice, kterých byste se nechtěli dožít.

• 4.11.2018  07:52

Znáte ten pocit, kdy se u komedie v podstatě bavíte, ale zároveň víte, že mu ke čtvrté hvězdě chybí alespoň jedna nebo dvě scény, ze kterých byste doslova upadli ze židle?

• 4.11.2018  07:48

Přiznávám se k jedné věci. Tenhle film mě rozbrečel. Rozbrečel mě tak, jako dlouho žádný jiný. Anglický pacient má totiž všechny předpoklady k tomu, aby to dokázal a já mu sednul na lep jak osmiletá školačka. Jedná se totiž o další z řady osudových příběhů lidí, kteří žili a prožili období druhé světové války. Ten je ale vyprávěn z dvou časových rovin. Tedy před koncem války a před začátkem války. Vše dává svůj smysl, herci se tu herecky naprosto perfektně předvádí a i když hudba není to, kvůli čemu byste na film neměli zapomenout, vše vynahrazují krásné záběry a scenérie na severní Afriku třicátých let, které v dobré režii nemohou nikdy zklamat. Necelé tři hodiny utíkaly závratným tempem a jediné, co burcovalo čím dál víc, tak vztah Ralph Fiennese s Kristin Scott Thomas. Herci celkově tu mají velké slovo. Kromě těch dvou tu herecky kouzlí i krásná Juliette Binoche. Je vlastně hrozně dobře, že si režisér vybojoval tyto herce a nebyl donucen k Hollywoodu. Působí to na diváka daleko upřímněji, za což si vysloužil i náležité ocenění. Jestli existuje nějaká osudová romantika s velkým nádechem epičnosti, tak to pro mě navždy bude Anglický pacient.

• 4.11.2018  07:41
    Přepadení (2010)

Režisér Julien Leclercq mi sice nic moc neříká, ale už po třetí mě přesvědčil, že dokáže točit kvalitní, civilně natočené filmy, které se nebojí jak napětí, tak akce. A to podle mě není náhoda. Přitom srovnání s Greengrassem je vysloveně na místě, protože tento film přesně přináší ten podobný realistický sestřih, jaký umí v Evropě snad jenom on. První půle je tedy hodně kecací. Režisér divákovi naservíruje situaci, která je doslova k posrání. Možná je to chvílemi nuda, ale je to pořád nuda, která dává smysl. Jakmile se ale objeví hoši z francouzské protiteroristické jednotky GIGN, úplně jsem zapomněl, jak se vlastně dýchá, dokud jsem se nezačal dusit.

• 4.11.2018  07:36

Tady Rumuni hodně šlápli vedle. Vysloveně nezáživný drama, kterému nevěříte jak obsazení, tak emoce. Jediný pozitivní na celém filmu je plakát, který vypadá až moc Hollywoodsky.

• 3.11.2018  21:21

No jasně...kdo jiný by měl hrát v tomto filmu, než Nicolas Cage. To je totiž v současné době jediný herec v Hollywoodu, který z herectví udělal naprostý extravagantní zážitek. Pokud ho něco bolí, a to jak fyzicky nebo psychicky, tak to prostě ucítíte. A jelikož se neustále objevuje ve filmech, které se vymykají normálu, tak počítejte s tím, že Nicolase Cageho tady bude bolet psychicky a fyzicky úplně všechno. Po filmové stránce jsem byl ale dost rozhozený. První polovina byla hodně na efekt. Režisér si tu pohrál s fialovými filtry a polovinu jsem vlastně ani pořádně neviděl, co se na scéně děje. Hlavně, že je to ale efektivní. Druhá polovina filmu je ale nářez. V tu ránu se totiž probudí temná stránka Nicolase a rozjíždí se herecká absurdie plná sraček, že se nebudete stačit ani divit. Nářez neskutečnej. Opět jeden z těch filmů, který se snaží umělecky šokovat a docela mu to jde.

• 3.11.2018  21:15
    Má večeře s Hervém (TV film) (2018)

Pro někoho tříhvězdičkový průměr, pro mě hodně vydařený životopisný příběh, který je tak nenápadný a doslova v uvozovkách malý, že jako televizní film by ho nedokázal líp natočit nikdo jiný, než právě HBO. Hervé Villechaize totiž není zrovna ten nejsympatičtější herec na světě a jeho příběh není jeden z těch nejoriginálnějších v Hollywoodu. Na druhou stranu tu ale máte tandem Peter Dinklage a Jamie Dornan. No a ti tu odvedli poctivý kus práce, díky kterému mě film opradu bavil.

• 3.11.2018  21:13

Denis Villeneuve se poměrně precizně držel předlohy. Připravil si pokračování legendárního techno-sci-fi, které si zaslouží pochvalu. Sice tu zapomněl na jakékoliv emoce a tím z filmu udělal chladnou panenku, ale na druhou stranu si tu naprosto dokonale vyhrál s Los Angelesem budoucnosti a ten ve spojení s úžasnou synth-wave hudbou sladil do absolutní vizuální dokonalosti. Takové orgie ve filmu jen tak nenaleznete. Po shlédnutí jsem si vlastně uvědomil, že na toto pokračování jsem si udělal úplně stejný názor jako na původní film. Takže abych si ušetřil tříhvězdičkové hodnocení, rovnou jsem mu napálil čtyři. Vizuálno v kombinaci s hudbou mě prostě donutilo. A to i přesto, že chladnější film jsem dlouho neviděl.

• 2.11.2018  20:42

Dva gayové....to už samo o sobě může značit cokoliv. Pokud si ale uvědomíte, že je tu hraje Paul Rudd a Steve Coogan, tak vězte, že tahle komedie bude fajn a rozhodně nebude nijak zvlášť poukazovat a ani odkazovat na situace, ve kterých se jiní režiséři s podobným tématem doslova vyžívají. Naopak si tu režisér udělal z obou dvou taková upřímná šprťouchlata, na kterých není vůbec nic špatného a příjemně to šlape. Komediálně je to takové akorát a tak tři hvězdy tento film bez naprostých problému snese.

• 2.11.2018  20:40

S nápadem si tu Amíci poměrně vyhráli. Sežral jsem jim to i s navijákem. A v té době ještě topornej Ben Affleck mě v tu chvíli fakt neurážel. Horší je to ale s tou filmovou romancí. V tomto případě totiž totálně chybí...

• 2.11.2018  20:39
    Uspávač (2017)

Standardně ulítlá záležitost z Finska, kde hlavní hrdina je "opravdovým" hrdinou. Uspává totiž zvířata, která měla smutný život a blíží se jim čas smrti. Nebo tak to minimálně vnímá on. Trošku jim pomůže, martírium urychlí a za to sem tam zkasíruje nějakej peníz. Jelikož je ale samotář a trošku magor, tak je otázka času, než si na něj začne brousit zuby smečka finskejch debilů, kteří mu dají co proto. To, co se tedy ze začátku jeví jako samotářské drama pro ne úplně každého, se nakonec vyvine v takovou nečekanou hyper-vyvražďovačku. Rozhodně se tedy jedná o film, který není úplně pro každého a Finové tu tak opět dokazují, že jejich kinematografie je ze všech skandinávských nejdivnější a opět zachází tak trošku jinam, než by jim evropský mainstream mohl dovolit.

<< předchozí 1 2 3 4 48 95 141 188