Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Poslední recenze (6 792)

plakát

Budapešťský podraz (2020) 

Příjemná maďarská jízda s rádoby gangstery napříč Budapeští, která není bůhví jak zábavná, ale jako relax funguje docela dobře. Má dobré momenty, ale i vysloveně špatné, trapné a otravné momenty. Celkově vzato je to ale přesně ta odpočinková komedie, kterou si pustíte, když se Vám do ničeho nechce.

plakát

Rodina na baterky (2021) 

Potřeboval jsem nějaký absolutní relax a Rodina na baterky mi ho dopřála mírou vrchovatou. Jeden z nejzábavnějších, nejvtipnějších a nejnápaditějších animáků z USA za posledních třeba klidně deset let. Čoklík (vepř, bochník chleba?) a dva praštění roboti vládnou filmem stejně tak, jako celá rodina Mitchellů. A ač film chvíli vypadá jako taková dětská varianta na Trona – a to jak grafickými efekty, tak mnohdy i výborným soundtrackem – tak je to vlastně klasický příběh o tom, že rodinné zázemí je sakra důležité v každé rodině.

plakát

1982 (2019) 

1982 má zajímavý námět. Dobově ukazuje moment, kdy Izrael napadl Libanon a promítá to do příběhů obyčejných lidí, mezi kterými by se mohl najít každý z nás. K tomu, aby toho nebylo málo, přidává i pohled dětskýma očima, což by mohlo nahrávat na kvalitu filmu. Výsledek je ale zajímavý, leč ničím, až na pár zajímavých animovaných vsuvek, zvláštní dobové drama.

Poslední hodnocení (8 703)

Americká idyla (2016)

11.05.2021

100 pušek (1969)

10.05.2021

Jako v bavlnce (2020)

07.05.2021

Rodina na baterky (2021)

06.05.2021

1982 (2019)

04.05.2021

Poslední vlak z Gun Hillu (1959)

04.05.2021

Budapešťský podraz (2020)

02.05.2021

Rocky V (1990)

02.05.2021

Rocky IV (1985)

02.05.2021

Reklama

Poslední deníček (166)

Zaměřeno na…Apple TV+

Nedávno přítelkyni přišla nabídka, která se neodmítá. Roční bezplatný přístup do Apple TV+. Nu což, loni jsem během karantény rozjel ve velkém Netflix, tak proč to letos nezkusit s Apple TV+. Neváhal jsem, aplikaci nainstaloval do televize a jal se studovat, co všechno tato internetová televizní stanice nabízí.

 

Prvně mě překvapilo to, že toho na Apple TV+ není mnoho. Na druhou stranu, namlsanost Netflixu z množství pořadů, filmů, seriálů a dokumentů postupem času přešla v nechutenství, takže jsem to ve výsledku příjemně uvítal. Říkal jsem si, že budu mít alespoň příležitost většinu shlédnout a udělat si ucelený obrázek.

 

Začal jsem s filmy. Ve většině případů to funguje tak, že si zaplatí nějakou hvězdu. Buď režisérskou nebo hereckou a na ní to pak naroubují. Největším překvapením pro mě jednoznačně byli Vlkochodci. Hned se u mě staly jednou z nejhezčích kreslených pohádek za poslední roky. Navíc mě uvedla i do animovaného světa samotného tvůrce, kterým je Tomm Moore a nahlodalo mě to k tomu pustit si i jeho starší filmy. Druhé překvapení pro mě pak byl film Cherry, který mají na svědomí bratři Russovi a po mnoha letech se s ním oprostili od Marvelu, kde se krásně rozjeli a v tomto životním dramatu všechno epické, co se naučili, spojili do jednoho, žánrového crossoveru, který nemá chybu. Musím říct, že nechápu absenci na nominacích na letošní Oskary, které mi navíc letos přijdou ultra špatné. Zbytek filmů z nabídky už mě tolik nezaujal.

 

Kratší odstaveček bych si rád nechal i pro dokumenty. I dokumenty totiž patří k obsahu internetové televize a tady je to přesně o tom, co Vás vlastně zajímá. Mě zajímal Příběh Bestie Boys a Ohnivé koule: Návštěvníci z temných světů. Zde opět Apple TV+ nenechala nic náhodě a první dokument zfilmoval Spike Jonze, zatímco druhý Werner Herzog. Takže kvalita taktéž jednoznačně zajištěna.

 

Samotnou kapitolou a časově nejvýznamnějším článkem jsou seriály. Tady jsem dal takřka všechny, až na pár výjimek, a pokud jsem některé neshlédl celé, tak jsem dal jejich většinu. Nápadů je tu hodně, sem tam mě zklamalo jejich zpracování, které mohlo být lepší, ale pořád jsou tu kousky, které si zaslouží velkou pozornost a dokonce tu jsou seriály, které jsou takovým nenápadným, skrytým diamantem této televize.

 

Po komediální stránce to vyhrál Ted Lasso. Nápad, kde v rozvodovém řízení bývalá manželka získá fotbalový klub hrající v Premiere League a ze vzteku se rozhodne naverbovat trenéra Teda. Američana, který fotbal neviděl ani z televize, ale vládne klasickým americkým nadšením, aby zničil klubu reputaci. Tam určitě budu pokračovat s dalšími sériemi a už se na Jasona Sudeikise moc těším…

 

Zbytek, který stojí za zájem je z ranku dramat a dále. Originální je například izraelská špionážní série Teherán, která rozjíždí napjaté sekvence mezi horkou linkou Izrael – Írán. O čem se pro změnu hodně mluvilo a mluvit jistě ještě bude je seriál The Morning Show, který vypráví příběh moderátorů z ranní show, kde jeden z těch dvou je obviněn ze znásilnění a rozjíždí se tak kolem něj americké praktiky metoo hnutí. Skladba výborných herců tímto seriálem vládne – Reese Witherspoon, Jennifer Aniston, Steve Carell, Billy Crudup a Mark Duplass – a určitě dám šanci dalším sériím. Třetím příjemným překvapením je série Defending Jacob, kterou jsem dal jenom proto, že v něm hraje Chris Evans, abych byl následně velice příjemně v šoku ze skvělé skandinávské atmosféry. Tu zde podpořil jak norský režisér Morten Tyldum, tak islandský hudební skladatel Atli Örvarsson. Posledním velkým překvapením pro mě je pak seriál Home Before Dark, který je takovou nenápadnou odpovědí na Stranger Things Hlavně proto, že hlavními hrdiny jsou děti, které z nadšení vyšetřují historický případ zmizení na jednom americkém maloměstě. Abych ale nebyl úplný ignorant, také určitě stojí za zájem i hard sci-fi seriál For All Mankind, na kterém se Apple TV+ hodně realizuje, protože tu v rámci alternativní reality vypráví příběh o tom, jak na Měsíci poprvé nepřistáli Američani, ale Rusové…a tuto myšlenku zajímavě rozvíjí jak politicky, tak dobyvatelsky, vše v teoretické rovině, co by kdyby. Nicméně NASA tu není jenom filozofickým institutem, tak jak jí známe dnes, ale opravdovou agenturou, která jedná. Kvalita seriálu je taková kolísavá, ale pro námět jsem si říkal, že by byla škoda, kdybych ji zde opomněl zmínit.

 

Více zajímavého toho na Apple TV+ nebylo. Opravdu toho není mnoho, ale z toho mála musím říct, že tak polovina stojí vysloveně za zájem. Pracují se známými tvůrci, zpracovávají originální témata a jediné, co je navíc, tak skutečnost, že v příbězích ze současností neustále někomu vyzvání dobře známý iPhone vyzváněcí tón. A to není úplně špatná reklama, když pominu, že jsem se u jejich seriálů nebo filmů docela příjemně pobavil, mnohdy i s pětihvězdičkovým nadšením. Doufám tedy, že to bude i nadále. A když tyto zážitky budou chodit s občasnou mírou, ale za to s vysokou kvalitou, tak se zlobit určitě nebudu.

Zaměřeno na…Apple TV+

Reklama

Reklama