Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Fantasy
  • Sci-Fi
  • Krimi

Klan Gucci (2021)

Strhující drama plné intrik, manipulace a záště. V hlavních rolích Adam Driver a Lady Gaga, mezi nimiž chemie funguje špičkově. Lady Gaga v roli Patrizie už od začátku působí jako pořádná mrcha, což se i později potvrdí a Driver jako vždy podal skvělý výkon. Napínavé vztahy členů rodiny Gucci provázejí diváka celým filmem a právě díky těmto vztahům mezi jednotlivými postavami jsem se ani chvíli nenudil a byl jsem zvědavý, jak celý příběh vyvrcholí a musím říct, že jsem byl překvapen. Zajímavé také bylo nahlédnout do života této "vyšší společnosti" a pozorovat jejich způsoby smýšlení nebo jejich chování. Neměl bych také opomenout některé z povedených scén italských měst či New Yorku. Podmanivá hudba, italský přízvuk a stylové oblečení už byly pouze třešničkou na dortu. 90%

Duna (2021)

Hype byl obrovskej a moje očekávání se naplnila! Špičkový obsazení, skvělá hra s barvami a celkově vizuál úplná pastva pro oči, záběry pouště byly prostě dokonalý. Příběh docela pěkně plynul, pár pěkných zvratů, některé postavy nedostaly úplně tolik prostoru, kolik bych si představoval, ale v pokračování se to určitě změní. Je zde i vidět, kde se Lucas (+spoustu dalších režisérů se svými filmy) lehce poinspiroval se Star Wars. Než vyjde Spider-Man: NWH, je tohle film roku, povinnost vidět Dunu v kině. 90%

plakát

Hra na oliheň (2021) (TV seriál)

Před dvěma týdny jsem o tomto seriálu nevěděl ani špetku a z nějakého memu, co jsem zrovna viděl, jsem očekával, že to bude nějaký korejský televizní bizár. Dal jsem tomu ale šanci, a hned potom, co jsem zhlédl první díl, se můj názor rychle změnil. Ačkoli se Squid Game lehce přiživuje na konceptu Hunger Games a nebo kostýmech z La Casa de Papel, originální zpracování s využitím dětských her a skvěle napsanými postavami to povzneslo na další úroveň. Hlavní postavu, tedy hráče 456, jsem si ihned oblíbil, ať už díky jeho povaze a nebo životní situaci, ve které se momentálně nacházel. Řekl bych, že si každý našel svojí oblíbenou postavu a tu, kterou nenáviděl nejvíce, jsem si jistý, že tam určitě takové byly ;).  Celkově použitá paleta barev upoutala moji pozornost od úplně první momentu, ať už to byly pochmurné záběry z města, pestré kostýmy hráčů i stráží a nebo atypické barevné schody před nástupem na novou hru. Když už jsem u těch her, bylo pokaždé vtipné pozorovat, konverzace mezi jednotlivými hráči, o čem by další hra mohla být a jaké týmy a skupiny utvořit, aby se na ni mohli co nejlépe připravit. Ani jedna hra mi nepřišla nudná nebo nezáživná, ba naopak, všechny byly skvěle napínavé a vždy jsem se o některé postavy bál. Squid Game také přinesl nemálo zvratů, při kterých jsem si říkal jenom wow. Myslím si, že myšlenka Squid Game a celkově příběh je skoro dotažený k dokonalosti, nejspíš to bude asi kvůli tomu, že ten nápad už byl v hlavě autora pokud se nepletu něco málo přes 10 let, ale nejsem si tím teď úplně jistý. Velice příjemná záležitost. 85%

plakát

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Skvělé zpracování Frankovo příběhu o kterém jsem nikdy předtím neslyšel, ale po zhlédnutí jsem si ho oblíbil. Celou dobu jsem se divil, že mu jeho nápady vycházely a jak daleko se dostal, několikrát jsem se bál jestli to zvládne, ale vždycky se ze všeho vymotal. Obsazení velice sympatické, tempo filmu úplně ideální. 85%

Není čas zemřít (2021)

Musím říct, že moje očekávání se naplnila. Dokonalá akce, skvělé dialogy i povedené vtípky, emocionálně to byl rozhodně nejsilnější díl. I přes lehce nadprůměrnou stopáž si film držel tempo a ani mi tak dlouhý nepřišel. Ačkoli nejsem největším fanouškem Billie Eilish, soundtrack se povedl a překvapilo mě, jak moc k Bondovi sedl. Osobně je pro mě No Time to Die na stejné úrovni jako Skyfall a možná i trochu výš. 90%

Ovládací panel
1 bod