Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Sci-Fi
  • Drama
  • Animovaný

Poslední recenze (13)

plakát

Creed II (2018) 

Sylvester Stallone nám opět ukázal, že umí napsat nádherné sportovní drama plné emocí, které Vás vezme za srdce. Ovšem je tento film stejně dobrý, jako byly předchozí filmy Rockyho série ?? No, troufám si říci, že ne. Ale patří k těm lepším. Poté, co se dostane náš hlavní hrdina na úplný vrchol ho čeká obrovský pád, kdy on sám zažije něco, co nikdy předtím nezažil. Je zlomený a má strach. Zde musím rovnou říci, že herecký výkon Michael B. Jordana je skvělý a já mu věřil vše, co ve filmu zahrál. Hlavní zápletka filmu je velmi dobrá, protože se vrací jeden z Rockyho největších soupeřů a otevírá Rockyho staré rány, které zasahují i Adonise Creeda. Tato zápletka se mi upřímně líbí a jako divák jsem si užil mnoho emotivních scén. Příběh se nám snaží ukázat i hloubku této postavy, která neměla v předchozím filmu z Rockyho série takový prostor a ukázala nám jen nabušený nepřemýšlející stroj, který mlátí své protivníky hlava nehlava, dokud stojí na nohou. Ovšem na to, aby vše fungovalo by musel mít film daleko delší stopáž, protože některé scény jsou nedotažené a i přes snahu dostat se více pod povrch postav, vypadají leckdy groteskně, ale těch je opravdu jen jako šafránu. Klasický pohled do šaten boxerů před finálním duelem nám ukazuje, jakou cestu naši dva boxeři od prvního střetu ušli a jak se oba změnili. Filmařské zpracování souboje už dost pokulhává. Většinu zápasu snímá kamera pouze polovinu těla našich borců a obtěžují Vás neustále střihy záběrů, které ovšem vypadají jeden jako druhý a Vám celá osudovost a epičnost zápasu uniká, dokud nepřijde úplný konečný moment v taktovce trenéra Adonisova rivala, který Vám uzavře kruh mezi ním a Rockym a je asi tím nejemotivnějším okamžikem celého filmu, i přestože jde o jeden záběr, na který ovšem jako fanoušek série o Rockym nezapomenete. Konec filmu je klasické americké klišé, které přináší rozhřešení, smíření a odkaz na staré Rockyho filmy, aby jste si nezapomněli dokoupit DVD, pokud je nemáte.  Závěrem mohu jen dodat.  Má smysl se na tento film podívat ? Ano i ne. Ano, pokud jste fanouškem Rockyho série. Ne, pokud se chcete podívat na sportovní drama z boxerského prostředí. Je zde mnoho lepších filmů, které si užijete od první do poslední vteřiny a s daleko lepším zpracováním boxerského duelu.

plakát

Soudce Dredd (1995) 

Chápu že tento film není pro každého, ale pro mě osobně je to perfektní devadesátkový béčkový film, který Vás ohromně pobaví při sobotním či nedělním odpoledni. Akce smíchaná s komediálními prvky protkaná hláškami Vám pozvedne náladu a zabaví Vás, pokud nemáte náladu na těžké téma. Scénář je jednodušší, v některých částech infantilnější, ale přímý. Tento film se snad ani nechce brát moc vážně a s liniemi typu "Já jsem zákon" , "Zákon se neomlouvá" , "City, proti něm by měl být zákon" , "Odhoďte zbraně, všichni jste zatčeni" to nemůžete ani brát jinak a musíte si pouze užívat akci s úsměvem na tváři. Herecké výkony jsou solidní a správně přihlouplé jako dialogy s kterými jsou předneseny. Správná superhrdinská muzika nádherně podkresluje scény a vše do sebe perfektně zapadá, tak jak má. Kostýmy i kulisy jsou odvedené do perfektního detailu a podtrhují správnou bizarnost post-apokalyptického světa. Záběry jsou krásně barevné a devadesát minut filmu Vám uteče jak voda.

plakát

Bohemian Rhapsody (2018) 

Ohodnotit a napsat recenzi k Bohemian Rhapsody je velmi těžké a nevděčné. Jak správně ohodnotit film, který je nabušený úžasnou muzikou, příjemnými herci a Rami Malekem, který do detailu napodobil každé gesto a pohyb Freddie Mercuryho ? Pokud bych měl hodnotit pouze toto, nemůžu říci ani Ň, ovšem to se nedá tak lehce, že ano.   Film o skupině, která utvářela pop kulturu a o jejím frontmanovi, který se nesmazatelně zapsal do historie je zvládnut dobře. Ovšem aby to byl nějaký totální úlet se říci nedá. Toto životopisné drama, jak je tento film označen, by měl mít správně nálepku funky muzikálu. Ano, o Freddiem Mercurym bylo napsáno a natočeno hodně, takže se jedná opravdu o nevděčné téma, ale tento film pro mě rozhodně není poctou člověku, který žil svůj život na plné pecky, nevyhnul se nějaké té kontroverzi a je nepochybně příkladem toho, že v showbusinessu se dostanete na vrchol jen proto, aby Vás pak následně sežvýkal, zničil a vyplivl jako žvýkačku na chodník. Tento film je spíše poctou písničkám skupiny Queen, než poctou jedné z nejikoničtějších postav světové hudby. Scénář byl napsán takovým způsobem, aby moc nezabrušoval do Freddieho osobního života, nepobuřoval různé spolky a také, aby nemusel být cenzurován v Číně, kde vydělal další balík peněz. Nemohu říci, že jsem si film neužil, ale s jistotou vím ,že už ho nepotřebuji vidět znovu, protože si raději pustím originální záznam LiveAid, originální hudební klipy a dokumenty o životě božského, ale skutečného Freddie Mercuryho. Pro mě je tento filmový kousek hezkým muzikálním počinem o mé nejoblíbenější rockové skupině a jejím frontmanovi, který ovšem v reálném světě nikdy neexistoval. Aneb takto vypadá perfektní reklama na Queen !! Nezapomeňte si koupit tričko a soundtrack k filmu !!!

Poslední hodnocení (261)

Creed II (2018)

30.07.2022

Stranger Things (2016) (seriál)

07.07.2022

Predátor 2 (1990)

28.06.2022

Predátor (1987)

28.06.2022

Demolition Man (1993)

28.06.2022

Star Trek: Picard - Season 2 (2022) (série) (S02)

28.06.2022

Star Trek: Picard (2020) (seriál)

28.06.2022

Bohové Egypta (2016)

28.06.2022

Stranger Things - Season 1 (2016) (série) (S01)

25.06.2022

Reklama

Ovládací panel

Reklama

Reklama