Happy Tree Friends (2006) (seriál)

Super, konečne niečo odviazané, zábavné a drsné zároveň...

Krakatice (1996) (TV film)

Zaujímavá myšlienka o podmorskej príšere, možno trochu na škodu, že to je iba televízna produkcia. Na druhej strane sa to do telky hodí a ked vám to preseknú na príjemné dve časti po 90 minút, tak sa pritom dá pohodlne vydržat až do konca.

Motýlek (1973)

Nádherný snímok o jedinečnej túžbe úteku pred neludským a ponižujúcim väzenským systémom. Motýlek žil len pre slobodu a jeho odhodlanost a zanietenie boli niekedy viac ako mohol dokázat, ale zároveň to bolo jediné čo ho držalo pri živote. Posledná polhodinka filmu ma absolútne fascinovala svojou pomalou kamerou, bez zbytočných rečí a nádherné zábery na krásy prírody. Patrí medzi tri najlepšie snímky z väzenského prostredia.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Jeden z najlepších, ak nie najlepší zo svojho žánru. Tobe Hooper natočil v 1974 horor, ktorý aj dnes vyvoláva odpor, humus a zvrátenost v jednom. Posledných 20 minút snímku je doslova a dopísmena šialených.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001) odpad!

Tento snímok si iné hodnotenie ako odpad nemôže zaslúžit, typická komerčná sračka s neuveritelným príbehom, ktorí všetci spapali aj s navijákom. Je to proste zlé, detské a zaostalé.....

Rychlejší než smrt (1995)

Podarený novodobý western s hviezdnym obsadením a vynikajúcou a jednoduchou zápletkou.

Duel (1971) (TV film)

Na televíznu produkciu našlapaná a strhujúca podívaná po nekonečných a nebezpečných amerických cestách. Spielberg už v rannej režisérskej práce potvrdil, že je obrovský talent, čo nám neskôr neraz dokázal.

Démoni (1985)

Po vizuálnej stránke perfektná robota, dejová línia ujde, ale tie chabé herecké výkony ma odradili od vyššieho hodnotenia, avšak na 85´ rok slušná hororová pecka.

Motel smrti (2007)

Príjemne prekvapujúci chladný a bezcitný thriller, ktorý sa síce odohráva väčšinou len v jednej motelovej izbe, ale vdaka krátkej stopáži je vcelku dobre pozeratelný.

Leon (1994)

Absolútne dokonalá práca tímu okolo Luca Bessona je badat na každom detaile snímku, nehovoriac o skvelých výkonoch Jeana Rena a Garyho Oldmana až po brilantnú a očarujúcu mladú Mathildu.