Ewey

Ewey

Lenka Filová

okres Liberec
Studentka


17 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 16.5.2010  16:19

  Krásná pohádka.

  • 6.5.2010  21:40

  No, je tam přece to slovo.... Woodstock!

  • 6.3.2010  14:40
  Studio 30 Rock (TV seriál) (2006)
  *****

  Není moc dobrých ženských seriálových postav, a už vůbec není moc ženských, který dokážou napsat tak boží seriál.

  • 19.12.2009  19:25
  Avatar (2009)
  ***

  Možná jsem jen znechucená tou masivní komercializací. Obří reklamní kampaní, co stála skoro stejně jako samotný film, jen aby měl Avatar možnost dostat se ke každému divákovi, a chtěli ho vidět opravdu všichni. Stejně jako kdysi Titanik - a také k němu má mnohem blíž než třeba k Terminátorovi nebo k Vetřelcům...Hlavně kvůli tomu patosu. Jenže mě Avatar ani trošku nedojal. Nenadchnul mě, ani mě nedokázal vtáhnout do děje. Jako by Cameron pro všechny svoje technický hračičky zapomněl na opravdové emoce a příběh, který by nebyl tak lhostejný. Žádné hlubší poselství k zamyšlení tu neobstojí, vše je třeba lidem naservírovat až pod nos, a hlavně s dabingem (což je opravdu výsměch, v libereckém multikině je film uváděn ve třech kopiích, ani jedna v původním znění)... Jestli takhle vypadá moderní film, pak jsem znepokojena, jakou cestou se ubírá dnešní kinematografie. Možná jsem staromódní, ale stále ještě pro mě příběh znamená víc než technické zpracování… Sečteno, podtrženo: film pro jednoduchý lidí, co baží po přiblblým zeleným (tady spíš modrým) poselství, jednoduchým příběhu, nabušených efektech a všech barvách duhy...

  • 5.12.2009  19:03

  Nevím čím to je, ale nějak jsem si na tento typ amerických filmů, o síle ducha a víře ve svobodu, vytvořila averzi. A že prý je Shawshank nejlepší ze všech? to se mi nějak nepozdává...ale tak samozřejmě je to po všech stránkách dokonalý film.

  • 25.11.2009  02:21
  Mlha (2007)
  *****

  Kvůli tomu konci, ze kterýho mě mrazí ještě teď...

  • 1.11.2009  14:53
  Star Trek (2009)
  *****

  Tehle film má všechno...rychlý auta, rychlý vesmírný lodě, cestování časem, Spocka, Spocka z budoucnosti, Romulany, šermování, Simona Pegga, pěkný holky, pěkný zelený holky, ale především pěknýho Spocka...J.J. je vážně machr. Oprášil klasický Star Trek a dal mu nový nablýskaný háv...a povedlo se mu to velmi dobře.

  • 16.9.2009  21:58

  Mám ráda tohodle Tarantina, on je vážně blázen...

  • 12.8.2009  23:53
  Bruno (2009)
  ****

  Naprosto extrémní.

  • 19.6.2009  21:28

  Bože, jak já bych chtěla v tý době žít!

  • 26.1.2009  19:28
  Control (2007)
  ***

  Ano, opravdu depresivní. Černobílé ladění se skvěle hodí k vykreslení Curtisovy choré mysli. Ovšem nebyla jsem uspokojena. Hudba se tu řešila jen jaksi okrajově. A o tu mi šlo především. Víc než o to, že se jeden depresivní mladík nedokáže rozhodnou mezi manželkou a milenkou. No jo, byl sakra geniální ten Ian Curtis, ale byl to sráč. Nedokázal vyřešit sebemenší problém a radši se oběsil...ovšem u Atmosphere mě při každém dalším poslechu také přepadají myšlenky na provaz ...

  • 10.1.2009  20:00

  Neuvěřitelné čím nás poslední dobou krmí ta obří nechutná korporace jménem Disney. Hezké tvářičky, sexy slečinky v minisukynkách se tu natřásají před chlapci. Krmí je jahodami se šlehačkou, hormony se bouří, netušíc, že láska se dá vyjádřit i jinak, než jen držením za ručičku, či pusinkou na tvář. Ani cigarety, ani alkohol, nedej bože drogy neexistují v tomto dokonalém světě. Podle hesla "Buď sám sebou!" tu všichni nosí stejné oblečky, stejné účesy, mají stejné sny. Jistě že to působí velmi vtipně, ale jak už bylo řečeno: "Je snadné to nenávidět", a tak jsem tomu dala šanci, chtěla jsem také okusit to davové šílenství, takových mladých dívek, jako jsem já. Není to tak hrozné. Patnáctileté slečny po skončení filmu stejně zamíří do nejbližší hospody, zapálí si a svým chlapcům dovolí mnohem více, než jen držení za ručičku. Takže nejsou až tak zkažené, jak jsme se báli:)

  • 19.12.2008  15:47
  Mamma Mia! (2008)
  ****

  Rozjuchaná letní pohodička, nic víc, nic míň. Rozdováděná Meryl Streep tancuje a dovádí víc než kdejaká dvacítka. A i když se chcete tvářit, jakože takový hloupoučký film je pod vaší úroveň, a jakože vás nezajímá, tak nemůžete, protože se neustále usmíváte a pobrukujete si společně s herci písničky od Abby, přestože tahle kapela pro vás vždy ztělesňovala to nejkýčovitější z let sedmdesátých...

  • 10.12.2008  22:45
  Rumplcimprcampr (TV film) (1997)
  ***

  Ne moc povedená česká pohádka, spíše podprůměrná, ale natáčela se na našem zámku a tak dávam za polovic:) 50%.

  • 6.12.2008  15:48

  Opravdu smekám před paní režisérkou, že se jí podařilo poskládat příběh z několika písní od Beatles, i když příběh, který příliš nefunguje. Občas jsem se cítila trochu zmatená ze scén, které na sebe moc nenavazovaly, a když se příběh chýlil ke konci, když už jsem doufala, že by se mohl ubírat trochu jiným směrem, záhy sklouzl ke kýčovitému happyendu...Bylo by to za míň, ale já tak miluju Beatles:)

  • 8.11.2008  20:28
  Juno (2007)
  *****

  Neuvěřitelně upřímný a civilní filmík. Možná trochu moc idealizovaný(teď si můžu myslet, že bejt zbouchnutá v šestnácti je docela sranda:D)...ale komu to vadí:) Mladičká Ellen Page je skvělá a stejně tak její protějšek Michael Cera. Příběh je doprovázen příjemnými kytarovkami a oskar pro první scénáristický počin bývalé striptérky(!) je zcela zasloužený. Dlouho jsem z kina neodcházela v tak dobré náladě.

  • 31.10.2008  23:32
  Cindy (1984)
  ***

  Byla jsem znechucená, když tento film přinesly moje spolužačky na hodinu hudební výchovy, a já se na něj musela povinně dívat. A i když jsem ho nesledovala s velkým nadšením, musím uznat že hudba byla velice dobrá. A i když byl příběh hloupoučký až hrůza, není hloupější než většina soudobých muzikálových výtvorů tohoto typu, spíše naopak. Přesto můj šálek kávy to tedy není.

  • 28.10.2008  16:17

  Kluci o Judda Apatowa se tentokrát pustili do trochu jiného žánru. Ne že by to nebyla sranda, to ne, jen by to chtělo trochu usměrnit. Je to strašně dlouhé a přepálené, nereálné. Chlápek to schytá dvakrát do břicha a pak přežije obří výbuch, a to jen proto aby všichni tři kámoši vyvázli živí a my mohli oslavovat svátost přátelství. Seth Rogen musel být asi hodně zhulenej, když psal scénář a je také znát, že to nerežíruje sám Apatow nebo někdo zkušenější, kdo by ten příběh udržel trochu po kupě.

  • 20.10.2008  22:24
  Closer (TV seriál) (2005)
  ***

  Jen další průměrná kriminálka. Jestli máte chuť koukat tři čtvrtě hodiny na bláznivou ženskou v přechodu, tak jen do toho.

  • 18.10.2008  14:10
  Posel z Liptákova (divadelní záznam) (1997)
  *****

  … ale to bude sekáč, pánové, ne jako já, ten se nezakecá…

  • 17.10.2008  15:43

  Na tomto filmu je jen jedna věc pozitivní, a to ta, že tu Paris zemře poměrně příšerným způsobem. To z něj dělá nejpovedenější a do budoucna možná nejkultovější film ve svém žánru.

  • 17.10.2008  15:40
  Comeback (TV seriál) (2008)
  **

  Není to nic moc, ale občas se i zasměju. Musím tedy Novu pochválit, že se poslední dobou snaží o kvalitnější programy(Anděl, Soukromé pasti)a mezi ně patří i Comeback. Takže se z hodnocení jejich programů slovem "absolutní odpad"(všechny ty ulice, pojišťovny a ordinace) dostáváme ke "poměrně slabé" a to je pokrok.

  • 30.9.2008  18:40

  Zpočátku to bylo jen samé: ó jak je ta Audrey roztomilá a ten Gregory Peck fešný, a Řím je tak kouzelné město. Avšak ten konec, ten mě utvrdil v tom, že tohle není žádná nablblá romatická komedie. Myslím, že Prázdniny v Římě si právem zaslouží své místo mezi klenoty světové kinematografie.

  • 29.9.2008  16:56
  Komparz (TV seriál) (2005)
  *****

  Další povedený seriál od Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta. Konečně si Merchant taky napsat něco pro sebe - roli agenta, naprosto geniálního hlupáka:D Gervais je jako smolařský komparzista, docela sympatický. Někdy si říkáte, jak vůbec může někdo mít takovou smůlu, ale on si za to může sám, a když se o nějaký naprostý trapas nepostará on, jistě mu pomůže jeho trhlá kámoška. Občas se objeví ňáká ta celebrita, třeba Kate Winslet, která poradí jak na sex po telefonu i jak vyhrát oskara, nebo Sir Ian McKellen a jeho teploušská hra, popřípadě Daniel Radcliffe(s holkou to už rozhodně dělal). Vánoční speciál mi dojen sice trochu zkazil, ale jinak o srandu nouze není.

  • 18.9.2008  21:32

  Opravdu příšerné...četla jsem několik recenzí a komentářů, veskrze hodnotících tento film průměrně a tak jsem doufala, že to zřejmě bude další, sice barevnější a rozjuchanější, ale snad povedené převedení mé oblíbené knihy na plátno, nic velkolepého ani nic strašného...ale promiňte tohle prostě strávit nedokážu, nevydržela jsem do konce. Nikdy jsem neodhalila a nikdy asi neodhalím to kouzlo Bollywoodu, všemi tak vynášené do nebes, na to prostě nemám žaludek.

  • 18.9.2008  15:54

  Jestli se my ženy takhle chováme ke chlapům (stejně jako Carrie), pak se nedivím, že nás nechápou a utíkají ze svatby...

  • 15.8.2008  16:36

  Pokud jste barvoslepí a k tomu duševně nemocní či naprosto opilí, určitě se budete bavit. Pokud ale nejste ani jedno z toho, rozhodně bych vám zhlédnutí tohoto napůl animovaného, všemi barvami hýřícího počinu pana Rodrigueze nedoporučovala.

  • 30.7.2008  19:46

  Dvakrát nechutnější, dvakrát trapnější než první Zahulíme, uvidíme. Poetika prvního dílu se skoro vytratila, ale přeci jen malá troška zůstala. A taky Neil Patrick Harris zůstal. Jeho trip s jednorožcem je to nejlepší na celém filmu:D

  • 28.7.2008  20:54

  Michael Gondry nám po Věčném svitu a Nauce o snech naservíroval další originální snímek. Tentokrát o lásce k filmovému řemeslu. Děj se sice občas zdál trochu krkolomný a humor pro někoho možná těžkopádný, ale díky hravosti s jakou se Gondry pustil do remaků slavných filmů mu to snadno odpustíte. Každopádně po opuštění kina budete mít nutkání se také zapojit a vytvořit něco svého, třeba ještě šílenější verzi Krotitelů duchů:-)

  • 28.7.2008  01:23
  Bathory (2008)
  **

  Opravdu nechápu, který pomatenec může tuto slátaninu nazvat povedeným filmem. Sprostými slovy ani nahotou se nešetřilo, stejně jako překrucováním historických fakt. Chápu, že pan režisér nikde výslovně neřekl, že je jeho film historicky přesný, ale snad by mohl být trochu soudný a nemusel sem nacpat Cavaraggia, který se do Uher pravděpodobně nikdy nedostal a už vůbec neměl poměr s Alžbětou Báthoryovou. O pochybné dobrotivosti hraběnky ani nemluvě. Kdyby se vypustily snové scény, dva mnichové a kdyby děj nebyl tak strašně zmatečný možná by bylo o co stát, takhle ale mohu pochválit jen výpravu a Karla Rodena s Annou Friel, kteří drží film jakžtakž pohromadě.

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace