zdeny99

zdeny 99

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 27.5.2020  22:25

Zub času se hodně podepsal na tomto válečném snímku, který musel být ve své době mistrovským kouskem. Jenže dneska, když máme možnost vidět filmy jako PEARL HARBOR či Bismarcku velice podobný film YAMATO - LOĎ SMRTI, tak tento vypadá jako chudý ateliérový bratříček. Právě ty ateliéry, makety lodí a nereálné vlny mi vadí nejvíce. Do toho všeho se ve filmu strašně moc kecá, čímž působí hodně nudně. Přičemž to hlavní, útok na Bismarck a jeho následné potopení je až moc rychlé. Obzvláště když to porovnám s potopením japonské Yamato. Vadí mi anglicky namluvení němečtí námořníci, což nepůsobí vůbec reálně. Naopak mě potěšila spousta archivních záběrů, především hned v úvodu samotné spuštění Bismarcka na moře za asistence Adolfa Hitlera. [414. hodnocení, 35. komentář, 75%]

• 27.5.2020  07:13
    Královské řádění (TV film) (1974)

Příšerná nuda v komorním prostředí o žárlivé Anně Svídnické. Ovšem na BN fakt nemá. [100. hodnocení, 7. komentář, 64%]

• 24.5.2020  19:03

Edgar R. Burroughs se musí otáčet v hrobě, jak jeho legenda o Tarzanovi dopadla na úkor příšerných CGI monster v brakově dokurveném příběhu. [9761. hodnocení, 522. komentář, 56%]

• 21.5.2020  13:03

Hrušínskému se musí spíš smát, jak přehrává a dělá ze Zikmunda námi nenáviděného panovníka. Anebo opravdu byl Zikmund takovej krypl, který od pohledu vypadal imrvére ožralej. No rozhodně to byla příšerná nuda! [439. hodnocení, 23. komentář, 73%]

• 20.5.2020  13:08
    Smrt krále Václava IV. (TV film) (1983)

Příšerná nuda! [259. hodnocení, 21. komentář, 68%]

• 19.5.2020  13:48

Jak si všimni přáli jeho smrt a on Karel IV jim ne a ne tu radost splnit. Prej: "Už jsme mu tu potřetí na pohřbu a on ještě nezemřel." Bohužel to je tak jediné zábavné na této televizní inscenaci, protože jinak je to nudnější televizní traktát o tom, jak Karel IV. bránil Čechy, kdo chtěl jaké území a jakej bordel byl v církvi. Navíc ještě natáčené v chudých televizních ateliérech. [212. hodnocení, 23. komentář, 71%]

• 19.5.2020  11:58

Víte, proč to televize nedávají? Protože na tohle se prostě nedá dívat. Sice čest panu Trnkovi za jeho celoživotní dílo. Ve své době to byl filmař pár excelánc, ale dneska je jiná doba a ty jeho filmy fakt nudí. Císař a slavík je toho jasným důkazem. Dokud to bylo hrané, tak to ještě šlo, ale jak ožily loutky na plátně, tak to bylo nekoukatelný horor. A vy tady píšete, jaký je to národní filmový klenot. [477. hodnocení, 14. komentář, 85%]

• 19.5.2020  10:52
    Dvanáct měsíčků (TV film) (1992)

Nebýt těch papundeklových televizních kulis, jednalo by se o skvostné završení kariéry této režísérky televizních pohádek. V porovnání s jinými nedělními pohádkami, které se přibližně do milénia točily, se jedná o zdařilou pohádku. Ovšem ve srovnání s novějším celovečerním počinem Karla Janáka z roku 2012 se jedná pouze o chudého bratříčka. [1097. hodnocení, 28. komentář, 56%]

• 19.5.2020  10:20

Taková až moc dětsky naivní televizní pohádka o zrzavé princezně, přičemž je vůbec neměla zrzavé, ale obarvené mahagonovou barvou. Ale stejně se jí na ty vlasy nebude nikdo dívat, protože Brožová si na sebe oblíkla šaty s překrásným výstřihem a celý to bylo vlastně o těch jejich kozenkách. Kostýmy na televizní pohádkou ostatních herců jsou docela dobré, horší je to už s interiéry, které jsou převážně ve strašidelném lese bizarně příšerné a papundeklové (například ten zavěšenej houpající se netopýr na špagátech). Se scénářem je to už horší, v něm je největší kámen úrazu. Je až moc dětinský a působí jako parodie. Ale koukat se na to dá vzhledem k tak krátké stopáži. [317. hodnocení, 20. komentář, 41%]

• 19.5.2020  09:32

Fantasmagorie! [507. hodnocení, 39. komentář, 35%]

• 19.5.2020  08:45
    Břetislav a Jitka (TV film) (1974)

Z těch televizních filmů s historickou tématikou, které Česká televize natočila roku 1974 je Břetislav a Jitka podle mě tím nejlepším. Je to jediný film, který se neodehrává v televizních ateliérech, nýbrž v klášteře. Ten klášter suplují ve filmu románské kostely a krypty ve Stříbrné Skalici, Třebíči, Doksanech a ve Františkánském klášteře v Hájku u Prahy. Ty exteriéry se mi fakt líbily, z čehož nejvíce ta krypta. Poté, co Jitku (Elišku Balzerovou) unesou z kláštera, se už příběh odehrává vyloženě jen v lese, kde si štáb vystačil fakt s málem. Stačili tři herci (Balzerová, Slováček a Řehoř) a malý srub. Přesto místy vznikla zajímavá rozprava mezi těmito třemi herci, z nichž nejvíce perlil Řehoř v roli mniha: "Mnichu, kde se myješ?"... "Proč hned mít? Bůh deštíčkem omyje. Člověk musí si nechat kůru, aby k němu nemohly zlé nemocnosti." Mě zaujala i Balzerová, tou dobou ještě velice půvabná. Když si ji představím, jakou mrdnu hrála o 35 let později v ŽENY V POKUŠENÍ a tady hrála cudnou ženu schovávající se v klášteře, tak se tomu musím smát. [547. hodnocení, 49. komentář, 81%]

• 19.5.2020  08:14
    Poslední královna (TV film) (1974)

Příšerná nuda! [83. hodnocení, 9. komentář, 62%]

• 18.5.2020  13:07

Fantasmagorie! [1837. hodnocení, 74. komentář, 44%]

• 18.5.2020  10:42
    Píšťalka pro dva (TV film) (1974)

Vzhledem k přirozenému půvabu Zuzany Geislerové je pro mě Píšťalka pro dva o maličko lepší než ostatní historické filmy, které se točily v roce 1974 jako televizní inscenace. Kvůli ní dávám o hvězdičku víc a je veliká škoda, že to byla tak málo obsazovaná herečka. Bez ní by byla i tato inscenace příšernou nudnou podívanou. [102. hodnocení, 13. komentář, 67%]

• 18.5.2020  10:24
    Ohnivý máj (TV film) (1974)

Kvůli samotnému tématu Jeronýma Pražského je tenhle film o maličko lepší než ostatní historické filmy, které se točily v roce 1974 jako televizní inscenace. Petr Kostka se v hlavní roli snažil a zaujal. Zaujala i Jana Šulcová, ale jinak, a to se svojí tvářičkou. Přesto je to celé pořád chudé a nudné, obzvláště s porovnáním velkolepého historického snímku Otakara Vávry JAN HUS. [107. hodnocení, 14. komentář, 65%]

• 18.5.2020  10:17
    Královské usínání (TV film) (1974)

Příšerná nuda! [163. hodnocení, 13. komentář, 65%]

• 17.5.2020  21:23

A jak to tou popravou na začátku slibně začalo... Bohužel ten oběšenec byl jediné, co se na tomhle (ne)westernu povedlo. Příběh stál za hovno, atmosféra na western hodně divná, všechno takové umělé a chvílemi mi to připomínalo spíš červenou knihovnu, když se Tom Logan projížděl na koni s tou pannou. Ovšem vůbec to nejhorší bylo angažovat do hlavních rolí Jacka Nicholsona a Marlona Branda. Byl to tak jedině dobrý reklamní trik, jak přitáhnout diváky. Vždyť od úspěchu KMOTRA s Marlonem Brandem uběhly teprve čtyři roky a Jack Nicholson s PŘELETEM NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM slavil úspěch teprve rok zpátky. Přišlo mi, že oba se vezli na vlně úspěchů a tady si jen tak zahráli. Jack Nicholson svoji roli nezvládl, nepřipadal mi jako vůdce zlodějů koní. Marlon Brando byl ještě horší. Ten se do westernů, kde má hrát lovce lidí a zabijáka vůbec nehodí. Se svojí nadváhou a dlouhými šedými vlasy vypadal jako stokilový vyžraný Inčučuna v 50 letech. [768. hodnocení, 66. komentář, 70%]

• 15.5.2020  20:11

Bláznivá komedie o jedné střeštěné matce, kterou prostě nechcete. Chudák Stallone. :D [13244. hodnocení, 283. komentář, 43%]

• 15.5.2020  16:08

Z počátku nic moc, ale ten konec byl famózní! [14. hodnocení, 1. komentář, 91%]

• 15.5.2020  15:21

Nádherně bizarní dům se starými hračkami a jednou potrhlou matkou, která už jen svým zjevem vypadala dost divně. Ovšem nejlepší byla ta půda.... Takový mauzoleum. :D [11. hodnocení, 1. komentář, 87%]

• 15.5.2020  14:45

Pěkně morbidní díl a Tim Curry v bizarní trojroli, kterou si určitě pořádně užil. Už ta manželka vypadala divně. Jako by to byl převlečenej chlap v ženským oblečení. Ovšem to nic ještě nebylo proti té ohyzdné dceři Winoně. Ale stejně jsem jim fandil, protože Ed Begley coby obchodní cestující mi nepřišel vůbec sympatický. Je to fakt povedený díl. Je z něj trošku cítit PSYCHO (Tim Curry v převleku za ženy), TEXASKÝ MASAKR MOTOROVOU PILOU (opuštěný dům na americké samotě s divnou rodinou) a cokoliv od Romera (ty mrtvoly). [10. hodnocení, 1. komentář, 82%]

• 15.5.2020  13:16

Jednoduchý a přímočarý western, který se mi líbil. Kirk Douglas přijíždí na svém koni na ranč Johna Breckenridgeho. O pár minut na to vyjde najevo, že kdysi dávno měl něco s jeho ženou Belle a stále po ní touží, což mu i sám řekne. A máme tu takovou malou romantiku, která je později okořeněna tím, že dcera Belley se do něj sama zamiluje. Ještě je mu v patách šerif, který ho ovšem v Mexiku nemůže zatknout... Ten šerif se mi fakt líbil, protože to není žádnej starej John Wayne, kterého už mám plné zuby. Ale prostě neznámá tvář a chlap, kterýho si do role šerifa představuji. Ovšem mezi nimi pro mě jasně vede Kirk Douglas coby tulák Bren. Celý ten příběh se odehrává mezi stovkami krav, v širých, za to krásných pustinách divokého západu, který v závěru dospěje k nevyhnutému souboji. [330. hodnocení, 31. komentář, 68%]

• 15.5.2020  13:05
    Králův kalich (TV film) (1974)

Příšerná nuda! [134. hodnocení, 12. komentář, 61%]

• 12.5.2020  16:35

Obrovský pokles oproti předchozímu dílu. Ten byl vtipný, krásný, sladký, no prostě kouzelný. Za to tohle je jen nastavovaná kaše, která víc nudí, než aby bavila. Lehce film zachraňuje až ten komický závěr v Anglii, vrcholící svatbou v kostele. [1817. hodnocení, 37. komentář, 51%]

• 12.5.2020  13:03
    Vrtkavý král (TV film) (1974)

Příšerná nuda! [140. hodnocení, 19. komentář, 66%]

• 11.5.2020  14:30

Velkolepé vzdání pocty tomuto slavnému režisérovi animovaných a trikových filmů, podle kterého se učil i Stephen Spielberg. Já na jeho filmy nahlížím rozpačitě. Některé jsou i po 60 letech stále vynikající (VYNÁLEZ ZKÁZY), další mě baví i po dvacátém shlédnutí (CESTA DO PRAVĚKU), ale také jsou filmy, které mě vůbec nebaví (ČARODĚJŮV UČEŇ, BARON PRÁŠIL). Tento dokument přináší ovšem i to nejlepší z těch filmů, které mě nebaví a samozřejmě dopodrobna zkoumá vesměs všechny filmy. Je to výborná sonda do trikařského umění, kterou si divák vybaví ty hlavní scény. [1589. hodnocení, 81. komentář, 84%]

• 10.5.2020  23:04
    Stážista (2015)

Stážista je film o ženské emancipaci a businessu. Je to tedy film, který je vyloženě cílený na ženské publikum. Od vyloženě feministického filmu jej odklání jen vtipně odlehčená atmosféra. Jinak je to opravdu jen business dělaný tak, jak to dneska ve firmách vypadá a zároveň dělaný tak, jak by chtěla kdejaká kariéristka. Tu zde přesvědčivě zosobňuje Anne Hathaway a protikladem jí je zkušený důchodce Robert De Niro, který to na rozdíl od ní už má doslova u prdele. [19070. hodnocení, 662. komentář, 72%]

• 10.5.2020  14:35

Mrkvička mi připomínal Jindřicha z PRINCEZNY ZE MLEJNA, který taky chtěl jen princeznu a ne obyčejnou holku ze mlejna, teda tady z rybárny. Pak tam měl podobný měšec dukátů jako Dlouhý v S ČERTY NEJSOU ŽERTY. Poslední co se dá zmínit, je dvojrole Šafránkové. Ovšem v celkovém kontextu studiové pohádky, která se odehrává na pár metrech s příšernými kulisami, to vypadá všechno strašně a nezajímavě. [510. hodnocení, 28. komentář, 60%]

• 10.5.2020  14:31
    O Terezce a paní Madam (TV film) (1976)

Příšerné triky, kulisy hodné ochotnického divadla a Janžurka hraje podobnou rachejtli jako Molavcová v KOLOBĚŽCE PRVNÍ. Chyběly jí jen ty její pověstné bonbóny. [911. hodnocení, 26. komentář, 70%]

• 10.5.2020  14:20
    Comancheros (1961)

Comancheros je průměrný western, který má v sobě hluchá i dobrá místa. To putování Johna Wayna se Stuartem Whitmanem není nijak zajímavé. Originální je snad na něm to, že Whitman sebou tahal přivázanou kovadlinu. Lepší část westernu je už ta s Komanči. Ta je v celku hodně akční. Především, když napadají dům na samotě (jestli se to tak dá nazvat na divokém západě). Výprava je bohatá, barvy krásné a Ina Balin byla fakt čubka. [448. hodnocení, 28. komentář, 64%]

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41