zdeny99

zdeny 99

Česko

<< předchozí 1 2 3
    • 21.1.2019  10:04

Psychologické drama ve formě westernu, které se odehrává v zapadlé vesnici kolem jednoho postaršího doktora. Do toho zlatokopové, přepadení dostavníku, zlodějíček, léčení ze starých dob a jedna slepá žena, po které touží desítky zdejších mužů. [120. hodnocení, 112. komentář, 70%]

• 20.1.2019  18:56

Všechno je tak barevné, kouzelné, sladké. Princezny, mořské víly, šperky, usmívající se rybičky... Prostě překrásná podívaná pro malé holčičky, která vychází z Malé mořské víly od Walta Disneyho. Bohužel pro dospělé už je to spíše kýčovitá podívaná. [60. hodnocení, 3. komentář, 54%]

• 20.1.2019  18:49

Walt Disney opět nezklamal a dokázal celému světu své pohádkové umění. Malá mořská víla je nádherně animačně zpracovaná pohádka s příjemně romantickým dějem pro malé diváky. Především ta stylizace podmořského světa a kouzelná Ariel dělají z Malé mořské víly jeden z vrcholných novodobých snímků Walta Disenyho. [7748. hodnocení, 145. komentář, 79%]

• 20.1.2019  18:46

Walt Disney opět nezklamal a dokázal celému světu své pohádkové umění. Kráska a zvíře je nádherně animačně zpracovaná pohádka s příjemně sladkým příběhem. Je to rozhodně něco úplně něco jiného, než na co jsme zvyklí z české pohádky PANNA A NETVOR. Tentokrát se zvíře krásce ukáže již na začátku a ona se do něj zamiluje především díky obrazu, jenž objevila a kvůli veliké knihovně, kterou pán domu vlastní. Walt Disney zpracoval tuhle klasickou pohádku jako silný příběh s fantastickou hudbou a romantickým dějem. Ale nějak celý film kazí oživnuté hodiny, svíce, porcelán či skříně, které tančí a zpívají. [4697. hodnocení, 177. komentář, 83%]

• 20.1.2019  18:42
    Věc (1982)

Parádní napínavý sci-fi po stylu Vetřelce. A je ještě lepší díky tomu, že děj je zasazen na Antarktidu a ne na vesmírnou loď, a tak to vypadá věrohodněji. Ty potvory, co se začaly klubat z lidí byly také nechutně odporné. [24983. hodnocení, 1269. komentář, 85%, 198. nejlepší film, 225. nejoblíbenější film]

• 20.1.2019  18:41
    Apollo 13 (1995)

Jeden z nejnapínavějších a nejemotivnějších filmů. Začátek je zajímavý, když se astronauti teprve chystají do Vesmíru. Poté jakmile zjistí, že jim uniká kyslík, nastane drama a první dojemná část, že je něco špatně, hodně špatně. Část, kde hledali možnost, jak dostat zpátky na Zemi kosmonauty, mi připadala poměrně zdlouhavá, ale když prolétali zemskou atmosférou, tak se jednalo o jeden z nejprocítěnějších a nejdojemnějších filmových zážitků. [16427. hodnocení, 299. komentář, 84%]

• 20.1.2019  18:39

Tim Burton si vypůjčil Frankensteinovo monstrum a stylizoval jej do vlastního světa. Z 19. století jej přenesl do dvacátého. Typické Frankensteinovo monstrum je zde znázorněno jako stydlivý mladík s geniálními zahradnickými schopnostmi. Ponuré anglické prostředí je vystřídáno americkým předměstím. Horový příběh se změnil v romantickou fantazii, kterou vypráví stařenka svému vnoučeti, která ho sama prožila a Tim Burton na vrcholu své kariéry. [33385. hodnocení, 699. komentář, 85%, 78. nejoblíbenější film]

• 15.1.2019  20:28

Krásný film podle geniální předlohy, kdy Viewegh ještě psal ožehavě a ne populisticky. Jedná se o kvalitní tragikomedii z doby po roce 1968, kdy se muselo, nesmělo, muselo, nesmělo... no prostě žádná svoboda nebyla... [19164. hodnocení, 375. komentář, 79%]

• 15.1.2019  20:21

Není to nic nového, kromě toho, že čtyři základní herci byli nahrazeni čtyřmi ženskými. Jinak je to úplné vykradení legendárních filmů z 80. let, které ještě na nich parazituje. Triky jsou samozřejmě na lepší úrovni než před třiceti lety. Přesto se mi více líbily ve starší verzi, protože v nové jsou už moc digitalizované, především ty barevné střely z pušek. A i ti duchové nejsou tak roztomile odporní jako ve starší verzi. Hlavně ten dvacetimetrový zaostalý pajdulák v odporném hnědém overalu, tak ten byl nechutný. Jediný duch, který se mi líbil, byl ten na začátku, co poblil tu hlavní krotitelku. Bohužel to je tak jediné, co se kladně dá hodnotit. A pak i to, že to rozhodně nebyla nuda, ale to je způsobeno tím, že je to kopie starších dílů. Zajímavé také bylo, že všichni hlavní protagonisté z původních filmů si zde zahráli cameo role. [6953. hodnocení, 504. komentář, 42%]

• 15.1.2019  17:02
    O Popelákovi (TV film) (1986)

Škoda toho, že je to jen pouhá televizní pohádka, která se točí v interiérech s malým rozpočtem. Udělat z toho celovečerní pohádku za víc peněz, v opravdové chalupě, v opravdovém zámku a s pořádnými kostými, mohl to být skvost mezi pohádkami. To téma s Popelkou naruby je totiž geniální. Největší prdel byla, když si ogaři ze vsi nechávali pobodat nohy od včel, aby se vlezli do ohromného Popelákova střevíce. Naopak co mi vadilo, bylo to, že Popelák převlečený za prince přišel na ples bez masky, a tak ho musela macecha s nevlastními bratry poznat. A stejně tak, že s Popeláka dělali obrovského hromotluka, přičemž měl hodně hubenou postavu. [564. hodnocení, 12. komentář, 55%]

• 15.1.2019  15:42

Převážně vlivem špatného obrazu mě pohádka tolik neoslovila. Barvy nejsou vůbec syté, naopak musím použít přídavek vyblité. Samotná pohádka je podprůměrná, neatraktivní a strašně nudná. [1154. hodnocení, 34. komentář, 56%]

• 15.1.2019  15:27

Němci natočili rádoby vánoční komedii o Santovi, který vypadá jak zpěvák skupiny Smokie. Žádné vousy, žádný břicho, žádní sobi a místo toho bydlí v maringotce. K tomu přidali pár skřítků, zlých Louskáčků a dětinský detektivní příběh. A výsledek? Obrovská nuda na zakrytí vysílací doby v dopoledních hodinách. [38. hodnocení, 2. komentář, 50%]

• 15.1.2019  15:24

Nudný film o losovi, který jen leží ve stodole a blbě kecá. Na stejné téma je natočený německý film VÁNOČNÍ LOS, který je ještě mnohem horší. Zde se na to dá dodívat alespoň kvůli té blondýně Jelce van Houten a jejich khaki šatech s fialovými punčochami. [67. hodnocení, 2. komentář, 49%]

• 15.1.2019  15:24

Vánoční humorná trapnost, která mě nejen svojí stupiditou připomínala VELKEJ BIJÁK (taky tam hraje ten černej trpaslík Tony Cox nějakýho elfa, který žije v zimní říši a pouští lidi bránou do jiného světa). [28. hodnocení, 2. komentář, 41%]

• 15.1.2019  15:17
    Vodníkova princezna (TV film) (2018)

Sice je to již čtvrtá pohádka ve znakové řeči, ale pro mne je první, kterou jsem viděl. Takže pro mne je to takový experiment, něco nového, něco originálního.Ačkoliv nic fascinujícího. Na jedno shlédnutí to ovšem stojí, je zajímavé vidět pohádku z jiného pohledu. Natáčení podvodního světa bylo pěkné, to na souši už slabší. Mělo to docela dost chyb - účesy z dnešní doby, ryby všemožně veliké, někdy jako až malé velryby. Ale také to plynule rychle, jelikož téma byla velice jednoduché [15. hodnocení, 2. komentář, 57%]

• 15.1.2019  15:00

Můj první Asterix a musím říct, že je to pro mě veliké překvapení. Ten příběh je suprový, jak musel s Obelix vykonávat 12 úkolů. Navíc je tam spousta srandy. Animace je taky krásná. [26615. hodnocení, 493. komentář, 88%, 70. nejlepší film]

• 14.1.2019  18:22
    Čertův švagr (TV film) (1984)

Jedna z dalších televizních pohádek, která vlivem dobrého námětu Boženy Němcové baví a i přes ty otřesné studiové interiéry (hřbitov, domečky, peklo...) patří mezi ty nejlepší pohádky. Stojí hlavně na dobrých hereckých výkonech. Ať už Pavelka v roli hloupého mladíka, který musel rok sloužit v pekle, tak Freimanové coby jeho milé. Nejlepší byl stejně Ráž v roli Lucifera, který se může i rovnat Luciferovi v naší nejlepší čertovské pohádce S ČERTY NEJSOU ŽERTY. [2554. hodnocení, 61. komentář, 73%]

• 14.1.2019  14:55

Dokonalej Sandler, který bojuje sám se sebou a s vlastním životem, podle mne až moc tragicky. Chvílemi jeho život je komedií, jindy katastrofou. Na něm celý ten film stojí. Další herci jsou proti němu úplně rozporuplní. Líbezná Beckinsale a šukézní Stiflerova máma jsou kladnými body filmu. Hasselhoff v roli pošahaného šéfa to naopak kazí. Jeho roli by měl zabrat někdo charismatický, který by hrál normálního vedoucího. A Walken? Ten je tradičně divnej, ale do tohoto filmu zapadá. A tak jak je divnej Walken, tak je divnej tento film. Je to sranda, je to tragédie, celkově lehce nadprůměrný film. [38087. hodnocení, 830. komentář, 68%]

• 13.1.2019  14:34

Tohle je film na pět hvězd a podle mého již dlouho nejlepší film 21. století. Ať ten příběh, který je přímo neuvěřitelný, že ochrnutý aristokrat si najme jako opatrovníka takovýho nerozvážnýho chlapa. Jenže na tom to celé sedí a nejen herecký výkon Cluzeta, tak předevšího Sye dělá z filmu tak geniální dílo. Silné je to i tím, že tohle se opravdu stalo. Ačkoliv literární předloha DRUHÝ DECH, což je životopisné dílo samotného Philippe Pozza Borga je mnohem slabší. S filmem má společnou jen jednu kapitolu, a to Nenapravitelný. Jinak je celá kniha o tom, jaké pocity, co prožívá a co se honí hlavou ochrnutému muži od krku dolů. Není to žádná komedie, spíše životopis zaměřený na city. Film je především o příbězích, které spolu oba hlavní hrdinové prožívali. [69446. hodnocení, 2717. komentář, 91%, 9. nejlepší film, 12. nejoblíbenější film]

• 12.1.2019  14:36
    Parta hic (1976)

Názorná filmová ukázka dějin, která je zobrazená líbivou formou na objednávku tehdejšího režimu, neboli socialistická hňupovina, u které se člověk musí ironicky jen smát. I tak se ale člověk pobaví, protože děj je zfilmován líbivou formou a nejedná se o takové sračky, které se točily v padesátých letech, ačkoliv socialismus z filmu doslova vyzařuje. Pro mne osobně se jedná o průměrný film a v televizi jej vidíme jen v době, kdy zrovna nemají co vysílat. Účel filmu je, že se musí pít hodně mléka, aby byli dělníci zdraví a silní, aby mohli rychleji splnit plán a tím pomoci vybudovat mír a socialistickou společnost. Všude po fabrice jsou nástěnky s nejlepšími dělníky. Vrcholem socialistické mašinérie je Dvořákův výrok na zdravotní prohlídce, u které se musí normální člověk popadat za břicho, jak to hrdě říkal. Doktorka: "Kdy jste se narodil?" - Dvořák: "Ve 48. roce, ale až po únoru. Jsem ten z nové doby." Nakonec i samotní dělníci pochopili, že je to totální blbost, a tak jich sedm doneslo svůj půllitr mléka ředitelovi fabriky, aby vše vypil. [2359. hodnocení, 100. komentář, 43%]

• 12.1.2019  14:16

Pokračování výborné satirické komedie o dvou znepřátelených rodinách z dob socialismu. Už to není tak moc o dělání si naschválů mezi sebou jako v prvním díle. Teď je to zaměřeno více na to, jak se dostat k penězům. Zatímco Novákovi založí fiktivní klub Nováků a za členství chtějí zaplatit, Bartáčkovi si hrají na chudinu a chtějí vytáhnout co nejvíce peněz z bohaté tetičky z USA. [12972. hodnocení, 189. komentář, 63%]

• 12.1.2019  12:45

Strašně nudná teenagerovská komedie, která si zřejmě hraje na SKI AKADEMY, ale jejich kvalit bohužel vůbec nedosahuje. A že by to měla zpestřit Victoria Silvstedt, která byla tou dobou na vrcholu své kariéry? To opravdu ne. Objeví se tam jen párkrát a stejně nic nepředvede. [6171. hodnocení, 156. komentář, 63%]

• 12.1.2019  12:38

Moderní pohádka o roztržitém černokněžníkovi, která má vynikající námět, jenže zůstalo jen u potencionálu, a tak se z toho stala jen lehce nadprůměrná pohádka. Důvodem jsou ty pokusy o crazy komedii na začátku filmu, kdy natáčeli Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého. A hlavně ty věci s natáčením filmu nevypadaly věrohodně. Za to Heřmánek v roli černokněžníka to všezachraňuje. Ať již na začátku, kdy se převtěluje do rytíře nebo chodí v obleku pionýra ve starých tramvajích. Vrcholem je jeho působení, kdy se přidá k filmu. Škoda jen, že v závěru už bez čarovné koule se z něj stal až moc zapomětlivý čaroděj. A ta obluda na konci mi hodně připomínala tu příšeru z filmu MONSTRUM Z GALAXIE ARKANA. Dobrej byl i ten mladej asistent režiséra, který neustále všude rozlíval kafe. [3875. hodnocení, 107. komentář, 48%]

• 12.1.2019  11:40

Výborná satirická komedie o dvou znepřátelených rodinách z dob socialismu, které musí ještě k tomu bydlet vedle sebe. A tak si dělají mezi sebou naschvály a neustále se před sebou vytahují. [18218. hodnocení, 280. komentář, 78%]

• 12.1.2019  11:35

Výborná satirická komedie o dvou zlodějíčkách z dob socialismu, kterým se ve svém oboru vůbec, ale vůbec nedaří. [4170. hodnocení, 117. komentář, 57%]

• 11.1.2019  22:41

Tohle jsem viděl někdy v polovině 90. let na Nově. Tehdy to Nova dávala docela pravidelně, ale pak se to úplně vytratilo z televizního programu. Dnes jsem to viděl poprvé od té doby, po nějakých 23-24 letech. A musím říct, že zůstaly jen nostalgické vzpomínky na ten absolutně dokonalej film, který se za ty roky změnil k nepoznání. Sice stále si pamatuji toho chlapa se třema tvářemi, ty salta na lyžích, zběsilé honičky na sjedzdovkách. Jenže to vše úchvatné vyprchalo. Dneska s odstupem let je to už jen průměrná podívaná. Ta crazy komedie už tak moc nedává smysl, navíc podobných lyžařských komedií je už spousta. Už to není ten punc originality jako před lety. [2669. hodnocení, 144. komentář, 47%]

• 11.1.2019  21:00

Rychlý nástup Santy Clause ve stylu hups komínem, rozbít krb a všecky pozabíjet... A štědrovečerní jatka začínají. Ano jatka, protože před tisícem let prohrál Santa velkou sázku a od té doby nesměl zabíjet a místo toho dávat dárky. Teď už doba tisíci let skončila a nasraný Santa se vrátil a máme tu místo Štědrého dne, Den vražd. Tak to je hlavní téma tohoto neobvyklého vánočního filmu, který by se dal zaškatulkovat k hororům a zároveň k parodiím na Santa Clause, který vypadá jak viking převlečený v obleku Dědy Mráze. Podobný film je NESVATÝ z roku 2010, kde místo Santy vraždí Mikuláš. [2669. hodnocení, 144. komentář, 47%]

• 11.1.2019  20:58

Oddechová vánoční blbost na pět hvězdiček. [4358. hodnocení, 168. komentář, 57%]

• 11.1.2019  20:56

Krásně převedený Dickensonův román z viktoriánské doby do animovaného filmu. Celé je to precizně propracované, jak animačně, tak příběhově. Není to klasický vánoční příběh, je tam troška něčeho hororového, takže to není jen pro děti, ale nýbrž i pro dospělé. A Ebenezer Vydrigroš, tak to je postavička. Jednou takový a pak takový. No překvápko samo o sobě. [16529. hodnocení, 635. komentář, 74%]

• 11.1.2019  20:55

S Vánoci to moc společného nemá, naopak se jedná o romantickou tragikomedii o páru, kde muž dělá vše proto, aby se zalíbil a furt je ten špatnej. A pak taky v širším kruhu rodiny všecko pokazí, zpravidla ne svojí vinou. Je to film se života, i když některé scény jsou již moc, jako třeba zdemolovaný dům televizorem. Naopak ta úvodní scéna v baru, kdy ji balil. Tak ano, takhle to chodí. Ale že by Reese Witherspoon byla taková čubka? To ne. Naopak ta její máma Mary Steenburgen v růžové halence a stříbrné sukni, jo tak to je MCBP. [8942. hodnocení, 294. komentář, 55%]

<< předchozí 1 2 3