• Pohádka

Raubíř Ralf (2012)

Dětská animovaná blbost. [20251. hodnocení, 868. komentář, 82%, 988. nejlepší film, 905. nejoblíbenější film]

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Hitch je randeologem, který radí mužům, jak na ženy. Jenže jeho rady jsou takové všeobecné kecy, které stejně každý chlap ví. Všímat si ženských, naslouchat jim a nebát se. Ale co říct, jak ji oslovit, to se stejně od Hitche nedozvíme. A jak jsou obecné Hitchovi rady, tak stejná je i tato romantická komedie. Lepší průměr, nic víc. Navíc Eva Mendez, která tradičně hraje nějakou sexy samici, se mi tu opět nelíbila. [30599. hodnocení, 616. komentář, 73%, 840. nejoblíbenější film]

O obrovi, který neměl srdce v těle (1969) (TV film)

Zapomenutá stará černobílá pohádka, která dneska po více jak 50 letech působí už příšerným dojmem. Je to takový starý televizní bizár hodný tak ochotnického divadla. Obra hraje Oldřich Velen, který je stejně vysoký jako princezna Štěpánka Haničincová. Je jen o hodně silnější, ale jinak vypadá spíše jako takový podsaditý chasník nebo loupežník. Nejhorší jsou ovšem na tom ty chudé kulisy. V prázdném pokoji stojí osamocený trůn a vedle něj je postaven svícen. V jiné scéně zase Jan Přeučil v prázdném pokoji má uměle vyrobený potůček, ve kterém si povídá s umělou rybou. [34. hodnocení, 5. komentář, 38%]

Magazín CS knihy (2016) (pořad)

Během té chvilky se dozvím cokoliv o jakékoliv knižní novince. Ten styl, jak je to podané, ten se mi líbí nejvíc. Tento pořad opravdu dokáže navnadit pro výběr určité knihy. [4. hodnocení, 1. komentář, -%]

Vrátný od Maxima (1976)

"Je zajímavější pracovat mezi šampusem a flaškama než mezi fakturama a upomínkama." Tak takhle svoji práci zhodnotil Michel Galabru a je to svatá pravda. Já mu tu práci závidím. Na druhou stranu film sám o sobě patří mezi ty slabší francouzské komedie té doby. Je to moc ukecané a jestli se v něm něco děje, tak je to na začátku a pak na konci, když Julienova manželka (Claude Gensac) zjistí, jaké je skutečné povolání jejího manžela. [874. hodnocení, 56. komentář, 73%]

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Kultovní podívaná 90. let. Atossio, žolíci a ty bizarní kostýmy jsou nezapomenutelné. [8405. hodnocení, 405. komentář, 87%]

Policajt v Beverly Hills III (1994)

Taková akční sranda ze zábavního parku. Eddie Murphy se svojí držkou je stále magnetem této trilogie. Bez něj si to nedokážu představit. Navíc tentokrát se z něj stává akční hrdina, kterému se nevyrovná ani Chuck Norrise. Nebo jste snad viděli někdy Chucka Norrise skákat po kabinkách na ruském kole, aby zachránil dvě děti, které visí asi v padesátimetrové výšce? Kriminální příběh je opět dost zamotaný, ale některé scénky jsou fakt super. [9986. hodnocení, 182. komentář, 58%]

Policajt v Beverly Hills II (1987)

Hodně zamotaný krimi film a nebýt Eddiho Murphyho v jeho životní roli, tak bych film vypnul po hodině koukání. Právě on je tím, kvůli čemu se dodívat na tuhle kriminálku, stejně jako tomu bylo v prvním díle. Sice je tu ještě pár dalších světlých míst, a to konkrétně rajcovní žirafa Brigitte Nielsen, striptýzový bar a další zběsilá honička jako tomu bylo minule. Tentokrát ale není hned v úvodní scéně, nýbrž téměř na konci, kdy Eddie Murphy s parťákem honí v obrovské míchačce na beton kriminálníky a cestou likvidují vše, co jim stojí v cestě. To jsou ty světlá místa, která odlehčují hodně těžkému, zamotanému krimi příběhu. [13137. hodnocení, 230. komentář, 72%]

Policajt v Beverly Hills (1984)

Úvodní scéna směle předčí i tu nejakčnější z celého seriálu KOBRA 11. Ten kamion prchající před policejními vozy, který to narážel do jednoho auta za druhým, byl prostě parádní. Geniálně akční start a precizně provedená práce kaskadérů. K tomu všemu vzadu na dveřích kamionu zavěšený Axel Foley coby Eddie Murphy. Právě on je tím, proč se podívat na tuhle kriminálku z osmdesátých let. Zbytek filmu už tak akční totiž není, ale Eddie Murphy ten film prostě drží svojí prostopášností největšího frajera, vyřídilkou a svého způsobu lajdáctvím. Ve svém žánru to patří k absolutním vrcholům. Není to tak akční (kromě úvodní scény) jako SMRTONOSNÁ PAST. Spíše se to podobá SMRTONOSNÉ ZBRANI, ovšem díky Eddie Murphymu je to o hodně vtipnější. [19658. hodnocení, 388. komentář, 82%, 904. nejlepší film]

Malá čarodějnice (1984)

Dříve mi ta animace hodně vadila, ale teď se mi už líbí. Zároveň dabing Jiřiny Bohdalové je fantastický. V jednom filmu propůjčila hlas asi deseti postavám a vždy mluvila nějak jinak. Nejlepší je samotný začátek, a to do chvíle, kdy je malá čarodějnice potrestaná za účast na sabbathu. Pak se to chvílemi dětinsky táhne a konec je zase skvělý, kdy se objeví na sabbathu příštího roku. [2203. hodnocení, 18. komentář, 80%]