• Pohádka

Chinaski: Venku je na nule (2017) (hudební videoklip)

Chytlavá, melodická píseň s parádním videoklipem, ve kterém hraje prim Petr Čtvrtníček. Ta jeho držka se dokonale hodí do téhle role, znuděného, namyšleného hudebního bosse, který si vybírá kapelu pro svoji spolupráci. Házení hroznů, dortů a poté střílení z paintballové pistole po Malátném a spol. je už jen třešinkou na dortu. [95. hodnocení, 4. komentář, 69%]

Lucie: Medvídek (1998) (hudební videoklip)

Medvídek je nejznámějším hitem skupiny Lucie a možná i nejznámější českou písní 90. let. Stejné je to i se samotným klipem, který patří mezi ty nejkontroverznější a rozhodně právem. David Koller s modelem vojenského letounu, ale především plyšový medvídek naplněný kokainem znázorňující možný sníh, medvídkův sex s mladou holkou a při porodu narozený malý medvídek... a to vše v nejpodivuhodnější vánoční koledě. Podle mě se tohle Lucii společně s Filipem Renčem nad očekávání povedlo. Písnička je suprová, ale ten klip je tak úžasný, že to jsme již v jiné dimenzi. [338. hodnocení, 10. komentář, 73%]

Premier - Hrobař (1994) (hudební videoklip)

Hrobař je nostalgickou záležitostí 90. let. Je to vůbec jeden z prvních klipů, které jsem viděl. Tehdy to byla naprostá bomba. A i dnes po po více jak čtvrt století je to nádhernej crazy videoklip s překrásnou, melodickou a chytlavou písničkou. [92. hodnocení, 9. komentář, 80%]

Karel Gott a Jana Petrů: Den je krásný (1964) (hudební videoklip)

Jedna z nejznámějších písniček Karla Gotta. Poslouchat se dá i po více jak 50 letech. O to víc mrzí ten klip, který je hodně slabý. Gott tam sedí na zemi s Janou Petrů. Jsou o sebe opřeni zády a zpívají. To je bohužel vše... [52. hodnocení, 1. komentář, 61%]

Karel Gott: Adresát neznámý (1964) (hudební videoklip)

Tak tohle je přesně ten klip, kdy se musíte škodolibě smát. To jak tam Karel hopsá na místě a dělá kdo ví co s těma rukama ve mě probouzí smích. Bohužel to je vše, co tam předvádí a tím je ten klip fakt slabý. Samotná písnička je lepší, ale v porovnání s Gottovou tvorbou je průměrná. [44. hodnocení, 1. komentář, 54%]

Karel Gott: Tam, kde šumí proud (1965) (hudební videoklip)

Pro mě úplně neznámá píseň Karla Gotta. Slyšel jsem ji teď poprvé a nijak se mi nelíbila. O to víc se mi ještě nelíbil ten klip. Ten je skutečně katastrofální. Gott tam stojí ve studiu, které má připomínat rákosí u rybníka a hraje tam na kytaru. [31. hodnocení, 1. komentář, 45%]

Karel Gott: Kávu si osladím (1972) (hudební videoklip)

Melodická písnička, jedna z nejhezčích písniček Karla Gotta. Je o i tím refrénem, který je hodně, hodně vlezlý... :D Za to ten klip je na dnešní dobu hodně slabý. Ovšem s porovnáním s jinými klipy té doby, tak je hezkej. To jak je tam Kája pětkrát vedle sebe a kroutí tou rukou, tak to se povedlo. Na tu dobu originální od jiných klipů. [58. hodnocení, 4. komentář, 74%]

Karel Gott: Lady Carneval (1968) (hudební videoklip)

Melodická písnička, jedna z nejhezčích písniček Karla Gotta. Poslouchat se dá i po více jak 50 letech. O to víc mrzí ten klip, který je hodně slabý. I když tehdy to stačilo. Dnes je to už ovšem katastrofa. [55. hodnocení, 3. komentář, 75%]

Karel Gott : C'est la vie (1966) (hudební videoklip)

Podle mě hodně slabá písnička z těch, které patří mezi ty Gottovy nejslavnější. A co se týče toho klipu, tak to je úplný propadák. Gott tam stojí uprostřed zdravotní ordinace, zpívá, u toho se šklebí a pohybuje jen rukou. [81. hodnocení, 2. komentář, 72%]

Karel Gott: Bum, bum, bum (1967) (hudební videoklip)

Melodická písnička, jedna z nejhezčích písniček Karla Gotta. Je o i tím refrénem, který je hodně, hodně vlezlý... :D Za to ten klip je hodně, hodně slabý. Karel Gott tam stojí mezi čtyřmi děly a zpívá... [28. hodnocení, 2. komentář, 66%]